Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

U mnie w domu są trzy takie, więc podpowiem. Po pierwsze bierz model z kartą sim. Ja wiem, udostępnianie netu, wifi wszędzie i tak dalej. Ale uwierz mi, jest to absolutnie niezbędne. Karta z Play kosztuje 9 zeta, za rejestrację masz 100gb neta na miesiąc. Za miesiąc do kosza, wyrejestrowujesz i kupujesz nową, 10 min roboty. Miałem bez karty sim wcześniej czwórkę i pierwszego Air, teraz nie wyobrażam sobie nie być online na iPadzie. Dalej, ekran się łatwo rysuje, więc idź tam gdzie robią szkło ochronne i kup. Wymiana pękniętego ekranu to 1000 zł około, bo w tym modelu nie ma wymiennej szyby, musisz od razu ekran. Nie oszczędzaj na etui. Kupisz (pipi)owe, nie będzie Ci dobrze trzymało i pewnego pięknego dnia po prostu Ci wypadnie rozpieprzając się, a w najlepszym razie wgniatając. Tyle narazie przychodzi mi do głowy, jak coś to pisz

Odnośnik do komentarza

nie bzdura, a prawda. 

na nowym systemie ten iPad zwolni , prędzej czy później  - możesz mi zaufać na słowo lub nie, ale mam wyjątkowo duże doświadczenie w tej dziedzinie ;)

jest to dosyć oczywiste, bo Apple swoim supportem strzela sobie w stopę - mogliby aktualizować dalej 4Sa, uzyskując na nim niezłą płynność, a telefon został dosłownie uśmiercony. 
podobnie jest teraz z układami A6 (zależnie od daty produkcji, niektóre 5C / 5 wręcz nie nadają się do użytkowania).


iOS 10 jest średnio udany i ma stosunkowo niski wskaźnik przyjęcia wśród użytkowników, wprowadza wiele pierdół, no i w sumie tyle.
Aplikacje są nadal kompatybilne z systemem 9 - jeśli ktoś może na nim pozostać, to czemu nie. 

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

nie bzdura, a prawda. 

na nowym systemie ten iPad zwolni , prędzej czy później  - możesz mi zaufać na słowo lub nie, ale mam wyjątkowo duże doświadczenie w tej dziedzinie ;)

jest to dosyć oczywiste, bo Apple swoim supportem strzela sobie w stopę - mogliby aktualizować dalej 4Sa, uzyskując na nim niezłą płynność, a telefon został dosłownie uśmiercony. 

podobnie jest teraz z układami A6 (zależnie od daty produkcji, niektóre 5C / 5 wręcz nie nadają się do użytkowania).

iOS 10 jest średnio udany i ma stosunkowo niski wskaźnik przyjęcia wśród użytkowników, wprowadza wiele pierdół, no i w sumie tyle.

Aplikacje są nadal kompatybilne z systemem 9 - jeśli ktoś może na nim pozostać, to czemu nie.

 

A pierdzielisz głupoty, nie każdy ios jest dostępny do zainstalowania w starszych sprzętach, ja mam ipada 3 i nie mam dostępu do najnowszego softu bo wiadomo, że by spowolnił. Apple dochodzi do optymalnego momentu w sprzetach i o ile nie są zamulone jeżeli chodzi o pamięć to w miarę dobrze sobie radzą do tego granicznego softu.
Odnośnik do komentarza

Nie, Apple nie dochodzi do optymalnego momentu. 

Optymalnym softem jest jeden/dwa wyżej od tego z którym urządzenie miało premierę. 

iPad 2/3, iPhone 4S ( A5 ) został iOSem 9 uśmiercony.

rekordem był update iPhone 4 do iOS7 - lagował tak, że nie dało się zadzwonić, a telefon wyszedł z softem 5 i był  r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-y.

od siódemki w górę nie ma wielkich zmian, istotną funkcją nowego systemu jest natomiast wyrzucanie z obiegu starszych urządzeń, to jest postarzanie produktu. 


producent mówi :
-zaktualizuj
-zaktualizuj
-zaktualizuj

zaktualizowałeś i zaczęło się zacinać ? 
-sam tego chciałeś
-kup nowego


miałem 4S- działał do ósemki, później z fajnego telefoniku zrobił się ociężały, mozolny, zepsuty klocek

miałem też np. dwa iPhone 6, począwszy od systemu 8 - oba doczekały się dziewiątki - zwolniły. 

mój iPad mini Retina tydzień temu z dfu wszedł na iOS10 - już mi się nie chce z tego urządzenia korzystać.


jeśli to jest "optimum" osiągnięte poprzez zacinanie animacji maksymalizacji ikon systemowych, rwanie ruchomych elementów systemu, digitizer reagujący z 1-sekundowym opóźnieniem, to ja tego nie kupuję.
 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zaktualizowalem iPada2 do ostatniego dostepnego softu.

Na iP dostalem powiadomienie ze jakies urzadzenie chce sie zalogowac, potwierdzilem OK, wpisalem kod, podaje haslo do Icloud. I dostaje komunikat ze mam podac kod do Iphona bo iCloud jest chroniony tym haslem a haslo jest szyfrowane i apple nie moze go odczytac.

Co to znaczy? Kod blokady? Nie dziala.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...