Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajmy. Jedynka 16gb kosztuje 1,5, to nie jest cena z kosmosu.

easye masz jedynke czy dwojke ?

Korci mnie co kilka dni, bralbym nawet jedynke- do netu itp styka, ale mialem okazje bawic sie dwojka.... ekran ten sam a wydaje sie byc mniejszy i lepiej jakos lezy dwojka w rece- mniej o te kilkadziesiat gram robi swoje.2049zl....

Chociaz za ta cene mozna miec teraz chyba 32giga 3g jedynke, a 3g nie powiem kusi, wtedy mialbym neta wszedzie poza domem.

Odnośnik do komentarza

Mam dwojke, tez sie zastanawialem nad 1dynka, ale wlasnie ta lekkosc przewazyla! Niby tez jest szybsza, ale musialbym dluzej bawic sie 1dynka by to zauwazyc.

I dla mnie bierz z 3G, kupisz sobie jakis futeral ksiazkowy i bedziesz mial internet zawsze i wszedzie! Ja za karte 2GB place chyba 29 zl miesiecznie, wiec naprawde warto! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

A ja kupiłem Jedynkę 3G 16GB za 1500 zł i jest majonez.

Chiałbym by choć 25% gier wykorzystywało możliwości graficzne... Jedynki...

 

Dlatego dwójkę kupię sobie przed wyjściem iPada 3. Po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Oczywiście, że nie sprzedam za 1500, ale i tak dobrze sprzedam - widać, że masz zerowe pojęcie nt. sprzętów Apple'a :)

 

Ja mogę nawet mojego 10 letniego iMaca "lampkę" wciąż pogonić za kilka stów :)

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Ipad 2 16gb 3g- 2499zl.

Ipad 32gb 3g -2499 ;]

Kusi mnie zabawka, lubie te zabawki apple. Ale mam macbooka 13 unibody. Wydac 2 klocki zeby pomacac ekran 5 minut przed snem...Kupie modem Huwei+karte prepaid i tez bede mial neta :unsure:

 

Maiden-lampka, to lampa. Klasyk,mistrzostwo wzornictwa i jest nawet w muzeum wystawione. A na ipadzie raczej nie zarobisz ;) Nowe wersja beda wychodzic z wieksza cyfra + dodadza (pipi)e oznajmiajac jaki wypas dorzucili i warto wymienic na nowy model- a przy Ipadzie 6 i tak technologicznie nie bedzie szalu i wszystko co dorzuca przez ten czas powinno byc w 1 wersji ipada ;)

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

W gruncie rzeczy moj net poza domm ograniczal by sie do sezonu letniego jak siedze na wszelkiej masci dzialkach-siora,rodzice. U siory szwagier ma lapa z netem firmowym, wiec max predkosc za free. Wiec na upartego 16 do chaty bez 3g. A teraz pytanie- sens wydawac 1,5-2 klocki zeby przed snem macac ekran?

Gdybym nie mial lapka tylko kompa stacjonarnego, to juz bym mial dawno ipada... Sprzedalem imaca na rzecz mobilnosc- czasem na wyrze urzeduje z macbookiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Oczywiście, że nie zarobię na iPadzie - nikt nie jest w stanie zarobić na elektronice. Ale, nie będę też mieć problemów z jego sprzedażą. Za rok :)

 

 

Co do Twojej sprawy Luck: Moim zdaniem warto - sam mam MacBooka unibody, iMaca i iPada. I nie masz co porównywać mobilności MacBooka do iPada. MacBook jest większy, cięższy, trzeba z nim trzaskać wcale nie najmniejszą ładowarkę.

 

 

Na iPadzie bardzo fajnie oglądą się filmy, np. w pociągu, czyta PDFy itp. Bateria trzyma prawie dwukrotnie dłużej i przede wszystkim jest bardzo fajną konsolką do gier :)

 

No i na klopika można go zabierać :)

Odnośnik do komentarza

Nauczony doświadczeniem z użytkowania mojego MacBooka Pro i "supportem" Apple odnośnie kalibracji baterii, po której spadło mi około 6% pojemności (nówka komputer), olałem temat i po prostu używam tak jak chcę. iPhone'a też mam już chyba 3 lata, baterię często ładuję przy różnych pojemnościach i po tym czasie jeszcze trzyma. Olej te wszystkie porady i po prostu używaj.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Podpinam się pod słowa Estela. W PowerBooku też dbałem o baterię, jakieś cuda, potrójne wyładowania, rozładowywania, i wyszedłem na tym dobrze. MacBooka ładuję jak chcę, kiedy chcę, a bateria trzyma więcej niż dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Chlopaki, iPada mozna ladowac w kazdej chwili, czy raczej czekac na jego rozladowanie? Nigdzie nie moge znalezc informacji o baterii jaka posiada.

