Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak co do minusów tej gry:

 

Przegrałem 25h ( 19 imisja) w 4 dni (mam 28 lat, pracuje, dziewczyna , studia na finishu = mało wolnego czasu) i powiem tak:

Od jakiś 10 lat żadna gra mnie tak nie wciągnęła jak ta.

Przy najlepszych ostatnio tytułach wg mnie np. TLOU, Bayonetta 2, Zelda MM - gry wciągała, sprawiały frajdę ale po góra 3h grania po prostu mnie nużyły. 

W przypadku PP gram po 5-6 h i czuje niedosyt jak 10-15 lat temu.

Dzięki Hideo!!

Udowodniłeś mi, że  z gier się nie wyrasta!

 

 

Tak w skrócie wygląda moja opinia, wady na siłę:

- detekcja kolizji

- fabuła rozkręca się jak zardzewiały mechanizm 

- za dużo misji - skradaj, ekstraktuj/zabij

- David miał lepszy głos

 

 

Powtarzam wady są na siłę gra wg. mnie zasługuje na 10/10 za ogrom i przed wszystkim FRAJDĘ!!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wspominam już o tym, że jak odpalę misję z głównego wątku to robię ją jakieś 2h godziny bo próbuję fultonować większość chłopków bo boję się, że ominę jakiegoś kozaka, który będzie miał ważny skill, bez którego nie odblokuję jakiejś ważnej opcji. 

 

ale weź ulepsz tę lornetkę i nie będziesz porywać ich w ciemno xD

 

No po pograniu kilku godzin za minusy wsadziłbym nudne wstawki latania w helce. Jak robi się side-opsy, które są na 10 minut to jednak tak z minuta schodzi na te siedzenie w helce. 

No i za dużo nawalili tych misji, 150 powtarzalnych misji. Połowa tego i byłoby dobrze. 

 

Obecnie to takie 9 dałbym. 

 

olej spec opsy i leć fabułę. animacje w heli to ukryte loadingi

Odnośnik do komentarza

No, ale spec-ops dają kasę i surowce na rozwój bazy, a boję się, że bez tego będzie ciężko w wątku głównym. :/

 

Mogę się mylić, ale przeważnie tak jest gdy pojawia się taki mechanizm strategiczny. No chyba, że faktycznie nie ma to znaczenia? 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

W PW było znacznie więcej side opsów i powtarzalnego bagna które robiło się na jedno kopyto. Tutaj jednak mamy spore pole do popisu i aż dziwie się że niektórzy narzekają na te 157 SO skoro można je robić na wszelaki sposób. Ba, tym razem nie mają ocen więc można szaleć z bronią, pojazdami i innymi cudami. Zresztą nikt was nie zmusza do robienia wszystkiego, wińcie jedynie swoje schizy związane z robieniem dosłownie wszystkiego (aczkolwiek dziwie się blantmanowi iż rok czasu zajęło mu przejście Xenoblade'a gdzie mi wystarczyły niecałe 2 miechy i miałem blisko 90% questów zaliczone - ale mnie  zwyczajnie gra wciągnęła i grałem od dnia premiery)   ;-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie wspominam już o tym, że jak odpalę misję z głównego wątku to robię ją jakieś 2h godziny bo próbuję fultonować większość chłopków bo boję się, że ominę jakiegoś kozaka, który będzie miał ważny skill, bez którego nie odblokuję jakiejś ważnej opcji.

ale weź ulepsz tę lornetkę i nie będziesz porywać ich w ciemno xD

Toć już dawno ulepszona. Mam po prostu manie fultonowania wszystkiego co się da fultonować. Dopiero jak mam pustą bazę po której mogę sobie dowolnie biegac to czuje się usatysfakcjonowany. Tym bardziej, że waiting room nie ma ograniczeń. Mam tam od groma bezużytecznych typkow. Takie dziwactwo po prostu.

Odnośnik do komentarza

Oj potem będzie ograniczony ale i tak z automatu wywala gorszych:)

I chwała im za to.

W PW, kiedy trzeba to było robić ręcznie, pamiętałem przynajmniej jak się nazywa paru moich ziomków dzięki czemu było większe przywiązanie do nich, ale jednak oszczędza to masę czasu. 

 

No i:

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Odnośnie tych side opsów, co już się pytałem:

 

Z tymi wandering żołnierzami definitywnie jest coś nie tak, przecież oni się poruszają i zachowują jak Skull Unit :[. Do pieca z nimi od razu a nie do bazy. Na bank z nimi jakiś problem będzie, czuję to :lapka:

 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tych side opsów, co już się pytałem:

 

Z tymi wandering żołnierzami definitywnie jest coś nie tak, przecież oni się poruszają i zachowują jak Skull Unit :[. Do pieca z nimi od razu a nie do bazy. Na bank z nimi jakiś problem będzie, czuję to :lapka:

 

Z nimi związana jest pewna misja poboczna

 

Dotyczy ona przynoszenia zdjęć Paz

 

Odnośnik do komentarza

o kjerwa jakie tu są goty songi z lat 70' i 80'

 

 

David Bowie - Cat People - jednak jest :banana:

Pat Benatar - Love is a Battlefield

David Bowie - Diamond Dogs 
Kim Wilde - Kids in America 
Bruce Springsteen - Dancing In the Dark 
Toto - Africa
Phil Collins - In The Air Tonight
The Doors - The End
The Clash - Rock the Casbah
Nena - 99 Luftballons (99 Red Balloons) 

The Cure - Friday I'm in Love

Ultravox - Dancing with tears in my eyes

Led Zeppelin - Tangerine

 

Na IGN znaleźli ofkors znaczenie dlaczego właśnie te utwory:

 

Odnośnik do komentarza

Skonczylem 6 misje. Co tam sie na koncu odyebalo to ja nie mam pytan. :obama:

 

Misje po cichu robilem godzine. Gameplay jest po prostu fantastyczny. Najlepsza skradanka na rynku bez dwoch zdan. Satysfakcja z akcji po cichu jest ogromna. Tasmy opowiadajace historie swiata to strzal w dziesiatke. Infiltruje sobie oboz a w tle slucham co to sie tam dzialo przez ostatnie lata. :)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Po 43 misji wszyscy bedziecie obsrani :cool:

Pawcio sie juz o tym przekonal :lapka:

 

Ja powoli zblizam sie do platyny, jakies 89% juz za mna :frog: wspaniala gra wiec troche zal konczyc, no ale oblizalem wszystko juz w tej grze, teraz tylko szlify ocen kilku misji na S + zadania poboczne i fin, na szczescie MGO na horyzoncie :fsg:

 

btw. (nie ma spoilerow z V)

 

 

Piekne pociski w strone raidena leca xD

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

No ja skończę pewnie w weekend bo idę główne tylko.

 

Czasem kasety potrafią wciągnąć jak misja fabularna. Z kaset właśnie dowiadujemy się wielu waznych rzeczy. Boję się że dużo osób to olewa lub słucha jednym uchem. Przykład

wczoraj dowiedziałem się o halu i jego narodzinach. Mały hardcore

 

 

 

Co do side opsow wkurzające że nawet jak chcę zrobić jakiś rodzaj side opsow a innych nie to musze robić wszystkie aby mi się odblokowaly następne z tych które chce zrobić :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...