Skocz do zawartości

Patapon


STRETCH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakies 23-24 kratki w sumie, ale gra jest tak prowadzona, ze nie raz jakąs misje wykonuje się w poprzedniej jakiejs kratce, juz pomijając nawet fakt, że w niektórych kratkach gdzie byly misje, pojawiają sie do przejscia potwory - a przynajmniej jednokrotne ich zabicie jest niezbedne (nowe cuda, piosenki itp)

 

jestem na 17 kratce i na pewno mam za sobą jakies 15 godzin gry

Odnośnik do komentarza
Gość cameel

Patapon jest genialny :/

Mam kilka pytań do tych którzy troche wiecej grają:

 

Czy jednostki po bitwach uzyskują jakieś doswiadczenie? (chodzi mi o to czy jednostka ktora stoczyła powiedzmy 10 walk jest lepsza od świeżaka?)

Czy śmierć jednostki, przy odzyskaniu jej kapelusza i odrodzeniu w wiosce, przeklada sie na jakies statystyki oprócz samego wskaźnika "Reborn"? (Czy coś tracimy na takiej śmierci?)

Ile inkarnacji (leveli) mają potwory z którymi mozna walczyc kilka razy?

 

Ogólnie to gra mną pozamiatąła, wczoraj grałem do 2:30, co z tego ze o 5:30 trzeba wstać do pracy :)

Gierka podoba mi się bardziej od LocoRoco, kładzie duży nacisk na strategię i trzeba troche pokombinować z jednostkami, w zależności od zadania. No i świadomośc ze jest się bogiem dla swoich wyznawców, którzy przy każdej okazji sławią twoje imie :/ bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Czy jednostki po bitwach uzyskują jakieś doswiadczenie? (chodzi mi o to czy jednostka ktora stoczyła powiedzmy 10 walk jest lepsza od świeżaka?)

Nie, masz tylko napisane w ilu misjach uczestniczył i ile razy miał reborna

 

Czy śmierć jednostki, przy odzyskaniu jej kapelusza i odrodzeniu w wiosce, przeklada sie na jakies statystyki oprócz samego wskaźnika "Reborn"? (Czy coś tracimy na takiej śmierci?)

Nie.

 

Ile inkarnacji (leveli) mają potwory z którymi mozna walczyc kilka razy?

Dunno. na pewno 5lv bo tyle mam ;P

Odnośnik do komentarza

W sumie to osobiscie nie zauważyłem, zeby jednostki zbierały jakies doswiadczenie i sie rozwijały - ma to sens, gdyż z biegiem czasu, zastepowanie starych pataponów nowymi, zrobionymi z lepszych materiałów, jest nieuniknione. Podobnie chyba jest z reborn'ami, nic nie zauwazyłem, chociaz 100% pewnosci nie mam.

 

Jesli chodzi o potwory, ja mam jakiegos w tej chwili do zabicia na lv.7, ale czuje ze jest tego wiecej...

Odnośnik do komentarza
Gość cameel
W sumie to osobiscie nie zauważyłem, zeby jednostki zbierały jakies doswiadczenie i sie rozwijały - ma to sens, gdyż z biegiem czasu, zastepowanie starych pataponów nowymi, zrobionymi z lepszych materiałów, jest nieuniknione. Podobnie chyba jest z reborn'ami, nic nie zauwazyłem, chociaz 100% pewnosci nie mam.

 

Jesli chodzi o potwory, ja mam jakiegos w tej chwili do zabicia na lv.7, ale czuje ze jest tego wiecej...

 

Dzieki za odpowiedzi.

Własnie ja tez nie jestem pewien, ale w takim razie po co byłyby starcia z kolejnymi levelami bossów? Chyba ze dostaje sie tam jakies nagrody?

Własnie skad wzieliscie materiały na legendarne patapony?

Jedna rzecz mnie strasznie irytuje w Pataponie, mianowicie gdy pojawiają sie jakies bronie po przeciwnikach to czasem nie ma mozliwosci ich zebrać, bo np blokują skałki lub wrogie oddziały. Widok gasnącego przedmiotu to straszny widok.

No i mógłby byc przycisk pauzujący rozgrywkę.

Ale to tylko takie narzekanie na genialny tytuł, który z czystym sumieniem polecam kazdemu.

Odnośnik do komentarza
Dzieki za odpowiedzi.

Własnie ja tez nie jestem pewien, ale w takim razie po co byłyby starcia z kolejnymi levelami bossów? Chyba ze dostaje sie tam jakies nagrody?

Własnie skad wzieliscie materiały na legendarne patapony?

 

Własnie odpowiedziałes sobie od razu na zadane pytanie ;] Oprócz legendarnych materiałów, mozna tam znaleźc troszeczke hajsu (jesli uda sie wytrącić bossa z równowagi gdy ten szykuje sie do ataku), a raz na jakis czas mozna równiez znaleźć dobrą broń.

Odnośnik do komentarza

Moze ktos mi dac jakies rady na czubka z kosa i rogami, co jest poziom

troche po oblezeniu zamku na pustyni ,co typek gada hohoho i po obu stronach sa skaly, a na srodku patapon w klatce?

Dopoki mi nie rozwala konikow to git, ale padaja dosyc szybko ,a potem z lukow i dzid to ciezko w niego chociazby trafic ,bo jest za blisko i mi rozwala "flagowego" :/ I nie wiem czy nie musze sie bawic w zrobienie tych duzych na D czasem.

