Skocz do zawartości

Zajawka na siłkę


Kazub

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, co Was skłoniło do pójścia na pakernie, kiedy i w jakich okolicznościach to nastąpiło i jaki był związany z tym cel.U mnie chęć zdobywania jakiejś masy mięśniowej splotła się mniej więcej z okresem dojrzewania .Pewnego dnia podczas meczyku w kosza rozgrywanego w 30` upale, jeden z kumpli (właściciel garażowej/osiedlowej siłowni) zasugerował mi że mam predyspozycje do rozwinięcia nawet niezłej klaty i powiedział żebym wpadł następnego dnia.No to wpadłem i zostałem na dłużej.Później była długa przerwa (komplikacje zdrowotne między innymi), ale co się odwlecze to nie uciecze, teraz cisnę w miarę regularnie i jestem dobrej myśli.Na początku zamysł był taki żeby po prostu trochę podpakować, później cele się zmieniały : raz masa, innym razem rzeźba, były epizody z aerobami.No a teraz ogólnie : siła, wygląd i dobre samopoczucie przede wszystkim (plus wiadomo, intensywny wysiłek fizyczny kształtuje też charakter).

Odnośnik do komentarza

Wpierw wpatrywałem się w ojca , który ćwiczy od ponad 15 lat i pomyślałem że fajnie by było dobrze wyglądać i może być fajnie.Na starcie ważyłem 45 kg i miałem sporą niedowagę więc chciałem ważyć jak przeciętny chłop z 65 kg jednak po dwóch latach mam wagę 78 i wcale nie przy takim fatalnym bf.Oczywiście nie dość że stałem się sporo silniejszy to także o wiele bardziej pewny siebie a siłownia jest teraz moim hobby i wolę iść sobie poćwiczyć niż grzać dupe w fotelu.Po za tym o wiele lepsze samopoczucie i to cudowne uczucie na treningu kiedy niczym się nie stresuje i nie myślę o tym co mnie czeka po treningu i co było przed tylko o tym co robię teraz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trenuje Karate Kyokusin od 8 roku życia, moj sensei jest również włascicielem siłowni, więc dla trenujacych silka byla zawsze w "pakiecie" za friko. Jednak dopiero na pierwszym roku studiow zaczalem z niej korzystac, bo mialem za duzo wolnego czasu. Szybko sie wkrecilem i teraz tylko smierc w rodzinie albo choroba moze mi przeszkodzic w treningu. Czasem bywają gorsze dni i calkowity brak checi, ale zaciskam zeby i smigam cwiczy. Nie ma (pipi)nie sie. Tej pewnosci siebie tez mi troche przybylo, jak zaczynalem trenowac to wazylem 20kg mniej i mialem w lapie mniej o 12cm ;d

Odnośnik do komentarza
Gość krzychu_419

Na początku było parę zajawek na bezcelowe machanie ale po tygodniu albo dwóch przechodziło. Kupiłem hantle pomachałem parę razy trochę i też przeszło. W końcu zgrało się do kupy parę czynników np. chęć zmiany stylu życia i wyglądu, wiadomo lepszego samopoczucia i większej pewności siebie, ogólnie lubiłem aktywność fizyczną, przy okazji obejrzało się parę filmików motywujących, popatrzyło na żałosnych ludzi. W końcu powiedziałem STOP, sprzedałem w konsolę (Xboxa 360) wraz z osprzętem i kupiłem porządną siłownię do domu. Pogadałem z sąsiadem (najlepszy kumpel) który jest niemal fizycznie identyczny, ma podobne poglądy i zainteresowania i też sprzedał konsolę (Xbox 360) i dokupił jeszcze sprzętu :) Zdrowo się odżywiałem więc łatwo było narzucić sobie dietę, poczytaliśmy trochę ułożyliśmy plany treningowe i ćwiczymy ostro. Cały czas się rozwijamy, zdobywamy wiedzę i sprzęt, a efekty są niezłe i szybkie :)

Edytowane przez krzychu_419
Odnośnik do komentarza

Za gówniarza z kolega mielismy zajawkę na pudziana i też chcielismy być wielcy. SZybko nam przeszła chęć bycia wielkim ale ćwiczylisym naet nie mając super sprzętu. Pamiętam bralismy jakiś długi drążek, 5 litrowe butelki z piaskiem na oba końce i jazda. Wtedy dużo się kombinowało. Teraz już ćwiczę bardziej dla siły niż żeby wyglądac jak bydlak.

