Skocz do zawartości

Fuji

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem w ok 15 misji, ponad 30h na liczniku, z 550 ludzi w bazie xD

w takim tempie to nie zdąże dojść do końca przed premierą MGO ;p (albo fallouta4 xD)

ale teraz mam już odblokowane sporo zabawek na których mi mocno zależało i na nich sie skupiałem w ostatnich dniach, więc ruszyłem misje fabularne

btw co do misji chyba 14-15 (tej z ciężarówką) - jak nie robiłeś to nie zaglądaj, w spoilerze info o jej przebiegu i niespodziewanych rzeczach

mówie tu o niespodziance w czasie tej misji, serio jeśli nie robiłeś to nie otwieraj

zaskoczyły mnie skullsy, normalnie caly czas praktycznie biegam z samymi broniami nie-morderczymi, czyli pistolet i snajpera usypiajace, karabin na gumowe kulki - wiec nie miałem żadnej cięzkiej broni

robie ładną zasadzkę stawiając na drodze konwoju samochód i siedząc w krzakach, z planem żeby rzucić granaty dymne i wyfultonować ciężarówkę w czasie zamieszania bez walki... no a tu nagle wyskakują skullsy -walnąłem jednego ze snajperki usypiającej, zjadło mu z 3% paska staminy, myśle więc "no i ch.uj" , ale patrze że pojazdy pancerne zostały opuszczone przez kierowców, więc władowałem sie do jednego i z CKMa rozwalam skullsy, w miare łatwo poszło

ale ogolnie ci przeciwnicy to są prze ch.uje, wcześniej w mgs wielu bossów było patwiejszych do pokonania niż ta jednostka

no ale zabawe miałem niezłą, i ciekawe jest to że po ataku skullsów wszyscy zwykli przeciwnicy leżeli ogłuszeni, nawet w bazie kawałek dalej od miejsca akcji, więc miałem darmowe zbiory rekrutów :D

Edytowane przez Yano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te misje, o ktorej mowisz jano, mozna skonczyc w 3 minuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i kolejny raz utwierdziłem się w tym, że AI w tej grze jest durne w chooooy. 

- automatycznie kojarzą uśpienie z atakiem (w 2,3, 4 i PW można było do nich walić ze strzałek do woli nawet gdy stali obok siebie)

- wzywają radio kiedy tylko zobaczą że porwano ich sprzęt (np. wieżyczkę)

- widzę nawet na 30-40 m gdy stoisz na nogach,

- łatwiej dostrzegają cię w trawie

- gdy zobaczą jakiś ruch z automatu informują o tym HQ

- i przede wszystkim nigdy nie zapominają podczas misji że byłeś zauważony w ich bazie

z idących za tym skryptów; 

- pod wpływem używania headshotów zaczynają nosić hełmy i noktowizory w nocy

to nie jest ideał AI, ale kurfa jeśli nie najbliższe ideału AI to ja nawet nie

Edytowane przez nobody
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- łatwiej dostrzegają cię w trawie

Co za bullshit. Ciągle robię tak, że się czołgam im pod sam nos w tej mniejszej trawie, typ się na mnie patrzy(w dzień) i zero reakcji, a ja mu strzelam hs. :lapka:

No i jeżeli prawie idealne AI się tak zachowuje to ja nie mam pytań. XD

Sorry, ale skrypty mają fajne natomiast jak przychodzi randomowa sytuacja to ai się gubi i w ogóle można robić niestworzone rzeczy jak te wyżej. Gdybym do niego nie zaczął strzelać to pewnie by popatrzył na ciało i sobie gdzieś poszedł. 

Edytowane przez suteq
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pod tym względem jest i tak lepiej niż w trójce ignorancie przemilczający pozostałe 6 punktów  :wujaszek:

no i co to za choyowy przykład skoro ewidentnie widać że ma skupiony wzrok na uśpionym koledze, a pies jest brany za bezpańskiego? :yao:

ZNOWU PROWOKUJESZ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No kur.wa jak można nie zauważyć kątem oka typa z wycelowaną bronią stojącego obok? :yao:

Ale jak kur.wa czasem się wychylać zza zasłony aby oznaczyć typa oddalonego na ok. 200m to typ od razu mnie zauważa. (pipi) i tyle. 

