Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

jak ogladalem wczoraj firlmik z prezentacją mozliwosci nowego kontrolera to mialem mine typu "co to kurfa ma byc?" oraz "PO CO??"

te 2 pytania mnie męczą cały czas

 

po pierwsze nie wygląda to ani troche wygodnie do dluzszego trzymania w rękach i grania w normalne gry

 

po drugie - pytanie do was graczy - czy grając patrzycie na pada czy na ekran? czy nie mieliscie nigdy okazji oglądać nooba ktory co chwile zerka na pada bo nie wie gdzie jakiś guzik jest? to strasznie przeszkadza w patrzeniu na to co sie dzieje na ekranie, tymczasem tu nagle wymyslili patent ze co chwile trzeba bedzie odrwyac wzrok od ekranu żeby popatrzec na drugi mały ekran w rękach. przy DS to jeszcze mialo sens bo ekrany byly obok siebie, ale tutaj takie latanie wzrokiem od TV do ekraniku wydaje sie absurdalne

 

pozatym co jeśli gramy w gre gdzie na TV jest akcja a na padzie jakieś menusy i inventory? co wtedy kiedy "ktoś przełączy kanał" ? mozemy grać na ekranie pada ale już nie widzimy menusów

 

 

kilka rozwiązan wydaje sie calkiem ciekawych ale za to ogolne założenie jest tak absurdalne ze nie wiem co powiedzieć

 

 

ciekawe też że dali moc porownywalną z ps3 i x360 - przez pol roku bedą wychodzily takie same gry na 3 konsole a potem jak wyjdą następcy pleja i Xa to znowu WIU bedzie przestarzałe

 

pozatym ciekawe czy te zapowiedziane battlefildy i assasiny i inne to ma być dokladnie to co na ps3 i X? bo w koncu te gry maja premiere na jesieni tego roku a WIU dopiero w 2012 wiec bedzie niezly poslizg

 

 

czekam na pokaz "prawdziwej" gry w ktorą mozna by ciekawie i wygodnie grać dzieki temu wielkiemu klocowi, bo jak narazie to pomysł wydaje mi sie na poziomie Ipada -czyli wielkie (pipi) ktore i tak sie pewnie sprzeda

Odnośnik do komentarza

Nintendo już trochę przegina z tymi "innowacjami". DS jest super, na Wii mam chrapkę i kiedyś sobie kupię, bo oprócz głupkowatych gierek są też ciężkie hity dla normalnych graczy ale Wii U? Dziękuje, ale to jest żenujące a rozgrywka dodatkowo utrudniana. Mam nadzieję, że ta Zelda rzeczywiście będzie tak wyglądać i oprócz niej będzie parę dobrych normalnych gier to może się przekonam. Póki co wracam do Gamecube i N64, wtedy jeszcze robiło się GRY.

 

Zelda na Gamecube też miała wyglądać tak (demo z Space World 2000, robiło wrażenie):

http://www.youtube.com/watch?v=wBtAvX4Pkyk&feature=related

Odnośnik do komentarza

No tak, praktycznie nic nie wiemy a już się zbierają wypowiedzi "speców" od ergonomii. Z Wii było podobnie - komu się będzie chciało machać pilotem przy popierdółkach a jakoś ludzie grają godzinami w np Wii Sports

 

Nintendo jako jedyna firma coś robi w sprawie innowacji i w tym temacie jakoś błędów nie popełnia, więc ja wolę poczekać na premierę systemu i przekonać się osobiście czy drugi ekran to wygoda czy przeszkadzajka. Pozatym zawsze możecie grać na Wii-Locie.

 

Co do parametrów technicznych - na Pewno Wii U będzie miało porównywalną moc do konsol, które już ledwo zipią - na pewno ;P

Odnośnik do komentarza

Co do parametrów technicznych - na Pewno Wii U będzie miało porównywalną moc do konsol, które już ledwo zipią - na pewno ;P

"When we asked Bonstead if he thought it was possible that the Wii U version of Darksiders II would be the best version of the game, he said, "Yeah, just because the hardware is more powerful and it will have some extra features that I think will actually be useful to people playing the game."

 

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/06/07/could-project-caf-233-be-the-best-platform-for-darksiders-ii.aspx

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Tylko, że akcja polega na "przełączaniu wzroku" między TV i kontrolerem - raz masz akcje na kontrolerze, raz TV. To tak jakbyś napisał - że w samochodzie czy na motorze nie powinno być lusterek

 

Co do samej gry się nie wypowiadam, bo gameplay można poczuć po zagraniu z 2-3 razy w daną grę a nie po obejrzeniu fiulmiku

Odnośnik do komentarza

Dla mnie, Nintendo znowu pojechało po konkurencji. Nie boją się wprowadzać dziwacznych i mocno ryzykownych rozwiązań. Na razie nic z tego nie czaję, ale to dobrze rokuje :thumbsup: . Jak wypuszczą nową konsolę stacjonarną, to się poważnie zastanowię nad zakupem.

