Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, kanabis napisał:

No wiec chyba jednak lepiej zainwestuje po prostu w pomarancze :/

Mam sokowirowke ale najgorzej sie pieprzyc z myciem tego, szklanka soku a zmywania tyle samo co bys soku dla armii narobil. A na zapas niestety bez konserwantow soku nie zrobisz

Na pewno jest to najlepsza opcja, ale tak jak piszesz problematyczna. Ja np w dni w których pije kawę nie raz rąbne sobie jakąś puszkę 4move activ magnez, są też z witamina D-K-C. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to również najzdrowsze napoje pod słońcem (tylko tak na prawdę co dzisiaj jest:scratch_one-s_head:) oraz mają np sporo cukru co mnie akurat za bardzo nie przeszkadza, ale wydaje mi się że jest to lepsze rozwiązanie od pseudo soku np. pomarańczowego od Tymbark. Oczywiście po za tym i tak zażywam  witaminy te poniżej. 

 

https://www.hitec.pl/product-pol-52-Vitamin-A-Z-Antioxidant-Formula.html

 

PS. Masz tutaj pierwszy lepszy artykuł o tych sokach "100%", a i tak to jest tylko wierzchołek góry lodowej... 

https://kuchnia.wp.pl/cala-prawda-o-sokach-100-procent-6054909004726913a

Edytowane przez Milo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taki napoje 4move, czy inne Oshee witaminowe są tak samo efektywne jak tabletki musujące Plusz i inne takie typu rzeczy... czyli te witaminy i minerały nie są w ogóle przyswajalne. Mam problem ze skurczami łydek i pierwsze, co mi naprawdę pomogło to Aspragin, do dostania za grosze z Aptece.

 

Co do źródeł wit C, akurat cytrusy nie są aż tak dobrą opcją jak nam wpajano od dzieciaka. Polecam paprykę, natkę pietruszki, jarmuż, kiwi, brukselkę. To jest dostępne cały rok. Ja prawie codziennie do śniadania jem pół papryki, pietruszką posypuję jedzenie. Kiwi jest dobre w koktajlu, albo do twarogu, dodatkowo poprawia jego trawienie.

Odnośnik do komentarza

Asparaginian jest chelatem dlatego dobrze się wchłania,zresztą jak Olimpowy diglicynian.Ja dziennie jem ok. 3 gram witaminy C,nie wliczając tej z pożywienia,poniżej tego od razu mam krwawienie z dziąseł i skórki przy paznokciach.Co do soków,to są one dla mnie jak cukier,tylko do ładowania wegli,przewaga soków są pozostalości resztowe-błonnik,woda i polifenole(barwniki)które wpływają na gospodarkę cukrową.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

Taki napoje 4move, czy inne Oshee witaminowe są tak samo efektywne jak tabletki musujące Plusz i inne takie typu rzeczy... czyli te witaminy i minerały nie są w ogóle przyswajalne. Mam problem ze skurczami łydek i pierwsze, co mi naprawdę pomogło to Aspragin, do dostania za grosze z Aptece.

 

Co do źródeł wit C, akurat cytrusy nie są aż tak dobrą opcją jak nam wpajano od dzieciaka. Polecam paprykę, natkę pietruszki, jarmuż, kiwi, brukselkę. To jest dostępne cały rok. Ja prawie codziennie do śniadania jem pół papryki, pietruszką posypuję jedzenie. Kiwi jest dobre w koktajlu, albo do twarogu, dodatkowo poprawia jego trawienie.

Nie wiem jak efektywny jest Plusz ponieważ nigdy go nie piłem, ale ja np. miałem lekkie skurcze w okolicach bicepsa zacząłem pić od czasu do czasu tego 4move i mi przeszło więc coś tam przyswajalne jest. Oczywiśćie na pewno np. Magnez Olimpu (słyszałem o nim dobre opinie) będzie dużo lepszym wyborem w przypadku gdy ktoś ma duży niedobór magnezu, ale ja piszę w wypadku gdy kolega mysli że witamina C w soku tymabrku jest ok to co jak co ale już na pewno więcej mu się jej przyswoi z takiego 4move niż z soku tymbarku. Każdy ma inny organizm i każdy inaczej będzie przyswajał witaminy i minerały. Do tego dochodzi jeszcze dieta itp. czynniki

Co do witaminy C ja np co drugi dzień rano walę rozpuszczalną 1000 do tego nie raz jeszcze 200 mg jakaś zwykłą w drażach w inne dni. W weekend np wyciskam jedną cytrynę do wody mineralnej do tego łyżka miodu i troszku soli taki weekendowy izotonic.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Litwin81 napisał:

Najważniejszym minerałem odpowiedzialnym za skurcz jest sól,jeżeli izotonik pomógł to mógł być jej brak.

