Skocz do zawartości

Minecraft


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wersja 1.2.0_02, prawdopodobnie poprawia buga ze znikającymi itemami.

 

W ogóle, wchodzę sobie do mojego kamieniołomu, przed apdejtem nic się tam nie działo, teraz rodośnie pląsam z kilofem i wyskakują na mnie..... 4 creepery :D Nie muszę mówić jak się skończyło, ale kamieniłom nieco się powiększył przy okazji ^_^

Odnośnik do komentarza

Jak wypalisz kamień, to dostajesz surową formę tego kamienia, to co wcześniej łupałeś.

 

Pracuje od kilku dni nad budową czegoś ;). To coś specjalnego, chciałbym czymś zaskoczyć (jak skończę to się podzielę ze wszystkimi) i z początku zupełnie jakoś mi nie szło i zacząłem się zniechęcać, nie wierząc że się da urozmaicić w jakiś sposób te konstrukcję. Coś tam poskrobałem sam, a potem gdy zacząłem pracować nad dekorowaniem to dostałem olśnienia i w pomysłowy sposób udało mi się zastąpić pewne rzeczy ciekawymi dekoracjami. Potem oglądałem kilka filmików na youtube i nie mogłem uwierzyć jakie cuda da się zrobić, wystarczy tylko troszkę pogłowić. Teraz jestem na dobrej trasie i choć długa droga przede mną to już wiem, że jeżeli chodzi o budowanie to faktycznie tylko brak pomysłu może ograniczyć. Wcześniej myślałem, że po prostu się nie da.

Odnośnik do komentarza

szukasz jeziorka lawy -> zalewasz wodą -> miłego stukania

Tylko nie wlewaj wody do jeziora lawy, a obok, tak żeby sama się rozlała po okolicy.

 

Ja jestem na ukończeniu pierwszej fazy mojego kompleksu, niedługo podzielę się jakimś filmem.

Swoją drogą, obecnie w okolicy "środka ziemi" trzeba pochodnie stawiać co krok, bo mobki spawnują się nawet w całkiem jasnych jaskiniach. Ot, mam swój system korytarzy, stawiam co 7 bloków po 2 pochodnie po obu stronach korytarza, a mobki normalnie się spawnują. Masakracja, nie można się nawet na chwilę zagapić.

 

A propo, wychodzę sobie z domku, a tu komitet powitalny:

javaw2010103117350843.jpg

 

(było 5, ale dwa spadły i przetestowały działanie mojej zapory wodnej)

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

ako widzę, że ładnie hardcore'owa się ta gra zrobiła :D. Musisz żyć w jakiejś twierdzy albo co, żeby przeżyć :P.

Najlepiej w twierdzy na szczycie góry, bo tam nawet w nocy jest w miare spokojnie. W kopalniach bez armora i łuku to się lepiej nie pokazywać, nawet w tych odwiedzonych (bo zakładam że nikt nie rozkładał pochodni co 4 bloki :D). Jest konkret, skonczyło się beztroskie zwiedzanie jaskiń. Oczywiście mowa o Hard, na Normal/Easy pewnie jest mniej więcej tak jak przed apdejtem.Niech no ja tylko jeszcze obsidian znajde na tym sejwie, w Nether Realm to dopiero musi być jazda wyższej kategorii :D:diablo:

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Nowy projekt:

javaw2010110112373939.jpg

 

W planach (o ile mi zycia na to starczy :D) podniesienie sufitu o conajmniej 2 bloki, i w ogóle dokończenie wszystkiego i wylożenie kamieniem.

I tak, wiem że jest za ciemno, co tam wejdę to mi się jakieś zombie panoszą.

Odnośnik do komentarza

O kurde, temat o moim ulubionym pożeraczu czasu.

W sierpniu i wrześniu się ostro zagrywałem.

Mój największy świat miał około 45 MB.

Podróż od chatki do jednej z kopalń trwała około 15 minut.

Muszę wrócić do górnictwa :D

 

 

Jeśli ktoś chce to mogę pokazać jak kopać żeby się nie narobić a zarobić : )

Jest kilka sposobów dzięki którym nie trzeba kopać ogromnej dziury w ziemi albo zwiedzać niekończących się jaskiń ;)

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Wyrzutnię się robi z obsidianu.

Robisz tunel z niego, zapychasz go TNT i odpalasz ostatni ladunek, wtedy on wybucha aktywując te obok niego i jednocześnie je wyrzuca przez "armate". Fajna sprawa ale bez modów trochę szkoda TNT tracić : P

 

 

Zaraz rozrysuje mały schemat jak kopać żeby się nie przemęczać ; P

 

 

Dość prosta metoda, kopiemy tak:

http://img88.imagesh...i/23115512.png/

Na czerwono zaznaczone są bloczki które kopiemy.

Dzięki temu omijamy sporo bloczków, jednocześnie wiedząc co się w nich kryje (bo widzimy je do każdej strony)

 

Tak samo można kopać tunele (na przykład gdy dojdziemy do dna, można znaleźć sporo diamentów... i niestety lawy)

http://img815.images...i/38900383.png/

Warto je łączyć ze sobą co jakiś kawałek.

 

Może to się wydawać mało wydajne, ale pomyślcie ile czasu zajęłoby wykopanie wszystkich tych bloczków ze środka.

 

 

A oto chyba najbezpieczniejszy sposób schodzenia na samo dno "ziemi"

http://img830.images...us/i/223xr.jpg/

Pole 3x3 bloczki kopiemy tak by zawsze zostawić jeden z nich, i zrobić z tych pozostałych spiralne schodki.

I małe udogodnienie:

http://img200.images....us/i/132p.png/

Jak wykopiemy 3 bloczki na samym środku i wlejemy tam wodę to nie musimy schodzić za każdym razem po nudnych schodach tylko skoczyć w dół między schodkami, a dzięki wodzie nie dostaniemy obrażeń.

 

 

Jak sobie przypomne inne ciekawe projekty to napiszę ; P

Sam muszę znów się w to pobawić : D

 

 

ed:

I jeszcze jeśli ktoś chciałby zamek zbudować - http://img19.imageshack.us/img19/7457/minecastleplans.png

Ładny plan, zamek jest 50x50 albo 70x70, nie pamiętam. Raz taki zbudowałem, zajęło mi to cały weekend nerdowania i kilka tysięcy kamiennych bloków.

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam na swój domowy serwer który działa 24/7 Backup robiony co godzinę Save co każda zmiana więc niczego nie wywali. Gramy razem w 3 osoby wśród znajomych lecz nic nie stoi na przeszkodzie by było więcej osób miejsca na moim dysku znajdzie się na domek dla każdego : P

 

Anyway GG 6258851 bądź PW

 

 

Oczywiście serwery są jeszcze Zbugowane i strata serduszek i kilka innych rzeczy nie działał, ale jest naprawdę zabawnie : P wczoraj kopaliśmy tunel do 6 rano : D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...