Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

No, podanie adresow,loginow,hasel to chwilka, ale myslalem ze maila tez mozna synchronizowac-bo kontakty moge.

 

Jak masz konto IMAP to i nawet maila ci same do skrzynki wskoczą...

Ja obecnie korzystam z iPada2 bez 3G i odkryłem fajna funkcje w iPhone - udostępniane połączenia wifi dla innych użytkowników (iPhone robi jako hotspot). iPhone był w kieszeni a z neta ja korzystalem na iPadzie i żona na MBA. Gdyby zasięg tych sieci był w Polsce lepszy (a nie 2km za miastem i już edge w najlepszym wypadku)

Odnośnik do komentarza

Tak mam tego ipada i potwierdziły się moje przypuszczenia przed kupnem. Mając w domu Macbooka 13 iPad jest tylko gadzetem,zabawka.

Leżąc iPad jest odczuwalny w ręce i nie jest to wygodne, żeby wygodnie pisać trzeba mieć go na kolanach i musi leżeć poziomowo- klawiatura większa.

Pisanie jak i przeglądanie netu fajne, ale nie widzę jakoś znaczącej różnicy miedzy ipadem na kolanie a macbookiem, wiadomo ze czuć różnice w wadze, ale nic wiecej.A net jak i możliwości w macu większe i bardziej dostępne. Szkoda mi zamrozonych 1700zl wiec ipada sprzedaje lol :)

Pisze to dla kogoś niezdecydowanego.Mając kompa stacjonarnego można brać, mając laptopa w domu nie zyska się dużo większej mobilnosci.I jak brać to tylko 3G, net poza domem, żal 2 tys żeby macac ekran tylko w domu siedząc.

Odnośnik do komentarza

W 1 ciezar jest odczuwalny, w 2 juz nie. Mam sam laptopa i dla mnie to dobrze zainwestowana kasa, bo gdzie iPAD 2 do 15 calowego Lenovo? :whistling:

Co do 3g wiadomo- podstawa!

 

Lezac - LEZAC utrzymasz dlugo wygodnie ipada? Nie sadze ;) A siedzac nie widze mega roznicy miedzy macbookiem a ipadem.

W skrocie- nie uzyskalem mobilnosci- piszemy o domu. IMO dla kogos kto ma kompa stacjonarnego. Moze neta przegladac srajac, jedzac obiad czy siedziec na kanapie.

Odnośnik do komentarza

W 1 ciezar jest odczuwalny, w 2 juz nie. Mam sam laptopa i dla mnie to dobrze zainwestowana kasa, bo gdzie iPAD 2 do 15 calowego Lenovo? :whistling:

Co do 3g wiadomo- podstawa!

 

Lezac - LEZAC utrzymasz dlugo wygodnie ipada? Nie sadze ;) A siedzac nie widze mega roznicy miedzy macbookiem a ipadem.

W skrocie- nie uzyskalem mobilnosci- piszemy o domu. IMO dla kogos kto ma kompa stacjonarnego. Moze neta przegladac srajac, jedzac obiad czy siedziec na kanapie.

 

Twoja bateria w MacBooku padnie dużo szybciej niż w iPadzie - wiem, że tak jest bo sam korzystam. I tak - leżąć, siedząc czy stojąc korzystam tylko z iPada, bo jest sporo lżejszy od MB. Moja żona ma MacBook Air i sumie tylko ten laptop potrafi tutaj "powalczyć" z iPadem. Pamiętajcie, że iPad nigdy nie miał zamiaru zastąpić komputera, to tylko jego przedłużenie. Ja robię około 3500km miesięcznie (służobowe podróże) i w pociągu, hotelu, rynku głównym, knajpie to idealne urządzenie, które nigdy nie jest wyłączone (jak laptop).

 

A z wersji 3g zrezygnowałem, bo nie będę wydawać kasy aby korzystać z netu tylko w dużych aglomeracjach (na trasie kraków - warszawa w pociągu net działa tylko chwilę za miejscowością Tunel i tyla...)

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Jutro kolo przychodzi po ipada i ciezko mi sie z nim rozstac- dlatego postanowilem kupic ipada2, 16gb styka w zupelnosci. Ale kupie obowiazkowo z 3g. Jak juz gdzies wyjade czy bede poza domem zeby korzystac z tego, do czego tablet jest stworzony-netu.

