Skocz do zawartości

Infidel

audio do pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji przemeblowań, nie mam obecnie miejsca na kino 5.1, myśle o soundbarze. Waham się między Sony XF9000 a LG SK8Y,  ktoś coś w temacie? Generalnie budżet do 2k, więc może coś lepszego polecacie?

Byłem zdecydowany na LG bo tańszy a ma wifi, ale doczytałem się, że ma hdmi 1.4 i nie jest w stanie przesłać sygnału 4k z hdr, Sony robi to bez problemu ale brak mu wifi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A co za mało miejsc hdmi w tv, że soundbar bez odpada? 

A i to jest sztywny budżet? Bo tu masz tylko 2.1 a za 2600 można dostać sj9 czyli 5.1.2. 

Edytowane przez creatinfreak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

nie będzie tak, że jak podłączę to przez hdmi 1.4 i jak tv wyśle sygnał dolby atmos to dźwięk może mieć opóźnienie? 

Edytowane przez Pawliko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co kojarze to atmos potrzebuje hdmi 2.0. Te soumdbary co podałeś to nie dość, że głośniki 2.0 to jeszcze w lg hdmi 1.4 czyli wychodzi bujda nie atmos. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie tego się boje. A co byś polecił z soundbarów? no maks do 3k? Jednak wolałbym się zamknąć w 2k?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No lg sj9 jeżeli koniecznie atmos bo tam masz 5.1.2 i kosztuje 2,6k. Do gierek i filmów będzie fpytke :)

Może samsung k850 ale to już 3k wzwyż

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A może warto nie zawracać sobie głowy atmosem i coś porządnego w 2.1-5.1 dd i dts?

Do 2k masz samsung n650, 5.1, które do gierek nadaje się bardzo przez rurki acoustic beam dające płynne przejścia dźwięku. 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup Yamaha Yas-207.
4k łyka bez problemu. DTS:X
Dźwięk genialny jak na sounbar, no ale to w końcu Yamaha a nie jakieś Samsungi z marketu.

Szukaj Yamaha czy innego sprzętu typu Denon tylko w autoryzowanych sklepach. Omijaj sieciówki.
Zapewni to Tobie przede wszystkim możliwość dobrego odsłuchu.
https://www.tophifi.pl/yamaha-musiccast-yas-207.html?gclid=EAIaIQobChMI0fyxuf_x3wIVVamaCh28vgmAEAQYASABEgL8A_D_BwE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi tylko o odsłuch czy to faktycznie prawda, że sieciówki mają niby gorsze egzemplarze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak słyszałem, dlatego ja swojego Yas-207 zakupiłem w tym sklepie co zamieściłem link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pawliko napisał:

że sieciówki mają niby gorsze egzemplarze? 

nie maja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na pewno mają dwie linie produkcyjne xD jedna dla sieciówek a drugą dla specjalistycznych sklepów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Które Edifiery warto brac pod uwage? Głównie chodzi o ps4, xboxa i netflixa. Podobno dobrze graja te 2.0 wiec nie koniecznie musi byc 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami w grach jest osobna ściezka dla suba, z tego względu brałbym 2.1, ale nie znam żadnego konkretnego modelu więc Ci nie polecę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm to moze byc i cos dobrego 2.1 innej firmy. 

Zaczalem czytac i juz baniak mnie boli. Zestaw do malego pokoju glownie wiec zbedne jakies krowy. 

Wazne zeby to dobrze i czysto gralo. Nie siedze juz od lat w temacie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi