Skocz do zawartości

PSX Extreme #162


Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzięki, dzięki. Tak naprawdę to wszystko napisałem ja sam, a chłopaków popodpisywałem, żeby nie było im przykro ;)

 

Serio? A mi się wydawało, że tylko recke Mario Sports Mix mi napisałeś do tego numeru... Hmmm, chyba za dużo Ciechanów Miodowych wypiłem tamtego wieczora :D

 

Soq masz coś do Ciechanów miodowych ?:)

Edytowane przez Roger777
Odnośnik do komentarza

Zauwazylem, ze materialy dot. piractwa czy warez-sceny sa w PSX-E tendencyjne - to znaczy problem nie istnieje i wszystko jest git. Kto odpowiedzialny jest za wzmianke o zlamaniu PS3? Przeciez to stek bzdur a'propo malej liczby osob jaka zainteresowala sie jailbreakiem i obecnie sprawa custome firmware w polsce. Litosci, to ma byc profesjonalizm?

Odnośnik do komentarza

Zauwazylem, ze materialy dot. piractwa czy warez-sceny sa w PSX-E tendencyjne - to znaczy problem nie istnieje i wszystko jest git. Kto odpowiedzialny jest za wzmianke o zlamaniu PS3? Przeciez to stek bzdur a'propo malej liczby osob jaka zainteresowala sie jailbreakiem i obecnie sprawa custome firmware w polsce. Litosci, to ma byc profesjonalizm?

 

Kwestia była poruszana wiele razy już, zwłaszcza na ppe. Sprawa generalnie jest prosta, bo chyba nie sądzisz, że jako PE jako jedno z mediów branżowych będzie pisać pozytywnie o piractwie? Czy w pismach motoryzacyjnych masz poradniki jak włamywać się do samochodów?

Odnośnik do komentarza

Chce rzetelnych informacji a nie poradnikow jak uzywac JB badz korzystac z CFW. Wystarczylo napisac, ze zlamali ps3, problem piractwa wystepuje i tyle. Ze malo osob sie w PL na to zdecydowalo? Stek bzdur. EoT.

 

Dobrze, informacja, że PS3 zostało złamane była. Zdradź skąd jednak wiesz, że dużo osób w Polsce zdecydowało się z miejsca na jechanie na piratach? Istnieją jakieś "oficjalne" dane, czy może wnioskujesz to po tym, że robisz to Ty i twoich pięciu kumpli?

Odnośnik do komentarza

Raczej za dużo ludzi z tego nie skorzysta, bo większość boi się o swoją konsolę nawet jeśli ten jailbreak nie robi jakieś większej krzywdy systemowi. Trzeba tylko pożegnać się z korzystaniem z netu w konsoli, poza tym nie wiadomo co wprowadził nowy FW.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Też mi się dziwnie zrobiło, kiedy dowiedziałem się że w Polsce mało osób piraci, bo jest to "trudne".

Siedzę na dwóch polskich forach "tematycznych" i codziennie są nowe posty, codziennie nowe zapytania. Dla jednych - obytych z kompami, jest to proste, inni zadają n00bowskie pytania.

Szkoda, że już Yokho i Teruo (czy jak mu tam:), nie pisuje do Was swoich tekstów, ich "Szara Strefa" była ciekawym działem.

Odnośnik do komentarza

Szara strefa zawsze pozostanie w pamięci. Świetny dział. Problem tylko jest w tym, że teraz tak bardzo się nie piraci, ludzie dojrzeli... Tak czy siak podbijam. Może da się jeszcze coś zrobić :)

 

Swoją drogą co do okładki- wszystkie są z taką białą ramką, bo mój egemplarz tak i nie wiem czy tak powinno być? :mellow:

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą co do okładki- wszystkie są z taką białą ramką, bo mój egemplarz tak i nie wiem czy tak powinno być? :mellow:

 

Wszystkie, jak pisał chyba Fenix kilka stron wcześniej, był to zamierzony zabieg.

A widzisz, musiałem gdzieś to przeoczyć. Myślałem, że jakieś trefne egzemplarze tak szczerze powiedziawszy <_<

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Okładka - istotny element składowy magazynu.

Ta jest znakomita. Ostatnio PE ma dobrą passę w tym segmencie. Należy się zasłużone 9.6/10 - całość niestety psuje to nieszczęście obramowanie.

 

Przekombinowanie - czyli czego nie robimy towarzyszu m_walkiewicz.

m_walkiewicz to inteligentny facet z wprawnym piórem (klawiaturą). To dobrze. Niekoniecznie jednak dobrze, że próbuje to udowodnić na siłę. Już Myszak za bardzo baraszkował z treścią swego tekstu, ale m_walkiewicz przebija go i to znacznie. Dobry pisarz pisze uniwersalnie. Lekkim, przyjemnym w odbiorze stylem. Ostatnio kupiłem S. Kinga "Pod kopuła". Grubo ponad dziewięćset stron tekstu, podanego w niezwykle przejrzystej i czystej formie. Da się Oo Oczywiście, że tak. Prowadzący "Region filmowy" zdaje się o tym zapominać i niepotrzebnie sili się na różnego rodzaju ubarwienia tekstu i wyszukane metafory. Przez to cierpi sam tekst.Być może i autor, którego postronna osoba może uznać za nadętego bufona, który się wymądrza.

 

Można (wypada) prościej, m_walkiewiczu. Prościej nie oznacza "prostacko".