 

edit.Celowanie w FPSach może być o kilka długości wygodniejsze i zdecydowanie bardziej precyzyjne niż w tych wiilotach i moveach, gdzie musimy się bawić w kalibracje, a i tak nie działa to w takim stopniu, jak sobie wymarzyliśmy. Dla mnie zapowiada się to rewelacyjnie, chociaż wolałbym jednak mocniejsze bebechy niż tylko trochę lepsze od X360 i PS3 (no chyba, że razem wzięte :thumbsup: )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tylko, że akcja polega na "przełączaniu wzroku" między TV i kontrolerem - raz masz akcje na kontrolerze, raz TV. To tak jakbyś napisał - że w samochodzie czy na motorze nie powinno być lusterek

no przełaczanie jasne, tylko ze jesli prowadzisz samochod to wiesz że gapienie sie co chwile w lusterka to nie jest fajna zabawa tylko przymus , i wcale to nie poprawia bezpieczenstwa jazdy (paradoksalnie, bo gdyby w nie nie patrzec to by tez bylo niebezpiecznie)

mam na mysli to że można i czasem trzeba "przełaczac wzrok" tyle ze chyba przyznasz ze wygodniej i bezpieczniej by sie prowadzilo samochod gdyby nie trzeba bylo zerkac w lusterka a sprawa "zorientowania sie co jest z tyłu" byla jakos sprytniej rozwiązana

w samochodzie niezbyt jest inna możliwość, ale w grach przecież nie trzeba wsadzać tego upierdliwego i niewygodnego elementu "przełaczania wzroku" a tymczasem nintendo własnie to zrobilo , i nie rozumiem po jaką cholere

 

jako gracze napewno sami wiecie ze czesto trzeba byc maksymalnie skupionym na akcji i oderwanie wzroku nawet na mapke albo pasek zycia na ekranie mozne skutkowac zgonem (zwlaszcza w szybkich strzelanakach i wyscigach) a co dopiero patrzenie zupelnie poza ekran na ręce , a przypominam że na WIU ma wyjsc np battlefild , i wątpie by ludzie chcieli odwracac wzrok od ekranu w czasie zażartej walki w multi

 

 

taki "bajer" moze byc wygodny przy głaskaniu peska albo wybitnie powolnych grach jak strategie turowe, ale w wielu "normalnych" grach bedzie tylko utrudnieniem (to samo wielkosc pada)

dlatego ogolny pomysł uważam za zbędne kombinowanie i innowacyjność w złym kierunku

rownie dobrze mogliby powrocic do pada z 1 przyciskiem i twierdzic ze to innowacja... tylko ze w wiekszość gier zupelnie nie dało by sie grać na czyms takim

 

Celowanie w FPSach może być o kilka długości wygodniejsze i zdecydowanie bardziej precyzyjne niż w tych wiilotach i moveach

po pierwsze nie porownywal bym celowania willotem i movem bo to zupelnie inny poziom precyzji

po drugie dlaczego twierdzisz ze celowanie tym "padem" bedzie precyzyjne? tam pokazali niby jakis urywek ze na ekraniku pada jest celownik itp, ale to wcale nie oznacza ze bedzie precyzyjny, nawet nie wiadomo jak to dokladnie dziala, ale jesli za pomoca akcelerometru w padzie to precyzja bedzie o wiele gorsza nawet od willota (pewnie podobna jak w dualshocku wychylenia)

 

zreszta na ostatnim filmiku typ obczajał jakąś strzelanke i celował gałkami a nie "ekranikiem", zapewne nie bez powodu

Edytowane przez Yano
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dlaczego ma być mniejsza? Jeżeli ma to działać na zasadzie wiilot/move, to właśnie może dawać większą precyzje. Będziemy sterować celownikiem bezpośredio na ekranie, nie będzie problemu kalibracji, złego ustawienia się itp. Takie celowanie z definicji już jest precyzyjniejsze niż pseudo dokładna kulka, która reaguje nawet na milimetrowe ruchy, ale ciężko sprecyzować gdzie znajduje się jej (nazwijmy to w ten obrazowy sposób) szczerbinka i muszka, tego "dokładnego" celownika.