Akurat w moim wypadku nie wiem czy za to była odpowiedziałna sól ponieważ dość sporo jej używam, ale tylko sól morską, zwykłej przestałem już jakiś czas temu.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Milo mogles byc najzwyczajniej lekko odwodniony. 

 

Krupek ja wiem ze pomarancze czy cytryny nie sa na pierwszych miejscach jesli chodzi o wit c bo z tego co wiem najwiecej jej w czarnej porzeczce.. Kiwi sam kiedys jadlem codziennie ale denerwowalo mnie ze nie zawsze trafialem na dojrzale w sklepie i chu.jowo smakowalo. Pomarancze sa tanie i w sklepach zawsze dojrzale  no i dobrze smakuja stad ten pomysl

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

Nadmiar sodu przyczynia się do zakwasów? Odkąd pamiętam, w łydach miałem te skurcze, a na ostatnich badaniach krwi miałem podwyższony sód, choć prawie soli nie używam.

Wiesz że sportowiec nie powinien ograniczać soli? :) tzw. zakwasy to nagromadzenie produktów przemiany materii,nie odprowadzonych z miejsca powstania,także mikro uszkodzenia włókien.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, kanabis napisał:

No ale koperku to ile zjesc trzeba. Papryki swiezej nie lubie, tylko ta ze sloiczka a nie wiem czy ona ma wartosci podbne do swiezej, watpie. Bede zyl pomaranczami 

To już lepiej kiwi,ma więcej.

Godzinę temu, krupek napisał:

Chodziło mi o skurcze. Nie wiem, skąd te zakwasy mi się wkręciły :D

Będzie nudno.Sód uwrażliwmy błony postsynaptyczne to wyrzuty wapnia a wysokie stężenie wapnia warunkuje skurcz mięśnia.Czyli żeby zainicjować właściwy skurcz musi być sód. Spróbój przed treningiem zjeść ze 3 gramy soli różowej,jak będzie lepiej to wiesz gdzie jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok świetnie, to sobie kupie przed treningiem i wypróbuję. Dzisiaj bym strzelił sobie, ale dzieciaki mają ezgaminy na pasy i wypadł mi trening. Ale pewnie efektów lepszych niż po lekach wziewnych stosowanych na astmę nie mam się co spodziewać? XD Kumpel (serio) miał astmę, ale mu się jakoś cofnęła po paru latach treningów karate i brał w czasie choroby właśnie jakieś pompki do wdychania, to po nich chodził jak maszyna.

 

A Cordyceps? Brałem kiedyś i raczej libido bardziej skoczyło niż wydolnosć. @Litwin 25 Brałeś go dłuższy czas? Czy może jego działanie to mit i placebo?

 

Wiadomo, żarcie przed treningiem i kawa to u mnie zawsze jest, ale też zawsze pojawia się ten moment kiedy człowiek opada z sił i oddechu brakuje, żeby rękoma machać. Chciałoby się go odłożyć na później. Swoją drogą to jak przypomnę sobie w jakiej formie byłem w wieku 21lat i jaką miałem wydolnosć w stosunku do teraz to ręce opadają. Człowiek mógł machać cały trening a zdychał dopiero jak usiadł w samochodzie.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze te tablety maja za mala dawkw tego buraka. 6 tablet to maksymalna dzienna dawka co odpowiada wedlug opisu 16,5g swiezego buraka. Przeciez jeden zwykly burak ugotowany wazy wiele wiecej a co dopiero sok ze swiezych burakow w butelce 0,33ml. Te tablety wedlug mnie nie mogly nic dac bo dawka byla za mala chyba, ze cos zle rozumuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...