Skocz do zawartości

PSX Extreme #159


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki może rzeczywiście trochę za bardzo odbiegli od tematu,ale nie w tym rzecz drogi Feniksie:). Zaczęło się od jakości recenzji Majka. Porównaj sobie jego reckę z tą od Butchera czy Amera. Dzieli je merytoryczna przepaść. Czytając refleksje na temat MOH i Vanqiush czułem,że ludzie dzielący się nimi z czytelnikami włożyli w to czas i serce. Właściwie nie widzę niczego co mógłbym dodać to ich treści. Są kompletne, rzeczowe a przede wszystkim rzucają pełnię światła na obie te produkcje. Wiadomo,że to subiektywny zapis refleksji każdego z nich,ale sposób przelania tego na papier jest wręcz wzorowy. To są ich autorskie przemyślenia a nie kalka cudzych myśli. Majk za bardzo wzorował się na innych( nie koniecznie do końca pochlebnych) recenzjach i efekt jest jaki jest.

 

Kiedy czytałem recenzję Butcha od razu wiedziałem,że ten gość wie o czym pisze. Że uwielbia nie tylko serię,ale gatunek fps jako całość. Po recenzji Majka nie miałem nawet cienia tego uczucia. Od suche, niekompletne i zdawkowe komentarze w których wyczuwa się zniechęcenie do opisywanego materiału. Na dodatek z całymi zdaniami przepisanymi z cudzej recenzji.

 

 

Zaczelo sie od tego, ze wiele osob zostalo urazonych faktem, ze Castlevania dostala ode mnie tak niska ocene. Osobiscie uwazam, ze wlasciwie uargumentowalem za co gra dostala taka a nie inna note. 8- to przeciez gra bardzo dobra, ale z minusem. Za co minus? Stosowne wyjasnienie w recenzji. Gra ma zbyt duzo wad zeby dostac wiecej, jesli ktos tego nie widzi to swiadczy o tym, ze jest fanbojem.

Edytowane przez Majk
Odnośnik do komentarza

Jak już przy czepianiu się jesteśmy. Ja mam pewne zastrzeżenia do recenzji NBA 2K11, a mianowicie, recenzent nawet nie wspomniał o zmianach w gameplayu(chyba, że coś przeoczyłem, nie mam PE przed sobą) i skupił się jedynie na trybach rozgrywki. NBA 2K i tak kupują głównie zapaleńcy tej serii i to że będzie MJ itd. można się dowiedzieć choćby z trailerów, a o odczuciach płynących z rozgrywki raczej już nie.

 

Sam numer jest bardzo dobry, cieszy nowy szmugler (poszerzyć!) i powrót kącika sportowego (trzeba się przestawić na nowych prowadzących). Ranking przeglądnąłem, bez emocji.

 

P.S. Ostatnio moja kobitka przeglądała Wasze pismo i stwierdziła, że nawet ciekawe, tylko "za dużo o grach". Zróbcie coś z tym!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jak już przy czepianiu się jesteśmy. Ja mam pewne zastrzeżenia do recenzji NBA 2K11, a mianowicie, recenzent nawet nie wspomniał o zmianach w gameplayu(chyba, że coś przeoczyłem, nie mam PE przed sobą) i skupił się jedynie na trybach rozgrywki. NBA 2K i tak kupują głównie zapaleńcy tej serii i to że będzie MJ itd. można się dowiedzieć choćby z trailerów, a o odczuciach płynących z rozgrywki raczej już nie.

 

 

 

 

He właśnie miałem pisać to samo. Recka nba 2k11 straszna. Nie ma słowa o tym, że 2k, w sumie pierwszy raz zrobiło naprawdę dobre slidery (dla nie zorientowanych te suwaki wpływające na jakość i realizm gameplayu, oczywiście chodzi o wariant sliderów simulate). Nie trzeba już szukać po necie dobrych suwaków i wklepywać je co chwilę (bo co chilę jakieś aktualizacje były).

 

Słowa nie ma o online ( chyba pierwszy raz w historii 2K nie dało ciała w tym aspekcie), że w końcu w wersję ps3 każdy praktycznie może grać komfortowo.

