Skocz do zawartości

Need For Speed Shift 2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Nie znalazłem tematu dot. tej gry, a sądzę, że może być z tego całkiem porządna ścigałka. Twórcy się spinali, że pokonają sterylne GT i FM, ale coś czuję, że te zapowiedzi są buńczuczne ;)

W sieci pojawił się filmik, na którym możemy podziwiać przejazd Pagani Huayra po Północnej Pętli.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YHXa72JMxcg&feature=player_embedded#at=238

 

Ciężko mi się ustosunkować do tego filmiku. Z jednej strony mamy kapitalnie oddane przeciążenia jakie panują w kabinie. Zmniejszono efekt blur, który był przegięty w pierwszej odsłonie co na plus. Udźwiękowienie jest bardzo efektowne co również można dodać do zalet. Ciężko powiedzieć coś konkretnego na temat modelu jazdy i fizyki jednak tutaj pojawiają się pewne obawy. Po obejrzeniu materiału auto ma tendencje do zachowań podobnych jak w protoplaście, a każdy wie, że model jazdy jak i fizyka w SHIFT były mocno słabe.. Mam nadzieję, że to tylko mylne wrażenie. Grafika średnia. Ciepłe kolorki na plus, ale słabe otoczenie, niski draw distance i spory pop-up. Zrzucam to na karb wczesnej wersji. Szkoda, że grę testuje jakiś newbie, który przez 70% jedzie bez wciśniętego pedału gazu, ale co zrobić. Taka branża. Czekamy na pierwsze recki i doniesienia, gra zawita na początku kwietnia. A co Wy sądzicie na temat SHIFT 2?

Acha.. nie podobają mi się jeszcze te wszystkie ozdobniki na Nurbie.. bez sensu są te balony etc.

Odnośnik do komentarza

 

 

Mam nadzieję, że efekt poduszkowca zostanie w tej części zażegnany ;)

Na tym filmiku z Nurba widać, że kolesia dziwnie miota po torze, ale może to być spowodowane OGROMNYM deadzonem w kierownicy M$.

 

Bardzo liczę na ten tytuł, bo dobrych ścigałek nigdy za wiele :)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ciągle jest wrażenie ogromnej nadsterowności na każdym zakręcie. Zacząłem mieć obawy. Bajka o "nowym silniku" tez niestety jest bajką ;/. Przy pierwszym shifcie mogłem im darować, bo próbowali zrobić coś dobrego, ale w tym wypadku już nie będzie taryfy ulgowej. Przeraża mnie to, że jak na razie wygląda to prawie identycznie jak jedyneczka. HUD nawet taki sam.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

http://speedhunters.com/archive/2011/03/07/shift2-unleashed-gt-gt-frequently-asked-questions.aspx

 

Niektóre screeny wyglądają fenomenalnie (szczególnie te przedstawiające nockę).

 

Jeszcze lista obsługiwanych kierownic.

 

PS3:

Nascar Racing Wheel

Logitech Driving Force

Logitech Driving Force EX

Logitech Driving Force Pro

Logitech G25 Racing Wheel

Logitech G27 Racing Wheel – full support for all buttons

Logitech Driving Force GT

Fanatec Porsche 911 Turbo S (and similar models)

Thurstmaster F430 FFB

Thurstmaster RGT FFB Clutch

 

X360:

Microsoft Force Feedback Wheel and compatible wheels (eg, Fanatec Porsche 911 Turbo S and similar, Logitech DriveFX, etc).

