Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz pogralem u kumpla i niestety grafika na zywo nie robi juz takiego wrazenia. Na pierwszy rzut oka widac mase uproszczen, slabe tekstury, walka to rzeczywiscie mashowanie 1 przycisku, czasami mozna zobaczyc efektowny finisher, magie mamy od poczatku, nie ma ograniczen co do przedmiotow. Gra na bank ma potencjal, ale na kolana nie rzuca.

Odnośnik do komentarza

9.0 na Gamespot. Zacnie, od dawna czekałem na dobrego rozbudowanego RPGa w tych klimatach. Cały hype na Fable III czy Dragon Age II wcale się nie przełożył na jakość i recenzje, także obawiałem się mimo wszystko średniaka z plusem.

 

I tak pewnie warto poczekać jeszcze z miesiąc/dwa: primo, gra stanieje, secundo - pojawi się odpowiednia liczba patchy (żeby nie było jak z Fallout New Vegas).

Odnośnik do komentarza

Początek gry - mega. Od razu konkretna luta na ryj! Miałem okazję do tej pory pograć ze 2h, poza słabymi teksturami w niektórych miejscach (i niestety na niektórych broniach) jest przekozacko, zdecydowanie można podziwiać wirtualne pejzaże. Gameplay w TPP mocno poprawiony, ale wydaje mi się, że walka w FPS jest dużo wygodniejsza, i generalnie to twórcy przewidzieli iż tak toczymy potyczki. Poza tymi TES V: Skyrim to OST roku, muzyka niebywale podkreśla klimat.

 

Z mankamentów... osoby które spędziły dużo czasu przy Bethesdowym Fallout poczują szybko pewne podobieństwa (chociażby animacje-finishery w Skyrim = animacje-criticale z Fallout)... no ale można było się tego spodziewać - wszak to ten sam silnik.

 

Wciąga jak bagno, i trudno się oderwać. Szpil na dziesiątki godzin.

Odnośnik do komentarza

Z mankamentów... osoby które spędziły dużo czasu przy Bethesdowym Fallout poczują szybko pewne podobieństwa (chociażby animacje-finishery w Skyrim = animacje-criticale z Fallout)... no ale można było się tego spodziewać - wszak to ten sam silnik.

 

Z tego co wiem, Skyrim ma napisany nowy silnik (Creation Engine), gdy poprzednie hulały na Gamebryo. No ale ogólnie jasne że to podobny "klimat", stąd te finiszery.

 

Kurde, już od dawna nie byłem taki podjarany premierą jakiejkolwiek gry - chcę to, ale kiedy znaleźć czas na granie w takiego giganta? Przyzwyczajony jestem do 5h kampanii w FPPach:P Liczę, że to będzie jedna z tych produkcji, które kupię w folii i będę dawkował miesiącami, a nie jak zwykle - kupić, przejść singla w kilka chwil, sprzedać zanim za bardzo stanieje, zapomnieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1321043313' post='2507333']

Srenega znowu robi sobie jaja z konsolowych graczy. Rycerze blachy dostali wypasioną, polską wersję - spolszczenie formatu Baldurów, konsolowcy nawet nie mają polskich napisów, do tego cenę detaliczną powyżej 200zł. Gratulacje.

Tylko ze to ponoc nie wina "Srenegi" tylko naszej ukochanej Bethesdy :whistling:

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1321043313' post='2507333']

Srenega znowu robi sobie jaja z konsolowych graczy. Rycerze blachy dostali wypasioną, polską wersję - spolszczenie formatu Baldurów, konsolowcy nawet nie mają polskich napisów, do tego cenę detaliczną powyżej 200zł. Gratulacje.

Tylko ze to ponoc nie wina "Srenegi" tylko naszej ukochanej Bethesdy :whistling:

Co wejdę na jakieś forum to słyszę tę bzdurę marketingową jak to "Cenega się starała", "to nie wina Cenegi" ... litości ... błagam.

Umowy pomiędzy wydawcą a dystrybutorem są umowami handlowymi, które kształtuje się dowolnie. I jeśli nie doprowadzi się do odpowiednich zapisów to znaczy, że:

1. nie ma kasy bo jest się za "cienki Bolek" dla strony przeciwnej,

2. jest się cienki bo nie potrafi się doprowadzić w negocjacjach do odpowiednich zapisów,

3. nie zależy na doprowadzeniu do odpowiednich warunków.

Nie interesuje mnie, że Cenega się starała - tak czy siak, to wstyd dla rodzimego dystrybutora, chyba największego Polsce, że nie potrafi doprowadzić do takich warunków na jakich im zależy. No może nie wstyd ale niech nie pierdzielą, że się "starali", bo jakbym miał pracownika, który się stara ale nic mu nie wychodzi to bym mu podziękował za pracę i "starania".

Odnośnik do komentarza

Mnie w Oblivionie odrzuciło levelowanie. Nie kojarzę już dokładnie, ale trzeba było nieźle kombinować z korzystaniem minor/major skilli, żeby co level dostawało się więcej punktów umiejętności. W innym wypadku dostawało się tylko po jednym i generalnie przez to wrogowie rośli w siłę szybciej niż my co level. Pamiętam, że siedziałem z kartką, zliczałem progress i sprawdzałem czy wszystko dobrze wytrenowałem zanim wskoczy level up. Upierdliwość straszna i w końcu sobie odpuściłem.

 

Czy tutaj jest "normalniej"? Marzy mi się coś prostego jak w Fallout3/NV - albo normalne zdobywanie expów i perków, albo po prostu żeby przy używaniu takiego miecza, rósł skill "miecze" i postać stawała się w tym fachu silniejsza bez jakichś po(pipi)ych systemów, gdzie realnie można stawać się coraz słabszym co level.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.