Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2018 o 06:57, Siara_iwj napisał:

Pytanko do winylowców:

 

https://www.richersounds.com/sony-high-resolution-usb-turntable.html

 

Styknie na start..? 

Szczerze mówiąc nie wygląda to dobrze. O wkładce która nadaje ton danemu sprzętowi jest tylko napisane że jest... to już daje do myślenia. Do tego uważam że kupowanie gramofonu z wynalazkami typu zgrywanie muzyki przez usb nie jest do końca zasadne bo raczej kupujesz gramofon po to żeby słuchać vinyli. Sam niestety popełniłem błąd początkującego i pokusiłem się na zakup gramofonu audio-technika 120 lp z jakimiś djskimi gadżetami. Gorszego gów.na ciężko sobie wyobrazić pomijam wkładkę bo ta jeszcze była jak cię mogę ale np taki anti skating to była atrapa i trzeba było gramofon omijać żeby igła nie przeskakiwała, o "brumieniu" już nawet nie wspominam bo jako początkujący myślałem że tak ma być ;). Jeżeli jeszcze nie dokonałeś zakupu polecam coś firmy która ma w swojej ofercie gramofony z prawdziwego zdarzenia a nie wypełniacze segmentu dla fanów marki. Popatrz na firmy typu Pro-Ject lub Rega, to są sprzęty godne zaufania.Po moich doświadczeniach uważam że nie ma sprzętu dla początkującego, jak kupisz gów.no to albo szybko sprzedasz twierdząc że vinyle to nie jest to czego szukasz, lub za jakiś czas sprzedasz stary i kupisz nowy co będzie skutkowało zawracaniem du.py i pewnie jakąś stratą pieniędzy. To co mówią mądrzy ludzie obeznani w temacie to jak najmniej elektroniki w gramofonie która zniekształca przekaz i ciepło vinylowego grania, należy też pamiętać że dodatki typu usb lub jakieś inne wynalazki kosztują co w konsekwencji przekłada się na obniżenie kosztów komponentów które są istotne w gramofonie czyli wkładka, ramię, mechanizm itd. Co do wkładek bardzo polecam 2m red Ortofona świetnie daje radę na wszystkich gatunkach muzyki, sam używam i bardzo cenię. 

    

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na początku zadaj sobie pytanie jakiej muzyki słuchasz i ile kasy możesz poświęcić na to HOBBY. Bo jak się wpadnie w to bagno to ciężko potem wyjść :sir: Chcesz tylko więcej i więcej. Najpierw kupujesz wszystko jak leci, potem chcesz powymieniać wszystkie swoje mp3/CD na winyle a w końcu stwierdzasz, że liczą się tylko pierwsze bicia i ładujesz kasę w discogs itp. wynalazki.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jakiej muzyki słucham jest dość znane na forum. Myślę, że tak od sierpnia będę w stanie przeznaczać na tą zabawę jakieś 800 zł miesięcznie, po przeliczeniu walut. Docelowo mam zamiar przerzucić się całkowicie na nośniki analogowe, a aktualna zachcianka winylowa będzie współgrała z wcześniej zasianą fazą na kasety audio. 

 

 

 

 

Ok, edit. 

 

Kupiłem właśnie Thorensa TD - 160 w bdb stanie. Z tego co wyczytałem golas gra lepiej niż dzisiejsze budżetówki w tych samych pieniądzach, a dodatkowo ten gramofon to istna oaza w kategorii upgrade'ów. W ten sposób zacząłem przygodę z winylami. 

 

s-l1600.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Koledzy pomóżcie.

Mam PS4 przy komputerze, korzystam z jednego monitora i z jednych głośników - PS4 jest podłączone kablem optycznym do karty dźwiękowej w kompie. Nie chcę już dłużej korzystać z takiego ustawienia, w związku z tym pytanie - jak to inaczej rozwiązać? Zakupić amplituner i bezpośrednio podłączyć do niego PS4 i PC? Czy może soundbar? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie? Co do amplitunera - zakupić do niego np. 2 głośniki i z biegiem czasu dokupić więcej, na razie nie potrzebuję pełnego zestawu (TV do konsoli zakupię co najmniej za rok), a i nie chcę wydać majątku. 

 

Odnośnik do komentarza

Padło mi bardzo stare kino domowe i czas na cos nowego. Planuję wydać coś około 3tys, czyli bez szaleństw. Tak zastanawiam się obecnie między tymi dwoma zastawami. Różnica w cenie niewielka, w specyfikacji chyba też, chyba że polecacie coś innego za te pieniądze. 

 

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v483-ns-f51-ns-p51-czarny.bhtml

 

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-832b-taga-harmony-tav-606-v-3-orzech.bhtml

Odnośnik do komentarza

Ten Pioneer posiada Atmos i DTS X za(pipi)ista cena jak za to, minus tylko widze że ma chyba mało wyjść na głośniki, chyba tylko 5.1 ? sufitowe atmosy w razie co jak do niego podpiąć.

No ale z tych dwóch Pioneer.

Dobrze że decydujesz się na kolumny, a nie soundbar :)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, YETI napisał:

Padło mi bardzo stare kino domowe i czas na cos nowego. Planuję wydać coś około 3tys, czyli bez szaleństw. Tak zastanawiam się obecnie między tymi dwoma zastawami. Różnica w cenie niewielka, w specyfikacji chyba też, chyba że polecacie coś innego za te pieniądze. 

 

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v483-ns-f51-ns-p51-czarny.bhtml

 

https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-832b-taga-harmony-tav-606-v-3-orzech.bhtml

Widać, kto dostaje newsletter z Euro :D

 

W dniu 19.05.2018 o 13:42, Wesker napisał:

Z soundbarów bez kompromisu polecam Sony HTST5000

 

Qra pisze, że nie chce wydać majątku, a Ty mu polecasz soundbar za 7-8k PLN? :blink:

W dniu 18.05.2018 o 11:10, Qra napisał:

a i nie chcę wydać majątku

 

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak skuszę się na amplituner + głośniki, bo chociaż soundbar może teraz się sprawdzić, tak w docelowym salonie wolałbym mieć klasyczny zestaw.

Myślałem pierwotnie nad Yamahą RX-V483, później odkryłem w podobnej cenie Denona AVR-X1400H (ma atmos i 7.2 zamiast 5.1), do tego 2 lub 3 głośniki, a z czasem dokupię pozostałe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...