Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem okazji porównać żadnego, bo nigdy nie posiadałem wzmacniacza stereo na rzecz amplitunera (chociaż przymierzam się w przyszłości do kupna integry). Nie jestem znawcą, ale chodzi mi o to, że lepiej kupić lepszy amplituner, który również dobrze sprawdza się w muzyce stereo (na 2 lub 7 kanałów), jeśli korzystamy ze wszystkiego (kino domowe, gry, sport, muzyka: wszystko). No chyba, że kolega Olshmitz posiada już ampli a tu dokupił sobie wzmacniacz i łączy się przez wyjście pre-out (tak chyba?) i wtedy ma moc moc na muzyce i przestrzeń w kinie domowym.

Zresztą mniejsza o to, ale warto dyskutować. Poza tym przecież dałem Olshmitzowi plusa :) 

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu zmieniałem amplituner, miałem w domu onkyo 656 i yamahe rx v681. Dwa typowe, budżetowe amplitunery tej samej klasy. Różnica pomiędzy nimi była tylko taka że w każdym aspekcie odsłuchu, czy to kino czy stereo, zdecydowanie lepiej wypadało Onkyo. Jeżeli chodzi o stereo, w obu tych przypadkach to jest kompromis który musisz zaakceptować, kupując ampli 7.1 w tym przedziale cenowym, stereo zawsze będzie biedne. Onkyo wypełniło niszę która była do zagospodarownia, czyli wypuścili świetnie grający wzmacniacz stereo z możliwością podłączenia sprzętu video przez hdmi. Onkyo 8150 w stereo radzi sobie naprawdę świetnie, i jest to ampli godne polecenia ze względu na swoją wszechstronność której nie przepłaca jakością dźwięku.

Odnośnik do komentarza

W zeszłorocznym, lipcowo-sierpniowym audiofilskim piśmie Audio-Video, Yamaha RX-V781 (czyli mocniejsza wersja niż 681 którą testowałeś) dostała ocenę 95% i rekomendację.

To + opinie w internetach mi wystarczyły by pozostać wierny marce i absolutnie nie żałuję.

Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Jednak oglądać filmy czy grać w przygodówki w stereo 2.1 nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza

W zeszłorocznym, lipcowo-sierpniowym audiofilskim piśmie Audio-Video, Yamaha RX-V781 (czyli mocniejsza wersja niż 681 którą testowałeś) dostała ocenę 95% i rekomendację.

To + opinie w internetach mi wystarczyły by pozostać wierny marce i absolutnie nie żałuję.

Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Jednak oglądać filmy czy grać w przygodówki w stereo 2.1 nie mam zamiaru.

Do muzyki używa się 2.0. Wzmacniacze stereo to zupełnie inna liga. Wyższa półka jeżeli chodzi o granie muzyki. Do całej reszty są właśnie amplitunery w których układ stereo jest słabszy żeby uciagnac te wszystkie bajery typu Dolby Atmos (ktoś w ogóle z tego korzysta? Ma głośniki sufitowe?). Dla mnie Yamaha przykładowo gra zbyt ciemno. Wszystko zależy od odsłuchu i doboru głośników do źródła. Wierność marce nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli coś gra lepiej a coś gorzej (w odniesieniu do swoich preferencji dźwiękowych) to wiadomo co się wybierze. Jeżeli testowałeś Onkyo i ci nie odpowiada to ok, a jeżeli piszesz że Yamaha jest cool bo tak twierdzą inni no to sorki, nie tędy droga, nie tak wybiera się źródła dźwięku. Odsłuch na pierwszym miejscu. Tyle z mojej strony. :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tylko pożycz mi 5 amplitunerów do mojego pokoju i będę mógł testować. Jeśli nie mam takiej możliwości to ufam fachowcom (jacy pracują i testują masę sprzętu co miesiąc vide Audio-Video). Znasz się lepiej od nich? Jeżeli fachowiec rekomenduje jakiś sprzęt i wystawia 95% to chyba nie dziadostwo? Swoją drogą od dawna nie pamiętam w tym miesięczniku testu jakiegolwiek sprzętu Onkyo.

Na jakiej podstawie twierdzisz że Yamaha gra zbyt ciemno (co to znaczy ciemno?)? I której Yamahy słyszałeś? Bo na rynku jest z 30 różnych ampli tej marki (zeszłoroczne i tegoroczne), które na pewno grają różnie.

Żeby solidnie przetestować sprzęt trzeba w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym, na tych samych kolumnach, słuchać tego samego materiału na zmianę. Wtedy będziesz mógł ocenić. Mało tego, bardzo dużo zależy od kalibracji i ustawień ampli, który to jest bardzo skomplikowany sprzęt. Jeśli miałeś do czynienia z Yamahą wcześniej- czy zrobiłeś kalibrację YPAO? Czy ustawiłeś odp impedancję głośników do danego ampli? Jakiej jakości i z jakiego źródła materiału słuchałeś? Itd, etc. Jak widać czynników jest cała masa.

