Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no ja jestem stałym bywalcem DSa(2 platynki własnymi siłami zrobione) a już kilka razy po tyłku dostałem od gry. Jest trudna ale satysfakcja z sukcesu fantastyczna. Graficznie jest lepiej, podoba mi się,że wreszcie można ulepszać zbroje no i skala bossów jest niesamowita-już 3 tower knightów spotkałem jeśli chodzi o rozmach bossa,ba jeden to nawet taki na sterydach był, szkoda że łatwe starcie strasznie.

 

Swoją drogią warrior forever, magia jest for pussies.

Odnośnik do komentarza

Latwo Ci mowic,jak zaczne Dark Souls to xenoblade pojdzie w odstawke na jakis czas...a jrpg w odstawce = zapomne co sie dzialo i nie bede juz taki "wkrecony" w swiat i nie bedzie mi sie chcialo dalej grac;/

 

Xeno ma opcje "Story Memo" wiec jezeli jestes taki slabiak to mozesz smialo rzucic w kat 8)

Odnośnik do komentarza

Musiol miałeś racje. Gra potrafi niemiłosiernie przycinać. Wygląda jakby w ten stary silnik z DS włożyli lepsze textury i dodali pare efektów przez co gra już ogóle nie radzi sobie w niektórych momentach. Takie niedociągnięcia jak dropy przy rozwalaniu beczek w starej części występują także w nowej. Jestem mocno zniesmaczony.

 

 

Dziwne ja mam już nabite 10h (sic!) i animacja pochrupała mi ze 2 razy. The hell?

Odnośnik do komentarza

Najbardziej gra zwalnia na tym moście gdzie siedzi smok. Jeśli idziemy w jego kierunku to mamy czasami nawet pokaz slajdów. Jeśli nie daj boże włączy się wam autozapis, to pożegnajcie się życiem, bo pokaz slajdów gwarantowany. Potem gra zwalnia cholernie w trakcie pojedynków z ogromnymi bossami na dużych przestrzeniach. Nieładnie From Software, bardzo nieładnie.

Odnośnik do komentarza

Xeno czy dark souls? dark souls o ile sie nie myle narazie sa tylko limitki lol,xeno tez limitka;p

 

Dark Souls, Xenoblade to jeden z lepszych jrpgow ostatnich czasow ale tutaj nie ma sie nad czym zastanawiac, wczoraj dorwalem sie do gry, i gralem ponad 8 godzin z przerwa na obiad, gra wciaga jak bagno i jest miodna, lepiej sobie nie odkladac takiej przyejmnosci na rzecz dokonczenia jakiejs gry z przymusu.

 

Edit: Polecam uzywac Teamspeaka podczas ogrywania DSa z kumplami, miodnosc gry rosnie o 100% :), bardzo przyjemnie jest sie dzielic ciekawymi informacjami na bierzaco.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Na Xie tak samo spadają FPSy.

Pograłem chwilę i widzę, że przeciwnicy są bardziej chamscy niż w DS1. Na razie mi się podoba, chociaż jest kilka ułomności. Brakuje mi mapy świata, lepszego oznaczenia drogi dla mojego levelu i lepszego opisu atrybutów. Zapewne jak pogram dłużej to przestanie mi to przeszkadzać ale teraz muszę zaglądać do wiki lub do poradnika z limitki. Atrybuty chyba odegrają w tej części większą rolę, bo np. dexterity i strenght zwiększają szybkość poruszania się i szybkości ataku, więc chyba akcja będzie stopniowo przyspieszać. Przynajmniej mam taką nadzieję bo lubię jak jest dynamicznie.

 

Może ktoś nie wie, a przyda się. Tip odnośnie lepszych broni na początku gry:

 

1. Zabijając Asylum Demon przy pierwszym starciu otrzymuje się jego broń. Trzeba zabić go gołymi łapami, przed podniesieniem broni i tarczy. Ja dałem sobie spokój bo wybrałem Wanderer'a, a jemu raczej się to nie przyda. Dobra broń dla wojowników/knightów. Gość jest raczej przewidywalny, bardzo podobny do tutorial bossa z DS1.

2. Odcinając ogon czerwonego smoka na moście można zdobyć ekstra miecz. Wystarczy strzelać mu w ogon ze strzał (ok.100), ogon w końcu odpadnie, smok odleci i będzie można podnieść broń.

 

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi mapy świata, lepszego oznaczenia drogi dla mojego levelu

O to to to!

 

Zabiłem w pierwszy dzwon po pokonaniu dwóch gargulców i teraz mam słabe pojęcie, w jakie miejsce mam się udać.

 

Choć wiem, że brak mapy oraz jakichkolwiek oznaczeń została celowo zaimplementowane przez twórców by gra była trudniejsza :).

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi mapy świata, lepszego oznaczenia drogi dla mojego levelu

O to to to!

 

Zabiłem w pierwszy dzwon po pokonaniu dwóch gargulców i teraz mam słabe pojęcie, w jakie miejsce mam się udać.

 

Choć wiem, że brak mapy oraz jakichkolwiek oznaczeń została celowo zaimplementowane przez twórców by gra była trudniejsza :).

 

Tam gdzie był smok, taki most, jest para drzwi, prawe i lewe, w lewe wchodzisz w podziemia.

 

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi mapy świata, lepszego oznaczenia drogi dla mojego levelu

O to to to!

 

Zabiłem w pierwszy dzwon po pokonaniu dwóch gargulców i teraz mam słabe pojęcie, w jakie miejsce mam się udać.