Oczywiście gdybam sobie, bo sam nie wiem, czy to będzie tak działało, ale nic temu na razie nie przeczy

Odnośnik do komentarza

no ale to ze na ekranie mamy celownik nie oznacza ze ten celownik bedzie sie ruszał tak jak tego oczekujemy i że bedzie precyzyjny

bo jesli za jego precyzje bedzie otpowiedzialny tylko akcelerometr to co z tego ze widzisz celwonik jesli bedzie sie on zachowywał jak by pijana małpa grała rozkalibrowanym wiilotem? :P

 

 

btw

jeszcze inna sprawa mnie gnębi, takie innowacje zwykle nie rpzekładają sie na jkość gier

zauwazcie jak duzo gier na wii bylo w 2 grupach

1 obsługa willota wrzucona na siła i niewygodna i glupia

2 gry robione specjalnie po ruch, ale za to nie mające do zaoferowania zupelnie nic ciekawego

 

tylko niewielka liczba gier byla zarowno fajna "całosciowo" jak i fajnie wykorzystywała ruch

 

ciekawe jak to bedzie teraz - glupie gierki na 2 ekraniki albo powazne gry z drugim ekranikiem wrzuconym na sile i utrudniajacym wszystko? hmm

 

 

dla tych co nadal nie wyobrazaja sobie problemu - sprobujcie w jakąś normalną gre (np multi w jakiejs strzelance) zagrać zerkając co chwile na pada , zobaczycie ze to nie wplywa dobrze na skuteczność

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano, opowiedz nam jak to jest w Los Angeles bo widze, ze juz rozkminiles ze pad ni (pipi)a sie do niczego nie nadaje i ma mega opoznienia.

 

no przełaczanie jasne, tylko ze jesli prowadzisz samochod to wiesz że gapienie sie co chwile w lusterka to nie jest fajna zabawa tylko przymus , i wcale to nie poprawia bezpieczenstwa jazdy (paradoksalnie, bo gdyby w nie nie patrzec to by tez bylo niebezpiecznie)

 

jezdziles ty kiedykolwiek samochodem czy tako sobie piszesz jak zwykle?

 

 

Jak juz gadamy chociazby o szuterach, chyba nikt zdrowy na umysle wierzy, ze w takiego Battlefielda bedzie sie gralo przy uzyciu touchpada lub akcelerometra. ALE pad miec dodatkowe zastosowania w takich grach. Na przyklad przeladowywanie. Zamiast marnowania jedno z przyciskow mozemy przypisac to do strzachniecia padem, albo nawet ustawic jedno pole na touchscreenie przy prawej galce - proste? Proste. A to przeciez ledwo jedna mysl, mozna to rozwinac o wiele bardziej.

 

Nikt kto nie jest Yano nie mysli chyba, ze kazda normalna gra bedzie miala udziwnione sterowanie - podejrzewam, ze to beda mile i moze, niekiedy, niezbedne dodatki. Mozliwosci jest duzo i jezeli ktos gani Nintendo, ze daje taka mozliwosc dla developerow to powinien sie rozpedzic, sciana predzej czy pozniej sie znajdzie.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie nic nie oznacza, bo chyba nic nie wiadomo na temat specyfikacji, więc oboje sobie możemy powróżyć z fusów, co do tego, jak to będzie działać. Ja stawiam, że wstawią tam coś bardziej zaawansowanego niż to co mamy w Wiilocie.

 

Ale w normalym padzie nie masz wyświetlacza, który pokazuje Ci to co się dzieje w grze. Właśnie to jest taki problem, że jeszcze czegoś podobnego nie widzieliśmy i ciężko wyobrazić sobie, jak to dokładnie będzie działać. Dla mnie ten kontroler będzie pełnić funkcje uber precyzyjnego willota z ekranem, na którym będzie się skupiał grający, TV będzie służyło jako ekran do podglądu dla innych osób. To pozwala przypuszczać, że party game, będzie dalej priorytetem Nintendo, tylko, że nie będzie równoznaczne z casual gamingiem. No i nie wyklucza to grania na TV w tradycyjny sposób, wtedy ekran na padzie może być np. mapą, inwentarzem.

