Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, kanabis napisał:

Boczek, karkowka, losos, maslo orzechowe, jajeczniczka itd

 

No idzie przezyc ;)

Gorzej że z tego co się orientuje jeden cukieras i dieta idzie się yebać bo znów organizm wychodzi z ketozy. Na węglach czuje się świetnie a tłuszcze mnie mocno mulą ale wiadomo kwestia prywatna . No i raz na jakiś czas tłuste mięcho bardzo spoko wchodzi ale jakbym miał co posiłek tłuściocha jeść bym psychicznie padł.

Odnośnik do komentarza

Nie do konca. Jak juz jestes na ketozie to z weglami jest indywidualnie dziennie mozna okolo 50g wszamac. Z tym ze zostawia sie to raczej na warzywa. No i mozna robic co tydzien jeden dzien ladowania weglami gdzie zresz wegli ile chcesz takze wtedy mozna dac upust emocjom ;)

Organizm potrzebuje pare tygodni zeby byc naprawde w ketozie i to wlasnie w tym okresie adaptacji trzeba unikac wegli jak ognia ale jak juz wejdziemy we wlasciwy stan to juz jest troche mniej restrykcyjnie. No widzisz a mnie mula weglowodany takze kwestia indywidualna

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, krupek napisał:

To też jest dobra inba, bo dieta ketogeniczna pierwotnie zakładała w diecie tłuszcze typu ryby, oliwa, awokado, jajka, a polaki syfiate boczki, karkówki i kiełby wpieprzają xd

xD mam większe zaufanie do paczki berlinek niż do ryb 

Oliwa na keto... no z łyżkę można sobie dać do sosu do karkówki, ale po więcej to już leci siku z dupy

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Nadaje się o tyle o ile  nie doprowadzasz do dymienia,ale ogólnie nie powinno się na oliwie smażyć,lepsza jest z wytłoczyn ze skórek.Czasami ludzie piszący o tłuszczach nasyconych to mam wrażenie że znają tylko jej długo łańcuchowe formy(zwierzęce) a zapominają o ważnych średnio(MCT) i krótko(kwas masłowy-hmb).

Odnośnik do komentarza

No ale prawda taka że te wszystkie obecne artykuły i badania pokazują że stara szkoła była najbardziej skuteczna. Zresztą większość idzie rozłożyć sobie samemu na logike w kwestii odżywania jak też treningu , jakoś od zawsze było mi powtarzane by jeść białko z jednym źródłem energii , nie pchać tłuszczy i węgli do tego samego posiłku .  

Odnośnik do komentarza

Nie mieszanie dwóch źródeł paliwa to podstawa.Co do skrajnych badań,to większość jest na plus jedynie ostatnie,sponsorowane przez lobby rzepakowe jest na minus.Jest też mało wiarygodne,bo zaaprobowało je towarzystwo które uważa ogólnie tłuszcz nasycony za zło,a w latach 70-tych mówili że każdy tłuszcz jest zły.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś to na Xidoneo.pl było ale teraz strona się zmieniła na https://bibliotekadiabetyka.pl/paski-do-pomiaru-cial-ketonowych 

 

Nie wiem czy dalej można zamówić u nich te darmowe paski. Tutaj strona producenta glukometrów https://www.pl.abbott/homepage.html ale też nie mogę znaleźć.

 

Chyba żeby po prostu na infolinię do nich zadzwonić i zapytać.

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie Panowie, aktualnie redukcja 1500kcal i idzie ładnie (spadło już 6kg). Czuję się dobrze, ogólnie nie przeszkadza mi mała ilość kalorii - nie mam żadnych napadów głodu, ochoty zjedzenia "X" etc.

I tutaj moje pytanie - czy w dni treningowe zwiększać kalorykę jakoś mocniej np o te 300kcal? Czy zachować tak jest jest skoro siła zbytnio nie spada, a nawet i jest progres? Ogólnie to w dni treningowe czuję się lekko wypompowany (po pije sobie odżywkę białkową z treca). Co do samej redukcji, to dopiero teraz zrozumiałem jak ważny jest sen i dlaczego warto spać te 7-8h minimum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...