Skocz do zawartości

Pieprzenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie tez, ale w czasach starbucks'a wstyd sie przyznac.

 

golab nie klam, bo ten fil przemyca jakis zagmatwany watek filozoficzny, tylko problem jest taki, ze nikt za bardzo nie wie ocb. W BR wiadomo, sam Roy Batty sie na koncu pyta Forda o cos w stylu "czym sie roznimy blahblahblah" ...

 

@Og

 

Nie wiem pewnie Donnie Darko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja sie dowiedzialem ze Sin City to slaby film.

No nie podobał mi się, co ci poradzę. Jakbym chciał się wpasować w klimat forum, to bym napisał coś w stylu "każdy, kto lubi Sin City, był jako niemowlę gwałcony przez rodziców i musi leczyć kompleksy", ale nie mam do tego inspiracji, napisałem po prostu, że mi się nie podobał. Gdyby kogoś to obchodziło, mógłbym wypisać argumenty, dlaczego filmu nie lubię, inne niż "to zły film" albo "to film dla głupich ludzi".

 

No i generalnie bawi mnie to jakieś takie podejście, że kinematografia zaczęła się 10 lat temu, no sorry, nie zaczęła się, rozumiem że ktoś ogląda tylko nowe filmy, większość ludzi tak robi, ale wydawanie sądów w stylu "ja coś powiem o filmach" w takiej sytuacji musi wywołać rozbawienie, tutaj też nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

chciałbym usłyszeć jakieeś argumenty za blade runnerem, ale jakies lepsze niz " (pipi)owa muzyka pasuje do (pipi)owego klimatu filmu".

 

Bo fabula jest taka:

ludzie wymyslili zbyt inteligentne roboty które sie zbuntowaly i pouciekały, a ze na metce maja waznosc 4 letnia postanowili zdjac sobie simlocka, do ich złapania wynajeto kiepskiego policjanta który za pomoca zabawki która chu,jwiejak,gdzie,poco pomaga mu znalezc jednego z uciekinierów, reszta znajduje sie sama, po prostu wpada na nich na ulicy, bo to mała wies jest. Pod koniec zły zabija swojego twórce a takze niszczy glazure w lazience. Ostatecznie głowny zły okazuje sie w miare spoko i ratuje bohatera który patrzy przez 3 minuty na niego i ma wyraz twarzy " stary, kocham Cie".

 

Trzeba dodac do tego ze rutger robi idiotyczne miny przez caly film, ale mozna to wytlumaczyc ze system mu sie psuje.

 

 

Prosze mi teraz wyjasnic czego nie dojrzałem, i za co kochacie ten film.

 

pewnie jakąś erpiątkę oglądałeś z interneta bo nie wierzę w to co widzę. <sięga po swoje zaje.biste wydanie dvd na półkę>. nieeee.... jednak nie muszę oglądać tego filmu po raz 87 żeby się utwierdzać w jego geniuszu.

 

a thing to nie ma co stawiać nawet obok jakichś spier.dolin typu piła czy hostel. dla mnie efekty w tym filmie są nie do przebicia, mówię o opiniach idiotów. jakbym się uparł to pewnie bym wcisnął ten film do mego "top 5 horrorów".

 

 

remastered from axxo, moze zły film sciagnalem?

 

teka, dalej pisz za co kochasz film.

 

 

edit: chyba ze nalezycie do tych baranków co sie pytaja dlaczego ford nie zachwycil sie widokiem zywych prawdziwych kruków, albo lubicie debaty czy ford był replikantem xD smutne

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

aha, golab, co ty pier,dolisz, gwiezdne wojny były 5 lat przed bladem, a efekty do dzisiaj robią ( kosmiczne krajobrazy, statki), wiec co mi wciskasz ze wklejane samochodziki w bladzie byly super?

 

jeszcze crittersy( chyba), ghostbusters ( na pewno) obcy, mucha1 ( no ale to 4 lata pozniej). Pewnie duzo bym jeszcze znalazł.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

milan najwyraźniej nie dostrzegasz w tym filmie zapowiedzi strasznych wydarzeń 11 września i podtarcia sobie du.py konwencją genewską przez dżorga dablju busza 20 lat później. no cóż nie każdemu było dane posiąść taką przenikliwość. może obejrzyj sobie coś o walkach na miecze świetlne dla rozluźnienia dzisiaj wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Prosze mi teraz wyjasnic czego nie dojrzałem, i za co kochacie ten film.

 

edit: chyba ze nalezycie do tych baranków co sie pytaja dlaczego ford nie zachwycil sie widokiem zywych prawdziwych kruków, albo lubicie debaty czy ford był replikantem xD smutne

 

Tu nie ma żadnej debaty, deckard był replikantem i tyle. Ciągle śnił mu się jeden sen o białym jednorożcu, a kilka razy pojawia się detektyw, który w obecności Forda robi z białego papieru konia. Ciężko by kilku nadludzko silnych i szybkich oraz dość inteligentnych androidów miał pochwycić zwykły człowiek, a ford parę razy wyłapał na maskę, po czym jakoś dalej żwawo naginał. Poza tym jakoś nie widzi mi się sytuacja, gdzie człowiek zakochuje się w "metalowej puszce".

