Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Trial Mountain + Mazda MX-5 na GTFG i trybie symulacji = mnie nie ma. Chyba od czasu GT3 nie miałem takiej radochy z pokonywania kolejnych zakrętów.

Co do grafy, widać uproszczenia, doczytywanie się elementów, ale za to jest bardzo czysto i bez nachalności jakiś przesadzonych efektów specjalnych. Deszczyk na szybie zrobiony tak sobie. Ogółem stare, dobre GT. Na razie poza tryb Arcade nie wychodzę.

Odnośnik do komentarza

Mimo iż doświadczony gracz jestem ale złe reakcje na nową odsłonę GT5 zasiały we mnie niepokój.

Od razu odpaliłem, podobno najgorzej wyglądającą, trasę Trial Mountain i szybki wyścig. Gra jest płynna jak marzenie, model jazdy wymagający, uczący cierpliwości i wypłacający nagrody czyli taki jak w GT. Grafika? Shift jest zdecydowanie brzydszy. Grałem w Forzę i Shifta i jednak GT to GT.Po intrze widać, że zrobili ją fascynaci motoryzacji.

Dla wszystkich wahających się: polecam i jeżeli pierwsze wrażenie jest najważniejsze to z GT jest wszystko ok!

Nie czytajcie tych wynurzeń internetowych i nie oglądajcie youtube - zagrajcie! :thumbsup:

PS: gram bez instalki i może tylko trasy wczytują się trochę długo a reszta prawie od razu.

Można się obejść bez instalacji.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Pierwszy wyscig za mn. Z sentymentu kupilem super fure, jaka jest Suzuki Swift ;]

Tsukuba wyglada bardzo ladnie, w wsycigu w sumie nie ma czasu sie zastanawiac czy mijamy standard czy remium (acz siedzac na d u p i e jakiemus standardowi dalo sie zauwazyc... pewnie dlatego, ze sie przypatrywalem czy widac roznice ;P)

 

A model jazdy... coz to 125 konne FWD.... ZUPELNIE inaczej niz w prologu, tutaj na kierownicy (Logi Driving Force GT) CZUC co sie dzieje z kolami, jest fajnie, nawet bardzo fajnie :)

Jak kolega wyzej - nie ma mnie :D

Odnośnik do komentarza

Ja już pierwsze walnięcie młotkiem w łeb zaliczyłem. Z warzenia wypiłem dwa browary, żeby wogóle jakoś zasnąć po tej dawce przeżyć. J e ź d z i się po prostu bajecznie, nie ma innej takie gry (a szkoda), nigdy w nic takiego nie grałem. GTP się chowa, wszystko się chowa. Force feedback pozwala wyczuć każdy dołek pod kołem. Najfajniej jest, kiedy samochód na małej górce delikatnie traci przyczepność i od razu czuć to na kierownicy! Miód!! Jeśli chodzi o przeciwników - strasznie fajnie blokują, jeśli chcemy ich od tak wyprzedzić w sytuacji 1 na 1. Czasem trzeba pokombinować, pokazać się w lewym lusterku i rura z prawej :) No i tryb FOTO = można w nim spędzić długie godziny. Czekam na jakiś fajny konkurs fotograficzny, mam nadzieję go wygrać!

Odnośnik do komentarza

Co do grafiki. Dziś trochę pograłem u kumpla i graficznie jest nieco lepiej niż w GT5: P. Auta premium są niesamowicie odwzorowane, a standardy wcale nie wyglądają tak źle. Trasy sprawdziłem tylko dwie i pod tym względem jest to GT5: P, czyli jest dobrze.

Zdecydowanie najlepiej wyglądający racer.

 

PS. LCD na którym grałem to 32 calowa Bravia, model dość stary, chyba V2500.

Odnośnik do komentarza

Nie no moim zdaniem (piszę to ze łzami w oczach) standardowe autka miejscami wyglądają koszmarnie... Podczas wyścigu w niektórych standardach nie widać klamek, cała karoseria jest chamsko machnięta jakimś błyszczącym czymś... W niektórych modelach widać piksele! Naprawdę mogliby się bardziej przyłożyć, szczególnie, że mieli trochę czasu..

