Jump to content

Sign in to follow this  
TakeshiX

Killzone 3 - MOVE

Recommended Posts

Proszę dawać tu wszystko co dotyczy [tylko] MOVE'a i KZ3.

Muli, nie multi, pytania, opinie , konfiguracji itd

Po to jest cały dział żeby było przejrzyściej.

dotychczasowe posty może przeniosę, może nie, narazie mi się nie chcę :turned:

Super. :)

Jak zrobic melee (atak z bliska) przy sterowaniu Move ?

Zauwazylem, ze wystarczy nim machnac, ale raz robi melee, a raz przeladowuje bron, wiec juz nie wiem.

Troche kicha bo jak sie tak macha kontrolerem to obraz sie rusza na wszystkie strony i niewiele widac, wiec trafienie przeciwnika nie jest takie proste.

Pogralem troche na Move + Navi i jestem bardzo zadowolony - fajnie sie gra i celuje, Move dobrze wykrywa ruchy. :)

Niezły ekszyn rajfl :]]

Ja na razie nie ogarniam sterowania movem. Nie pasuje mi obracanie dojeżdżając celownikiem do rogu ekranu. Lagi jeśli są to minimalne. Może pomieszam jeszcze w ustawieniach, ale jak na razie lepiej gra mi się na padzie.

Ja napiszę swoje spostrzeżenia.

Gram jakieś 1,5 do 2 metrów od TV (32 cale). Ustawienia zostawiłem domyślne, tylko przy kalibracji Move suwak zmniejszyłem na min.

Gram MOVE + DS3. To nie jest zbyt wygodne (trzymanie DS3 jedną ręką). Na siedząco jest lepiej bo wtedy DS3 opieram o nogę. Działa to tylko w sytuacji, gdy PS3 Eye skierowałem w dół w kierunku kanapy. Tak czy inaczej naciskanie w takiej pozycji L2 jest bardzo niewygodne. Okazuje się, że DS3 trzyma się głównie przez ściskanie środkami dłoni - wtedy można swobodnie manewrować palcami. Jak się to trzyma jedną ręką to palec fakulcowy, (środkowy) :) musi podtrzymywać DS3.

Samo celowanie jest super - trzeba wykonywać spokojne ruchy i na początku zmniejszyć czułość do minimum. No ale ten DS3 przeszkadza - już kombinuję z jakimś mocowaniem na smyczy na szyi czy cuś takiego ale nic mi do głowy nie wpada.

Mam ofertę za 335 PLN na Sharp shooter + KZ3. Chyba to łyknę, z tym, że będę musiał dokupić jedno navi.

Edited by redundantor

Mam move i navi. Ustawiłem to mniej więcej tak:

Deadzone width - 50%

Deadzone height - 50%

Sensitivity - 0%

Turn speed - 40%

Lock assist - none

Zoom - Hold

Crouch - Toggle

Gra mi sie na takich ustawieniach dość wygodnie. Sharpshooter'a też zamówiłem w zestawie z kolekcjonerką :D

to teraz trochę od siebie. ponieważ ostatnio łączyłem się z online ze dwie godziny, więc czas ten spędziłem testując move. uczucia, niestety mieszane...

pierwsze wrażenie - wiadomo: chaos. sporo czasu trzeba spędzić na przygotowaniu ustawień do siebie oraz naukę koordynacji. ja korzystam z duetu move+navi, i chwilkę zajęła mi "aklimatyzacja". w lewej ręce trzymam move, w prawej navi. spustem w move strzelamy, spustem w navi celujemy (jak L1), a gałką robimy strafe'y. szybko to można opanować i okazuje się, że ten system jest naprawdę niezły. po paru rundach spokojnie już robiłem KS i dawałem radę pograć. ale online to zupełnie inna historia.

o ile move daje pewną przewagę jak mamy przeciwnika frontem do siebie (szybko celowania jak myszką), to problem jest gdy wiesz, że przeciwnik jest za Tobą. dzieje się tak, gdyż aby się obrócić trzeba celownik przesunąć na skraj ekranu, aby przestać się obracać wystarczy przesunąć celownik w drugą stronę. niestety, ale to jest poważna wada. obracając się padem, celownik mamy na środku, obracając się move, celownik mamy na skraju ekranu. więc z automatu jesteśmy wolniejsi, bo najpierw mamy się obracamy, a potem celujemy w przeciwnika, podczas gdy na padzie robię te dwie rzeczy naraz. idealnym rozwiązaniem byłoby, gdybym mógł wcisnąć jakiś guzik na navi i wtedy ruch movem w lewo nie przesuwa celownika tylko cały ekran (zostawiając celownik np na środku). w przypadku gier online obecny system się po prostu nie sprawdza, dla single będzie ok.

z drugiej strony myślę, że może i dobrze że tak jest? gdybyśmy mogli się wygodnie i szybko obracać na move, do mecz pad vs move miałbym tylko jednego zwycięzcę i byłby nim move, głównie ze względu na szybkość celowania

• Upvote 1

Pograłem trochę dziś i muszę powiedzieć, że początek był taki iż chciałem wyłączyć mova i pada podłączyć. Uspokoiłem się na chwilkę i po 2 godzinnej sesji grało się o niebo lepiej i zacząłem ogarniać. Ogólnie trzeba się mocno przyzwyczaić po padziku he ale na moje warto to nowości i ciekawe rozwiązanie któremu należy się szansa. Jestem na tak. Jak będzie ten karabinek będzie jeszcze wygodniej i fajniej zobaczycie.