Resztę punktów pominąłem bo się z nimi zgadzam, ale to są rzeczy, które już w jakiejś grze widziałem tylko nie mogę sobie przypomnieć tytułu. 

Przykro mi, przegrałeś.  :wujaszek:

• Minusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może był ślepy na lewe oko, poza tym było ciemno, świecił na ciało, zły wpływ księżyca, wpływy i odpływy i w ogóle to weź mnie nie wku.rwiaj  :yao:

Przykro mi, przegrałeś.   :wujaszek:

xD CHYBA TY

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LOL i jeszcze raz LOL. Od Ground Zeroes AI przeciwników to jeden z mocniejszych elementów tej gry. Jest idealne? Nie, ale jedno z lepszych w grach. To na jak wiele sytuacji przeciwnicy reagują, jak wiele potrafią zanalizować i się dostosować momentami jest przytłaczające. A to, że gdzieś kod zawiódł i przeciwnik nie zauważył Bossa kątem oka? Dopier.dalanie się dla samego dopier.dalania.

• Plusik 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- widzę nawet na 30-40 m gdy stoisz na nogach,

w dzień widzą na gruuubo powyżej 50 metrów jak sie stoi, jak biegnie to jeszcze więcej. na 30 metrów to widzą nawet w nocy

świecił na ciało

dokłądnie - gość wyraźnie świecił latarką na ciało. spróbuj wyjść w nocy do lasu i poświecić na jakiś fragment - oczy przyzwyczajają sie odrazu do światła i widzą tylko oświetlony punkt a reszte całkowcie na czarno. kojima wziął pod uwagę nawet to jak działają ludzkie oczy (zresztą widać to też gdy np wychodzimy z ciemnego budynku na słońce i przez chwile wszystko jest rozjaśnione do białego.

ps. troche żartuje, ale tylko troche bo jednak jakieś ziarno prawdy w tym jest

co nie zmienia faktu że i tak można oszukać przeciwników na wiele sposobów, ale nie można im odmówić tego że zachowują sie znaaaacznie sprytniej niż w poprzednich mgsach (i większości innych gier)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy takim Assasinie to nawet AI MGS2 & 3 było mocarne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurdeeeeee mam dość tej gry. Robię sobie misje fabularne i nagle stop nie ma żadnej to muszę powtarzać inne misje i robić side opsy aby jedna misja fabularna się uruchomiła  no i jest super po czym znowu stop i 3 h robienia dupnych misji i side questów .... po czym odblokowuje się misja po której bansai musiał się umyć :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas:

po tej epickiej misji znowu (pipi) nie mam żadnej fabularnej misji i znowu muszę grindować .... Ile jeszcze będę musiał pracować w tej grze aby zobaczyć skrawek fabuły. ?! Gdyby jeszcze te misje były nowe świeże a nie recykling starych.  Autentycznie jestem wkurzony. Po iście epickiej misji w stylu Kojimy przychodzi 1 h nudy po której mam dość grania w tą grę.  Ja gram w gry dla fabuły a nie dla powtarzania w kółko tego samego questa lub kilku podobnych....

Pytanie do tych co grali kiedy mi się odpali  misja

46

?  i Czy muszę

robić te (pipi)owe misje extreme czy true stealth ? Nie chce mi się i wręcz rzygam myśląc o tym.

Ja chcę zobaczyć koniec historii a im dalej w las tym bardziej gra mi to uniemożliwia. Niestety nie poziomem trudności a perfidnym grindem .

Obecnie ocena tej gry to 8/10 a jak jeszcze każe mi grindować to spadnie do oceny batmana i 6/10 . Gdyby wywalić całe to ścierwo zapychające i zostawić 30 misji głównych i side opsy to by była gra na 10/10.

