Skocz do zawartości

Inne serwisy dystrybucji cyfrowej (GOG, GMG, Origin i inne)


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, steam jest najpopularniejsza platforma dystrybucji cyfrowej ale jest troche konkurencyjnych serwisow. niektore moze warte uwagi, hmmm?

 

 

ja lubie Good Old Games. po pierwsze maja glownie stare gry i kazdy wie ze dzisiejsze gry nie sa tak dobre jak kiedys (kiedy gry nie byly gow,niane). po drugie sa tanie (maks 10 dolcow) i nie maja w ogole drm (jak sie zassie instalator to mozna se z nim robic cokolwiek). po trzecie kupowane gry sie pojawiaja na wirtualnej poleczce na ktora mozna sie patrzyc i masturbowac napawajac swoja kolekcja. jak we wszystkich takich serwisach sa od czasu do czasu znizki (zwykle na gry z danej serii lub danego wydawcy no i na swieta wiekszosc gier ma znizki). aha gry sa zawsze spatchowane i powinny dzialac normalnie na nowych kompach(sa odpowiednio zmodyfikowane lub maja juz skonfigurowanego dosboxa).

 

pro tip: gog jest wlasnoscia cdprojekt. jesli kiedys kupowaliscie gry wydane przez cdprojekt wiecie ze dolaczaja do nich kupony na wpln, ktore kiedys byly uzywane w serwisie gram.pl na znizki ale serwis sie uniezaleznil czy cos i teraz moga byc wymienione na darmowe gierki w gogu. trza zalozyc konto na stronie cdprojektu i zarejestrowac kupony. jak patrzylem to trzeba uzbierac 150-300 wpln ale jak ktos ma wieksza legalna kolekcje to moze sie jakos zalapie. link bo ukryli to tak zeby nikt nie mogl znalezc http://www.cdprojekt.pl/CDPROgram

 

maja niezly asortyment rpg (caly katalog black isle), przygodowek (na razie brak lucasartsa ale maja coraz wiecej gier sierry, broken sword, tex murphy, gabriel knight) , strategii (homm, mom, jagged alliance) i innych (zmeczylem sie juz pisaniem)

 

ale topic moze dotyczyc wszystkich podobnych serwisow ktore nie sa steamem :wink:

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

Nawet skusiłbym się na Arcanum, ale nie wiem czy jest dostępna wersja polska? Czy GOG jako taki ma support języka polskiego? Bo gry tam dostępne bankowo mają polską wersję językową (poza GOGiem).

W skrócie: czy mogę ściągać gry po polsku z GOG.com?

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

niet, wszystko jest po angielsku

 

edit: okej to nie calkiem scisla prawda, niektore gry maja pare wersji jezykowych (dostepne jezyki sa napisane na stronie danej gry), ale zwykle to francuski, niemiecki etc. nie widzialem polskich wersji.

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

no coz, jest to zapewne kwestia preferencji. ja nie lubie polskich wersji, ten sposob zakupow jest wygodniejszy a roznica w cenie niezbyt porazajaca jesli sie korzysta z promocji

 

kiedys lubilem wydania fizyczne, gdy zawieraly obszerne instrukcje i bonusy, teraz dostaje sie doslownie pudelko z plytka. rownie dobrze moge kupic wersje cyfrowa, ktora nie jest na plytce ktora predzej czy pozniej da dupy

Odnośnik do komentarza
Kupowanie gier na GOGu jest nieoplacalne. Nie dosc, ze mase tych gier wyrwiesz taniej na allegro (nawet z przesylka), to bedziesz je mial po polsku.

 

No, ale gorzej, jak ktos chce dorwac te gry wlasnie po angielsku ;) W takim przypadku, gog jest swietnym rozwiazaniem. Sam czaje sie na Baldur's Gate i Tormenta, ale poczekam na jakas promocje.

 

Kupilem kiedys polska wersje Icewind Dale - uraz do lokalizacji pozostanie chyba do konca zycia ;(

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Kupowanie gier na GOGu jest nieoplacalne. Nie dosc, ze mase tych gier wyrwiesz taniej na allegro (nawet z przesylka), to bedziesz je mial po polsku.

 

Weź pod uwagę, że GOG tak naprawdę został stworzony z myślą o klientach zachodnich i oferuje naprawdę niskie ceny jak dla tamtejszego gracza, z drugiej jednak strony: czy średnio 7$ (a nawet 10$) za grę ze wszystkimi dodatkami to dużo nawet dla polskiego gracza? Nie sądzę.

 

Fakt, sa tam perelki, ktorych nawet na allegro nie uswiadczysz, ale ich ilosc jest znikoma.

Masz rację, ale tylko częściowo. Kup na allegro którąś z naprawdę starych gier na oryginalnym nośniku i odpal ja pod XP (jestem relikt przeszłości, nie mam 7 :D). Oczywiście jak pogmerasz tu i ówdzie to w końcu grę uruchomisz, ale przeciętną osobę nastawioną tylko i wyłącznie na granie zabieg taki może zniechęcić do zabawy. I tu przychodzi z pomocą GOG: płacisz, ściągasz, grasz (i nie musisz być podpięty do internetu). W tym jest jest właśnie siła tego serwisu i życzę im jak najlepiej.