Na razie o move nie wiem nic, a że jestem zbyt leniwy by szukac informacji po necie, to spróbuję się czegoś dowiedziec od was. Żeby skorzystac z move w KZ3 wystarczy sama gałka z kulką + normalny pad? Nie jest potrzebna kamerka? Najchętniej bym zagrał na sharpsooterze, ale do tego wynalazku trzeba dokupic, laskę z gałką plus navi, rajt?

do korzystania z move jest potrzebna kamerka. Jedynie w menu konsoli można sterować move bez potrzeby posiadania kamerki.

Navi nie jest potrzebny,wystarczy pad.

Do zabawy z sharpshooterem musisz mieć navi,move i kamerkę

Edited by Ficuś
  • Upvote 1

Mam pytanie i proszę o odpowiedź. Zakupiłem dziś killzone 3 oraz sharp shooter. Pograłem z 20minut i zorientowałem się, że wibracje pochodzą jedynie z motion kontrollera, a nie z sharp shootera i są jakby to określić : kiepskie. Ja myślałem, że on ma własne silniczki które poprostu pobierają energie z akumulatora motion controllera. Także przy recenzji w PE Butcher w ramce napisał, że pistolet ma własne wibracje. Proszę o odpowiedź kogoś kto posiada ten gun:

- czy rzeczywiście ma on wbudowane silniczki, a ja mam palnięty egzemplarz ?

- czy jest tak jak napisałem, że jedynie motion controller sam w sobie jest źródłem wibracji, które mdławo przenoszą się na konstrukcję pistoletu ?

Jeżeli kogoś interesuje jak sie na tym gra, to narazie moge powiedzieć tyle, że "dziko", trza pewnie pograć. Minusem jest to, że szybko ręce się męczą, tym bardziej,że obydwa kontrolery umieszcza się z przodu guna, a to one ważą najwięcej.

A zauważył ktoś, że Sharp Shooter jest czerwony tylko na rynek europejski. Amerykanie mają go w kolorze:

31edjj7yP0L._SL500_AA280_.jpg

I do tego po ok 115 zł (w przeliczeniu).

Aż ciśnie się na usta "k..wa"

A zauważył ktoś, że Sharp Shooter jest czerwony tylko na rynek europejski. Amerykanie mają go w kolorze:

31edjj7yP0L._SL500_AA280_.jpg

I do tego po ok 115 zł (w przeliczeniu).

Aż ciśnie się na usta "k..wa"

A co to za różnica jaki ma kolor... I tak na końcu sterczy ci świecąca gała, a temu nawet ultimate supertrooper riki tiki eci peci ebony dark black nie pomoże :P . A ten szary wygląda jak stary gnat do pegazusa.

Mam prośbę o pomoc, bo jestem dość zielony w temacie PS3 i Killzone 3 :), dotąd byłem fanem blaszaków

1. Co to jest 'deadzone', które można ustawić w konfiguracji kontrolera, bo słabo to ogarniam

2. Mam mały problem z move, choć z nie próbowałem z kontrolerem - w tej chwili mam przypisany skok do kwadratu, według instrukcji to powinien być krzyżyk - jak to zmienić???

Z góry przepraszam za lamerski poziom pytań :)

Move swietnie sie sprawdza w tej grze - korzystalem z zestawu Move + Navi. :)

Po tym jak ukonczylem gre po raz pierwszy sprobowalem zagrac padem i po chwili wrocilem do Move'a, sterowanie jest o wiele, wiele lepsze i dokladniejsze. Dodatkowo jesli korzystamy z Move to na Elite jest celownik, a grajac padem trzeba sobie radzic bez niego. :)

Przed gra nic nie ustawialem - najwazniejsze jest spoprawne skalibrowanie kontrolera i gotowe.

Swietna sprawa, mam nadzieje, ze od teraz inne FPS'y beda obslugiwaly kontroler Move. :)

Edited by saptis

Ja zmniejszyłem trochę czułość (dałem na 10%) i wyłączyłem wspomaganie celowania. Pod L2 przymierzenie - żeby przymierzyć trzeba trzymać przycisk, i kucanie - przycisk Move zmienia postawę. Nie mam Navi tylko używam Dual Shocka i taki zestaw daje radę. Zastanawiam się nad inwestycją w Navi, jak znajdę okazję to pewnie kupię.

