Skocz do zawartości

PSX Extreme #159


Rekomendowane odpowiedzi

Nr mam (ech ta prenumerata) ale co mnie najbardziej zakskoczyło to oceny gier, jednym słowem cinizna, szczególnie Castlevania (Majk chyba chciał być kontorwersyjny i wywołać burze na forum no to ci sie udało )

 

 

Śmieszna jest ta ocena. Tak w ogóle gość ocenia strasznie surowo, oczywiście ma do tego prawo, ale wiekszość ocen Majka jest dla mnie... khem "kontrowersyjna".

Odnośnik do komentarza

A mnie zniszczył hyde park mazziego, zniszczyłi i posiekał na plasterki, o , takie drobniutkie. Koles pisze w nim , ze

 

 

uczy japonskie dzieci angielskiego, i ze te dzieci a fajne itp ale lubia sie bawic w taki sposób, że.....z zaskoczenia atakują nauczyciela i wkładaja mu palca w dupsztala

 

 

 

czyli

 

:o :o

o ja pier.dole

 

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Kupione w Krakowie w Relay. Widzialem tez kolesia , który wychodził z inMedio z nowym numerem. W empikach nie było. Ocena dla Castlevanii smuci , ogólnie noty niskie...chyba do końca roku nie doczekamy się już gry na mocne 9/9+ przynajmniej ja (niestety) już się takowej nie spodziewam.

 

Z całym szacunkiem ale co to znaczy, że jak gra w PSX-ie nie dostanie oceny 9 to znaczy, że na taką nie zasługuje? Wejdź w tematy Castlevanii na forum tam co drugi użytkownik co skończył Castlevanie daje jej 9.

 

Zresztą skoro gra Ci się podoba, mniej więcej wiesz czego się spodziewać to kup i sam oceń. Przejedź się albo rozczaruj pozytywnie, sorry ale nie mogę zrozumieć tego "sztywnego" patrzenia na oceny. A w tym wypadku to już w ogóle, grasz w tylko gry ocenione na 9? ;p

 

Pomyśl sobie, że gdyby Kali oceniał to pewnie byłaby 9 ;].

 

A gier do końca roku na 9 raczej nie brakuje to znaczy kandydatów : NFS, AC: BrotherHood, CoD: BO.

 

Oj no, bez napinki. Wiadomo, że ocena w PE nie jest wyrocznią. Niemniej nie stać mnie na kupowanie co chce w ciemno. Ogarniam wszelkie portale, jednak niestety dwa moje ulubione media growe - PE i GT oceniły Castlevanie relatywnie nisko. Dlatego właśnie nie wydam na nią teraz 170 zł, tylko będę dalej chomikował na Gran Turismo.

 

Co do nie grania w "9" to moim ulubionym FPSem na PS3 jest Far Cry 2, zresztą przykładów takich od czasów PS One mógłbym mnożyć.

 

Ale tak "Bogiem a prawdą" to zastanów się Słupek jaka jest główna rola PE. Przecież nie newsy. Ktoś powie, że dla niego publicystyka ok. Ale dla mnie recki, których co prawda w sieci mam od cholery jednak ocena sprawdzonego grona, które od nastulat kształtuje mnie jako gracza nie jest mi obojętna. Wiem, że istnieje moda na lanse pt. "ja się oceną w mediach nie kłaniam, a wręćz kupuję przeciw nim..." ale moim zdaniem na szczere podejście tego typu mogą pozwolic sobie tylko Ci, których stać na kupowanie w dniu premiery wszystkiego na co mają ochotę. W moim przypadku byłoby to ok 15 - 20 gier rocznie... Przy założeniu, że mogę kupić 20 % z tego kto mi ma wskazać co wybrać jeśli nie recenzenci ?

 

I jeszcze akademicka kwesta tego co "na 9" pojawi się w tym roku. Wszystkim pozycją życzę dobrze, szkoda jedynie że główni faworyci (AC:B'hood, CoD, NFS, nowy Mortal) to sequele lub remaki. Nowości przez duże N na horyzoncie nie widać...po cichutku liczę na Majina.

Odnośnik do komentarza

       Po przeczytaniu recki Fallouta już dalej się przekonuje,  że niektórzy nie zwracają uwagi na kwestie techniczne czy porównanie gry na obu konsolach. Pamiętajcie jednak,że niektórzy mają oba systemy a i np framerate to istotny czynnik grywalności. Cóż, więc jeśli szanowny Zax ( ale nie tylko on i nie tylko w tym numerze ) nic nie napisał o tych kwestiach czyli mam uważać ,że Fallout na obu konsolach chodzi w 60 fps bez spadków, i gra na obu systemach wygląda identycznie i tak jak Fallout 3. Co jednak jeśli ktoś nie grał w F3 ? Chciałby poczytać np o jakości tekstur itp? ( wiem wiem, teraz się nie pisze o grafie , animacji, płynności tylko ogląda filmiki na youtube ) Czyli tylko trochę długo wczytują się lokacje "budynkowe i przy wyjściu z budynków" ale tak to reszta działa idealnie. Ok.     