 

Choć wiem, że brak mapy oraz jakichkolwiek oznaczeń została celowo zaimplementowane przez twórców by gra była trudniejsza :).

 

Tam gdzie był smok, taki most, jest para drzwi, prawe i lewe, w lewe wchodzisz w podziemia.

 

 

A i gdy będziecie walczyć z

smokiem w kanałach, poznacie go bo był w zwiastunach, to odetnijcie mu wpierw ogon, dostaniecie zarąbisty topór

 

Edytowane przez Musiol
Odnośnik do komentarza

Ściągnęliście poradnik + mapkę z kolekcjonerki? Ta mapka ze strony i oznaczenie mojej postaci spokojnie by mi wystarczyła do grania. Mogłaby się odkrywać stopniowo po odwiedzeniu lokacji (jak w WoWie). Dla mnie takie celowe wycięcie mapki czy lepsze objaśnienie podstaw gry i mechaniki na początku to nie jest zawyżanie poziomu trudności, tylko zwykła upierdliwość, bo muszę zajrzeć do wiki (nie lubię zepsuć sobie postaci i lubię jak najszybciej ogarnąć co, gdzie i jak). Gra sama w sobie i tak jest trudna, a takie dodatki nic by jej nie odjęły według mnie. Ale cóż, gra i tak jest bardzo fajna. :)

Rzucił wam się w oczy schemat bossów i lokacji z Demon's Souls? Z tego co widziałem sam w grze i w materiałach z targów to nie udało im się dobrze zamaskować schematu, którym się kierują robiąc swoje gry. From Software ma zadatki na zrobienie z tego serii na wzór Final Fantasy. Mam nadzieję, że zarobią na tej części i będą kontynuować ulepszając kolejne gierki.

Odnośnik do komentarza

A ja się robię powoli zmęczony i dopiero teraz widzę,jak zyebali. Ad chrupnięć animacji doszedłem do Blighttown i ha, 10 fpsów pozdro, ale nie o to mi kaman. Kaman mi o przeciwników. W demonach dostawałeś po (pipi)e, ta ale była to wyłącznie twoja wina. Tutaj? Dostajesz bo (pipi)e ot tak, jakiś duch cie pociśnie zza ściany, jakiś szkielet cię zabije(23 razy, liczyłem) jakiś większy przeciwnik zablokuje ci kamere tak,że nie będziesz wiedział co się dzieje,

jakiś skur.wiały npc zabije ci babke od ognia przez to nie możesz odpocząc przy nim

etc etc Możliwe,że to po prostu mój mad przemawia teraz przeze mnie ale utknąłem. No po prostu, nie mam gdzie iść bo gdzie bym nie polazł zostaje z miejsca gwałcony. Duchy? nope Giant szkielety zabierające 3/4 życia przez blok?(jestem wojem jakby co), nope. Blighttown? Nope.

 

Serio trace nadzieje.

 

 

edit: k przeszło mi, jak zarąbać duchy mam? Myślałem,że broń zadająca magic damage zrobi swoje ale nie, any tips?

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza

Co do drugiego bossa to polecam z góry zeskakiwać na niego i atakować z powietrza. Zadacie mu dużo obrażeń. Ogólnie ataki 'z góry' powodują ostre obrażenia.

 

No dobra, gram Knightem i ten sposób jest chyba najlepszy. Tyle, że zaraz po tym ciosie znajduję się pod nogami delikwenta, uciekam na drabinkę i w tym momencie jestem narażony na atak (praktycznie 100% szansa dostania).

Na prawdę nie wiem jak przeszedłem Demon's Soul. Ciągle leżę na tym drugim bossie. Halp anyone?

Odnośnik do komentarza

Przeturlaj się mu pod nogami, odbiegnij gdzieś na połowę muru. poczekaj aż przygotuje się do skoku i szybko przeturlaj się pod nim i biegiem na drabinę. Z odpowiednim timingiem nie trafi Cię na niej i możesz znowu powtórzyć. 2 razy+dołożenie paru ciosów. Chyba, że masz black-bombs, one są mega skuteczne na niego.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak mówi Musiol. Gdy spadniesz mu między nogi szybko się od niego odturlal, a potem jeszcze doturlaj do drabinki. Wymaga trochę wprawy i szczęścia ale po paru próbach powinno się udać. Ach! I jeszcze jeśli przed skokiem na bossa zalockowałeś go to koniecznie go "odlockuj" w czasie gdy zadałeś cios. Niby taka oczywistość ale zdarzyło mi się kilka razy, że ciągle miałem go zalockowanego przez co ucieczka na drabina jest trudniejsza.

Odnośnik do komentarza

Demon's Souls bardzo mi się podobał i patrząc na Wasze opninie oraz recenzję będę musiał rozważyć zakup tej gry (AC R, Scyrim, BF3... ciężki wybór).

 

[media='']

[/media]

 

Jak działa multi? Są problemy jak w pierwszej części?

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

W tej części ciężko o grind. Chociaż jest na początku dobra opcja. W miejscu gdzie walczy się z dużym czarnym rycerzem można pójść w kierunku kowala (nie w górę gdzie walczy się z Gargulcami). Tam jest palenisko, rozpalamy, przysiadamy i do katedry ubijać kreatury. Po tym wracamy do paleniska i tak w kółko. Upierdliwe, ale parę SL można wbić.

 

Tak z czystej ciekawości, byłby ktoś chętny przygarnąć Dark Soulsa za 100 zł? (szczegóły ofkors PW).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...