Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko nadzieję, że ta część będzie choć w miarę tak dobra jak TES III: Morrowind i jego dodatki, bo jak zrobią z tego taką padakę jak Oblivion to ja podziękuję za takiego TES'a.

 

Mają masę rzeczy do poprawy względem Obliviona m.in. :

-wyj.ebać level skalling

-dać artefakty, które rzeczywiście są coś warte, a nie te buble z Obliviona. A także niech będą dobrze ukryte jak w Morrowind przez co ich zdobywanie i znalezienie przynosiło masę frajdy

- naprawić budowę ciała Khajiitów i Argonianów, chodzi o ich nogi...

- wywalić możliwość noszenia butów i zamkniętych hełmów przez wyżej wymienione rasy

-jeśli będzie skeleton key to niech będzie on możliwy do zdobycia jako nagroda za wykonanie wszystkich zadań z gildii złodzieji. A nie tak jak w Oblivionie troszkę się pograło i już go mieliśmy

-popracować nad SI npc'ów bo czasem w Oblivionie można było podziwiać iście zabawne sceny

-wprowadzić ciekawą fabułę wątku głównego (choć w to akurat wątpię)

- przywrócić wygląd szklanej zbroi taki jak był w Morrowind bo najlepiej się ona prezentowała. W Oblivionie im się chyba nie chciało pracować nad ornamentami i detalami więc władowali taką "płytówkę"

- w wersji na konsole miło widziana byłaby możliwość instalowania modów z pc. Dzięki temu to co spieprzyli twórcy mogliby sobie gracze sami naprawić. Już nie wspominając o przedłużeniu żywotności gry poprzez nowe czary, misje, questy, zbroje itp rzeczy ale zapewne tego się wersja konsolowa nie doczeka. W końcu lepiej dymać graczy na bzdetach z DLC za kilka $ bądź euro.

 

Są jeszcze inne pomniejsze rzeczy warte poprawy bądź wprowadzenia, o których teraz nie pamiętam.

Oby tego TES'a nie pokpili.

 

Co się tyczy silnika tą wątpię by go zmienili. Pewnie tylko go troszkę dopracują i nic ponad to. Zb

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Oblivion jest grą genialną ale tylko w wersji na PC. Level scaling oraz źle zaprojektowany system rozwoju postaci sprawiał, że na konsolach nie dało się grać. Po 50 godzinach gry nasza postać była tak słaba, że przypadkowo napotkany dzik mógł nas zabić jednym ciosem. Trzeba było dobierać zdolności tak aby na każdym poziomie nasza postać dostawała jak największe bonusy do statystyk. Wiązało się to z pewnym absurdem kiedy to w głównych zdolnościach lądowały zdolności zupełnie nie przydatne dla naszej postaci. Nawet Zax kiedyś zamieścił w PE opis jak tworzyć dane archetypy postaci. Był to bardzo poważny błąd w procesie tworzenia gry. Jeśli gracz po 30 godzinach stawiany był w sytuacji, w której nie mógł pokonać nawet najsłabszego przeciwnika to znaczy, że coś jest nie tak.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

W sumie nie tylko level scaling ale i sama customizacja poziomu trudności była trochę niewygodna. Bo można było sobie ustawić taki poziom, że nic tylko siekamy wszystko na drodze albo taki, że nie przejdziemy jednego dungeona, bez nie naprawiania zbroi i oręża (nie mówiąc o leczeniu).

 

BTW Czy ten koleś w trailerze na końcu mówi Dragon Ball ? XD

Odnośnik do komentarza

http://www.ppe.pl/news-4474-The_Elder_Scrolls_V_Skyrim_na_nowym_silniku.html

 

No nareszcie. Mam nadzieję, że mimika będzie na poziomie.

 

Beniek był szybszy. xD

 

http://elderscrolls.com/

 

Oficjalna strona.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Tez tak zrozumialem. A tak wlasciwie ani slowa nie zrozumialem z tego trailera, taki belkot ze mi sie skupiac na tym nie chce.

You should have acted.

They're already here.

The Elder Scrolls told of their return.

Their defeat was merely delay

Til the time after Oblivion opened,

When the sons of Skyrim would spill their own blood.

But no-one wanted to believe.

Believe they even existed.

And when the truth finally dawns:

It dawns in fire.

But,

There's one they fear.

In their tongue, he's Dovahkiin: Dragon Born!

 

Na szczęście Dragon Balla nie będzie w TESV w żadnej formie ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Na "porządne" informacje o ESV poczekamy do drugiego tygodnia stycznia. Gdyż wtedy wyjdzie nowy numer Game Informer'a, którego głównym daniem będzie właśnie Skyrim. Osoby, które widziały grę, nie mogę się już doczekać kiedy podzielą się 'ekscytującymi informacjami'.

 

źródło - GI

 

P.S. Nawet nie zauważyłem, że na końcu trailera jest data premiery: 11.11.11 (fajna data). Cieszę się, że tak szybko. Bałem się, że będziemy musieli poczekać do 2012 (w końcu to duży rpeg z otwartym, dużym światem i do tego na nowym silniku). I takie zapowiedzi mi się podobają. A nie tak jak np. Irrational Games, które zapowiedziało Bioshock Infinite dwa lata przed premierą, który jest "tylko" liniowym fps'em (jeszcze z gotowym silnikiem, a pracują już od czasów wydania pierwszego Bioshocka).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Lutowa okładka GI ujawniona:

 

cov214l.jpg

http://www.gameinfor...s-v-skyrim.aspx

 

W samym artykule (oprócz samych informacji) znajdzie się również przeszło 20 screen'ów (zobaczymy czy nowy engine daje radę). Mam nadzieję, że szybko ktoś puści skany do sieci :whistling: (niektórzy prenumeratorzy swój egzemplarz nawet już dzisiaj otrzymają, więc dość szybko pewnie my sami będziemy mogli zobaczyć jaki jest nowy TES :thumbsup:).

 

Gi otworzył również specjalną stronkę poświęconą Skyrim na której będzie publikował 'eksluzywne' informacje i nie tylko:

http://www.gameinformer.com/p/esv.aspx

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.