Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji przemeblowań, nie mam obecnie miejsca na kino 5.1, myśle o soundbarze. Waham się między Sony XF9000 a LG SK8Y,  ktoś coś w temacie? Generalnie budżet do 2k, więc może coś lepszego polecacie?

Byłem zdecydowany na LG bo tańszy a ma wifi, ale doczytałem się, że ma hdmi 1.4 i nie jest w stanie przesłać sygnału 4k z hdr, Sony robi to bez problemu ale brak mu wifi. 

Odnośnik do komentarza

Kup Yamaha Yas-207.
4k łyka bez problemu. DTS:X
Dźwięk genialny jak na sounbar, no ale to w końcu Yamaha a nie jakieś Samsungi z marketu.

Szukaj Yamaha czy innego sprzętu typu Denon tylko w autoryzowanych sklepach. Omijaj sieciówki.
Zapewni to Tobie przede wszystkim możliwość dobrego odsłuchu.
https://www.tophifi.pl/yamaha-musiccast-yas-207.html?gclid=EAIaIQobChMI0fyxuf_x3wIVVamaCh28vgmAEAQYASABEgL8A_D_BwE

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też właśnie zastanawiam się nad 2.0 lub 2.1 do konsoli. Powód jest taki, że chcę też słuchać na tym muzyki, więc amplituner 5.1 trochę mi się nie widzi. No chyba że bym kupił taki z przedwzmacniaczem, ale to już za duży koszt by był.

 

Gra tu ktoś na konsoli z 2.0 lub 2.1?

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Figaro napisał:

@Absolem na jakiej podstawie stwierdzasz, że fronty ze wzmakiem zagrają muzykę przeciętnie? 

Słyszałem trochę tych budżetowych wzmacniaczy od Onkyo np tx8270 czy podobny od Yamahy, dla mnie one grają tak jak te z architekturą 5.1.Jezeli bardziej stawiasz na muzykę niż kino/gry poszukaj czegoś używanego typowo pod stereo, basu w takim wzmaku i tak wystarczy, zaoszczedzisz na subie. 

Odnośnik do komentarza

@Figaro Zależy ile chcesz wydać. Mam obecnie ampli 5.1 Marantza 5013 i w grach jest świetnie, a w muzyce dość dobrze. Na tyle dobrze, że jestem zadowolony i nie żałuję przesiadki z amplitunera stereo Nad C338. Jak chcesz i 5.1 i przyzwoite stereo, to możesz popatrzeć Marantze i Yamahy od 3k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Moldar napisał:

Używa ktoś samsunga k950?

 

Aktualnie używam z906 i zastanawiam się czy ten samsung faktycznie robi robotę jak trzeba.

 

Biorąć pod uwage ze chyba praktycznie zadna gra nie obsługuje Atmosa (poprawcie mnie jezeli sie myle) to uwazam ze nie ma sensu zmienic setupu. Posiadam Z5500 i mialem okazje posluchac jak gra K950 i nie zrobil na mnie zadnego wrazenia ten zestaw, a sub lepszy w logitech. Jak sie pojawi w kazdym juz filmie i grach Atmos to wtedy tak

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś wie coś więcej o tych splitterach HDMI?Interesuje mnie rozdzielenie na 2 sygnały równocześnie.Z jednego audio a z drugiego video tak jakby.

Bo mój Samsung NU 8072 nie obsługuje DTS a z kolei  amplituner Onkyo 608 nie przesyła 4k.Wcześniej takie proste to było.Wszystko leciało przez HDMI do amplitunera  i było ok.Teraz kombinacje żeby DTS było i zostaje podłączenie konsoli przez optyk.A tu z kolei nie przejdzie więcej niż DTS.

Myślę już żeby sprzedać amplituner i jakiegoś soundbara kupić.Albo obraz albo dźwięk :/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.