Odnośnik do komentarza

Moja historia jest trochę słaba, ale ważne, że wszystko zmierza w dobrą stronę. W przeszłości nie ciągnęło mnie do ciężarów, a okazyjne przebywanie na siłowni wynikało z usilnych namów kolegów. Byłem raczej słabowity więc w miarę możliwości starałem się omijać temat szerokim łukiem. Ale cóż, latka lecą, tworzy się opona, zero sex appealu, a przecież trzeba wyglądać jak człowiek. Kilka miechów temu kumpel włączył mi na YT filmiki Roberta Burneiki, że niby beka. W głowie utkwił mi jeden, w którym Robert pyta, czy chcesz być duży, czy chcesz odbijać się od innych ludzi. To pytanie chodziło mi pewien (krótki) czas po głowie, aż zdecydowałem się na zakup ławki, gryfów i obciążeń i wziąłem sprawy w swoje ręce. W rezultacie skończyłem właśnie trzeci tydzień FBW i jestem dumny z podjętej decyzji. Kosztem gier niestety, bo siłownia to nie są tanie rzeczy, ale jest to znakomita inwestycja w przyszłość i każdemu cherlakowi polecam zastanowić się nad tymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Dobry Boże, dobrze że jestem bogaty i nie muszę sprzedawać konsoli żeby ćwiczyć (A przynajmniej mieć sprzęt).

 

 

 

 

 

A co ja tu robię? Mam 19 lat, 171 cm wzrostu i ważę 72kg. Drugi raz podchodzę do zmiany swojego trybu życia i jestem na najlepszej drodze by wprowadzić je na stałe. Uczę się odnajdować radość w przygotowaniu sobie zdrowego, smacznego jedzonka (nie ma to jak poranny wypad po bułki pełnoziarniste i warzywka :potter: ) i ćwiczeniach. Choć zacząłem ćwiczyć niecały miesiąc temu po półrocznej przerwie (wynikającej z... (pipi)nia się) to już teraz z coraz większą satysfakcją patrzę w lustro na coraz mniejszy brzuszek i troszeczkę większe mięśnie.

W chwili gdy to piszę, właśnie odpoczywam po drugiej serii w 6 Weidera (dzień 24) i umieram.

Ale jest spoko.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trochę odgrzewam temat.Zawsze miałem coś do czynienia ze sportem,12 lat piłki nożnej,teraz 6 lat siłki(z przerwą na wojsko).Co by nie mówić,każdy prawdziwy madafacker w grze jest przypakowany(poza bishonenami :P )np. taki Kratos,jak bardzo byśmy tego nie chcieli to mięśnie,tak samo jak owłosienie na twarzy,charakteryzuje faceta,do tego dochodzą możliwości siłowe i posłuch na osiedlu :P Z czasem człowiek w to się wciąga,staje się to stylem życia,kupując produkt patrzysz na ilość kcal,rodzaj węglowodanów,jest to pewna choroba,ale dobrze mi z nią :P

Odnośnik do komentarza

Sprawdzanie wartości odżywczych na opakowaniach to dla mnie norma. Jak nie ma opisu na białko,węgle, tłuszcze, to nie kupuje tego i szukam innej marki gdzie taki opis będzie.W ogóle to powinien być jakiś przepis mówiący o obowiązkowym umieszczaniu tabeli wartości odżywczych na opakowaniach produktów spożywczych.

 

W(pipi)iają mnie sezonowcy. Przez garażową siłkę gdzie zwykle trenuję przewaliło się ich trochę.Ciągle się pytają "a na co to, a na co to, a co robić żeby mieć..." i po miesiącu olewają temat, w sumie dobrze bo jak patrzę na ich zaangażowanie to i mnie się odechciewa. Jak ktoś nie lubi wysiłku fizycznego i nie potrafi wydobyć z siebie ani krzty masochizmu, niech lepiej trzyma się od tej dyscypliny z daleka.

Drugą denerwującą grupą są ignoranci. Niby wiedzą o co chodzi, ale patrzą na całą sprawę z lekceważącym przymrużeniem oka. Nie widzą różnicy pomiędzy dwugodzinnym treningiem a wyskokiem na browar, sprowadzając wszystko jedynie do formy spędzania wolnego czasu na zasadzie "co kto lubi". Albo jakieś niby śmieszne dla zupełnego laika teksty albo głupie gesty w twoją stronę.

Nie lubię ludzi, którzy zupełnie nie dbają o swoje zdrowie i olewają swoją fizyczność, że niby w imię "wyższości intelektu" - żenada. Przyjdzie taki "geniusz" demonstrować swoją wyższość nad resztą gatunku homo sapiens a tym czasem od ślęczenia 12/h przed monitorem anatomicznie coraz bliżej mu do małpy, a gdyby odciąć go od laptopa i GPSa i zostawić w lesie to nie przetrwał by nawet doby.

Nie lubię poniedziałków.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ignoranci są fajni,dla nich każdy ćwiczący to koks,do tego on nie je białka bo nie chce wyglądać jak pudzian :P Żeby to było takie łatwe,to i Mariusz by nie musiał co miecha walić insuliny,teścia,hgh i t3.Tzw.inteligencja także mnie bawi,bo po pewnym czasie zaczynają się problemy ze zdrowiem lub poznają atrakcyjną dziewczynę,która nie dostrzega ich "głębi" :P Wtedy szukają ratunku na siłce.No to wychodzi ze jestem Zaangażowana Dama :P Chociaż nie zgadzam się z całym opisem :P

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem nakur.wiać żelastwo, bo w każdej mądrej książce o poksie napisane jest, by jakiś workout uskuteczniać. Żeby lepsza koncentracja była i w ogóle wiadomo, że ślęczenie przygarbionemu przy kompie tłukąc pieniądze zbyt zdrowe nie jest. No i tak mija właśnie trzeci miesiąc "pakowania", póki co mi się nie znudziło, aczkolwiek czasem na kacorze był dylemat (ze dwa, trzy razy).

