Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy developarzy na PSP2 znowu zarzuca paleta odgrzewanych kotletow, czy tez dadza jakies nietuzinkowe, oryginalne gry jak to zrobil DS (no i czy 3DS pojdzie droga PSP serwujac kotlety, czy bedzie tak jak wczesniej).

 

Edit: Na emulator PS2 od scenowcow bym nie liczyl, bo komputery stacjonarne maja z tym problemy - zeby emulowac wszystko to trzeba miec naprawde bestie (4 rdzeniowy procek, 1gb karte graficzna).

No chyba, ze SONY da emulacje PS2 - wtedy to bylaby inna bajka (jednakze wydaje mi sie to malo prawdopodobne, skoro nawet PS3 wykastrowali z tej funkcji).

 

Ja tam bym nie przesadzał z tym nowymi markami, szczególnie na początku, wiadomo rozpoznawalność marek itp.

 

 

Co do DS najlepiej bawiłem się ze sprawdzonymi i znanymi markami jak Mario, Zelda, Yoshie, GTA itp z tych całkiem nowych IP to jedynie Layton mnie przykuł na długo do konsolki.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc kompletnie mnie nie rusza to nowe psp. Zwłaszcza jak patrze na jego mało kieszonkową wielkość i gry jakie na to mają wyjść. Mam ps3 i nie mam potrzeby grania w to samo na handheldzie. Jak by line up wyglądał np tak: nowy Jak and daxter, Medievil, nowe Final Fantasy (albo jakiś remake) + z 2,3 nowe marki to bym nad tym pomyślał. Resistance , Killzone ? Pewnie za niedługo Little Big planet i God of War - nie dziękuję. Cena pewnie będzie wyższa niż 1100 zł za 3DSa więc wybór jak dla mnie jest prosty..

Edytowane przez izon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc kompletnie mnie nie rusza to nowe psp. Zwłaszcza jak patrze na jego mało kieszonkową wielkość i gry jakie na to mają wyjść. Mam ps3 i nie mam potrzeby grania w to samo na handheldzie. Jak by line up wyglądał np tak: nowy Jak and daxter, Medievil, nowe Final Fantasy (albo jakiś remake) + z 2,3 nowe marki to bym nad tym pomyślał. Resistance , Killzone ? Pewnie za niedługo Little Big planet i God of War - nie dziękuję. Cena pewnie będzie wyższa niż 1100 zł za 3DSa więc wybór jak dla mnie jest prosty..

 

No ale przeciesz jeszcze nie ma żadnego line up, są luźne dywagacje.

 

Jednak z całym szacunkiem, jak by były taki line up jak z plotek czyli jakiś Uncharted, Resistance (oczywiście spin offy - inne częsci nie konwersje), może Sly 4 to bardziej mi się to podoba niż kid icarus czy pilot wings

 

Mi oaobiście bardzo brakuje na starcie 3DS jakiegoś dobrego mariana czy Zledy.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc kompletnie mnie nie rusza to nowe psp. Zwłaszcza jak patrze na jego mało kieszonkową wielkość i gry jakie na to mają wyjść. Mam ps3 i nie mam potrzeby grania w to samo na handheldzie. Jak by line up wyglądał np tak: nowy Jak and daxter, Medievil, nowe Final Fantasy (albo jakiś remake) + z 2,3 nowe marki to bym nad tym pomyślał. Resistance , Killzone ? Pewnie za niedługo Little Big planet i God of War - nie dziękuję. Cena pewnie będzie wyższa niż 1100 zł za 3DSa więc wybór jak dla mnie jest prosty..

 

No ale przeciesz jeszcze nie ma żadnego line up, są luźne dywagacje.

 

Jednak z całym szacunkiem, jak by były taki line up jak z plotek czyli jakiś Uncharted, Resistance (oczywiście spin offy - inne częsci nie konwersje), może Sly 4 to bardziej mi się to podoba niż kid icarus czy pilot wings

 

Mi oaobiście bardzo brakuje na starcie 3DS jakiegoś dobrego mariana czy Zledy.

 

No wszystko to kwestia preferencji. Ja traktuję konsolę przenośną jako coś na czym można "lużniej" pograć. Nie spisuję psp2 na straty, ale boję się że jedyne co ta konsola zaoferuje to gry z ps3 z grafiką jak...na ps3:| PSP sprawia wrażenia najlepszej konsoli dla kogoś kto ma Wii albo Xboxa i nie pogra sobie normalnie w takie tytuły jak Uncharted, Killzone czy GoW

 

P.S. Zeldy będą w tym remake Ocarina of time a Marian to kwestia czasu:) A i wole Kid Icarus niż Resi, w które i tak będę się zagrywał na stacjonarce :)

Odnośnik do komentarza
CPU: ARM Cortex-A9 core (4 core)

GPU: SGX543MP4+

Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth) (tentative, excludes largest projection)

Screen: Touch screen 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED, Multi touch screen (capacitive type)

Rear touch pad: Multi touch pad (capacitive type)

Cameras: Front camera, Rear camera

Sound: Built-in stereo speakers, Built-in microphone

Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), Three-axis electronic compass

Location: Built-in GPS, Wi-Fi location service support

Keys/Switches: PS button, Power button, Directional buttons (Up/Down/Right/Left), Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square), Shoulder buttons (Right/Left), Right stick, Left stick, START button, SELECT button, Volume buttons

Wireless communications: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode), Bluetooth 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

 

 

nic mi to nie mowi, ale moze ktos sie zna.

w koncu 2 gały, w dodatku wystające! Koniec zdzierania naskórka na tym czyms w psp..