Testy sprzętu muzycznego to nie recenzje gierek, które każdy może zrobić. Należy zaufać fachowcom, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie ufam fachowcom, a przynajmniej nie do końca. To że coś jest na 95% jest bardzo dobre, to się zgadza, ale to nie znaczy że musi spełnić twoje preferencje dźwięku. Każdy ma inne ucho. Jednemu jeden sprzęt będzie pasował drugiemu ten sam już niekoniecznie. O nic więcej mi tutaj nie chodzi.

 

Co do Yamahy nie pamiętam jaki to model słyszałem w salonie audio. Wiem że był poniżej 2000zł, bo szukałem czegoś w przedziale 1500-2000zl. Rok temu. Bardziej spodobało mi się granie Onkyo, ale to inny przedział cenowy niż ten o którym piszesz wyżej. Możliwe że ten o którym ty piszesz gra lepiej ale czy na pewno? Trzeba byłoby porównać. I to porównać do sprzętu z tego samego zakresu cenowego u innych producentów.

Odnośnik do komentarza

Sorki za zwłokę ale zarobiony byłem a chciałem też dokładnie przestować monstrum zwane Sony Ht-St5000 i Panowie jak to gra to jest w szoku, pozytywnym oczywiście. Po ustawieniu wielu funkcji i mierzeniu odległości od SB do sufitu aktywowałem Dolby Atmos. Na pierwszy rzut poleciał Mad Max bo support tego filmu w tym dźwięku jest niesamowity. Nie wiem jak Ci magicy z Sony tego dokonali ale dźwięk faktycznie rypie nas od góry aż miło. Każdy kanał słychać wyśmienicie ale najlepszym atutem zestawu moim zdaniem jest sub. Bydle nie dość, że wielkie i ciężkie to wykonane tak hi endowo, że bardziej się chyba nie da hehe. Zaś co ten sub potrafi zrobić z podłogą i kanapą to porównałbym z seansem w dobrym kinie. Podłoga drży przy 80% mocy ustawionej a kanapa wibruje (uwielbiam ten efekt hehe). Sama listwa wykonana jest perfekcyjnie, czuć że to sprzęt za prawie 8k no i też swoje waży. Do Oleda pasuje wręcz idealnie a 3 wejścia hdmi 4k wystarczą do podłączenia moich sprzętów. Ogólnie zgadzam się z recenzjami tego SB, to naprawdę skok milowy jeżeli chodzi o listwy a 7.2.1 choć imituje daje złudzenie słuchowe niczym VR z rzeczywistością. Rekomenduje HTST5K i Atmos.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, chetnie bym sprawdził jak gra ta listwa Sonego. Tez lubie listewki ale ciezko byłoby mi zastapic mojego Onkyo NR646 z kolumnami JBL Studio 280. Jak czasem w grze zacznie padac deszcz i wala blyskawice to automatycznie patrze na okna co sie z pogoda stało ;d Brakuje mi jeszcze do kompletu centralki i monitorków ale to jak bede mieszkanie zmienial to zainwestuje. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie czy aby napewno? Ok, fizyczny głośnik to jednak głośnik ale uwierz mi technologia dźwięku poszła tak do przodu, że nie rozróżnisz listwy od fizycznego. To tak jak z grafiką 4K niektórzy widzą różnicę a niektórzy wcale. Przecież nie wydawałbym 7.500zł (zwłaszcza że miałem wcześniej 5.1)

na coś co daje efekt 2.1, bez sensu. Atmos wali po głowie aż miło i pomimo, że próbuje jak może to taki efekt właśnie daje a chyba dla nas jako odbiorców to najważniejsze :)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Czyli co nadstawkowe nie dają efektu atmos? Widziałem wypowiedź gościa z yamahy i opisywał, że takie głośniki lepiej się sprawdzają w zaciszu domowym niż bezpośrednie sufitowki ze względu odległości jak jest między głośnikiem a uszami. Nadstawkowe rozprzestrzeniają dźwięk otaczając słuchacza. Sam nie miałem styczności, ale może w przyszłości zmienię swoje 5,1 (soundbar k550 i satelity tylne swa8000se) na takiego Samsunga k950 dla dolby atmos.

Odnośnik do komentarza

Mam już cały sprzęt u siebie i właśnie przygotowuje kable. Mogłem to zrobić wcześniej, bo mam je od środy, ale oczywiście człowiek mądry po szkodzie. Krótko mówiąc idzie to masakrycznie wolno (pierwszy zrobiłem chyba w 1h, ale następne cztery powinny pójść szybciej), a tu jeszcze jakieś (pipi)ane zaślepki w Onkyo trzeba wyciągać bo inaczej zakupiony wtyk nie wejdzie. Żeby było śmieszniej, to kupiłem za mało tych wtyków bananowych, bo liczyłem tylko na jedną stronę kabla :dynia: Mam nadzieje, że nic nie s(pipi)e przy podłączaniu i jeszcze dzisiaj doznam objawienia odpalając te cuda.

E: minęły 2h i zrobione (kable+zaślepki), ale dzisiaj już mi się nie chce z tym bawić. Jutro podepnę pod konsole i dam znać jak się sprawuje, może Interstellar też wleci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...