Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość słabym oporze ze strony innych licytujących kupiłem głośniki Q-Acoustic 3020. Nowe, po zwrocie do sklepu z powodu rysy na jednym z emblematów. Wystarczająco, żeby poszły do outletu. 

 

 

Przedostatnią częścią układanki będzie odtwarzacz CD. I teraz - mam szansę kupić Marantz CD6003 w idealnym stanie, albo Marantz CD5005, nówkę. Ceny właściwie te same. Sam nie wiem który brać, bo parametrami są bardzo podobne i oba zbierają doskonałe opinie. 

 

Potem będę się brał za kable. Nic zbyt drogiego, bo klasa sprzętu tego nie wymusza, ale też nie najgorsza taniocha.

 

Sugestie co do jednego i drugiego mile widziane.

Odnośnik do komentarza

W związku z tym, że wspaniałe PS4 nie odtwarza płyt CD-Audio potrzebuję zwykłego odtwarzacza CD. Najprostszy jaki jest, byle by był w miarę kompaktowy, tak aby wszedł na półkę RTV -  czyli wszelkie mini wieże odpadają. Z niego wypuszczę chinchami dźwięk na ampli w stereo.

 

Czy w ogóle można takie coś dostać? Wchodzę sekcję RTV w Media Markt a tam ceny od 700zł w górę za wielkie kloce.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe/odtwarzacze-cdsacd?page=1&sort=price_asc&limit=20

 

Może źle szukam?

Odnośnik do komentarza

Czasami zastanawiam się czy Ty po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy jesteś zamknięty w swoim świecie, w którym znasz się na wszystkim i zawsze masz rację i doradzają wszystkim to, czego nie potrzebują :)

 

Słowa klucz w tym co napisałem;

- kompaktowy, czyli mniejszy niż standardowy "blok" hi-fi

- odtwarzacz CD

 

Pomijając fakt, że odtwarzacz DVD będzie pewnie dość duży to obsługa bez uruchamiania telewizora może być ograniczona bez rozbudowanego wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza

Czasami zastanawiam się czy Ty po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy jesteś zamknięty w swoim świecie, w którym znasz się na wszystkim i zawsze masz rację i doradzają wszystkim to, czego nie potrzebują :)

 

Słowa klucz w tym co napisałem;

- kompaktowy, czyli mniejszy niż standardowy "blok" hi-fi

- odtwarzacz CD

 

Pomijając fakt, że odtwarzacz DVD będzie pewnie dość duży to obsługa bez uruchamiania telewizora może być ograniczona bez rozbudowanego wyświetlacza.

 

Czasami sie zastanawiam, dlaczego chwile sie nie zastanowisz.

99% audio playerow to wlasnie pelnowymiarowki. Mozesz trafic na zwykly, chinski odtwarzacz all in one, ktory bedzie mniejszy. Nie jest potrzebny tv do sterowania audio, prawie kazdy player ma wyswietlacz lcd.

 

 

Powodzenia. Szczerze.

Odnośnik do komentarza

Mam PS3 i wiele innych urządzeń lecz zależy mi na czymś dedykowanym do CD. Chodzi o wygodę - sterowanie pilotem bez wymaganego obrazu. Chyba trzeba będzie się jednak zaopatrzyć w drogi sprzęt. Ewentualnie coś na OLX wyrwać po taniości.

 

Myślałem że znajdę jakiś malutki odtwarzać wielkości płyty CD z ekranem i pilotem ale chyba nie ma takich. Sprawdzę jeszcze Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

odebralem dzisiaj modul CI do telewizora pozbywajac sie dekodera, a ze zostal w takim razie jeden pilot usiadlem jeszcze raz do podlaczenia ARC.

Dziwne, bo teraz zadzialalo od kopa - moze wczesniej nie mialem VieraLink wlaczonego - ciezko powiedziec, ale spodobalo mi sie do tego stopnia ze zrezygnowałem z jednego wyjscia HDMI 2.0 wlasnie po to by uzywac wylacznie 1 pilota. W koncu 1 pilot do Denona, telewizji kablowej, konsol!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra jest sprawa: mam zestaw 5 kolumn z jakiegoś zestawu plus dwie inne. Tylko nie mam do czego tego podpiąć bo stary wzmacniacz szlag trafił dawno temu, a zachciało mi się kina domowego. Jakieś propozycje do czego to podpiąć? Nie musi to być nic mocnego bo i pokoik mały, a chodzi głównie o to by uzyskać dźwięk 7.1. Właściwie tylko do tv i konsolki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak w okolicy tysiaka to ja polecę soundbar samsunga hw k-550 (brzmienie to samo co w droższym k650 ale bez wifi i jakichś bajerów) tańszych nie ma co brać, sprawdzałem w sklepie k-450 i dźwięk o wiele gorszy. A jak masz miejsce rozłożyć to logitech z-906. Nie wydasz fortuny a będziesz zadowolony. Jakbyś miał wydać 2,5 tysia na to co polecił Blant to już w tej cenie można się pobawić w amplituner i kolumny.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...