Jump to content

Enkidou

Xenoblade Chronicles Definitive Edition

Recommended Posts

Damy radę. System w 2 był fajny, ale i tak sprowadzało się to tam do nabicia elemental orbów i puszczenia burst attack ostatecznie. Z roku temu pomyślałem, że fajnie by było odświeżyć sobie Xeno2 i zrobić te challenge, więc może akurat wjedzie gładko po jedyneczce ;)

Też bym bardzo chciał X'a, chyba nawet bardziej niż jedynkę. Wydaje mi się, że w Xenogears był taki motyw, że w jednej miejscówce można było wysiąść z geara i latać po lokacji takim malutkim spritem postaci. To chyba coś podobnego jak w Xie się wysiada z mecha ;) Fajnie by było to poczuć jeszcze raz.

Posted (edited)

Co z tego, że system jest prostacki? Np. w serii DQ jest totalnie prostacki niemal do dzisiaj niezmieniony od czasu NESa ale to jakoś nie przeszkadza milionom ludzi w czerpaniu przyjemności z gry.

Edited by devilbot
  • Upvote 2

Posted (edited)
Godzinę temu, estel napisał:

Wydaje mi się, że w Xenogears był taki motyw, że w jednej miejscówce można było wysiąść z geara i latać po lokacji takim malutkim spritem postaci. To chyba coś podobnego jak w Xie się wysiada z mecha ;) Fajnie by było to poczuć jeszcze raz.

W Xenogears'ie można było wysiąść w każdej chwili z gear'a. Ostatnio na PSP kolejny raz skończyłem i wolałbym pełny remake Xenogears'a niż FF VII.

Przydałaby się też Xenosaga na pstryka. 

Edited by Strife
  • Upvote 5

W ogóle strasznie brakuje mechów z xenogears. Do tych z xeno x nie dotrwałem. Może przy remake/porcie.

@Strife tak wiem, że dało się wysiąść w każdym momencie, ale chyba tylko w jednej miejscówce była wyraźnie widać różnicę między wielkością postaci, a mechami? Nie do końca już pamiętam.

Oczywiście, że lepszy byłby remake Xenogears niż praktycznie jakiegokolwiek innego jRPGa, ale musieliby rozbudować drugą płytę, bo w obecnej formie widać wyraźnie gdzie były cięcia budżetowe.

Dla mnie system walki w 2 był za ciezki, tutaj jest bardziej przystępny ? (Prostszy)?

@estel zapewne chodzi o tą miejscówkę.

Druga płyta była strasznie pociachana, ale te Xeno miało być jako główna odsłona ff tylko się okazał zbyt ambitny i dojrzały jak na finala. Jak dla mnie najlepszy tytuł na psx'a. 

@Banan91PL tutaj jest prostszy, ale jak grałem na Wii to do szału mnie doprowadzała grucha i nunchak bo było to cholernie nie wygodne, teraz jak się rozwalę z padem przed tv to będzie czysta przyjemność. 

Są spoilery albo jakieś kluczowe informacje?

Mam rzadką okazję podejść do gry z praktycznie zerową wiedzą (poza zakończeniem, które googlałem żeby lepiej zrozumieć końcówkę Xeno2) nie skażony żadnymi materiałami promocyjnymi/gameplayami ;)

Podobno 15/20h na epilog. I niby znowu hh dramat.

Posted (edited)

Pojawiły się dzisiaj zapowiedzi XC DE. Kilka ciekawych informacji:

- Future Connected to wątek na 15-20 h

- niektórzy testujący twierdzą, że nie widać dużych różnic miedzy trybem dock, a portable, ale inni twierdzą, że nadal jest duża różnica..

- poprawiono questy

- są drobne zmiany w systemie walki 

Edit: Filmik z trybu handheld 

Edited by funditto

Serio, w hh znowu będzie sraka jak w przypadku XC2? Nie rozumiem tego, przecież to jest remaster i nie wiem jaki mieli problem zrobić ładnie w hh?

Patrząc po filmiku, który wstawiłem handheld mode działa lepiej niż w XC 2 

Umówmy się, że poprzeczka nie była ustawiona zbyt wysoko.

Limitka pojawiła się w moim lokalnym sklepie, 499zł :obama:

Chyba wezme podstawke z kozak (pipi)a breloczkiem

Xenoblade_Keyring_breloczek+plakat.jpg

Ja chyba też spasuje z kolekcjonerska bo mało hajsu. 

Gdzie taki brelok dają?

Już dawno opłaciłem zamówienie na grymel.pl, więc mam nadzieję, że załapię się u nich na breloczek i naklejki. Jak dotąd w każdym zamówieniu dostawałem u nich bonusy (Yoshi, NSMBU, Link’s Awakening). 

Przy okazji kolejne info od testerów:

Jenna Coleman i inne głosy wracają w Future Connected. Nie zmienili aktorów 

Ja tam skusiłem się na kolekcjonerkę, bo miałem i tak odłożone na to kasę. Ale biorąc pod uwagę, że nie mam pewności czy akurat ją dostane, szczególnie po ostatnich przebojach jakie były w naszym kraju z częścią kolekcjonerek. to zamówiłem z płatnością przy odbiorze, i trzymam mocno kciuki bym jednak swój egz. dostał...

@StrifeAkurat w tym sklepie do którego link podawał wyżej Shen, choć i tak mam zamiar obserwować również inne sklepy tak na wszelki wypadek...

• Thanks 1

Posted (edited)

Ja jestem chyba jednym z tych szczęściarzy, który zawsze z któregoś rodzimego sklepu otrzymuje te limitki, więc tym razem również poczekam na cenę. Jak będzie dla mnie w porządku to zamówię u @Dave Czezky oraz w Ultimie (wątpię aby KiG dostał cokolwiek) i zobaczymy skąd przyjdzie. Jeżeli otrzymam dwa egz. to za taką samą kwotę wystawię czy to na allegro czy to na pchlim aby ktoś inny się załapał. W najgorszym przypadku zamówię sobie zwykłą edycję i płakać nie będę. Prędzej czy później samego artbooka oraz steelbooka i tak ktoś wystawi na allegro.

Edited by chrno-x
  • Upvote 1

W ultimie widziałem 5 pak też, czyli jednak się obejdzie - kupię sobie steelbook oddzielnie.