 

Trochę przypomina mi to niejakiego Prokopa M. Ten też bawi się w słownego profesora termodynamiki. A powinien brać przykład z Tomasza Raczka. Jerremy Clarkson pisze ciekawie, choć monotematyczny jest. Rowan Atkinson to mistrz pióra. m_walkiewicz też pisze na poziomie, ale zdecydowanie powinien stonować z zawiłością tekstu.

 

Po "RF" wiem także, by do każdej jego oceny horroru, odejmować 4. Francuskie À l'intérieurmiało tak ciekawą recenzje (niestety znowu mocno przekombinowaną), że aż wydałem 40zł i sobie go zakupiłem. m_walkiewicz przedstawił nam cos, co jego zdaniem nosi znamiona geniuszu i niebanalnego obrazu zarazem. Jakże się rozczarowałem gdy okazał się typowym horrorem. Typowym do bólu, zresztą.

Samotna kobieta. Jej oponentka. Dom. Dom, w którym dramat się rozgrywa, ale nikt niczego nie słyszy. To, że słaba kobieta jest w stanie poradzić sobie z lowelasem w średnim wieku, jestem w stanie przyjąć do wiadomości, ale ukatrupienie grupy uzbrojonych gliniaży )_o A co robi jeden z nich gdy wystrzały słyszy oO Nie, nie zawiadamia posiłków. Udaje się sam na zwiady xD No tak. Spał na szkółce policyjnej, to się doigrał.

 

O "Zejściu" także czytam, że film to doskonały. Wg mnie gniot straszny. Oczywiście autor ma prawo do swego zdania. jak najbardziej. Nie neguje tego. Jego to opinia. Niemniej uważam, że powinien być bardziej obiektywny w swych poglądach. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

 

Reset - o, a to ciekawe.

Ciekawy to dział. Przykuwa oko (tylko grafika marna). Top 10 najlepszych resetów niestety zawodzi. Takie coś kipić obiektywizmem powinno, a tak nie jest. Posłużę się przykładem:

"Żadne Undegroundy, ani Shifty nie mogły równać się z prawdziwie odrodzonym HP". Otóż nie. 83.48% - to średnia Shift, a to HP - 88.47%. Różnica niewielka. Poza tym, coś niebywale istotnego. To przy recenzji Shiftkażdy podkreślał, że seria N4S wstała z kolan, a HP tylko to scementował. Nie inaczej, o czym autor zapomniał. Właściwie to nawet nie zapomniał, ale na bezczelnego dał Shift złośliwego pstryczka w nos. Nieładnie, Rozbo. Większość pozycji trafiona, ale tez kilku brakło, a kilka jest tu dodane niemal na siłę. Niemniej nie sposób Rozbo pochwalić.

 

zgrenten - Castlevania: Lords of Shadow.

Można za Kalim nie przepadać, ale nie sposób nie stwierdzić, że chłopak jest inteligentną bestią. Pięknie wypunktował Majka, sadził także mocarne argumenty co rusz, argumenty o mocy łap Potemkin'a.

"recenzja to opinia danej osoby, o indywidualnym charakterze (....) obiektywnie to możesz podać ilość dostępnych typów wrogów". Akurat również jestem pasjonatem tejże serii. Zaliczyłem wszystkie koleż.... tj. części wampirzej sagi, i również "Symfonie Nocy' uważam za najwybitniejsza pozycję cyklu. Tyle, że LoS wg mnie trzyma poziom takiego LoI i innych pozycji trzy de z poprzedniej generacji, a daleko jej do wybitnej (dla mnie) AoS, czy też DoS. Nie oznacza to, że to zła gra, broń Boże. Niezwykle cenię odsłony na PS2, ale tez nie uważam, by ocena, jaka wystawił Majk była....

 

Może inaczej. Wg mnie, Majk nie powinien oceniać Castevani. Przydział do tej pracy powinien dostać właśnie Kali. Inaczej wychodzą tego typu babole.

Podobna sytuacja miała lata temu. Hiv jest w porządku. Ale to facet od gier wyścigowych, jak i od platformówek. nagle dostaje tytuł ciężkiego kalibru, MGS2:SoL, mianowicie i jego ocena jest niemal o dwa rzędy niższa niż średnia światowa. Nie twierdzę, by dawać zbliżone oceny do owych średnich, ale to gryzło się - Hiv i MGS. Następne FF niech Myszak ocenia.

 

Immersja - popularne słowo.

Tak to już w PE jest, że co jakiś czas pojawia się jakieś bliżej nieznane, szerszej widowni, słowo. Tak kiedyś było to "notabene", czy 'de facto", a teraz jest to "immersja". Niby wszystko pięknie, ładnie - wszak czemu by nie - ale z pozycji czytającego wygląda to mało znośnie. Nikt nie oczekuje, że dana osoba przewertuje teksty innych pracowników, by sprawdzić jakim słownictwem posługiwali się jego koledzy, ale prezentuje się to tak: czytam recenzję DS2, atakuje "immersja". Czytam kolejne artykułu, znowu. Wgłębiam się w to, co Zax spłodził i .... kumulacja, "immersja x dwa" ładny mnożnik, nie ma co.

 

Oczywiście "gra", "ładna", "gatunek", "bardzo" także się powtarza wielokrotnie, ale to zupełnie co innego. Jakby tak stonować z tym - szczególnie Butcher i Zax zaprzyjaźnili się z owym słowem - w najnowszym nr znowu sprzedają nam go, ten pierwszy nawet kilkukrotnie.

"Najlepsze gry 2010 roku"

Napisze tyle. Ciekawe podsumowanie, ale to, z którym za pan brat byliście w ostatnich latach, było znacznie lepsze (ranking zgredów w kolumnach - przyp. SW).

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...