Edytowane przez blantman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz. Jak porobiłeś misje zaznaczone złotą kropką to zostało ci jeszcze rozbudować na maxa bazę (wszystkie platformy 4/4). Jestem dokładnie w tym samym momencie i nie jestem zadowolony. Potrzebuję w ch.uj materiałów.

Aha, podajcie mi ile macie "heroizmu" - dane wyświetlają się w prawym dolnym rogu iDroida. Ja mam 85000, a do trofika/aczika trzeba mieć 150000. Coś mi tu nie gra.

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@blantman

ile masz już godzin?

na http://howlongtobeat.com/game.php?id=5918 główny wątek powinien się skończyć średnio po ~32 godzinach. nie zabrałeś może Quiet na misje 29 i 42? zabranie jej w tych dwóch misjach może zatrzymać progres gry.

Edytowane przez nobody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co?! ja (pipi)e ...... no ja mam wszystko na 3/4 i jeżeli tak jest to chyba na youtube obejrzę ending .... Szkoda że nie gram na pc tam pewnie jakiś trainer czy mod załatwi sprawę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej ten grind trzeba robić nawet do zwykłego przejścia gry?

Czy wy piszecie o true ending?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam godzin 60 w grze . Quiet zabrałem na obie misje które wymieniłeś.... no ale potem była misja 43 więc chyba progres jest ....

jak to jest wina czyli znowu bug jak przy batmanie to ocena spada do 6/10 :P

Edytowane przez blantman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba mieć wszystkie żółte spec opsy.

@blant

http://gry.onet.pl/metal-gear-solid-v-blad-gry-moze-uszkodzic-wasze-save-y/xrmrh0

Twórcy Metal Gear Solid V, firma Konami napisali na Twitterze: Nie używajcie Quiet w misjach 29 i 42. Zaznaczają przy tym, że problem nie występuje za każdym razem, kiedy gramy Quiet we wspomnianych zadaniach. Problem musiał być jednak wystarczająco częsty, żeby zaalarmować twórców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to info się wyświetla za każdym razem gdy włączam grę no, ale ja gram ze statusem online. :cool:

Side-opsy zółte zawsze robię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem side opsy żółte wszystkie .... A co do buga z quiet to mówię że jestem misję dalej więc progres nie stanął i czemu teraz co druga gra ma jakiegoś buga nie pozwalającego skończyć gry? Oni testują te gry przed premierą :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może pojawienie się tej misji nie było uzależnione od skończenia 42 :f 

Robię sobie misje fabularne i nagle stop nie ma żadnej to muszę powtarzać inne misje i robić side opsy aby jedna misja fabularna się uruchomiła  no i jest super po czym znowu stop i 3 h robienia dupnych misji i side questów .... po czym odblokowuje się misja

Bansai powiedz że to nie prawda, albo wina buga, bo mój progres stanął na 12 i czeka do wolnego :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co?! ja (pipi)e ...... no ja mam wszystko na 3/4 i jeżeli tak jest to chyba na youtube obejrzę ending .... Szkoda że nie gram na pc tam pewnie jakiś trainer czy mod załatwi sprawę :P

Nie trzeba mieć wszystkiego na maxa. Sam mam wszystko na 3/4 oprócz głównego punktu (pierwszy 4/4) i 46 mam nawet bez zaliczenia ostatniej "żółtej" misji OPSowej numer 150 (a co za  tym idzie 45 w głównych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, nie trzeba mieć żadnej bazy na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest z tą Quiet?

Czy samo zabieranie jej na misje zwiększa moją więź z nią (bo niestety nie mogę jej "pogłaskać" tak jak DDoga)? Zabrałem ją na 2 misje i mam tylko 2 komendy: kill i quiet (na quiet w ogóle nie reaguje) dodatkowo sama się przemieszcza - samowolka. Yano chyba pisał, że można wydawać jej polecenia z zasięgu mapy - żeby jakiś teren ogarniała - ale u mnie tego nie ma (albo jestem ślepy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi