Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Sama konsola zrobiła na mnie wrażenie (chociaż i tak jej znowu nie kupię, PS3 mi wystarczy), ale obawiam się tego co większość.

Czyli znowu fala tych samych gier co na PS3/PS2 (Killzony, LBPy, Resistance'y, Tekkeny, Tomb Raidery, Wipeouty itp itd), nierzadko w gorszych wersjach i bardzo mało czegoś naprawdę nowego. Ciekawe czy powstanie choć 1 dobra i oryginalna seria gier, które zostaną TYLKO na NGP? Bardzo wątpliwe w tych czasach. Polecą po max casualowatości, to już pewne. A bajerki NGP ma dobre, ale Dual Shock 3 też ma axise i kto teraz z tego korzysta? Mało kto.

Ofkoz to nie znaczy, że jestem złośliwy w stosunku do NGP, tak sobie tylko dywaguję.

 

Oby tylko co druga gra na NGP nie była fps'em, jak to widzimy na dużych konsolach i co doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza

Zapewne masz rację, tylko że to się i tak sprzeda. Po części niestety bo wydawcy gier uderzają z coraz większą tandetą na rynku. Gry są niedopracowane, wybrakowane (DLC, patche) i o drogę świetlną za łatwe, tak więc Twoje obawy, że nic oryginalnego nie wyjdzie sprawdzą się na pewno.

 

Spoglądając jednak pozytywnie na nowe PSP, może znajdą się jakieś perełki typu God of War. Bebechy są pozbawione napędu UMD więc będzie można wykorzystać miejsce na podrasowanie mocy konsoli co znacząco wpłynie na wygląd gier. Tak myślę przynajmniej. Mam też nadzieję, że ekran nie będzie tak odbijał światła jak ma to miejsce przy grze na PSP.

Odnośnik do komentarza

Sama konsola zrobiła na mnie wrażenie (chociaż i tak jej znowu nie kupię, PS3 mi wystarczy), ale obawiam się tego co większość.

Czyli znowu fala tych samych gier co na PS3/PS2 (Killzony, LBPy, Resistance'y, Tekkeny, Tomb Raidery, Wipeouty itp itd), nierzadko w gorszych wersjach i bardzo mało czegoś naprawdę nowego. Ciekawe czy powstanie choć 1 dobra i oryginalna seria gier, które zostaną TYLKO na NGP? Bardzo wątpliwe w tych czasach. Polecą po max casualowatości, to już pewne. A bajerki NGP ma dobre, ale Dual Shock 3 też ma axise i kto teraz z tego korzysta? Mało kto.

Ofkoz to nie znaczy, że jestem złośliwy w stosunku do NGP, tak sobie tylko dywaguję.

 

Oby tylko co druga gra na NGP nie była fps'em, jak to widzimy na dużych konsolach i co doprowadza mnie do szewskiej pasji.

 

Na pewno coś będzie, tak jak LocoRoco, czy Patapon na PSP.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@up NGP będzie emulował PSP i wszystkie gry z PSP jakie są/będą na PSN mają być kompatybilne z NGP. Akurat w przypadku PSP Sony nic nie traci tak jak to ma miejsce z brakiem wstecznej kompatybilności w PS3 :)

 

Co do samego NGP, na plus na pewno można zaliczyć OLED (ciekawe jak będzie się sprawował na słońcu), nowy nośnik - o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż dyski UMD i chyba bardzie elastyczne jeżeli chodzi o pojemność (16gb?). W sumie z dizajnu zmieniłbym ta owalność konsoli, trochę kantów by nie zaszkodziło. Nie podoba mi się też, że nie umieścili lewego analoga na górze tylko uparcie pchają go pod krzyżak co w handheldzie nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o kupno tej konsolki to na pewno nie na premierę, minimum pół roku a albo i nawet dwa odczekam i zobaczymy jak Sony sobie poradzi z grami na ten system.

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

nowy nośnik - o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż dyski UMD i chyba bardzie elastyczne jeżeli chodzi o pojemność (16gb?).

Myślę, że ważniejsze dla nas graczy od elastycznej pojemności - mniejsza gra, mniejsza karta, mniejsze koszty dla wydawcy, ale cena półkowa zapewne ta sama - większe znaczenie będzie miało to, że nie ma napędu - żadnych ruchomych części, lasera, a co za tym idzie mniejsze zużycie baterii.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

mnie najbardziej zastanawia kwestia zasilania.przy tak dużych możliwościach konsola będzie pobierać masę energii.trochę zrekompensuje to oled, ale dla mnie 10h bez ładowania to podstawa.