 

Oto moja historia.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem (miało to być chwilowe) z innym sportem, więc jakoś tak naturalnie potrzebowałem czegoś innego. Druga rzecz, że byłem chudy, więc celem było nabrać trochę ciała, tak, żeby wyglądać "przeciętnie", i dać se spokój. Potem zacząłem kminić, że większa masa - zwiększanie szans w starciu (w sumie tego się trzymam w tym momencie, stąd poza obwodami najważniejsze są dla mnie kilogramy beztłuszczowej masy).

Ćwiczyłem z ciężarami już wcześniej, amatorsko, a mimo to były jakieś efekty. Sprawiło to, że człowiek chciał więcej. Zacząłem się bawić w zmianę systemu jedzenia, czytałem coraz więcej w tym temacie, a po jakimś pół roku zaangażowałem się już na dobre.

Ogólnie zawsze cieszył mnie wysiłek fizyczny, osiągi itd, a przy tym celuję w określony wygląd.

Odnośnik do komentarza

w sumie kiedys szydzilem z silki zajmujac sie tylko kyokushinem, co bylo nie do konca dobre, bo najlepiej laczyc te dwie rzeczy. A zajawki na silke dostalem głownie przez to forum i Spartakusa, naczytałęm sie postów osób które cwicza i w ogole i zachcialo mi sie byc szerszym i zlapac troche masy ;p wiec mozna powiedziec ze to dzieki wam zaczalem do tego podchodzic tak jak powinno sie czyt. rozlozony trening, dieta itp a nie na odpier.dol

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Trochę odgrzewam temat.Zawsze miałem coś do czynienia ze sportem,12 lat piłki nożnej,teraz 6 lat siłki(z przerwą na wojsko).Co by nie mówić,każdy prawdziwy madafacker w grze jest przypakowany(poza bishonenami :P )np. taki Kratos,jak bardzo byśmy tego nie chcieli to mięśnie,tak samo jak owłosienie na twarzy,charakteryzuje faceta,do tego dochodzą możliwości siłowe i posłuch na osiedlu :P Z czasem człowiek w to się wciąga,staje się to stylem życia,kupując produkt patrzysz na ilość kcal,rodzaj węglowodanów,jest to pewna choroba,ale dobrze mi z nią :P

Prawda, prawda, prawda ...

Mam prawie czterdziechę na karku , ale zawsze w jakiś sposób ,chociaż amatorsko zajmowałem się sportem. Kick-boxing, boks,kolarstwo , kulturystyka .Szczególnie ta ostatnia - miałem kilka ''zrywów'' w przeciągu ostatnich 10 lat i teraz od kilku miesięcy na poważnie trening 4 razy w tygodniu, dieta, suple(niezależność finansowa :) ). Wiem jedno- już jako 12-13 latek ładowałem pompy ,podciągnięcia na drążkach na osiedlowym placu zabaw.Ziomy zawsze się dziwiły i tak było przez lata . Kilka lat później pomimo,że ważyłem po 10 -20 kg mniej od nich w zapasach,czy sparingu nie mieli szans .(Zapasów jako takich nigdy nie trenowałem) .Trenując ,bądź po prostu poświęcając sobie trochę czasu tygodniowo ZAWSZE będziesz wyglądać lepiej od kumpli, którzy nic nie robią. Co roku przychodziła wiosna, wyskakiwaliśmy z kurtek, bluz i rzeźba na moim body powodowała ciche pomrukiwania aprobaty za moimi plecami ... bezcenne :)

Teraz świadomie zwiększam masę i przy wadze 90-92 kg ,wzroście 179 cm wyglądam jak drobny ,"ubity" chłopaczek z grubymi łapkami :) , a koledzy przez te lata rozlali się i przy wadze 85-90 wyglądają ,jak tuczniki. Zauważam ich okazjonalne ''wyskoki'' na boisko ,lub fitness i cieszy mnie to ,aczkolwiek sport powinien być częścią naszego życia - szybko się odwdźięcza .Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Moja zajawka wzieła się bardziej z powodu swojego chuchrowatego wyglądu. przy wzroście 177 ważyłem 56 kilo. Byłem chudy i słaby. Teraz jestem prawie 20kilo większy, Sporo to mi dodało pewności siebie napewno jeśli chodzi i o kontakty z płcią przeciwną a i jak trzeba komuś przylać w morde jest też bez wątpienia łatwiej ;D Co do sportów , zawsze coś tam sie robiło, boks, LA, piłka nożna.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.