 

Ta wersja ma też wielki minus jak gramy my player, w podstawowej wersji (bez patchy), tryb ten jest niegrywalny. Po szczegóły zapraszam do kącika sportowego na forum :)

 

Nie da się ukryć, że fachowca od basketu nie macie żadnego (sorry chłopaki), ale co roku recki nba live (zasłużony R.I.P :) ) i 2k są cienkie jak barszcz.

 

Może będziecie je komuś zlecać raz na rok ?

 

Poza tym numer dobry, czuć w końcu, że liście zaczęły spadać.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

tu sie zgodze, recka pokpiona, po części to wina gamery, poczęści zbyt małej objętoscii recenzji

 

btw - pod takimi wzgledami to polska prasa to kaplica..ja np koszykówke lubie, kiedys byłem maniakiem, dzis jestem "kazualowym oglądaczem" , dlatego recka Gamery była dla mnie ok, ale jesli byłbym maniakiem (jak mam z piłkami na konsole) to bym tu krucjate rozpoczął :P

 

btw Koso...recka PESa wyszła ci o wiele lepiej niz trecka Fify. Nie chodzi o styl bo pióro od dawna masz pierwszoligowe (inna sprawa ze i konkurencje masz wśród polskich pismaków niewięlka...kazdy wie jak jest, póki nie bedzie w tym pieniedzy , póty pisywac będa ludzie, którzy..pisac nie potrafią wybitnie), tylko o to, ze spójrz- wymieniłes wszystkie bolączki PESa (no i zaleety też oczywiscie) a o od lat ciągnacych sie wadach fify nic nie wspomniałes (czyli pressing i adhd na całym boisku dalej sie pojawiaja, ta gra nie odcieła sie do konca od swych mrocznych lat). osobiscie wiedziałem, ze beda, ale ktos mógł nie wiedziec i powiniennes mu to jednak powiedzieć....

 

czytuje jeszcze jedno pismo, te pecetowo-konsolowe. Tam o piłkach pisza ludzie, którzy...albo sie nie znaja na piłkach albo po prostu uznali , ze nie ma sensu przemaglowac systemu. Fajnie piszą kolesie ale dla fana piki taka recenzja jest nic nie warta...

 

 

np recki bijatyk- nie znam sie na nic kompletnie ale wiem mkiedy recka jest dobra- wtedy...gdy niemal nic z niej nie kapuje. Serio, kiedys kali walił takie teksty hp+h2o + nhc wdp i backdash na loł kick - i tak pół recki....ale chyba fanom bijatyk o to chodiło!

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

No dokładnie, a jednak tych maniaków koszykówki w Polsce trochę jest. To nie NFL :) . Jednak do Gamery nie mam żadnych pretensji, pewno padło hasło , że ktoś musi 2k11 zrecenzować, nikt nie chciał to Gamera został wylosowany.

 

Szkoda bo od kopanki to macie kilku naprawdę niezłych specjalistów, to od basketu mógłby się z jeden przydać.

 

 

 

Właśnie zaczynam w piątek największą ligę on-line NBA 2k11 na PS3, nawet na naszym forum (ligi), jest reklama waszego sklepu :whistling:

 

Może jakieś newsy chcecie do kącika sportowego odnośnie ligi ?

Edytowane przez balon1984
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

dodam cos o tej słynnej już, ocenie -8 dla Castlevani...

 

czy to słuszna nota- nie wiem, grałem tylko w demo , które nie dało mi odpowiedzi- ta gra moze byc na 9 a równie dobrze na 8...ale nie o to chodzi...

 

Ale bardzo mi sie podoba to, że Majk MÓGŁ dac taką note, zgodną ze swymi odczuciami. Tak, mógł bo...(i tu zdradzam tajemnice wszechświata) w wielu redakcjach naczelni cenzurują oceny :potter:

 

to maksymalny konformizm, jazda pod publiczke ale także obawa by nie stracic klientli- słynna 10 dla MGS 2 , zero krytycznych uwag pod adresem Starcrafta II i wieleeeeee innych przykładów. Tak sie dzieje- ale jak widać nie wszędzie.

 

Brawvo PE, brawo Ściera (bo to ty decydujesz ostatecznie) <i nie mów już prosze że tylk po was jadą a nie pochwala- gdy nalezy to chwalimy, dajecie po jajach- ganimy i dissujemy>

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o recke Castelvani to co do oceny całościowej obiekcji nie mam. Jednak nie wiem czy tylko ja , ale jeżeli chodzi o grafę to w samej recce czytałem "mały" zachwyt n/t grafy. W ocenniaczce końcowej dostało jej się za grafiki

8

, po argumentacji z recenzji czułem mocną 9 (chyba , że tak bardzo wpłynął na to średni frametr, lub pocięcie poziomów na mini stage).