 

btw. portable czy nie, i tak bede na nim gral w domu bo do paska go raczej nie przypne a plecaka specjalnie nie bede zabieral :whistling:

 

 

cpu http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a9.php

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza

Wifi w standardzie n na takiej konsolce, yeah.

 

GPS

 

YEAH

 

EDIT: Czy Sony po(pipi)ało ? przeciez oni tam wszystko wcisneli.

 

 

Ja tam lubię przesyt. Chociaż nawet przesytem bym tego nie nazwał, bo konsolka ma wszystko bez czego w dzisiejszych czasach jest ciężko. Moduł 3G, najnowszy standard WiFi, GPS, kamery cyfrowe, ekran dotykowy, głośniki z dźwiękiem przestrzennym - to wszystko dzisiaj norma. Tak samo jak PSP na swoją premierę (prawie 7 lat) i NGP będzie technologicznie masakrować wszystko dookoła i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Sony raczej nikogo nie zaskoczyło tym co pokazali, bo chyba tylko ludzie z innego wymiaru mogli nie spodziewać się tego, że PSP2 będzie niszczył system grafiką. Sama konsola wygląda bardzo ładnie, ale nie jestem przekonany co do jej funkcjonalności (tak jak już Pikol pisał, używanie tylnego toucha wygląda na mało wygodne i trochę niebezpieczne dla konsolki). Gry jakie zapowiedzieli to TOP na duże konsole i pewnie "prawdziwi" gracze rzucą się na ten ten gadżet, tak jak było w przypadku PSP. Ja mam trochę inne podejście do grania na urządzeniach przenośnych i z decyzją o kupnie PSP2 bądź 3DS poczekam, aż wyklaruje się który system będzie mi dostarczał rozrywki niedostępnej na dużych konsolach.

Odnośnik do komentarza

ale nie jestem przekonany co do jej funkcjonalności (tak jak już Pikol pisał, używanie tylnego toucha wygląda na mało wygodne i trochę niebezpieczne dla konsolki)

Co jest takiego niewygodnego w tym, że nie zasłaniasz sobie ekranu palcami w pewnych mało skomplikowanych czynnościach?

Oglądając popisy tego Japończyka, można dojść do nastepujacych wniosków:

a) facet nie umie na tym grać

b) takie sterowanie jak on prezentuje wymaga praktycznie wypuszczenia z uścisku konsoli i wygląda jakby to cacko miało mu wypaść z dłoni, co przy jakichś trudniejszych mini grach, gwałtowniejszych ruchach, może być całkiem częstą przyczyną uszkodzeń konsoli

Obecnie obstawiam 50/50 dla punktu a i b :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

bateria pewnie jak w psp go.a co jak taka baterie zajedziesz??

Jak komuś uda się zajechać taką baterię, to jest debilem.

 

 

Oglądając popisy tego Japończyka, można dojść do nastepujacych wniosków:

a) facet nie umie na tym grać

b) takie sterowanie jak on prezentuje wymaga praktycznie wypuszczenia z uścisku konsoli i wygląda jakby to cacko miało mu wypaść z dłoni, co przy jakichś trudniejszych mini grach, gwałtowniejszych ruchach, może być całkiem częstą przyczyną uszkodzeń konsoli

Obecnie obstawiam 50/50 dla punktu a i b :thumbsup:

A - możliwe.

B - możesz to robić palcami środkowymi dzięki czemu wskazujące są na triggerach i konsolkę trzyma się jak normalny człowiek, więc nie wiem o co chodzi. Na prezentacji Yoshida trzymał ją tak, żeby wszystko było widać w kamerach, dlatego raczej tak delikatnie się z nią obchodził.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Czekamy na info co do baterii, mam nadzieję ze skoro konsolka jest tak wypasiona to nie pokpią sobie sprawy równie wypaśnej baterii. Jeśli jednak będzie trzymać po jakieś 3h z wyłączonym Wi-Fi/3G a 2h z właczonym (nie wspominając o graniu w gry/muzyce/internecie itd.) to sorki, ale mam ich gdzieś. Z resztą jak oni sobie to wyobrażają dostanę np. CoD'a na mutlti (dostęp do neta wifi/3G) w dodatku poza domem? Przecież kufa to pewnie będzie żreć baterie w pół godziny, a w domu nikt nie będzie leżeć na kanapie z podłączoną ładowarką i młucić w cod'a na 5" ekraniku, skoro obok będzie mieć prawdziwą konsolę. :whistling:

 

Niby zakładam już że bateria będzie z dupy, ale patrząc na smartfony to czarno to widzę. :confused:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...