 

I co napisał RoL wyżej:

No, ale gorzej, jak ktos chce dorwac te gry wlasnie po angielsku
Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
Nie dosc, ze mase tych gier wyrwiesz taniej na allegro (nawet z przesylka), to bedziesz je mial po polsku.
Ty to podajesz jako zaletę? ;)

 

Jak już zostało wspomniane, GOG celuje w rynek zachodni. Poza tym ciężko się zgodzić ze stwierdzeniem, że wiele gierek można dostać taniej na Allegro. W zależności od tego co kogo interesuje, sporej części tytułów nie sposób w ogóle zdobyć w wersji pudełkowej. Warto także zaznaczyć, iż kupując gierki w GOG nierzadko dostajemy masę dodatków, np. w postaci Soundtracków, artbooków, poradników i innych dupereli. Także promocje niekiedy mocno opłacalne. Zależy po prostu na co polujesz. Osobiście o każdej porze dnia i nocy wybiorę oryginalną/angielską wersję językową, aniżeli "polacką" - szczególnie kiedy do czynienia mamy z dubbingiem.

 

Ogólnie jednak używam głównie Steama i GOGa. Nie darzę sympatią cyfrowej dystrybucji oprócz niekiedy niskich cen i trudno dostępnych gier. Trzymam się tym samym sprawdzonych i pewnych. Słyszałem jeszcze o jakimś Green Man Gaming, gdzie można gry odsprzedawać (niekiedy nawet za większą cenę niż się kupiło), ale osobiście nie testowałem.

Odnośnik do komentarza

Osobiście o każdej porze dnia i nocy wybiorę oryginalną/angielską wersję językową, aniżeli "polacką" - szczególnie kiedy do czynienia mamy z dubbingiem.

Z takimi tekstami wracaj do gimnazjum. :thumbsup:

Wersja językowa to kwestia gustu. Nie wyobrażam sobie grania w Planescape: Torment po angielsku (slang), poza tym polonizacje starych RPG to są perełki, teraz wydawcy już nie przykładają takiej wagi do tego.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedyna dobra polonizacja, jaka jestem sobie w stanie przypomniec, to Larry 7 ze Stuhrem. Litosci, przeciez te teksty ze starych RPGow, nie dosc, ze momentami zle przetlumaczone (poza tym na kazdym kroku czuc, ze to tlumaczenie), to jeszcze czytane w niewlasciwy sposob, z emocjami nieadekwatnymi do sytuacji, lub zupelnie ich pozbawione.

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza
Z takimi tekstami wracaj do gimnazjum.
Jeśli szukasz rówieśnika to muszę Cię rozczarować.

 

Wersja językowa to kwestia gustu. Nie wyobrażam sobie grania w Planescape: Torment po angielsku (slang), poza tym polonizacje starych RPG to są perełki, teraz wydawcy już nie przykładają takiej wagi do tego.
"Kwestia gustu" mówisz, a mnie wypominasz. Nie chcę tworzyć offtopa, ale od siebie tylko powiem, że polskie wersje gier rzadko kiedy były dobre (o ile całe nie są produkcji polskiej, jak np. Wiedźmin), w związku z czym preferuję grać z oryginalnymi, angielskimi lektorami. Polonizacja takiego np. Baldur's Gate'a to w moich oczach (uszach?) tragedia, której nie ratują nawet nazwiska znanych aktorów. W błędy tłumaczeniowe, brak emocji i ogólne cięcie kosztów nawet nie będę się zagłębiał, bo szkoda klawiatury.
Odnośnik do komentarza
Jeśli szukasz rówieśnika to muszę Cię rozczarować.

Miałem na myśli twój poziom wypowiedzi, nie wiek. Ale nie wymagajmy za dużo... :whistling:

 

Wracając do dyskusji, to dziwie się, że GOG (który jest własnością CDProjekt), nie udostępnia wersji PL. Zarobili by na tym więcej kasy. Mogliby chociaż udostępnić oficjalne tłumaczenia jako patch. Steam ma tą przewagę, że język można sobie ustawić wedle życzenia i kaprysu. Ceny wg mnie też są trochę za wysokie na tle platformy Steam (wyprzedaże w święta to była masakra).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Polonizacje rpg jako tako ujda... jesli ktos nie zna angielskiego. W takim przypadku nie ma powodu by bawic sie posledniejszym produktem. Nie pamietam kto robil glos Irenicusa w polskiej wersji BG 2 ale Davidowi Warnerowi moglby najwyzej czyscic buty. Teraz sobie przypomnialem ze Morte w Planescape z jakiegos powodu uzywal czasem tekstow z seksmisji, tlumacze chyba zapomnieli ze to nie byl Planescape: Shrek. Ugh, nigdy wiecej.

 

Mnie do pasji doprowadza doslowne tlumaczenie idiomow. Jesli ktos zna angielski od razu to zauwazy bo takie zdania zwykle nie maja sensu w kontekscie. Ktos powinien powiedziec polskim tlumaczom ze "tell me about it" w odpowiednim kontekscie moze znaczyc cos innego niz oczywiste znaczenie.

Odnośnik do komentarza

ha! ostatnio szukając Settlers2 przypadkiem trafiłem na stronę goga, nie mając pojęcia co to jest. całkiem o niej zapomniałem, nie mogłem już tego znaleźć a tu taka niespodzianka :) fajna sprawa, wspomniany S2 jest wersji dla xp/vista/7 więc odpada kwestia bawienia się w dosboxy i inne pierdoły, ja za chiny nie mogłem odpalić s2 na xpku, mam chyba z 5 wersji tej gry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okazja, fakt, a gra warta ceny, ale warto zaznaczyć, że Steam swego czasu sprzedawał KB z obydwoma dodatkami za trochę ponad 20zł. Biorąc pod uwagę wysoką cenę dodatków w stosunku do wersji podstawowej, sugeruję zwrócić uwagę na "steamowe" oferty przy okazji kolejnych promocji.

 

Btw. "Armored Princess" jeśli się nie mylę jest nie tyle dodatkiem co nową, samodzielną grą, z masą nowości i usprawnień. Dopiero "Crossworlds" wprowadził edytor i jakieś mini-kampanie, bez żadnego dłuższego wątku głównego. Oba sprzedawano w komplecie jako "New Worlds".

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...