Skocz do zawartości

Dissidia 012


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Europejskich graczy, w edycji limitowanej pojawi się 4 strój Tify ( Yoshitako Amany koncept). Prócz tego strój kowbojki dostępny.

Dla tych, którzy będą posiadać kod z Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix: Cloud uzyska strój z Kingdom Hearts.

Yuna także dostała kolejny strój - prócz normalnego, będzie mieć w kolorach które preferował Yoshitaka Amano, plus suknia ślubna, którą miała w Bevelle.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja gram od kilku dni. Skorzystałem na początku z new game+ wraz z transferem leveli (wszyscy level 100). Ustawiłem sobie w pierwszym dniu gry bonus day na ten właśnie dzień i przebiłem się przez główne story (nowe postacie) migiem, każdym po 15 min miałem 25 level. Jestem mega pozytywnie zaskoczony nowymi postaciami. Lighting na początku faktycznie trochę ssie ale z czasem się nieźle rozkręca (dobre branchingi) i ma mnóstwo opcji dzięki paradgmin change. Van o dziwo też wypada nieźle, bardzo podobny pod względem rozbudowania do Bartza, ale dla mnie ciekawszy. Nie spodziewałem się niczego fajnego po Lagunie, ale jego ataki bronią palną, laserowe namierzanie i strzały z Ragnaroka wypadają bardzo efektownie i skutecznie. Yuna - standardowy magic caster ale dzięki summonom dobrze się prezentuje.Kain i jego dragoon skile rządzą(zayebisty ex burst).Zmian jest natomiast całkiem sporo :

-mapa świata i jej exploracja

-asysty innych zawodników w walce (fajnie wygląda i bardzo się przydaje)

-ex mode revenge (w momencie obrywania odpalamy ex-a, ekran robi się czarno biały i włącza się slow mo ale nie dla nas:)

-zmiany w sposobie przechodzenia dungeonów

-nowe action skille (np. zawiśnięcie w powietrzu albo błyskawiczne lądowanie)

-8 nowych postaci, kilka nowych staegów, nowe stare kawałki

- ciekawsza względem pierwowzoru fabuła (lepiej nakreślone relacje między bohaterami, w końcu nie każdy jest czarno biały)

- nowy tryb Labirynth zamiast Gauntlet

Tryb story jest jest baaardzo obszerny , masa grania żeby zaliczyć wszystko , nowe tryby w multi. Grafa praktycznie bez zmian.

Ode mnie 8+.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W pierwszą Dissidię zagrałem parę godzin i wywaliłem.

W drugiej włączyłem tryb rpg i pomyślałem sobie "no, od razu lepiej! Teraz można jakoś ogarnąć ten b.. ałagan."

Opcji jest bez liku, szmery bajery, cuda na kiju, ale i tak uważam że to jest taka gra na 7. Nie ma w niej nic, co przykuło by mnie do ekranu, zachwyciło.

I mówię to jako osoba związana z serią FF dość mocno, lubująca się też w mordoklepkach. Dissidia próbuje być jednym i drugim, ale żadne jej specjalnie nie wychodzi.

Edytowane przez sitheral
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Jak dla mnie to jedna z najlepszych i najbardziej rozbudowanych gier na PSP. W pierwszą Dissidię grałem, i uważałem że jest w niej tyle contentu i tyle do nauki, że zajmuje to tydzień czy nawet dwa żeby w ogóle ogarnąć system, a całość to jakieś ponad setka godzin przy założeniu że gramy sobie lajtowo, bo nie wyobrażam sobie tego ile setek godzin kosztuje masterowanie tej gry...

 

... a teraz Duodecim jest... KU.RWA TAK WYJE.BIŚCIE WIELKIE, że po prostu aż dziwię się że oni to upchali na UMD, w dodatku przy najwyższej jakości grafikach, oraz fmv niczym w Advent Children Oo' Na pewno robili to jacyś geniusze kompresji, choć faktycznie widać że upchane dane jak nigdzie, czasami mam wrażenie że laser za chwile wyskoczy mi z PSP :P Czyni to grę dosyć "bateriożerną", choć można sporą część zainstalować na karcie :)

 

Najlepsze jest to, że obok dwóch nowych Story Mode (012 i 000), jest jeszcze oryginalny (013) z poprzedniej Dissidii, lecz rozbudowany o nowe zmiany w systemie, eksploracje terenu (tak jak i 012 i 000), nowe wstawki filmowe nadające głębi fabule + raporty które dodają jeszcze więcej cut-scene'k ;) A do tego ulepszone Duel Colloseum (teraz w formie Labirynth), wszystkie dodatkowe opcje z Dissidii oryginalnej (edytor replay'ów, pp catalog z nowym contentem), możliwość różnorakiej konwersji save'a (np. reset leveli, ale sloty z rosetta stones, wymasterowane techniki i content z pp catalogu zostają, albo całkowita konwersja poza ekwipunkiem - i tak potem trzeba zaniżać manualnie poziom postaci, żeby zyskiwać punkty KP - odpowiednik DP), nowe ekwipunki, system asyst, nowe postacie (wszystkie stare też są), możliwość modyfikacji zasad, tworzenie własnych questów, a także ciekawy system multiplayer - gra jako jedyna na PSP potrafi przełączyć konsolę w tryp sleep z aktywnym Wi-Fi, dzięki czemu mając ją w kieszeni, gdybyśmy żyli w Japonii i ktoś inny miałby ten tryb włączony, konsole wymieniłyby się "friend cardami" z możliwością walczenia potem z "duchem" tego gracza ;) A do tego ogromny OST z nowymi aranżacjami, klasycznymi utworami i nowymi specjalnych dla Dissidii.

 

 

A poza tym to nadal wspaniała bijatyka+rpg z możliwością nawet grania w rpg-mode (gdzie wybieramy tylko ataki, a postacią kieruje AI, ale nie polecam - mimo wszystko warto nauczyć się samemu walczyć ;) ), która owszem nie ma tak głębokiej fabuły... ale. nigga please... to jest bijatyka, i fabułę ma najbardziej rozbudowaną jeśli chodzi o wszystkie bijatyki ;)

 

Tak czy siak, Square-Enix dokonało jakiegoś kosmosu, rzeczy która nie miała prawa zmieścić się na UMD i iść na starym, poczciwym PSP, bo po prostu jest tu tak nawalone wszystkim, że spokojnie gra na kilka miesięcy, albo i więcej starcza :) A jeszcze jakby doliczyć, że czasami ktoś na Ad Hoc Party zakłada pokój z Dissidią 012, to nie map potrzeby się pozbywać. Grę można tanio wyrwać ostatnio nówkę w Empiku wyrwałem za 49 PLN . I po stokroć warto.

 

Ps. Gdyby ktoś chciał jakiś porad, albo informacji to niech pisze na PW, postaram się pomóc ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...