 

snap000te0.png

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza

Podstawa to oczywiscie odpowiednie podpakowanie postaci (postaraj sie o jakas legende), a deuga rzecz która moze pomóc to zastosowanie tailwind miracle - wtedy automatycznie twoi lucznicy i dzidy mają zwiekszony zasieg, a przeciwnik - zmniejszony.

 

 

Btw, chyba udało mi sie zrobić tego drugiego legendarnego - jest normalnego wzrostu, ale troche jak huzar wyglada ;] No chyba ze to nie on - zaraz wkleje jakiegos skrina

Odnośnik do komentarza

a to nie jest ta misja co on tam sie mnoży i jeszcze troche wojska z nim jest? oj to sorry...

 

Legendów bierze sie stąd skąd zwykłych, czyli z drzewka - myk polega na tym, ze potrzebujesz do nich materiałów odpowiednich, np super cedar, mystery meat (a moze dream? któres z nich, nie kojarze) czy mythril - a materiały mozna dostać walczac z bossami albo polując. Polecam powalczyć na kazdym łowisku zarówno w słoncu jak i w deszczu (np z rain miracle) - inne zwierzeta (czasami bardzo rzadkie), inne nagrody.

 

snap000se3.jpg

 

ej, to jest drugi legend (oprócz tego z rogami)?

Odnośnik do komentarza
a to nie jest ta misja co on tam sie mnoży i jeszcze troche wojska z nim jest? oj to sorry...

 

Legendów bierze sie stąd skąd zwykłych, czyli z drzewka - myk polega na tym, ze potrzebujesz do nich materiałów odpowiednich, np super cedar, mystery meat (a moze dream? któres z nich, nie kojarze) czy mythril - a materiały mozna dostać walczac z bossami albo polując. Polecam powalczyć na kazdym łowisku zarówno w słoncu jak i w deszczu (np z rain miracle) - inne zwierzeta (czasami bardzo rzadkie), inne nagrody.

 

snap000se3.jpg

 

ej, to jest drugi legend (oprócz tego z rogami)?

 

Tak dzisiaj takiego zrobilem sobie tylko ze wojownika z mieczykiem ;P Imo to jest drugi legendarny wojownik .

Btw : Chociaz imo wydaje mi sie ze ten I legendarny (mniejsze rogi , fioletowo-niebieski )jest lepszym rozwiazaniem

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Bylo juz walkowane sporo razy. Idizesz do lokacji z polowaniami gdzie na poczatku stoi totem z kombinacja przyciskow na niej. Grasz ja dopoki totem nie siegnie chmur i z niego wypada artefakt, pozniej wtykasz go przed misja i po napelnieniu fever dajes X XX XX i zalcza sie mini gierka z naciskaniem przyciskow. Latwa nalezy dodac. I masz deszcz. Pozniej wystarczy powatrzac manewre w fever i mini gra.

Odnośnik do komentarza

Byl ktos w misji Search for a Lucky Star ?

Dla tych co byli -> Legenda glosi ze gdy nasz "rodak,ziomek" (tak przynajmniej mowi mi slownik na slowo compatriot :} ) upadnie , to przestanie padac deszcz i pojawi sie magiczna gwiazda ktora nam spelni zyczenie . Wiec ktos to zrobil ? Niby proste , jednak moj patapon zdechl a deszcz dalej pada ;o

Ktos pomoze ? ;}

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

 

hmm, w sumie to odkryłem gwiazdke przez przypadek zupełny - po prostu zauwazyłem któregos dnia, ze w tej planszy przestał padać desz, to i wlazłem tam - za zabicie prostgo potworka uwalnia sie gwiazdke, która daje spoooro kasyy (ok 700) oraz przedmiot Black Star - przedmiocik ten odblokowuje dostep do walki z bossem (duzy rak), po pokonaniu którego dostaje sie earthquake miracle... ale w sumie nie wiedziałem, ze tam musi cos sie stac konkretnego zeby tak gwiazdka sie pojawiła, wiem tylko tyle, ze pojawia sie jak przestaje padac deszcz.

 

 

 

Chociaz imo wydaje mi sie ze ten I legendarny (mniejsze rogi , fioletowo-niebieski )jest lepszym rozwiazaniem

 

na poczatu tez tak myslałem, dopóki nie zrobiłem sobie dwóch legendarnych mieczników, jednego i drugiego typu, i nie wybrałem sie na jakas trudna walke - faktycznie, ten z mniejszymi rogami jest troche silniejszy, ale za to jest duzo wolniejszy, a ten przypominajacy Huzara ;], nie dosc ze tylko odrobine słabszy to duuuuuużo wytrzymalszy i duzo szybszy, nie dziwie sie, ze trzeba na niego poswiecić oba składniki w wersji super-rare - o ile pamietam, mithril i dream (albo mystery) meat. Ale warto.

Odnośnik do komentarza

problem z totemem:

 

wiem, że to już było, ale nadal nie mogę spowodować wyrośnięcia totemu :P

zabiłem raz dinozaura, poszedłem na pustynię, patapony zaczęły się jarać od ciepła, wróciłem na pierwszy level, dochodzę do totemu, wciskam kombinację /\O/\O, totem zaczyna się obracać i rozkładać na części, po chwili wraca do normalnego kształtu, znów kombinacja, totem robi to samo co wcześniej, ale nie chce urosnąć.

Czy czegoś mi jeszcze brakuje? (mam bębny odpowiedzialne za [], O i /\).

 

Pomóźcie :D)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...