Skocz do zawartości

Wódka


standby

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Plugawy napisał:

JA Baczewski

Ja Yeti

 

Bawi mnie nazywanie wódki w jakiś dystyngowany sposób, np. Pan Tadeusz, J. A. Baczewski, Ogiński (i fortepian na butelce), Soplica. Jakby próbowano nadać tej zwykłej czynności chlania 40% alkoholu jakiegoś wyższego wymiaru. Nie opier.dolił litra wódy z kolegami, tylko degustował.

No bo wszystkie wódki smakują tak samo i są robione z tego samego. Whisky też pewnie dla ciebie to tylko najtańsza, bo to wszystko smakuje tak samo. Ja pierdolę, co za dzban :pawel:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Plugawy napisał:

JA Baczewski

Ja Yeti

 

Bawi mnie nazywanie wódki w jakiś dystyngowany sposób, np. Pan Tadeusz, J. A. Baczewski, Ogiński (i fortepian na butelce), Soplica. Jakby próbowano nadać tej zwykłej czynności chlania 40% alkoholu jakiegoś wyższego wymiaru. Nie opier.dolił litra wódy z kolegami, tylko degustował.

 

Ale wiesz, że czytanie nie boli, c'nie? 

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Józef_Baczewski

 

Jak dla mnie świetny sposób przemycania tradycji, bo co jak co, ale wódka to jest w Polszy wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rozi napisał:

heroes_veteran_owned_vodka__64422.153158

 

Add more gravitas to your cocktails with Heroes Veteran American Vodka. Each bottle purchased benefits veterans of the US Armed Forces.

 

 

 

 

No to akurat fajnie, bez dwóch zdań. Tylko nijak ma się to do tego, że u nas większość podobnych tworów to pogrywanie na pseudo godności i kultywowaniu alkoholu i picia wódki.

 

W sumie, dziwne, że u nas nie ma podobnego alkoholu, z którego dochód szedłby dla weteranów, czy działaczy AK. To byłby biznes.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy jest temat nalewki wiec wrzucam tutaj. Została mi butelka spirytusu z czasów pandemii. No i jakaś nalewkę bym zrobił, No i padło na kawową, bo kawa akurat była w domu:) ale kurła nigdzie nie mogę znaleźć mleka skondensowanego w puszce. Gość z przepisu napisał nawet komentarz w 2019, że „nie ma już mleka w puszce”. Wiem ze to brzmi bzdurnie, ale jak to? Wycofali mleko skondensowane w puszce? Kupiłem w kartoniku, ale chciałbym znać powód wycofania. 

Ps. Trochę podpilem, bo się nie mieściło do butelki :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, grzybiarz napisał:

Nie wiem czy jest temat nalewki wiec wrzucam tutaj. Została mi butelka spirytusu z czasów pandemii. No i jakaś nalewkę bym zrobił, No i padło na kawową, bo kawa akurat była w domu:) ale kurła nigdzie nie mogę znaleźć mleka skondensowanego w puszce. Gość z przepisu napisał nawet komentarz w 2019, że „nie ma już mleka w puszce”. Wiem ze to brzmi bzdurnie, ale jak to? Wycofali mleko skondensowane w puszce? Kupiłem w kartoniku, ale chciałbym znać powód wycofania. 

Ps. Trochę podpilem, bo się nie mieściło do butelki :)

 

Co za pierydolenie. Normalnie jest do kupienia w puszcze mleczko, szukaj w Kerfurach, albo Lewiatanach.

 

Teraz jest sezon na pędy sosny - spróbuj nawet niewiele zebrać (z niższych partii, oczyszczone z brązowego nalotu, takie z niewykształconą zieloną szyszką), zasyp cukrem miałkim do rozpuszczenia (1-2 tygodnie) i zalej rozcieńczonym do 70% spirytem - wyjdzie ci świetne lekarstwo na najbliższą zimę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...