Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dlatego, uważam, że SONY nie wiedziało dokładnie czym ma być pierwsze PSP. Robili(robią jeszcze w sumie) gry jak na duże konsole, ale sam sprzęt nie pozwalał się tak samo nimi bawić. Dobrze, że teraz w zapowiedziach widać tzw. popierdółki, bo to może świadczyć o tym, że SONY w końcu zrozumiało o co chodzi w przenośnych konsolach. Dla mnie możliwość pogrania w super wypaśne, graficzne cuda nie ma większego znaczenia w wypadku handhelda, bo od tego mam stacjonarkę, od mniejszych braci wymagam pomysłowości, szybkiej i bezkompromisowej rozrywki. Długie wprowadzenia, "wczuwa", nauka systemu itd. jest dobra jak mamy czas siąść na kanapie na kilka godzin. Od tego i grafiki (którą bym miał czas podziwiać, jak nie u siebie to u kolegi na 40 calowym telewizorze) mam stacjonarki. W sumie, to jednak rozumiem fenomen PSP w naszym kraju, nasza słowiańska natura uwielbia gadżety("patrz jaka grafa na takim maleństwie!"), szpan itd. choć muszę też dodać, że jest inna strona, bardziej przyziemna i mniej kontrowersyjna. Granie na PSP jest zwyczajnie tańsze niż na stacjonarkach i być może, pełni ono rolę substytutu PS3. Coś w tym jest, bo z tego co można poczytać nawet na tym forum, ludzie grają na tym sprzęcie głównie w domu

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem prezentację z Uncharted... i nie podoba mi się to sterowanie - rozumiem dwa analogi i wychył ale do tego gładzik i dotykowy ekran? Czy ja wyglądam jak kałamarnica?

Jak dla mnie przekombinowane, pozostanę przy 3DS - przynajmniej nie upuszczę konsoli starając się wchodzić po linie a do tego obecnie, w czasach gdy nawet budżetowy telefon ma akcelerometr i ekran pojemnościowy, większym gadżeciarstwem jest 3D bez okularów.

Odnośnik do komentarza

ngp1_inline_1296114423.jpg

 

ngp2_inline_1296114389.jpg

 

500x_psp2comp.jpg

 

ngp-livearea-530w-012711.jpg

 

Specs:

 

CPU: ARM Corte-A9 core (4 core)

GPU: SGX543MP4+

 

External Dimensions:

Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth) (tentative, excludes largest projection)

 

Screen:

(Touch screen) 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED (4X the original PSP)

Multi touch screen (capacitive type)

Rear touch pad

Multi touch pad (capacitive type)

 

Cameras:

Front camera, Rear camera

 

Sound:

Built-in stereo speakers

Built-in microphone

 

Sensors:

Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), Three-axis electronic compass

 

Location

Built-in GPS

Wi-Fi location service support

 

Keys/Switches:

PS button

Power button

Directional buttons (Up/Down/Right/Left)

Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square)

Shoulder buttons (Right/Left)

Right stick, Left stick

START button, SELECT button

Volume buttons (+/-)

 

Wireless communications:

Mobile network connectivity (3G)

IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode)

Bluetooth� 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

 

Trophies

 

Near - an app that tracks your location and makes a map of where you've been. This shared data with other users in the same area aims to create a new level of social gaming.

 

Software:

 

Little Big Planet

 

Resistance

 

Killzone

 

Uncharted

 

Wipeout

 

Hot Shots Golf

 

Hustle Kings (Pool)

 

Dungeon Defenders (NEW IP)

 

Little Deviants (NEW IP)

 

Gravity Daze (NEW IP)

 

Call of Duty

 

Compatible with all downloadable PSP 1 Games

 

Compatible with PS1 games through Playstation Suite (the new service that is bringing Playstation to smart phones)

 

Several other developers like level 5, rockstar, ubisoft, square enix and more are all developing for the NGP

