Skocz do zawartości

PSX Extreme #162


Rekomendowane odpowiedzi

W tym numerze wyjatkowo sytuacja jest dosc trudna i kosztowna dla nas. Zostal zle przygotowany jeden z elementow na okladce. Dzisiaj kolporterzy dostali numer i spokojnie mieli go wrzucic jutro do sprzedazy. Tak sie nie stanie w przypadku na pewno Kolportera. Musza naprawic nasz blad.

 

Zdarza sie i nie dramatyzuje z tego powodu. Dalej bede utrzymywal dosc niecodzienne rozwiazanie na naszym rynku prasowym czyli konkretny dzien miesiaca a nie tygodnia na premiere numeru. Trzymamy sie 20stego danego miesiaca. Juz pisalem, ze jesli wychodzi to w poniedzialek czy piatek to kolporterzy maja problem (nie wspominajac o weekendzie). Jednak pomimo narzekania Orsona czy kilku osob nie zmienie tego. Liczy sie dla mnie bardziej zadowolenie innych czytelnikow, ktorzy w jasny i prosty sposob maja podane kiedy numer pojawi sie w sprzedazy. Lepsze to niz polowanie w jakims okresie (koniec czy poczatek miesiaca czy powiedzmy "drugi czwartek miesiaca").

W gruncie rzeczy moglbym w ogole okreslis koncowke miesiaca jako premiera numeru. Zapowiedz pojawilaby sie w dniu premiery i bylby spokoj. Przynajmniej z wrzutami w stylu "granie w (pipi)a" (co uwazam za nie tyle slabe co zalosne).

Odnośnik do komentarza

Dokladnie to sam nie wiem. Nie ma mnie teraz w biurze i nawet nie mam numeru w rece.

 

Jest problem z kodem kreskowym i jego odczytem na niektorych urzadzeniach. Kod kreskowy musial zostac zmieniony, bo tak zmiana VATu namieszala w systemie rozliczeniowym wlasnie w Kolporterze. Firma nie potrafila sobie poradzic z rozliczaniem czasopism w okresie przejsciowym (niektore magazyny mialy jeszcze 7% a niektore juz 8%). Stad aby wprowadzic numer do dystrybucji nalezalo lekko zmienic (2 cyfry) numer w kodzie kreskowym. U nas w DTP przygotowali odpowiedni kod, okladka poszla do druku. Wszystko gralo i buczalo do dzisiaj. Okazalo sie, ze ten kod jest cos "nie halo" i Kolporter wstrzymal dystrybucje. Jutro bedzie akcja "naklejka". Co ciekawe, Ruch po przetestowaniu (standardowa procedura) puscil naklad dalej. Podobnie inni kolporterzy.

Dwukroc dostajemy po (pipi)e. Raz, ze podwyzke zabralismy na siebie (tak faktycznie jest to obnizka ceny netto czyli mniejsze wplywy przy tych samych lub wyzszych kosztach) a dwa to te perturbacje przez zmiany w systemie rozliczeniowym przez podwyzke VATu. Oczywiscie nie jest to miejsce na zalenie sie na caly swiat ale jakbym dorwal tego polamanca, ktory sobie wymyslil, ze musi dziure budzetowa latac naszymi pieniedzmi to bym mu krzywde zrobil. Co ciekawe, dopiero na kilkanascie dni przed koncem roku, a wiec wprowadzeniem zmian w przepisach podatkowych (podwyzka VAT) zostaly okreslone zasady przejsciowe dla prasy "w sprzedazy". Gdyby ich nie bylo to od 1 stycznia na prase lezaca na polce w kiskach nalezaloby nakleic nowa cene czy w ogole wycofac cale naklady z dystrybucji. Ogolnie wysoko na stolkach maja w D jak sobie firmy poradza. Ma byc podwyzka a reszte niech sie reszta martwi. Ok, koniec EOT na temat polityki :diablo:

Odnośnik do komentarza

Trzymamy sie 20stego danego miesiaca. Juz pisalem, ze jesli wychodzi to w poniedzialek czy piatek to kolporterzy maja problem (nie wspominajac o weekendzie).