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że nawet najbrzydsze autko prowadzi się tak jak powinno.

 

Oczywiście że jest to najlepiej wyglądający racer. Ale mimo to, mógłby być jeszcze ładniejszy, czyż nie?

Odnośnik do komentarza

Ja grałem. Jeśli GT5 wygląda przynajmniej tak dobrze jak Prolog to tak, jest to najładniejsza ścigałka.

Są bardziej efektowne, jak np. Dirt 2 ale GT5 wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie.

Nie zapominajcie też znowu że GT5 chodzi w 60fps, wyższej niż 720p rozdziałce i ma do 16 aut na trasie.

PGR dla porównania ma 8 aut, chodzi w niższej rozdziałce i 30fps. A to są bardzo istotne różnice.

Odnośnik do komentarza

GT5 ię instaluje, więc jak na razie chciałbym podzielić się wrażeniami z... Apexa (książeczki dołączonej do GT Coll. Ed.), bo dopiero dostałem swój nowy hd tv (mały bo mały, ale jaka różnica - do tej pory grałem na zwykłym CRT... hłehłe)

 

Książeczka jest genialna, zawsze chciałem takie skondensowane info nt. tajników jazdy, tuningu i innych jakże ciekawych "motoryzacyjnych smaczków" (cytuję Borowczyka, pozdro tej!). Cudowna lektura na jesienne wieczory (zimo spierd.alaj).

 

A więc czekam na zainstalowanie, piję winko, potem wpadnie też jakiś splif - toż to okazja jest nie lada przecie!

 

Napiszę potem, jak już coś obadam

Odnośnik do komentarza

Zapomnialem o tym temacie i na automacie polecialem do wczesniejszego watku.

 

A wiec, mam troche mieszane uczucia po pierwszym posiedzeniu przy GT5. Po pierwsze, samochody Premium wygladaja przepieknie. Co prawda Mazda, ktora kupilem, bo na taka bylo mnie stac na poczatku jest mega wolna, ale jakos trzeba zaczac. Niestety, w eventach w ktorych uczestnicze jezdza same Standardy, ktore wygladaja tak paskudnie, ze trudno nie zwracac na nie uwagi. Naprawde, mam gdzies te samochody i nie moge doczekac sie momentu, w ktorym nie bede rywalizowal z ta kupa (pipi).

 

Co do paskudnego wygladu, to trudno rozplywac mi sie nad wygladem tras. Tekstury rodem wyjete z PS2. Co to (pipi)a jest? Tyle lat produkcji, zeby trasy wygladaly w ten sposob? No i do tego model zniszczen niedostepny od poczatku, tylko musze osiagnac 10 level. Czuje, ze prawdziwa zabawa zacznie sie dopiero wtedy.

 

A co do zabawy to model jazdy jest taki na jaki czekalem. Lepszy niz w GT Academy, ale zderzenia z innymi przeciwnikami bez modelu zniszczen nie ciesza.

 

A SI przeciwnikow bardzo zyskalo, przed moim nosem widzialem jak jeden atakuje drugiego, spycha kiedy ma okazje - bylem zachwycony.

 

Tak jak mowilem, oprawa graficzna sie zawiodlem jak do tej pory. Trasa TOP GEAR wyglada traficznie. Pudelkowe pudynki pokryte tekstura rodem wyjeta z PS2.

 

Do tego wszystkiego trzeba wspomniec o tym, ze czuc jak gra plynnie dziala w 60 klatkach w rozdzialce 1080p.

 

Ogolnie rzecz biorac cieszy wszystko poza grafika. Nie wiem, nic juz sie nie zmieni, nie ma przeciez tras premium .

 

Teraz 3 dni wolnego w pracy (wiadomo, trzeba bylo kombinowac, ale jak szef uslyszal ze premiera GT5 to od razu zrozumial ) Wiec przemagluje GT.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...