 

PC:

Logitech G27 Racing Wheel – full support for all buttons

Logitech G25 Racing Wheel

Logitech Driving Force GT

Logitech Formula Force EX

Logitech Driving Force

Logitech Driving Force EX

Logitech Driving Force RX

Logitech Driving Force Pro

Logitech MOMO Force

Logitech MOMO Racing

Thrustmaster RGT FFB Pro Clutch

Thrustmaster Ferrari GT Experience

Thrustmaster Ferrari 430

Fanatec Porsche 911 Turbo S (and similar models)

 

Odnośnik do komentarza

Screeny to screeny, po filmikach wszystko wygląda bliźniaczo podobnie do pierwszej części. Niestety jestem nastawiony mocno sceptycznie aczkolwiek trzymam mocno kciuki za sukces tej pozycji :) Po obadaniu obrazków faktycznie banan na japie się pojawia. Trzymam kciuki za tuning. Na filmiku z GOLF'ami widać, że zmienia się wnętrze, kierownica itp. może być ciekawie. obrazki faktycznie wyglądają efektownie. Szczególnie podobają mi się kokpity i asfalt :) na niektórych fotach, fury też są niezłe. Może być dobra ścigałka, ale na sima typu Forza czy Gran Turismo niestety bym nie liczył. Może jednak wyjść coś lepszego niż BDB GRID, więc należy trzymać kciuki. Dobry wykop Michał, przyda się pewnie wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.youtube.com/watch?v=745JMT3_k5c&feature=player_embedded

 

Chyba można się pożegnać z myślami o dobrej symulacji. W prawie każdym zakręcie leci bokiem, fizyka poduszkowca included. Ten anonimowy PROs też średnio jakoś sobie radzi. Chyba będzie kaszana. Znowu będzie gra do tego czystej zabawy. Oczywiście jeśli będzie się dało grać, bo w jedynkę się nie dało. Na plus dynamika, kamera ze środka i wykonanie pojazdu, bo wykonanie toru żenujące i nie mówię tu o grafice jako takiej, ale o otoczce.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

HIV jedynce też wystawił niebotyczną ocenę, a gra zasługuję maks na 7. Ów redaktor, do którego notabene mam szacunek, nie jest żadną wyrocznią jeśli chodzi o ścigałki. Z tego co piszesz, recenzja znów jest pochlebna, a ja znów mam ogromne wątpliwości co do rzetelności owej.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

HIV jedynce też wystawił niebotyczną ocenę, a gra zasługuję maks na 7. Ów redaktor, do którego notabene mam szacunek, nie jest żadną wyrocznią jeśli chodzi o ścigałki. Z tego co piszesz, recenzja znów jest pochlebna, a ja znów mam ogromne wątpliwości co do rzetelności owej.

 

Dokładnie,czytałem właśnie recenzję Hiva na temat Shift 2.Co o niej sądzicie,dla mnie to powtórka z rozrywki a Hiv znowu się podnieca tym ,co mnie w jedynce wkurzało i było skopane,dla mnie ten człowiek jest nierzetelny.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o inne zdanie od mojego,tylko o to że Hiv nie wymienił w recenzji jedynki wielu jej błędów,które wymieniało sporo osób,a były znaczące i irytujące,co wpływa na moje postrzeganie jego osoby jako recenzenta,dwójka wg niego jest podobna,a minusów nie ma wcale,gra idealna,oceny nie chcę spojlować,ale jest wysoka.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

czyli generalnie uwazasz ze ktos kto ma inne zdanie na jakis temat niz ty to jest nierzetelny? kwestia gustu, to co sie HIVowi podoba nie koniecznie musi podobac sie tobie :) .a swoja droga jaka ocena gra dostala w psx?

 

To co się HIVowi podoba, nie ma prawa się podobać, bo jest to po prostu z(pipi)ane. Znaleźli sobie "speca" od ścigałek.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nieco zbyt łatwo da(pipi)ę te auta, no ale porównując do Forzy (o GT5 nie wspomnę), kraksy są odwzorowane wzorowo.

Ogólnie jakoś na tych filmikach auto jakby bardziej realistycznie traci przyczepność niż na wcześniejszych filmikach z gameplayu, gdzie albo jeżdzi jak po szynach, albo w niemal ciągłym drifcie - krótko mówiąc chyba warto dać szansę grze :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...