Skocz do zawartości

Forumowy Turniej w F1 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też bolid nie chce przekroczyć 288 km/h mimo zmian w setupie ?

Próbowałem już dosłownie wszystkiego... skrzydła, zawieszenie maksymalnie w dół i nic. Ustawienie skrzyni biegów też nic nie daje - na standardowym ustawieniu skrzyni obroty silnika podchodziły pod granicę, czyli ok. 18 tys. Wydłużyłem więc przełożenia, ale teraz silnik kręci się do ok. 15 tys. obr/min i ani drgnie dalej. Nie pomaga tu nawet zmiana mapy silnika - kompletnie nic :confused: Po prostu bolid zachowuje się tak, jakby miał ustawiony jakiś limiter na te 288 km/h :confused:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Miałem też o tym napisać tylko, że u mnie kręci się do 295km/h. Też zmieniałem przełożenie, ale to nic nie dało.

Wczoraj wieczorem jeszcze przysiadłem i byłem bliski poprawy mojego czasu, ale w ostatnim sektorze oczywiście wyjechałem minimalnie za daleko i klapa. A czas był dobry bo coś koło 1:51:6xx. Więcej na padzie chyba nie wyciągnę, ale będę się jeszcze starał :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza

Mój bolid na końcu prostej start - meta osiąga 297 km/h i więcej nie chce wyciągnąć.

 

@Orion- chodzi Ci o pierwszy zakręt, czy następne dwa też Ci nie wychodzą? Jeśli myślisz o tym pierwszy, to patrz na lewą stronę toru, tam są te wyznaczniki 150,100,50 zacznij hamować pomiędzy 100, a 50. Tylko pamiętaj, żebyś nie zrobił tego za późno, bo przetniesz zakręt i wyrzuci Cię na bok. Najlepiej zredukować bieg do 2 i, gdy poczujesz, że masz przyczepność, gaz w podłogę. Następne zakręty lekko po tarkach i znów długa prosta, do 7 biegu.

 

Osobiście pierwszego sektora już nie pobije, zawsze jestem za ghostem, ackolwiek 2 i 3 jest do poprawienia. Zwłaszcza ten środkowy sektor, w którym znajdują się te wolne zakręty. Robicie je na 3 biegu?

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Teraz już wiem, jak trudno być prawdziwym kierowcą F1. Patrząc na kwalifikacje i wyścig nie odczuwam tej presji na każdym zakręcie, aby dobrze w niego wejść, aby nie spóźnić hamowania. Zazwyczaj jadę 20% wyścigu i po 10-11 okrążeniach jestem niesamowicie zmęczony oraz zestresowany. Przez wszystkie okrążenia zastanawiam się, czy aby na pewno dobrze wszedłem w tą szykanę. Czując oddech oponenta. Coś wspaniałego !

 

@marekjw2523 - zmień skrzynię na manual, z automatem nie osiągniesz dobrych wyników. Choć by dlatego, że przy ostrym hamowaniu z miejsca biegi redukują Ci się do 1-2.

 

Ostatnio przejechałem kilka okrążeń na torze Suzuka, aby zobaczyć czego mogę się spodziewać po prawdziwych kierowcach. Jednoznacznie mogę stwierdzić, że to bardzo szybki tor, choć w niektórych zakrętach należy uważać.

 

@Orion- jak jedziesz środkowy sektor w Bahrajnie ?

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

zmień skrzynię na manual, z automatem nie osiągniesz dobrych wyników. Choć by dlatego, że przy ostrym hamowaniu z miejsca biegi redukują Ci się do 1-2.

 

Też jestem zdania, że na automacie nie da się wykręcić dobrego czasu. Choć tej tezie zaprzecza rezultat, jaki wykręcił PawciosS - musi być z niego niezły wyjadacz :)

Odnośnik do komentarza

Już mówię ;]

 

http://www.formula1.com/races/in_detail/bahrain_824/

 

tutaj mapka.

 

Więc tak.

Zakręt 9 na dwójeczce potem szybkie wyjście, piłuję trójkę i w 11 znowu na dwójce ostro atakując po wewnętrznej, zakręt numer 12 po zewnętrznej na pełnym i mniej więcej w połowie tej górki już patrzę na wierzchołek 13stki żeby dobrze dohamować, redukuje do dwójki jadę po wewnętrznej i potem na pełnym gazie aż do nawrotu numer 16. Po kilku kółkach muszę odpocząć ;) Ja nie wiem jaką kierowcy F1 mają kondycje, ale szacun dla każdego

Odnośnik do komentarza

Śmiem twierdzić, że F1 jest grą bardziej skillową nawet od Fm3. W forzie walcząc z czasem zawsze miałem dużo czasu. Gra była wiele wolniejsza i spokojnie mogłem sobie zahamować, wejść w zakręt itp. Tutaj wszystko dzieje się niesamowicie szybko, trasę trzeba znać niemalże na pamięć bo przejścia z zakrętu w zakręt są natychmiastowe. Coś niesamowitego. Poprawiłem swój czas o 0.2 sek i teraz mam 1:54:0xx. Świetna zabawa

Odnośnik do komentarza

Orion - zgadzam się z Tobą w 100%. Forza to przy F1 mały pikuś :D Tutaj przez szybkie partie zakrętów się dosłownie leci i nie ma czasu na myślenie :P Minimalny błąd, uślizg lub niewłaściwy kąt złożenia się w zakręt i już można zapomnieć o dobrym czasie. W Forzy zawsze był czas na jakąś reakcję... w F1 nie ma czasu na nic :)

 

Edit: Ależ mnie wku(pipi)a ten przeklęty duch. Nienawidzę jeździć w Time Trialach z włączonym duchem, bo jak jest troszkę przede mną, to mnie strasznie rozprasza. Że też nie idzie go jakoś wyłączyć :confused:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi :) Chciałem zobaczyć jak jeździ się z włączoną kontrolą trakcji, i muszę powiedzieć, że jest to wielka pomoc, aczkolwiek dla osób, które walczą o najlepsze czasy, to w zupełności się nie sprawdza. Z włączoną kontrolą, bolid na zakrętach dłużej się zbiera do optymalnych obrotów silnika, natomiast z wyłączoną ten czas skraca się.

 

Czas z kontrolą trakcji : 1.57.982

Czas bez kontroli trakcji : 1.57.431

 

Dodam, że zrobiłem kilka kółek na każdym z tych opcji, aby zobaczyć powtarzalność. I wszystkie czasy były zbliżone do powyższych. Można, więc wywnioskować, że na wyłączonej kontroli trakcji zyskujemy 0.00.300 - 0.00.500.

 

@Michał102 - w My F1, jest opcja ghosta, może tam coś idzie wyłączyć. Nie patrzyłem, tylko przeleciało mi coś przed oczami. Sprawdź.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.