Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś dalej na diecie ketonowej? 

 

Przypomniało mi się że ktoś się o alkohol pytał. Chyba o piwa. Heineken ma 3,2g węglowodanów z czego cukrów 0. Bezalkoholowy ma 1,3g cukru. Także od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić. Chociaż najlepiej sprawdzić z paskami czy nie wybija z ketozy.

 

No i po alkoholu warto jakieś "odkwaszanie" zastosować. Gdyż ketoza sama siebie mocno zakwasza, a z alkoholem to już w ogóle. Jak ktoś się nie zna to chyba nawet lepiej odpuścić ketozę bo pomimo wielu zalet to przez zakwaszenie można sobie bardziej zaszkodzić niż na zwykłej diecie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Alkohol na zwyklej diecie jeszcze gorszy bedzie. Możesz walnąć czystą zawsze :). Poza tym zwykłe jasne piwo powinno mieć 0 cukrów. Co innego jak jakieś ciężkie weźmiesz. 

 

W ketozie łatwiej się upić więc nie trzeba tyle pić. Jak rekreacyjnie sobie jedno, dwa piwka wieczorem wypijesz to nic się nie stanie. Oczywiście nie codzienne ;).

 

Dla mnie najgorszym problemem był apetyt na wszystko po wypiciu piwa. Jak były węgle w domu zostawały zjadane.

 

Jednak to rozwiazałem w ten sposób że się  ich po prostu pozbyłem :P. Dodatkowo jak wiem że wieczorkiem bym się napił to w ciagu dnia za dużo nie jem i zostawiam sobie ulubione (ketonowe) żarcie noc, na wypadek wielkiego głodu. Dodatkowo fajnie to działa bo jak wiem że mogę się najeść jak świnia to psychicznie się dobrze czuje i przeważnie nie jem nic. Ewentualnie jedna, dwie kanapki albo kawałek kiełbasy. 

 

Jednak jak wszystko przy ketozie. Wymaga to wcześniejszych przygotowań. 

 

Poza tym nie ma sensu szaleć z alkoholem. Małe ilości mają nawet dobre badania ale 8 piw to raczej nie jest mało ;). Chyba warto przemyśleć sprawę bo co za dużo to niezdrowo. Nie ma sensu sobie psuć zdrowie. Ostatecznie są zdrowsze używki niż alkohol.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.07.2018 o 10:08, kanabis napisał:

Bezalkoholowe maja podobnie, smakowe wiecej. Ja tam jedno wypijalem codziennie po treningu z ketozy nie wypadalem. Sprawdzalem na paskach

Pijesz prawdziwe 0% czy te leszki free?

Koledzy, ile gram mięsa jecie na dzień? U mnie jest to zwykle przynajmniej 350 i czuję, że mógłbym zrobić sobie jakiś post od mięsa.

Odnośnik do komentarza

Leszki i reszte 0%. One maja sladowe ilosci alkoholu zauwaz ze zawsze pisze DO 0,5% nie 0,5%. Czyli rownie dobrze moze byc 0,5% jak i 0%.Te do 0,5% jest po prostu asekuracyjne na etykiecie. Nie ma mozliwosci zeby po tym sie w glowie zakrecilo wiec moge to spokojnie pic bez zadnych konsekwencji. W dodatku jest to fantastyczny izotonik, przez brak alko nie odwadnia, zawiera słód i cukry na poziomie 6-10% wiec jego osmolalnosc jest idealna.

 

Ale przyznam jak pierwszy raz mnie kolega czestowal mialem duze watpliwosci i zrobilo mi sie goraco :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...