 

django- jeżeli N zrobi z tego urządzenia, precyzyjny kontroler (powiedzmy na poziomie Move)to z tym patentem, który zastosowali, granie w FPSy, może mieć więcej niż tylko ręce i nogi. Ja przynajmniej potrafię to sobie wyobrazić :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
jezdziles ty kiedykolwiek samochodem czy tako sobie piszesz jak zwykle?

jeżdze samochodem i przymus sprawdzania lusterek wcale mi nie pomaga w skupieniu sie na drodze, a i tak jazda samochodem zwykle nie wymaga reakcji w ułamku sekundy, a tymczasem w grach jest to czeste wiec odwracanie wzroku od TV nie bedzie w tym pomagac

Na przyklad przeladowywanie.

 

przypominam że dualshock tez ma akcelerometr a jakoś nie widzialem nikogo w bc2 albo COD zeby miał ochote przeładowywac za pomocą machania padem (jakims dziwnym trafem zwykle nacisniecie guzika jest wygodniejsze niz machanie łapami)

 

Mozliwosci jest duzo i jezeli ktos gani Nintendo, ze daje taka mozliwosc dla developerow to powinien sie rozpedzic, sciana predzej czy pozniej sie znajdzie.

niektore mozliwosci są ok, ale "mozliwsoc" odwracania sie od ekranu zeby spojzec na cos na padzie poprostu zapowiada sie na utrudnienie i upierdliwość

a mozliwosci powinny byc pozytywne (chyba ze pochwalisz np xboxa za dvd i "mozliwosc" wypuszczania gier na 5 płytach z powodu małej pojemnosci ;p)

django- jeżeli N zrobi z tego urządzenia, precyzyjny kontroler (powiedzmy na poziomie Move)to z tym patentem, który zastosowali, granie w FPSy, może mieć więcej niż tylko ręce i nogi. Ja przynajmniej potrafię to sobie wyobrazić :)

precyzja to jedno (zakładajac ze bedą dobre czujniki bo sam ekran nie gwarantuje precyzji)

ale tez nie napalał bym sie na granie w strzelanki na samym ekraniku pada, co jak co ale jest on o wiele mniejszy od przecietnego TV a wiekszosc z nas wie jak to utrudnia wypatrzenie wroga w krzakach , i co z tego ze masz precyzje jesli nie wiesz gdzie celować?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Po ochłodnięciu powoli przekonuje się do tej koncepcji. Nie potrzeba mi grafiki lepszej niż na X360/PS3, w zupełności mi wystarczy. Teraz czekać na zapowiedzi normalnych gier, golf i podglądanie sąsiadów mnie nie jara. Będą wypasione gry, będzie interesująco. Jestem ciekaw jaki zasięg będzie mieć ten pad z ekranikiem, czy będe mógł sobie pograć na kiblu.

Odnośnik do komentarza

Ale... tylko ty narazie wymysliles te "mozliwosci" ktore wymagaja odwracania glowy od TV. Jak bedziesz mial mape na ekranie kontrolera to tez bedziesz narzekal ze glowa musisz machac? Wolalbys czekac na menu na kazdym razem?

te mozliwosci wymagaja odwracania glowy to wlasnie wszelakie mapki, HUDy i inne rzeczy, juz wole to miec w rogach ekranu niz w rękach (glownie tu caly czas mowie o FPP w multi i wyscigach , bo te gry maja zwykle rozne HUDy z informacjami i pewnie wlasnie takie rzeczy nintendo chcialo by umieszczac na ekraniku)

 

 

no i jeszcze przed chwila doszla informacja ze 1 konsola obsluzy tylko jednego pada z ekranem, reszta musi uzywac starych jesli gra sie na multi... i jak tu sie nie dziwić?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wystarczy poczekać na konkrety czy też samemu przetestować a jak wiadomo nie od dzisiaj, obsługa plus flagowy tytuł obsługujący nowy bajer zwiększy, urozmaici doznanie i po raz kolejny pokaże konkurencji środkowy palec.I obok X360, PC znajdzie się miejsce dla kolejnej konsoli, która odróżni się znacząco od pozostałych.Zresztą, ja z każdą pojawiającą się Zelda kupuje ich konsolę z myślą tylko o niej :blush:

Odnośnik do komentarza

no i jeszcze przed chwila doszla informacja ze 1 konsola obsluzy tylko jednego pada z ekranem, reszta musi uzywac starych jesli gra sie na multi... i jak tu sie nie dziwić?

 

Czyli tym bardziej można założyć, że ten pad jest robiony z myślą o singlu, a to dobrze wróży prezycji. W multi możemy sobie machać wibratorami, a to urządzenie bedzie pozbawiane na ten czas pewnych funkcjonalności albo ziom, który będzie dzierżył je w dłoni, będzie robił za jakiegoś mistrza gry. Widać moc obliczeniowa konsoli nie bedzie pozwalała, na generowanie 5 oddzielnych obrazów- w sumie to nie zaskoczenie-, stąd taki zabieg.