Była już o tym mowa na poprzednich stronach, przeczytasz, to się przekonasz, że to nie konsola dla Ciebie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=oUqD8zJJCZ0

Tak patrze na to NGP i wychodzi na to że jednak dizajnowo mi się podoba. Przed pokazaniem tego "prototypu" obawiałem się, że za mocno odbiegną wyglądem od pierwszego Portabla, który mi się do tej pory bardzo podoba (mam fata). Na szczęście Sony się spisało i NGP jest prawie tak ładny jak jego starszy brat :)

 

BTW grafika w grach z tego trailer jest na prawdę zaskakująco dobra jak na handhelda, jeżeli konsola przy generowaniu takich wodotrysków będzie pozwalała na 5h grania to można bić brawo SCE :thumbsup:

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

co do grafiki, i przełożenia łafnej grafy na mniejszą jednak moc konsoli (chociazby dlatego żeby nie zjadała baterii w 10 min) to trzbe apamietac ze na przenosnej konsoli jest mniejsza rozdzielczość dostosowana do małego ekranu , wiec część mocy mozna obciac a zachowac teoretycznie podbną jakość co na ps3

Odnośnik do komentarza

Zapowiada się poważny zakup pod koniec roku. Chociaż myślalem nad SE Xperia Play, na którym pogramy i podzwonimy. Jak tylko zobacze dobre wyścigi z dobrą oprawą na psp2 napewno przygarnę, chociaż s drugiej strony Se xperia tez by się przydał. Pożyczcie jakieś 2000 zł. Oddam :)

 

wydaje sie ze konsola jest silna i "ma wszystko", rozne nawinki techniczne i bajery, jednak zapomnieli o czyms - nadal są tylko 2 klawisze boczne, co zapewne nadal bedzie upierdliwoscią w niektorych grach, jednak 4 triggery czesto sie rpzydają

 

ogolnie konsola robi niezle wrazenie, a zapowiedź nowego MH zachęca mnie do kupna;p

 

jednak boje sie ze te wszystkie bajery wiwindują cene ponad 2000zł ;/ w koncu nowe smartfony potrafia kosztowac i 4000 (iphone4) wiec nie zdziwi mnie wysoka cena.. ktora jednoczesnie moze byc strzałem w kolano ...

jesli cena nie przekroczy 1500zł to bede sie cieszyl i powaznie zastanowie sie nad kupnem

 

Pamiętaj że premiera jest prawie za 11 miechów, więc dając cenę nawet 2000 zł będzie strzałem w kolano dla sony. Mało kto się skusi na konsole za taką cenę. Coż z tego ze oled, hd itp. powoli to standard nie ma sensu porównywać psp do iphone i reszty. To już inna pólka.

Odnośnik do komentarza

Dane z 2009 a 2 lata dla takiej technologii to setki lat:)

 

Największym problemem technologii OLED jest ograniczona żywotność materiałów organicznych. W przeszłości niebieskie OLED miały czas życia ograniczony do 5000 godzin, dla porównania LCD około 60 000 godzin. Jednak w 2007 roku wyprodukowano wyświetlacze PLED mogące działać ponad 198 000 godzin w oparciu o zielone OLED[2][3].

 

W przypadku rozszczelnienia matrycy wyświetlacza, spowodowanego mechanicznym uszkodzeniem, wilgoć może zniszczyć materiał organiczny.

 

Rozwój technologii jest ograniczony patentami posiadanymi przez Eastman Kodak, żądającego nabycia licencji przez inne firmy. W przeszłości, wiele technologii wyświetlaczy stawało się szeroko rozpowszechnionych dopiero po wygaśnięciu patentów, klasycznym przykładem jest maska szczelinowa CRT.

Odnośnik do komentarza

opisujcie linki -_-

 

fajne info ale trzymajmy sie 'zasad'.

 

bym poprawił ale nie mam władzy w tym dziale :<

 

opis linka sie pokazuje w adresie url jak najedziesz myszka ;b

 

a i zeby nie bylo ze oftop or smth (geez):

 

jaram sie tym kontrastem w OLEDach jak nic xD myslalem nad kupnem tv tego typu juz jak sony wypuscilo na rynek tego swojego pierwszego OLEDzika, ale cena zaporowa -_-

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...