 

Podsumowując jednak recka dla mnie 1 klasa (bardzo trzeźwa) , np pełno było na różny forach (vide forum Castle PL), opinii, że np zjada graficznie GoW3, ja wiem , że jest dłuższa, jest więcej przez to miejscówek, ale naprawdę technicznie graficznie to nie tal liga. Sam Kratos ma tyle polygonów co chyba wszystkie postacie fabularne w Castle razem wzięte.

 

Obiektywna ocena

8

bardzo trafna, na pewno nie jest to taki HC jak 6,5 dla Mafi 2 w NiEO +

 

 

ps mam nadzieje, że kilka dni po premierze nr, mogłem zdradzić ocenę.

Odnośnik do komentarza

dodam cos o tej słynnej już, ocenie -8 dla Castlevani...

 

 

Moze ja sie nie znam, ale osemka to za.j.e.b.i.sta nota w skali 1-10, w sumie oznacza lige bardzo dobrych gier. O co wy sie rzucacie?

 

Jak narazie ogarnalem publicystyke, listy i generalnie nie mam zastrzezen. Ciekawie czytalo mi sie Okiem Maniaka Butcha o odpowiedzi branzy dilujacej grami uzywanymi na dzialania producentow gier, ktorzy traca na tym pieniadze. Mazzi wkrecil mnie w temat przyszlosci i grania za kilka lat. Spoko bylo to zestawienie gier, ktorych kontynuacje chetnie by sie ogralo na tej generacji konsol. Dzieki za zestawienie gier arcade la Live, fajnie, ze udalo sie wywalczyc PL opcje tej uslugi M$. Niezle listy, choc miejsca Butch ma malo. Dobrze, ze trzodowisko gdzies sie zapodzialo bo ta strone naprawde mozna lepiej zagospodarowac. Fajnie, ze Gamera wrocil, ciekawe czy wbil sie do ekipy na recenzje molestujac Sciere giwera, z tej okazji mogliscie jakas wesola kamere zrobic a tu du.pa zbita. ;[ Aha konsolemetrow poziom jak zwykle lux i swietna kreska autora ale nad doborem komiksow do Listow moglibyscie bardziej sie wysilic. Dobrze, ze kacik filmowy powrocil - Myszaty dobre recenzje! Fajnie, ze Koso pomimo objecia lepszej fuchy wciaz znajduje czas na PSX-E, obadam je niebawem, generalnie jego recki gier o pileczkach to pierwsza liga. Wiem, ze nie mamy na to wplywu ale w tym numerze znajduje sie ponad 20 stron reklam. Szkoda, ze magazyn nie ma 100 stron tekstu a 20 reklam, to by bylo cos.

 

Aha - okladka pirma sort tylko czemu napisy nie sa poziomo to ja nie kminie. Genralnie dobry numer, recenzje na deser.

Odnośnik do komentarza

To co napisał Koso we "wstępniku" do recenzji PESa11 chciałbym dedykować wszystkim zaślepionym fanom pesa,bądź fify.Zrozumcie,aby móc oceniać grę powinno się ją poznać w dość dobrym stopniu,a jeśli tylko jesteś naprawdę fanem wirtualnej piłki kopanej to jestem pewien,że odkryjesz smaczki dzięki którym ta znienawidzona przez Ciebie "konkurencja" zasługują na Twoją uwagę.Naprawdę,ten sezon możemy zaliczyć do udanych!

Odnośnik do komentarza

Ural razem ze współprowadzącym Kącika Sportowego, napisał we wstępniaku, że jeżeli chcemy poczytać o taktykach, formacjach w fifie to żebyśmy pisali. Jeśli pojawią się takie głosy, to spokojnie możecie wykorzystać poradnik jaki napisałem na potrzeby FIFY 10 i FIFY 11, do znalezenia na 70 stronie tematu o FIFIE 10 i nie-pamiętam-której w temacie o 11. Byłoby mi bardzo miło, bo dużo osób pyta dalej w Kąciku, dlaczego kopacze biegają tak, a nie inaczej, a mój poradnik wiele wyjaśnia.