Odnośnik do komentarza

Meh - nic specjalnego.

 

Ot taki bajer - dzieki temu wygodniejsze moze byc smiganie po menusach, bo caly czas bedziemy je mieli odpalone na dolnym ekranie i nie bedziemy musieli czekac na wlaczenie.

 

Gameplay'owo nie widze zastosowania w normalnych gierkach, ktore by jakos podnosilo jakosc rozgrywki (ot taki bajerek).

Jedyna zaleta, to ze moze wyjda jakies ciekawsze gierki ktore to wykorzystuja - dzieki temu ktos kto np. nie ma DSa / 3DSa, a ma Wii U, bedzie mogl zagrac w cos podobnego na swojej konsoli.

 

Zaleta bylaby tez mozliwosc grania na tym kontrolerze, jakby on mial duzy zasieg - moznaby np. pograc na kiblu, albo kiedy TV jest zajety, albo przed snem w lozku. Niezly bajer moglby by byc.

 

Wlasnie, bajer to jest w tym przypadku slowo klucz - ot taki dodatek, a nie cos co urywa jajca. Opieranie calego urzadzenia na jednym tak na dobra sprawe niewiele wnoszacym bajerze - jest dziwne.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - W Wii Locie do FPSów nie ma czegoś takiego jak kalibracja! Może jedna gra na 10 ją ma (Ghost Squad) ale jest ona zbędna - jakieś pozostałości po pistoletach. To MOVE wprowadziło obowiązkową kalibracje i jest do tego mniej precyzyjne

 

Po drugie to jest Nintendo a oni nie wydają nic co by było pomyłką. Fakt - z generacji na generację sterowanie jest coraz trudniejsze - kiedyś mieliśmy gałkę czy ktrzyżak i 1 lub 2 przyciski. Teraz mamy już nie tylko analogi i z 10 przycików ale i czujniki kamerki i ektrany dotykowe. Pytanie tylko czy chodzi o to aby nam utrudnić granie czy dać developerom możliwość stworzenia bardziej optymalnego interfejsu i [przy okazji bardziej rozbudowanych i wymagających gier.

 

W 3DS np w Rodge Racerze nie jest jakoś specjalnie wykorzystany ekran dotykowy ani czujniki wychylenia i nikt zaz tego powodu nie płacze w stylu - "o boże - jak oni nie mogli wykorzystać potencjału konsoli"

 

ZROZUMCIE - Te wszystkie nowinki są dla developerów, aby robili jeszcze lepsze gry i tylko od nich zależy, czy będziesz grał jak na zwykłym padzie czy ni. Tak było z Wiilotem (a nie było z MOVE co istotne) i tak będzie z Wii U

 

jezdziles ty kiedykolwiek samochodem czy tako sobie piszesz jak zwykle?
jeżdze samochodem i przymus sprawdzania lusterek wcale mi nie pomaga w skupieniu sie na drodze, a i tak jazda samochodem zwykle nie wymaga reakcji w ułamku sekundy, a tymczasem w grach jest to czeste wiec odwracanie wzroku od TV nie bedzie w tym pomagac

 

 

 

Ostatni raz skomentuję twoją wypowiedź. Po pierwsze to chyba masz problemy ze skupieniem, skoro nie potrafisz korzystać z lusterek, po drugie gdy np ja gram w samochodówki to nie wyobrażam sobie abym w nich nie miał lusterka, dzięki któremu zajeżdżam komuś drogę - tak samo mapę - gdzie mogę się dowiedzieć kiedy mnie czeka ostry zakręt. To choć na ułamek sekundy mnie rozprasza daje mi bardzo dużo cennych informacji, czyli JEST DLA MNIE WIELKIM UŁATWIENIEM

Edytowane przez django
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=vMoMs7l5ne0&feature=player_embedded

 

Sama prawda (przynajmniej w większości). Tak właściwie po cholerę komu kontrolery ruchu, które nawet w najmniejszym stopniu nie imitują to tego co się dzieje na ekranie. Po co zmieniać coś co od zawsze się sprawdzało.

 

Dla mnie innowacyjną firmą nie jest Nintendo a właśnie Sony. 10 lat temu wyobrażałem sobie granie tak jak to widzi teraz Sony czyli super realistyczna grafika plus obraz 3D. Nintendo pozostaje technologicznie z tyłu a przy ich pomysłach wysiadają nawet starzy wymiatacze. Nawet nie wiem w co i jak miałbym grać na tym kontrolerze.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...