 

Edit : Butcher napisałeś  w recce MoF o fps-ach i jego spadkach , dzięki ci : ) Wracam do czytania.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Recenzja Majka jest słaba i zrobiona po łebkach. Na dodatek spora część tekstu została zwyczajnie przepisana z recenzji IGN US. Kiedyś doszły mnie słuchy,że ludzie z PSX E często stosują takie praktyki czasami nie grając nawet w recenzowane gry...

 

Po czym wnioskujesz, ze "zostala przepisana"? Przeciez chyba zarowno Majk, jak i autor z IGN US pisali o tej samej grze, nie? :potter: Adwokatem Majka nie jestem, ale pamietaj, ze recenzent tez czlowiek i zwyczajnie czyta sobie rozne recki/zapowiedzi/itp w necie, a potem nieswiadomie nawet moze cos podobnego splodzic we wlasnym tekscie.

Odnośnik do komentarza

dawaj dowody, porównania odp fragmentów albo weź pan spier....

 

majk musiałby byc kompletnym kretynem by zrzynac z tak popularnego serwisu, piszac do pisma, które czyta kilkanascie tys ludzi ( kilkanascie tys szans na to by ktos to wyłapał)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Widać że Majk nie zna starych Castlevanii z NES/SNES/GB/MD/N64. Grał w SOTN i w Castlevanie wydane na DSa i twierdzi że: "...próżno tu szukać znajomych elementów gameplayu..." I tu się myli. Jeśli nie zna wszystkich części Castlevanii to nie ma prawa takich tekstów wypisywać, ponieważ wprowadza ludzi w błąd.

 

Recenzja ign ssie. Zresztą wystarczy tę "recenzję" przeczytać, a także opinie ludzi (na różnych forach) co sądzą o recenzji ign.

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Widać że Majk nie zna starych Castlevanii z NES/SNES/GB/MD/N64. Grał w SOTN i w Castlevanie wydane na DSa i twierdzi że: "...próżno tu szukać znajomych elementów gameplayu..." I tu się myli. Jeśli nie zna wszystkich części Castlevanii to nie ma prawa takich tekstów wypisywać, ponieważ wprowadza ludzi w błąd.

 

Recenzja ign ssie. Zresztą wystarczy tę "recenzję" przeczytać, a także opinie ludzi (na różnych forach) co sądzą o recenzji ign.

 

To też. Wbrew opinii Majka elementów starych Castlevanii jest całkiem sporo. Bactracking(nie taki jak kiedyś,ale jest.Na dodatek zbieranie po zakończeniu gry-dokładnie to samo jest w Metroid Other M), broń dalszego zasięgu została zastąpiona krzyżem na łańcuchu(kiedyś bat), czary, elementy platformowe, element wspólpracy(Zobek) też nie jest niczym nowym. To,że historia jest trochę oderwana nie znaczy,że gra jest z innej bajki. Majk naczytał się cudzych recenzji i w "swojej własnej" podpierał się nimi....Jeśli ta recka ma być opinią fana serii(tak mi napisał Ściera) to ja dziękuję. Ja sam znam raptem 3 gry z tej serii i wydaje mi się,że widzę więcej wspólnych elementów.

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

Widać że Majk nie zna starych Castlevanii z NES/SNES/GB/MD/N64. Grał w SOTN i w Castlevanie wydane na DSa i twierdzi że: "...próżno tu szukać znajomych elementów gameplayu..." I tu się myli. Jeśli nie zna wszystkich części Castlevanii to nie ma prawa takich tekstów wypisywać, ponieważ wprowadza ludzi w błąd.

 

Recenzja ign ssie. Zresztą wystarczy tę "recenzję" przeczytać, a także opinie ludzi (na różnych forach) co sądzą o recenzji ign.

 

To też. Wbrew opinii Majka elementów starych Castlevanii jest całkiem sporo. Bactracking, broń dalszego zasięgu została zastąpiona krzyżem, czary, elementy platformowe, element wspólpracy(Zobek) też nie jest niczym nowym. To,że historia jest trochę oderwana nie znaczy,że gra jest z innej bajki. Majk naczytał się cudzych recenzji i w "swojej własnej" podpierał się nimi....Jeśli ta recka ma być opinią fana serii(tak mi napisał Ściera) to ja dziękuję. Ja sam znam raptem 3 gry z tej serii i wydaje mi się,że widzę więcej wspólnych elementów.

 

Ściera... Majk zaczął "przygodę" z Castlevanią (tak na poważnie) dopiero od Symphony of the Night. Lord of Shadow czerpie dużo z Super Castlevanii IV/N64/LoD. Kolesie z ign są fanami "metroidvanii" (ogólnie gier Igarashiego). Nawet przeciętnym/słabym Castlevaniom Igarashiego dawali dobre oceny np: http://uk.wii.ign.com/objects/142/14262760.html (Castlevania Judgment), http://uk.ps2.ign.com/articles/662/662769p3.html (Castlevania Curse of Darkness). Nie wspominając już o najnowszej Castlevanii 2D czyli Harmony of Despair. Ign nie spodobało się że ktoś inny będzie robił nową Castlevanię. Zobaczcie zresztą Castlevanie wydaną na N64. Jest trochę elementów w LoS z Castlevanii wydanych na N64.

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...