 

Odniosę się do tego zdania, bo mnie trochę rośmieszyło. Jak jest problem z dystrybucją w pon i piątek plus weekend to 4 dni w ciągu tyg... To praktycznie cały tydz, zostają 3 dni na nie problemową dystybucję, hehe. Pomijając już, że ten numer miał się pojawić we czwartek. Więc raczej z tego wnioskuje, że co miesiąc będą problemy, chyba, że będziemy mieć szczeście i trafimy na te 3 dni w tyg.(za 3 miesiące tak wypada, hura)

 

Co do okładki to wam się udała, pięknie się prezentuje.

Edytowane przez przemek1d
Odnośnik do komentarza

Wiem, ze rzeczywistosc jest czesto smieszna ale akurat warto czasami pomyslec niz smiac sie "jak glupi do sera". Odpada weekend a w poniedzialek i piatek problem moze sie pojawic choc nie musi jak pokazuje historia. Na ogol sie nie pojawia. Jak chcesz sie jeszcze posmiac to zapraszam na PW. Podam Ci kilka kolejnych smiesznych kawalkow :unsure:

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze rzeczywistosc jest czesto smieszna ale akurat warto czasami pomyslec niz smiac sie "jak glupi do sera". Odpada weekend a w poniedzialek i piatek problem moze sie pojawic choc nie musi jak pokazuje historia. Na ogol sie nie pojawia. Jak chcesz sie jeszcze posmiac to zapraszam na PW. Podam Ci kilka kolejnych smiesznych kawalkow :unsure:

 

 

Wiem, rzeczywistość jest śmieszna, ale my ją tworzymy, a te coraz częstsze co miesięczne spóżnienia i tłumaczenia sa raczej dla każdego nie śmieszne. Zamiast obrażać czytelnika pisząc w cudzysłowiu epitety w jego kierunku postaralibyście się coraz regularniejsze obsuwy wyeliminować.

 

Koniec tematu z mojej strony.

Edytowane przez przemek1d
Odnośnik do komentarza

Heh szkoda ze takie cos wyszlo :/

Rownie smieszne jest to ze np w u mnie na dzielnicy(Katowice) w kioskach ruchu praktycznie nie da sie spotkac psx'a ;(

No i tak jak mówiłem

20 kiosków ruchu zwiedzone w żadnym nie ma. Za to CDA czy Neo lezy tonami

a ze jest az 1 kiosk kolportera to wiadomo ze nie ma :/

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze rzeczywistosc jest czesto smieszna ale akurat warto czasami pomyslec niz smiac sie "jak glupi do sera". Odpada weekend a w poniedzialek i piatek problem moze sie pojawic choc nie musi jak pokazuje historia. Na ogol sie nie pojawia. Jak chcesz sie jeszcze posmiac to zapraszam na PW. Podam Ci kilka kolejnych smiesznych kawalkow :unsure:

 

 

Wiem, rzeczywistość jest śmieszna, ale my ją tworzymy, a te coraz częstsze co miesięczne spóżnienia i tłumaczenia sa raczej dla każdego nie śmieszne. Zamiast obrażać czytelnika pisząc w cudzysłowiu epitety w jego kierunku postaralibyście się coraz regularniejsze obsuwy wyeliminować.

 

Koniec tematu z mojej strony.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...;)

Odnośnik do komentarza

Wbrew kilku malkontentom (dla ktorych nastapil prawie koniec swiata przez problemy dystrybucyjne) numer dostepny jest juz w sprzedazy w calym kraju.

Problem w Kolporterze jest wlasnie rozwiazywany. Jutro (czyli 1 dzien po terminie) pojawi sie i w tej sieci w sprzedazy.

Zapraszam do komentowania zawartosci.

 

 

W Empikach już leży jakby co, zastanawia mnie sprawa z okładką czy celowo jest ona trochę "mniejsza" niż być powinna czy też ktoś w drukarni miał gorszy dzień:)

 

Celowy zabieg projektanta okladki.

Odnośnik do komentarza

Jaka ta dzisiejsza młodzież niecierpliwa :ermm:

 

+1 Ja choć swój numer dostałem dzisiaj nie robi mi różnicy czy będzie w terminie czy 2 dni później świat się nie zawali. Co do numeru jest grubo, spodobały mi się statystki z ppe oraz reszta publicystki na czele z zgrentgenem. Tak trzymać Panowie:thumbsup:

Edytowane przez lukaszt_89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...