Jump to content

Enkidou

Xenoblade Chronicles Definitive Edition

Recommended Posts

Zacząłem teraz robić więcej questów i tak jak te wcześniejsze były mocno generyczne tak niektóre od 3 gwiazdek wzwyż wymiatają, np. Tyrea ma powiązany bardzo fajny quest

Czy ktoś z Was dostał się do Three Sage Summit ? Mam Quick Step na 25% a i tak tam nie dolatuję.. na yt w wersji na Wii widzę że ludzie po skoku łapali się ściany, ale ja niestety nie mam opcji łapania. Jest do tego jakiś osobny skill ? 

Kurde, dziwne bo mi pyklo za pierwszym razem złapanie i zadnego skilla na szybsze chodzenie. Może kwestia odpowiedniego wyskoku tylko gra role.

Posted (edited)

Wspinanie się jest normalną umiejętnością postaci w grze, na pewno do tej pory na jakąś inną ścianę do wspiniania się trafiłeś...

To miejsce jest denerwujące, ono jest po prostu źle zrobione, kolizje i fizyka tego są nieczytelne, gra nie pokazuje czytelnie tego co się dzieje i kiedy dokładnie i jak trzeba się ruszać, żeby to zadziałało. Zapisz grę i próbuj aż wyjdzie, nie wciskaj innych przycisków, to głównie kwestia wyczucia czasu ze skokiem i trochę może kierunku.

Edited by ogqozo
  • Upvote 1

Dziś 10lecie XC

103607085_2972130682862863_6184959295072

• Upvote 1
  • Like 1

Kurde jak do lvl 3 colony 6 wszystko jakoś samo wpadało tak aby dojść do 4lvl widzę że będę musiał farmić trochę itemow. Takie pytanie i proszę o odpowiedź w miarę spoiler free. Czy colony 6 jakoś fabularnie nagrodzi jak ulepszymy na maxa czy to tylko poboczna pierdoła do 100%?

2 godziny temu, blantman napisał:

Kurde jak do lvl 3 colony 6 wszystko jakoś samo wpadało tak aby dojść do 4lvl widzę że będę musiał farmić trochę itemow.

Zamiast farmić moze uda sie powymieniać z NPCami? Sam colony 6 za pierwszym razem zupełnie olałem tak jak i wszystkie questy poboczne które nie zrobiły sie same, ale teraz robię wszystko co się da i po 10h wyszedłem dopiero na Gaur Plain... Może do Bożego Narodzenia zacznę NG+.

Ja siedzę Arghinacie i robię questy na bieżąco jak na razie ponad dwieście wpadło, 65h za mną i 69lv, kocham tego molocha. 

W dniu 10.06.2020 o 21:24, funditto napisał:

Zacząłem teraz robić więcej questów i tak jak te wcześniejsze były mocno generyczne tak niektóre od 3 gwiazdek wzwyż wymiatają, np. Tyrea ma powiązany bardzo fajny quest

Widzę, że oyebales grę- i jak odczucia po przejściu?

Posted (edited)

Początek gry oceniłbym na 8+, później na Mechonisie spokojnie była to 10, bo wleciały moje ulubione klimaty i nie było aż tyle biegania jak, np. na Valak Mountain. Końcówka jednak mi aż tak mocno nie siadła, bo znowu trochę skręcała w stronę fantasy pomijając ten końcowy twist.

Później zagrałem w Future Connected i chociaż wiedziałem, że będzie to krótki filler (zrobiłem w 12 godzin z wszystkimi questami) to bawiłem się tam lepiej. Oczywiście fabuła była gorsza i działa się na Bionisie, ale postacie biegały szybciej, skakały wyżej, więc zwykły płot nie był już przeszkodą - czułem się tam bardziej jak w XC2. Mocno mi ten dodatek przypominał Tornę. Co do spoilerowych teorii z FC, których szukałeś po zakończeniu to wydaje mi się, że jednak ten wiążący z XCX jest możliwy. Mam wrażenie, że widzieliśmy inne rzeczy w filmiku przed końcową walką. 

Po przejściu FC wróciłem do podstawki, żeby dokończyć te trudniejsze questy i prędkość biegania była tak odczuwalna, że przełączyłem na Melię i wpakowałem jej wszystko na szybsze bieganie.. mimo wszystko ciężko mi było w to grać po FC, więc przełączyłem na casual mode, żeby szybciej podbić sobie levele z 88 na 94. Po wykonaniu tego wziąłem się za zrobienie najtrudniejszych questów w Tephra Cave i Valak Mountain i na tym zakończyłem moją przygodę z tą częścią. 

Po zrobieniu tego wszystkiego oceniam łącznie XC + FC na 9+ chociaż widzę trochę wad, ale jednak przez te kilka tygodni grałem ok. 100 godzin i nie żałuję. Fantastyczna pozycja, która ląduje w moim top 10 gier życia, ale stawiam ją najniżej w serii Xenoblade.

Edited by funditto
  • Upvote 1

Pięć. Jednej nie, bo ile bym nie kręcił czasem to mi się nigdzie nie pojawiał smok 

• Thanks 1

Dodatek zaczyna się z lv jakim się miało w podstawce? Czy jak to jest rozwiązane? 

Nie chce zaczynać dopóki nie przejdę głównego wątku. 

Z levelem wyznaczonym.

• Thanks 1

423 questy zrobione, wszystkie monado zdobyte, itemki w każdej miejscówce na 100%, affinity z każdym na maxa jak i z miejscówkami, zostało dobić dwa levele do 99 i rozwalić smoczka na 120lv i zabieram się za dodatek :banderas:

• Like 2

14 godzin temu, Strife napisał:

423 questy zrobione, wszystkie monado zdobyte, itemki w każdej miejscówce na 100%, affinity z każdym na maxa jak i z miejscówkami, zostało dobić dwa levele do 99 i rozwalić smoczka na 120lv i zabieram się za dodatek :banderas:

Szanuje. Też staram się 100% robić, ale u mnie tempo mniej imponujące bo dopiero 35h i właśnie Rikiego zwerbowałem (btw w JP wersji ma calkiem spoko głosik, nie wiem kto wpadł na pomysł żeby zrobić mu taki irytujacy eng dub). Szkoda tylko że nie poprawili eksploracji względem oryginału, tzn lokacje są fajne, ładne, duże, ale odkrywanie ich nie jest praktycznie niczym wynagradzane. W dwójce na przykład trud włożony w znajdywanie czasami całkiem zgrabnie poukrywanych miejscówek zawsze wiązał się ze znalezieniem tam przynajmniej jakiejś skrzynki z lootem, tutaj tego brakuje. Myślę że w Definitive Edition mogli pokusić się o urozmaicenie tego elementu.

• Like 1

Sama gra nadal 9+/10. Niestety dodatek mnie rozczarował. Wymuszanie startu na lvl 60 i od razu przeciwnicy fabularni na wyższym lvl i trzeba grindować. Nie no nie lubię takiego sztucznego przedłużania zabawy. Plus sama fabuła w dodatku (pipi)owa. A i to połączenie na które liczyłem gier takie nie za duże. Chociaż 

Spoiler

fajnie że połączyli z xeno x .

No i nowi towarzysze co doszli w dodatku nie moje klimaty 

Spoiler

zawsze mnie te nopony w(pipi)iały

Podsumowując xeno remaster 9+/10 a dlc 6/10 i to max. Warto i tak zagrać w remaster a jak ktoś nigdy nie grał to ta gra to must have dla posiadacza switcha.