Skocz do zawartości

PSX Extreme w formie elektronicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, ze jako alternatywa, inaczej sobie tego nie wyobrażam:) PSX musi zostać papierowe, jednaknfajnie było by mieć wersje alternatywna, łatwiejszy zakup byłby dla niektórych. Z kolei dla innych byłby to łatwiejszy dostęp do kupionych juz nr .czasopismo papierowe zazwyczaj mamy w domu, jak gdzieś chcemy je poczytać to juz trzeba pamiętać żeby je zabrać. Gdyby było w wersji elektronicznej można by je sobie wyświetlić na ekranie smartfona, tabletu czy nawet laptopa, i pomyślcie byłby potem fajny dostęp do numerów starszych, raz dwa i jest, miejsca nie zagraca i w ogóle. Mnie dziewczyna ciagle straszy, ze powyrzuca mi numery starsze niż rok:p

Cena oczywiście nie wyższa niż wydań sklepowych bo straciloby to sens dla Polaków na pewno, najlepiej jakby było taniej niż w kiosku, jednak cena 7,99 jest jak najbardziej akceptowalma

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

wydaje mi sie zejedyny problem to jak to zabezpieczyc zeby nie wycieklo do sieci bo na bank znajdzie sie jakis kretyn ktore bedzie to chcial dac na torrent lub podobne.chyba ze dac to tylko na ipody/ipady i androida

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dla mnie to super pomysł. Już raz napisałem zapytanie o to czy PSX Extreme zostanie wydane w formie elektronicznej dla iPad'a np. ale mnie olano ^^ W tym są same plusy, dużo użytkowników przeszłoby na takie rozwiązanie. Czy to w portalu/programie jak eGazety czy w osobnej aplikacji takich jak Newsweek itd.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie zejedyny problem to jak to zabezpieczyc zeby nie wycieklo do sieci bo na bank znajdzie sie jakis kretyn ktore bedzie to chcial dac na torrent lub podobne.chyba ze dac to tylko na ipody/ipady i androida

Co za problem zeskanować teraz czasopismo i wrzucić do sieci (np. w formbie pliku cbr. ).

Jak i do mnie dotrze cywilizacja( kasa też :thumbsup: ) i zakupię jakiś tablet, to nie mówię takiej opcji nie. Może też cena poszłaby lekko w dół z tej okazji.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 7 miesięcy później...

Trochę odświeżę :)

 

Ja niestety przestałem kupować drukowane magazyny i książki ze względu na brak miejsca i konieczność taszczenia ze sobą gdy chcę coś gdzieś poczytać poza domem. Tak zabieram tylko iPada i mam tam swoje książki i czasopisma. Tylko PSX Extreme jeszcze nie ma. Mamy 21 wiek i czas iść do przodu w tym temacie. Niestety ale papierowym wydaniom mówię NIE i kupuję tylko cyfrowe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Od dawna się zastanawiam, czemu taka gazeta nie ukazuje się w formie elektronicznej...

 

Pomimo tego, że mam jedynie iPhone, to nieraz kupuję jakieś gazety w formie elektronicznej i czytam na iPhone. Tak samo PSX Extreme wolałbym dużo bardziej kupić za te 2.49 Euro w Kiosku w iTunes Store.

 

Ekipa PSX Extreme powinna to szybko rozważyć, ponieważ wbrew pozorom sporo osób kupowałoby właśnie gazetę w formie elektronicznej i byłoby w tej grupie sporo osób, które już nie kupują PSX'a w papierowej formie.

 

 

Oczywiście wersja papierowa musiałaby zostać, to normalne. Nie jesteśmy jeszcze gotowi na wyłącznie elektroniczną wersję, ale na pewno jesteśmy gotowi na elektroniczną wersję :)

 

ODPOWIE KTOŚ Z EKIPY?

Odnośnik do komentarza

A skąd przekonanie, że byłoby sporo osób chcących kupić PE w wersji elektronicznej?

 

A skąd przekonanie, że nie? ;) A tak serio to może jakaś ankieta? Ja chętnie poczytałbym szmatławiec na iPadzie

 

Pytanie o wersję elektroniczną pojawiło się w sierpniowej ankiecie - wyniki w żaden sposób nie wskazywały, że czytelnicy chcą PE w takiej wersji. Sam temat oczywiście sprawdzaliśmy - obecnie, patrząc na koszt przygotowania aplikacji czy opłacania licencji (różne formy do wyboru), wydaje się, że gra nie jest warta świeczki. W Polsce (bo danych ze świata nie znam) rynek dystrybucji prasy cyfrowej zbyt wielki nie jest (ot, taki Newsweek "papierowo" sprzedaje się ok. 130 tys., a wersji cyfrowej... 1100). Oczywiście temat na bieżąco śledzimy, więc to nie jest tak, że nas to nie interesuje, aczkolwiek są inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Niezmiernie miło mi zakomunikować, że od numeru kwietniowego PE będzie wydawane również w wersji elektronicznej. 

 

E-wydania do nabycia będą poprzez e-Kiosk.pl, który oferuje swoje aplikacje na PC, Androida oraz iOS. Już we wtorek trafi tam najnowszy numer wraz z trzema numerami archiwalnymi z tego roku. Dodatkowo bezpłatnie udostępnione zostanie wydanie z grudnia 2012, tak aby każdy mógł przetestować PE w wersji cyfrowej. 

 

Cena e-wydań została ustalona na 8 zł. 

 

Jeżeli są jakieś pytania - proszę pisać w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza

To ja przekleję moje wątpliwości z portalu:

 

Dużo pisaliście na łamach PPE (głównie HIV o ile kojarzę) o tym, że cyfrowa wersja długo raczej nie powstanie, a tu taki krok. Myślę, że jest to bardzo dobra decyzja w odpowiednim momencie. Zbyt długie czekanie mogłoby doprowadzić do odpłynięcia wielu czytelników papierowych i braku ich powrotu do później uruchomionego cyfrowego wydania. Zastanawiam się nad przejściem na e-wersję, ale mam kilka zmartwień z tym związanych. Rozumiem, że boicie się udostępniania waszych magazynów w wersji "pirackiej", że kolor ma znaczenie w tematyce gier, ale dlaczego ADOBE DRM. Są mniej inwazyjne sposoby zabezpieczenia, a jeśli ktoś chce DRM złamać to i tak to zrobi. A w ten sposób, narzekając we własnych wpisach na Originy i Uplaye sami stosujecie niewygodne dla legalnego klienta zabezpieczenia. Bo niestety nie wszystkie czytniki e-booków potrafią sobie z tym formatem poradzić. A czytanie na tabletach niestety nie jest tak przyjemne jak na czytnikach. Nie wiem jak długo zostanę przy wersji papierowej, chętnie bym skorzystał z cyfrowej, ale nie wiem, czy z DRM.

 

edit: w sumie to mój komentarz odnosi się do tego co wyczytałem na e-kiosku o książkach... Czy czasopisma w ogóle będzie się dało ściągnąć poza dedykowaną aplikację?

Edytowane przez matit
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.