Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie super . Dosłownie słyszę więcej....np. gram teraz w GTA5 , dźwięk otoczenia kiedy spaceruje , odgłosy z ulicy , ptaszki ćwierkają i to (pipi)niecie kiedy wsiadasz do samochodu i radio odpalasz , piękna sprawa ! Dla mnie właśnie ten sprzęt sprawdził się w 100% . Niska listwa , liczba wejść HDMI . Nie żałuje złotówki

Odnośnik do komentarza

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2067b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml

 

Co sądzicie o tym zestawie? Nie jestem jakimś audiofilem, ale... 

Śmiało możesz brać ten zestaw, za ta i większą cenę lepszego nie znajdziesz. Dźwięk jest prawdziwy, moc również, to nie jakiś wzmacniacz gdzie pisze 100W na kanał a ledwie 10W leci , tu elegancko napędza te kolumny.

Sam mam yamaha htr 3064 i prism onyx 100 , syki czyste, basy głębokie (czuć w podłodze tak poza tym)

Oczywiście wzmacniacz ma wbudowany equalizer, co jest genialnym pomysłem. razem z  Compressed Music Enhancer tworzy idealnie całość.

 

Dałem jakieś 1300zl , sąsiad brał pioneera za 2500 , później płakał prawie,ze do jakości muzyki z mojego kina mu daleko, jego kolumny graja płasko, bas prawie nie istnieje, syki w tyle, mimo iż możesz dać na max bass i treble, włączyć wspomagacze, to tak naprawdę daleko mu do yamahy.

 

Zobacz gdzieś w mediamarkt czy takim sklepie, zazwyczaj sa zestawy yamahy i można coś odsłuchać. Ja jestem mega wymagający do dźwięku i śmiało tu daje 10/10 za jakość podejście do muzyki, 5.1 itp.  Aha i jedno ale, oceniam to po ustawieniu Equalizera, bo bez niego jest znacząca różnica , ale właśnie po to jest ten EQ (i Compressed Music Enhancer) by brzmiało lepiej :)

 

Pod kino i muzykę na dużych głośnościach spisuje się wzorowo, nic nie pierdzi, nie trzeszczy,nie drażni, naprawdę wzmacniacz radzi sobie z kolumnami bardzo dobrze i to az mile dla uszu, gorsze dla sąsiadów :D

 

Aha i jest to pierwsze kino przy którym dosłownie nie czuje potrzeby subwoofera, tak mocno i głęboko basy grają.

 

ps kolega brał niedawno Yamah HTR 3066 i prism onyx 200,kolumny różnią się tym,ze na kolumnę przednia maja o jeden głośnik basowy więcej, gra tak samo wzorowo po ustawieniu EQ i wlaczeniu Compressed Music Enhancer.

 

Edytowane przez Extrimer
Odnośnik do komentarza

Aha i jest to pierwsze kino przy którym dosłownie nie czuje potrzeby subwoofera, tak mocno i głęboko basy grają.

 

 

 

Jak czytam coś takiego to zawsze się uśmiecham pod nosem :P Żaden front nie zejdzie tak nisko jak sub, to raz. Po drugie kanał LFE to oddzielna ścieżka, która nie jest w magiczny sposób puszczana na fronty. Poprostu tego nie słyszysz ;) Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

 

Aha i jest to pierwsze kino przy którym dosłownie nie czuje potrzeby subwoofera, tak mocno i głęboko basy grają.

 

 

Jak czytam coś takiego to zawsze się uśmiecham pod nosem :P Żaden front nie zejdzie tak nisko jak sub, to raz. Po drugie kanał LFE to oddzielna ścieżka, która nie jest w magiczny sposób puszczana na fronty. Poprostu tego nie słyszysz ;)

 

tez bym sie usmiechal nie znajac sprzetu na zywo a komentujec z serii "nie znam sie to sie wypowiem "

Odnośnik do komentarza

Ty widocznie nie rozumiesz,ze sprzęt który daje rade wypuścić z siebie bas na poziomie 40-63Hz nie potrzebuje MUSOWO subwoofera i tyle. Figaro szuka bardzo dobrego kina domowego a nie zestawu do dyskoteki czy audiocar :) Przecież subwoofer może sobie później podłączyć wiec nie wiem po co się spinasz. Serio zbędny ten offtop. Dla twojej ciekawości podłączony miałem subwoofer 100W a nie wybijał się on z całego zestawu nawet po kalibracji to świadczy o tym jak dobrze sobie fronty radzą w yamaha. Mówiąc o wspomnianym pioneer, tam aż się prosi o to by był subwoofera, po prostu są rożne kina i nie każde ustawienie "large" da Ci taki sam bas jak w yamaha nawet mimo dobrych kolumn.

Odnośnik do komentarza

No myślę nad kolumnami Taga też, musiałbym je gdzieś wypróbować...

 

 

Za to chyba zdecydowałem się który wzmacniacz - wybór padł raczej na Denon AVR-X1200W za 1999 zł. Wydaje się byś najlepszym wyborem pod taką cenę. 

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacz w tym przedziale cenowym zwróc uwagę jeszcze na onkyo tx-nr 646. A na głosnikach nie oszczędzaj i kup najlepsze na jakie Cię stać bo zamiast dobrego efektu bedziesz w(pipi)iony biegał. Osobiście polecam JBL ( prawie każda seria)bo te głosniki sprawują się świetnie w każdym gatunku muzycznym o filmach i grach nie wspominając. Polecam zakupy w media markt tam w razie niemca możesz oddać wszystko bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza

Pojutrze ide do salonu Denona, gdzie wypróbuje ten model. A Onkyo ktoś już mi polecał, nie wiem ino czy to był ten model.

 

Za to zupelnie nie rozumiem ostatniego zdania :P

 

Model o którym piszę to zeszłoroczna seria, dla mnie cudo po przejsciu z pioneera. Co do ostatniego zdania :) sam zmieniałem ostatnio sprzęt i kupowałem wszystko w media jak coś mi nie pasowało zwracałem bez żadnego pitolenia na metodzie prób i błedów dopasowałem gramofon ( za trzecim razem) a odtwarzacz cd za drugim i wszystko bez zbędnych pytań. W euro np. nygusy robią wszystko żeby nie dopuścić do zwrotu a to instrukcja/dokumenty otwarte a to baterie od pilota rozpakowane itd.

Odnośnik do komentarza

Plugawy, a Ty co wybrałeś po radach Pajdy? Czy dalej niezdecydowany?

 

Mars, ja raczej w jakimś sklepie audio kupię :)

 

No to prismów tam nie trafisz ;)

 

Zwróc w takim razie uwagę na karty gwarancyjne, w takim sklepie własnie typ mi tłumaczył że jak masz sprzęt z zagranicznej dystrybucji to w polsce może być problem z serwisem gwarancyjnym. Na ile mówił prawdę cholera go wie.

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...