Generalnie zgadzam się z Saptisem, Move się naprawdę rewelacyjnie sprawdza. Mam nadzieję że przynajmniej exclusive na PS3 będą miały obsługę Move.

Jak kupilem Mova to odpalilem od razu K3 chcac sprawdzic czym to sie je. DS3 w jednej dloni i Move w drugiej. No uczucie bylo dosc dziwne. Zle sie jednak trzyma DS3 w jednej rece wiec zdecydowalem sie ze przy kupnie Move, sprawie sobie tez Navi. Teraz w lewej Navi spraeuje sie kapitalnie.

Ale, to co najwazniejsze to samo sterowanie Movem. Bardzo pozytywnie sie zaskoczylem, bo sprawuje sie naprawde swietnie. Trzeba sie oczywiscie przyzwyczaic ale nie zajmuje to dlugo. Teraz mam wielka ochote do tego wszystkiego sprawic sobie sharp shootera. ;)

Teraz mam wielka ochote do tego wszystkiego sprawic sobie sharp shootera. ;)

Mam to samo. Czekam na Navi z Amazonu (w przeliczeniu na nasze 85 zł mnie kosztował). Niech tylko Sharp Shooter stanieje to od razu łykam.

Edited by Kris77

Do partyjek 1-2h dual wystarczy ale potem niestety nadgarstek nie wyrabia, też zaczynam myśleć o navi.

Od połowy singla gram "dildosem" i wszystkie opinie o pozytywnych wrażeniach z gry mogę potwierdzić. Najtrudniejsza jest 1 godzina, potem już jest naprawdę przyjemnie. Celność i szybkość celowania jest porażająca. Po tych kilku godzinach w singlu, biegam, robię wślizgi i skręcam karki helgastą naprawdę płynnie i skutecznie. Zobaczymy jak to będzie w multi gdzie wymagana jest dużo większa dynamika walki. Coś mi się wydaje,że zacznę od kampienia znajperem hehe

Do partyjek 1-2h dual wystarczy ale potem niestety nadgarstek nie wyrabia, też zaczynam myśleć o navi.

Od połowy singla gram "dildosem" i wszystkie opinie o pozytywnych wrażeniach z gry mogę potwierdzić. Najtrudniejsza jest 1 godzina, potem już jest naprawdę przyjemnie. Celność i szybkość celowania jest porażająca. Po tych kilku godzinach w singlu, biegam, robię wślizgi i skręcam karki helgastą naprawdę płynnie i skutecznie. Zobaczymy jak to będzie w multi gdzie wymagana jest dużo większa dynamika walki. Coś mi się wydaje,że zacznę od kampienia znajperem hehe

Ustawienia czułości kontrolera czy samej ramki masz domyślnie?? Osobiście w demku nie zmieniałem za wiele (wyłączyłem w cholere tylko wspomaganie w celowaniu) i ciężko mi było przywyknąć (z tym że godzine to demko na pewno nie zajmuje więc stawiam, że po prostu za mało grałem). Na chwile obecną kampanię w singlu gram na padzie i się zastanawiam czy jest sens się męczyć z Move zeby przywyknąć (ogólnie jak według was jest wygodniej??)

Ustawienia czułości kontrolera czy samej ramki masz domyślnie?? Osobiście w demku nie zmieniałem za wiele (wyłączyłem w cholere tylko wspomaganie w celowaniu) i ciężko mi było przywyknąć (z tym że godzine to demko na pewno nie zajmuje więc stawiam, że po prostu za mało grałem). Na chwile obecną kampanię w singlu gram na padzie i się zastanawiam czy jest sens się męczyć z Move zeby przywyknąć (ogólnie jak według was jest wygodniej??)

Jest sens, jest :) W singlu się "naumiesz" i w multi nie będziesz w d.upę dostawał. Też tak miałem że przez chwile w demie testowałem takie sterowanie i odpuściłem. Teraz żałuję że od początku w singla na move nie grałem.

dead zone mam oba na 0%

czułość kontrolera na 10%-20%

szybkość obrotu na 50% (na początek jest optymalnie)

Polecam przeczytać wrażenia z Move i Sharp Shootera serwisu Movemodo.com. Ich kalibracja dla samego Mova pasuje mi idealnie, polecam.

Samo sterowanie zaskoczyło mnie ogromnie. Na poczatku odrzuciło. Mówiłem do siebie, że to niewypał, nie da sie normalnie grać. Czytalem jednak na forum, że trzeba dać temu szanse i czas, by się przyzwyczaić. Okazało się to prawdą, bo po pół godziny grało mi się całkiem inaczej. Naprawde, moge spokojnie polecić gre Movem, spisuje się świetnie.

Teraz do pełnego kompletu chce kupić Sharp Shootera. Szkoda tylko, że na europejski rynek jest tylko czerwony...