Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu zacząłem chodzić na siłownię z kumplem. Teraz przestałem i chcę wrócić samemu. Mam 183 cm i 64 kg. Za jego namową i według jego wiedzy kupiłem sobie monowodzian kreatyny OstroVit i gainer Fitmax Mass Active. Później słyszałem od innego kumpla, że nie potrzebnie to kupowałem i jadłem od razu. Wiem, że dieta to podstawa a gainer to tylko suplement.  I czy kreatyna jest potrzebna na początek? Nie dopiero w późniejszym czasie? 

Odnośnik do komentarza

Każdy Ci napisze, że kreta na początek niepotrzebna tak samo jak gainer. Po prostu musisz więcej jeść. Olej ziemniaki i jedz ryż/makaron z sosami na śmietanach choć to tłuszcz to Ci podbije kalorykę, a do tego jakieś mięcho. Jak zaczynałem i skoczyłem 10kg ze śmiesznie niskiej wagi to tak właśnie robiłem. Gainera też kupiłem, tylko nie możesz go pić kosztem posiłków. Kreatyna na początku nie potrzebna bo i tak rośniesz, ale jak piszesz, że już pare miechów chodziłeś, to jak się już wdrożysz i będziesz regularnie chodził to sobie ją zapodaj. Polecam kreatyne mono Universall i ze sprawdzonych gainerów Trec Mass XXL czekoladowy, który smakuje jak Nesquick z mlekiem, albo Gainerator Olimpu. W sumie ze sprawdzonych i działających supli to bierze się kreatyne, białko ewentualnie bcaa no i ashwagandha też działa.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, MaiorZero napisał:

Parę miesięcy temu zacząłem chodzić na siłownię z kumplem. Teraz przestałem i chcę wrócić samemu. Mam 183 cm i 64 kg. Za jego namową i według jego wiedzy kupiłem sobie monowodzian kreatyny OstroVit i gainer Fitmax Mass Active. Później słyszałem od innego kumpla, że nie potrzebnie to kupowałem i jadłem od razu. Wiem, że dieta to podstawa a gainer to tylko suplement.  I czy kreatyna jest potrzebna na początek? Nie dopiero w późniejszym czasie? 

Na początku nie musisz brać niczego, jeśli miałeś przerwę to szybko zaczniesz budować tkankę mięśniową bez tego. Co do diety po prostu staraj się jeść nieprzetworzone żarcie. Kreatyna jest dobra po kilku miesiącach ćwiczeń kiedy organizm przyzwyczai się do ciężarów, a wzrosty nie będą już tak szybkie i duże.

Odnośnik do komentarza

Maior gainery to straszny syf , cukier z przewaznie slabej jakosci bialkiem. Jesli nie chcesz nabywac swinskiej masy to odpusc. Kup sobie jakies bialeczko ewentualnie i tyle. Kreatyne zostaw na pozniej a zamiast na suplementach skup sie na odpowiednim żarciu bo tak naprawde to procz treningu to jest najwazniejsze.

 

2 godziny temu, Plugawy napisał:

 Trec Mass XXL czekoladowy

Produkuja go jeszcze? :D chyba z dekade temu pilem jak wazylem 56kg. Zaje,bisty w smaku

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Siemie zaje,bista sprawa. Złoto ktorego u nas sie nie docenia tylko trzeba kupowac 5 razy drozsze chia :yao:

Codziennie wieczorem wrzucam 20g siemienia, łyzeczka miodku i zalewam mleczkiem  i rano wchodzi jak zloto. Zaje,biscie na kichy dziala

 

Pamietam jak dla jaj zasadzilem na balkonie i jak wyroslo to jakies wroble mi sie napier.dalaly o to za oknem xd

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

potrzebuje pomocy w przypomnieniu nazwy suplementu. kilka lat temu bralem odzywke wzmacniajaca stawy/sciegna, ale zapomnialem nazwy ;/ pamietam natomiast, ze opakowanie skladalo sie z kilkunastu srebrnych saszetek, trzeba bylo proszek rozpuscic w wodzie, smak owocowy (jablkowy?), natomiast barwa byla zolta/zielona. Nie rozpuszczalo sie to kompletnie, tylko zostawaly gluty. na pewno kupowalem to w aptece bez recepty. Niestety problem z kolanami wrocil, a przy przeprowadzce gdzies zginelo mi opakowanie ;/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hyalmas:

Cytat

Składniki: fruktoza (środek słodzący), kwas hialuronowy, aromat jabłkowy, L-askrobinian sodu (witamina C), bezwodny kwas cytrynowy (regulator kwasowości), dwutlenek krzemu (środek przeciwzbrylający).

O Panie :yao:

Bierz coś z polecanych wyżej, do tego fizjo tak jak mówisz i elo.

Odnośnik do komentarza

Są dwa typy dolegliwości stawowych,często występują razem.Stan zapalny i brak mazi stawowej,wtedy czujemy jak powierzchnie kostne tra o siebie.Przy stanie zapalnym zdecydowanie lepszy Animal Flex,bo ma mało substratów do produkcji mazi stawowej-kolagenu I i II typu.Przy braki mazi lepszy Flex Power,ma oba te kolageny ale tylko jeden specyfik przeciwzapalny.I nie zgodzę się że kolagen to syf,organizm z czegoś musi sobie to wytworzyć a kolagen to specyficzne białko gdzie dużo jest gliny,proliny i hydroksyproliny.Jak ktoś ma poważne problemy to najlepiej łączyć oba preparaty.Ostatnio do mnie przyszedł typ i mówi że chce coś na stawy,ale żeby za dużo masy nie doyebał O_o Serio muszę takich asów obsługiwać.

Odnośnik do komentarza

Trzeba uważać z tym kwasem hujomujowym bo można przedobrzyc. Dajmy na to po kremie hialuronowym po jakimś czasie zaczyna mnie morda swędziec i to znak, żeby zaprzestać. Nie chce mysleć jak mój organizm by reagował przy tabletach z tym specyfikiem gdy już sie nim nasyci. Dlatego używam już tylko zwykłego nivea.

 

Też szukam czegoś na stawy bo intensywnie się rozciagam, w prawym kolanie lekko mi pochrupuje i wrażenie jakbym miał piasek tam, ale nic nie boli. Póki co jem żelki z żelatyną wieprzową :dafuq:

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...