 

Ten film uznaję za klimat i dobrą fabułę, która stawia pytanie: czy maszyna (twór ludzki) może odbierać rzeczywistość w sposób tak złożony jak człowiek? Tyle mi wystarczy.

 

 

aha, golab, co ty pier,dolisz, gwiezdne wojny były 5 lat przed bladem, a efekty do dzisiaj robią ( kosmiczne krajobrazy, statki), wiec co mi wciskasz ze wklejane samochodziki w bladzie byly super?

 

tak, pustynia, bagna, ośnieżone równiny, las - kosmiczne krajobrazy na sto dwa

poza tym, co ja Ci niby wciskam? to Ty wyskakujesz z SW, jakby był sens

Edytowane przez golab
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Prosze mi teraz wyjasnic czego nie dojrzałem, i za co kochacie ten film.

 

edit: chyba ze nalezycie do tych baranków co sie pytaja dlaczego ford nie zachwycil sie widokiem zywych prawdziwych kruków, albo lubicie debaty czy ford był replikantem xD smutne

 

Tu nie ma żadnej debaty, deckard był replikantem i tyle. Ciągle śnił mu się jeden sen o białym jednorożcu, a kilka razy pojawia się detektyw, który w obecności Forda robi z białego papieru konia. Ciężko by kilku nadludzko silnych i szybkich oraz dość inteligentnych androidów miał pochwycić zwykły człowiek, a ford parę razy wyłapał na maskę, po czym jakoś dalej żwawo naginał. Poza tym jakoś nie widzi mi się sytuacja, gdzie człowiek zako(pipi)e się w "metalowej puszce".

 

 

 

Ale to jest fakt od autora książki bądź filmu czy podejrzenia fanów?

 

Bo ja pod tym katem patrzalem na film, szukałem dowodów na to ze jest replikantem, i niech mnie , ale jednorożec śnil mu sie raz, moze dwa razy ( pamietam raz).

Miłośc do metalowej puszki? cholera, jak puszczała soki to czemu mial nie za,ruchac, otoczony przez baby to on nie byl, plus niezla była. Ile to bylo filmów gdzie roboty robily za prostytutki.

Co do pochwycenia:

- pierwsza laska zgineła od kulki z daleka, a cala scena ogolnie byla smieszna, bo nie wiem jak ja odnalazl w takim tłumie, zwykla akcja pod publike, a nie zadne zdolnosci replikanta.

- Leon prawie zabil bohatera, gdyby nie laska to bylby koniec

- tancereczka byla zalosna , ciezko bylo z jej nie rozwalic, jedynie przezycie uscisku udami bylo dziwne, no ale dlaczego nie, to film tylko,

- Ray go mogl zabic gdyby chcial, dodatkowo lamał mu paluchy, w tej scenie bylo widac ze to raczej prawdziwe paluchy i prawdziwy ból

 

Nie piszac juz o kacu, upadku od odepchniecia striptizerki, tony emocji, i innych.

 

Jak sa jakies twarde dowody, to chetnie poczytam.

 

I gdzie niby koles robi konia z papieru? w chacie leona postawil jakiegos ludka, a w biurze policji jakiegos labedzia.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Ale to jest fakt od autora książki bądź filmu czy podejrzenia fanów?

 

Jak sa jakies twarde dowody, to chetnie poczytam.

 

http://www.film.org.pl/prace/replikant.html - nie wiem czy twarde, ale ja to kupuję

 

Miłośc do metalowej puszki? cholera, jak puszczała soki to czemu mial nie za,ruchac, otoczony przez baby to on nie byl, plus niezla była. Ile to bylo filmów gdzie roboty robily za prostytutki.

 

Jakby miał tylko sobie poużywać, to by nie srał po gaciach czy aby Gaff nie wysłał mu jej na emeryturę po śmierci batty'ego.

 

I gdzie niby koles robi konia z papieru? w chacie leona postawil jakiegos ludka, a w biurze policji jakiegos labedzia.

 

Konia/jednorożca znajduje w samej końcówce filmu u siebie na chacie po tym jak budzi babę.

Odnośnik do komentarza

Czekam az Og wypowie sie na temat Sin City.

Film jest dla grubych debili, a każdy, komu się podobał, jest nadętym bufonem, który dorabia sobie wielkie znaczenia, których NIE MA, koleś, NIE MA. Film jest nudny i denny, a jeśli ktoś mówi inaczej, to dlatego, że chce zaszpanować. I leczyć kompleksy, bo z zawodu obciąga kiełbachy Niemmcom na dworcu. Wystarczająco kompletna wypowiedź?

Odnośnik do komentarza

kto pierwszy strzelił? han solo czy ten kosmita?

kosmita

 

Podbijam oggozo, ten temat jest głupi odkąd zaczał się tu udzielać Milan z głupimi, przydługimi postami i Psyko twierdzacy, ze martux jest lepszy od balde runnera.

 

 

Matrix to zżyna z jakiejś książki czy innego anime, a sam film to typowy sensacyjne średniak, ktorego ratuje efekciarstwo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.