Odnośnik do komentarza

mi chodziło o proporcje sprzedaży DS i PSP, nawet nie tyle odwrotne co na świecie, co zupełna ignorancja konsoli Niny

 

edit. co świadczy o tym, że jesteśmy największymi gadżeciarzami na tej planecie :ninja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ew. żyjemy w mało bogatym kraju

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

mi chodziło o proporcje sprzedaży DS i PSP, nawet nie tyle odwrotne co na świecie, co zupełna ignorancja konsoli Niny

 

edit. co świadczy o tym, że jesteśmy największymi gadżeciarzami na tej planecie :ninja:

mysle ze to kwestia tego ze jestesmy biedakami i jak już wydajemy kase na kosole to dlatego ze ejstesmy graczami wiec wolimy konkretne gry anie pierdziawki nintendo

w koncu DSa w japonii uzywają babcie

 

co do dotykowego sterowania w uncharted to też uwazam to za zbędną kombinatoryke, mam nadzieje ze to tylko opcjonalna sprawa, albo wręcz pokazówka na potrzeby show, a nie beda tego umieszac w grze (a jasli juz to z możliwoscią wylaczenia w opcjach, w koncu po cholere smyrać konsole po (pipi)e jak mozna poprostu przytrzymać gałke do góry zeby sie wspinać po lianie)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie.

Ja mam banana na twarzy jak gram w tekkena w autobusie. I to nie jakas uboga wersja, tylko 1:1 (W sumie to 2:1, bo DR jest lepszy od 5)tki

Jezeli PSP 2 pozwoli mi zagrac w GTA4 w 1:1, bede mega szczesliwy. Tylko kurcze, wielkie to jest. Do PSP 1 sie juz w sumie przyzwyczailem i nie jest dla mnie juz takie bycze, ale co poczac.

Na NGP kasa juz sie zbiera, mozliwe, ze to bedzie pierwsza konsola jaka kupie w dniu premiery.

PS Brzydkie menu ma :)

Odnośnik do komentarza

jak narazie NGP mnie ma :) a to z prostego powodu nie mam ps3 bo niestety czas mnie ogranicza i nie bylbym wstanie ogarnac 2 konsol dlatego wybor padl na x360 :) a teraz wiekszosc hitow z ps3 bede mogl ograc w drodze do pracy, wakacjach, wyjazdach yeahhhhhh :D

 

ciekawe jak bedzie wygladalo sterowanie po tym panelu dotykowym, mam nadzieje ze nie beda wciskac na sile tego do kazdej gry

Odnośnik do komentarza

Konferencja trwała ponad 30 minut.

To co na niej pokazali to po prostu masakra.

Uncharted na PSP2... Technologia grania w bilard czy golfa (ruchy PSP, dotykowy ekran)

brak mi słów jeżeli ta konsola będzie kosztować mniej niż 1500zł to super ;-)

 

W Skrócie PS3 w kieszeń!

Odnośnik do komentarza

Dla mnie super - po zapowiedzi NGP jestem pod wrazeniem. :)

Do tego gry - Uncharted, Killzone, Wipeout, Little Big Planet - fajny lineup, fajnie gdyby Sega zrobila jakas nowa Yakuze. :)

 

Wiele ciekawych funkcji, fajny sprzecior - moze byc ciekawie, pomyslcie tylko jak moznaby zastosowac NGP w polaczeniu z Playstation 3. Jesli funkcje konsoli zostana dobrze wykosrzystane przez developerow to gracze moga dostac na prawde ciekawe gry i fajnymi bajermi.

 

Konsola troche duza - to fakt, miejmy nadzieje, ze bateria bedzie pojemna i nie trzeba bedzie jej co chwile ladowac i co najwazniejsze calosc nie bedzie zbyt ciezka. :)

Poza tym ciekawe jaka pojemnosc bedzie mial nosnik danych, miejmy nadzieje, ze normalnie gry beda wychodzic na kartach pamieci - jakos nie przepadam za cyfrowa dystrybucja, jednak co gra w pudelku to gra w pudelku. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.