 

 

Ladowac wtedy kiedy potrzebujesz, zadnego czekania. To nie te czasy juz.

 

 

Zeby nie bylo wiecej niedomowien: nic juz nie kalibrujemy, nie formujemy, nie "formatujemy' jesli chodzi o baterie. Teraz sa akumulatory Li-Ion albo Li-Poly i one nie lubia rozladowywania na maksa. Poprostu je doladowywac, obojetnie jak maja 90% czy 20% - doladowywac wtedy kiedy ktos ma taka potrzebe.

Odnośnik do komentarza

Chlopaki, iPada mozna ladowac w kazdej chwili, czy raczej czekac na jego rozladowanie? Nigdzie nie moge znalezc informacji o baterii jaka posiada.

 

 

Ladowac wtedy kiedy potrzebujesz, zadnego czekania. To nie te czasy juz.

 

 

Zeby nie bylo wiecej niedomowien: nic juz nie kalibrujemy, nie formujemy, nie "formatujemy' jesli chodzi o baterie. Teraz sa akumulatory Li-Ion albo Li-Poly i one nie lubia rozladowywania na maksa. Poprostu je doladowywac, obojetnie jak maja 90% czy 20% - doladowywac wtedy kiedy ktos ma taka potrzebe.

 

Tak jak mówisz. Teraz są inne technologie baterii, ale mimo to Apple nadal zaleca kalibrację w laptopach KLIK. Osobiście odradzam.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi.

Dzisiaj odkrylem Springpad - czyli szybkie notatki, zadania, ktore szybko mozna wykreslac, tablica pomyslow. Moze sie sprawdzic, duzy plus, ze synchronizuje wszystko online ale i na androidzie, wiec nawet jak zapomnimy iPada, bedziemy mieli liste zadan w komorce. :thumbsup:

 

http://springpadit.com/home

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ja z powodzeniem używam Google Kalendarz zsynchronizowany poprzez Exchange (serwer IMAP). W ustawieniach na iPadzie oczywiście włączony PUSH i wtedy każdy mail który przyjdzie natychmiast pojawia się na iPadzie i iPhone. Jak coś wyślę z ipada to oczywiście jest w folderze wysłanych na wszystkich urządzeniach, do tego jak dopiszę coś do kalendarza na ipadzie to wtedy widzę to w telefonie, komputerze i gdzie chcę (i na odwrót)

 

wpisuję tak spotkania, listy zadań, a nawet listy zakupowe do sklepu :-)

Odnośnik do komentarza

Mialem dzis w rece karton Ipada2 16gb- bez 3g i cena wynosila 2199zl w poznanskim MM. Juz mialem brac, olewajac kwestie 3g i kolor bialy ( MM mialo czarnego) Ale cos mi mowilo, ze troche szkoda kasy i lepiej kupic o 700zl tanszego ipada1...

Tak sie motajac myslami i zamiarem kupna wpadl mi ipad 1 generacji z pamiecia 32gb z 3g(plus karta micro oragne) za 1700zl ;]

IMO dobry deal. Fejs tajmy mnie nie interesuja itp. A to ze aplikacja bedzie sie wgrywac 2 s dluzej.... ale nie o to chodzi. Kupilem glownie do lajtownego uzytkowania neta w chacie- 3g sie przyda poza chata i tutaj pytanie. Jak tankujecie konta kart prepaid ? Przelewem przez neta? Ma ktos orange ? Ile kosztuje jakas sensowana paczka ? I mniej wiecej jak to wyglada w praktyce ? W telefonie to wiem ,bo mam plusa i paczka 50mb styka na miesiac odbierania poczty,posiedzenia chwile na gg i przeczytania newsow.

Odnośnik do komentarza

Dajesz sie ruchac :(

Od dawna wiadomo, ze najlepsze jest Orange Free. Ladujesz powiedzmy za 100 zl i masz 7GB na pol roku. Nie ma lepszej oferty.

A karte sim kupujesz np na takiej aukcji

http://allegro.pl/internet-7gb-orange-free-na-karte-150dni-3g-i1597495006.html

i dostajesz 7gb transferu za 50 zl. Ludzie wygaduja złotowki, a zostaje transfer i sprzedaja go w dobrych cenach. W tym wypadku karte musisz wymienic w orange albo przyciac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.