 

Także jak coś, to śmiało, mogę nawet go skonsultować, hehehe :)

Odnośnik do komentarza

Nie podobają mi się w "Co nowego?" gościnne teksty Dżuja.

To nie "news", więc nijak ma się do kategorii "Co nowego w dodatku gościnny tekst, który możemy przeczytać wcześniej na Interii?

Te artykuły pasują gdzieś pod koniec numeru. W dodatku to białe tło i czarna czcionka... może i czytelnie, ale niezbyt ładnie to wygląda, poważnie.

Podsumowując:

- artykuł w złym miejscu;

- gościnny tekst, a nie exclusive(?)

- prosty, brzydki layout artykułu

Nie lepiej w ogolę to wywalić? Miejsca zawsze brak, a felietony piszą już przecie Butcher i Mazzi. Co za dużo to niezdrowo.

_______________________

PS. Ściera, pisz Hyde Parki! Miło ujrzeć Twoją twarz i czytać te narzekania na spóźnienia :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajny numer. Ferajna trzyma poziom. Recenzje od...Gamery? Świat się kończy. Myślałem, ze 3 grosze i opisy (dawne czasy) to jedyne rzeczy do których chce przykładać łapki. A jednak czasami jednak czymś nowym ten magazyn potrafi zaskoczyć :)

 

Ale łyżka dziegciu tez się należy - z całym szacunkiem i sympatią do zgredów artykuł "Gro wróć" mnie potwornie rozczarował. Że niby była to wypadkowa piętnastu autorów? Az wierzyć mi się nie chce. Jako wieloletni gracz spodziewałem się tytułów w stylu ‘River Raid’, ‘Another World’, ‘Desert Srtike’ (kurczę ja chcę polatać helikopterem nad współczesnym Irakiem). W zamian dostałem rzeczy w stylu „Primal” (fajna gra – choć wolałbym już raczej poprzednie dokonania twórców i nową wersję „Medievil”), która niczym nie zaskakuje (tagowanie? Niom, super nowość). ‘Dino Crisis’? Rzeczywiście przeciętna przygodówkę jest co wspominać ;)

Soul Reaver? Gra genialna, fakt, ale czy ktoś w obliczu kolejnych części chce reebota (ponoć to o wiele ładniej brzmi niż "remake", whatever), zamiast kolejnej wersji. Ja pasuję ;)

 

 

Pozdrawiam wszystkich !!<br style=""> <br style="">

Odnośnik do komentarza

Ural razem ze współprowadzącym Kącika Sportowego, napisał we wstępniaku, że jeżeli chcemy poczytać o taktykach, formacjach w fifie to żebyśmy pisali. Jeśli pojawią się takie głosy, to spokojnie możecie wykorzystać poradnik jaki napisałem na potrzeby FIFY 10 i FIFY 11, do znalezenia na 70 stronie tematu o FIFIE 10 i nie-pamiętam-której w temacie o 11. Byłoby mi bardzo miło, bo dużo osób pyta dalej w Kąciku, dlaczego kopacze biegają tak, a nie inaczej, a mój poradnik wiele wyjaśnia.

 

Także jak coś, to śmiało, mogę nawet go skonsultować, hehehe :)

Akurat o ustawieniach było sporo, zwłaszcza na forum i większość zainteresowanych już wie po co są te magiczne suwaki. Do papierowej wersji lepiej wstawiać jakieś konkretne taktyki z krótkim opisem, tak by każdy zainteresowany mógł sobie przetestować np. 4-4-2 by ronaldo92. Pamiętam, że w KS pojawiały się kiedyś takie wstawki odnośnie PESa.

Odnośnik do komentarza

Dopiero dzisiaj (wiem, późno trochę) kupiłem #159 i od razu mi się w oczy rzucił artykuł o TG-16 / PCE. Gra Dracula X: Rondo of Blood ponoć oficjalnie nigdy nie opuściła granic KKW, a przecież w tym roku na Virtual Console się pojawiła u nas. Wprawdzie nie w pudełku, ale dostępna poza Japonią jest.

 

Pisząc o danej konsoli, piszę o grach na niej dostępnych (Top 10 gier tyczy się tylko i wyłącznie opisywanej konsoli). To, że tytuł wyszedł ileś tam lat później w Europie na innym systemie, nie ma już żadnego wpływu na kondycję TG-16 / PCE.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.