No toś zrobił marny deal bo teraz pewnie sporo dopłacisz. Za ile pusciles jedynkę?

Odnośnik do komentarza

Dajesz sie ruchac :(

Od dawna wiadomo, ze najlepsze jest Orange Free. Ladujesz powiedzmy za 100 zl i masz 7GB na pol roku. Nie ma lepszej oferty.

A jak z predkosciami roznych operatorow? Ja np. place 29 zl miesiecznie za 2GB w erze, ale jestem w szoku, jak to szybko dziala po 3g - srednio 1,5 mega downloadu!

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja mam przykładowo iPada bez 3G i zastanawiam się czy by coś takiego nie kupić: http://allegro.pl/nowy-modem-hasupa-wifi-mifi-e5830-bez-simlocka-i1603859650.html

 

Używał kto już podobnego urządzenia? Wydaje się w miarę podręczne. Wsadzamy do kieszeni i po sprawie, mamy przenośny hotspot. Znając życie pewnie jest jakiś haczyk, dlatego chcę się upewnić...

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja mam przykładowo iPada bez 3G i zastanawiam się czy by coś takiego nie kupić: http://allegro.pl/nowy-modem-hasupa-wifi-mifi-e5830-bez-simlocka-i1603859650.html

 

Używał kto już podobnego urządzenia? Wydaje się w miarę podręczne. Wsadzamy do kieszeni i po sprawie, mamy przenośny hotspot. Znając życie pewnie jest jakiś haczyk, dlatego chcę się upewnić...

 

Haczyków brak, nie ma co się przejmować, też kiedyś się nad czymś takim zastanawiałem (mama play online), dobrze jednak przez zakupem by było sprawdzić sprzęt w praniu, może w jakimś salonie gsm?

Odnośnik do komentarza

Polecam moje ostatnie odkrycie:

 

DISCOVR

aplikacja służy do tworzenia mapy muzyki: wpisujemy dowolnego wykonawcę i aplikacja podpowiada jemu podobnych (kryteria różne: rodzaj muzyki, lata kalendarzowe, itp). Możemy wtedy wybrać nową osobę, sprawdzić jej życiorys, linki, podejrzeć na YouTube kawałki muzyczne i iść dalej ... wciąga, pomaga i uzależnia. polecam.

 

to warto zobaczyć: 40-sekundowy filmik w załączeniu:

 

 

Odnośnik do komentarza

Moglbys mi polecic ten przewodnik do miejcach na świecie ?

 

jasne, chętnie pomogę i powiem czego ja używam:

 

1) 700city maps - 700 offlinowych, mobilnych map miast, doskonałe jak nie będziesz mieć wifi, a po 3g w roamingu nie będziesz chciał się łaczyć

2) Tube Map - miałem okazję korzystam niedawno odnośnie mapy metra w Londynie. Nie tyle sama mapa, co również na żywo updaty dotyczące statusów pociągów i pomysły w co się gdzie przesiąść

3) fotopedia - dla mnie rewelka. zaczynasz od pomysłu, przeglądasz zdjęcia, czytasz opisy, nabierasz apetytu na podróż. Aplikacja ma fajną bazę POI a chwilę potem możesz już spokojnie planować całą podróż (czasowo i geograficznie) z TripIt. W ogóle ten program to mega kombajn bo ja gdzieś jesteś to możesz nawigować za pomocą interaktywnych map, przeglądać foty i planować wycieczki. polecam. Super zintegrowane z Google Map i za co najwazniejsze, za darmochę :-)

4) cała seria Travel Guides. Ja korzystałem tylko z tej o Barcelonie i Włoszech (grubo polecam), ale jest też więcej krajów i miast (szczególnie ten po Włoszech jest spoko, jak jesteś online to oczywiście przeliczniki walut i elementy społecznościowe included

5)fotopedia Paris: fotograficzny przewodnik po Paryżu, rozwinięcie idei "zwykłej" fotopedii

6)Train & Bus Europe - po tytule można się domyśleć. aktualizowany, trafny, ale niestety płatny

 

znajdziesz też mnóstwo słowników, fajne plannery do przygotowania podróży (skanery lotów, apliację do portalu TripIt) i sporo innych. z ciekawostek:

 

Word Lens - włączasz kamerę, kierujesz ją na dowolny napis i aplikacja tłumaczy Ci go na angielski. zaskakująco dobrze działa (ale ten znajdziesz też na Android)

Film z Word Lens:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...