Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera Last Story poza Japonią została już oficjalnie potwierdzona? Jak ostatnio sie tym interesowałem to nie bylo zadnego info.

 

 

Zamawiał ktoś z ultimy gre z padem? Bo tam w komentarzach pod gra ktos pisał ze to exclusive dla dwoch sklepow, wiec nie wiem czy brac jesli sie zdecyduje.

Odnośnik do komentarza

Last Story bylo pokazywane w zeszlych miesiacu na francuskich targach wiec premiera w Europie prawie pewna.

 

Wedlug Nintendo Polska ten zestaw ma byc dostepny dla nas. Jak bedzie w rzeczywistosci - zobaczymy. Ja mam zamowione. I to tez nie jest tak, ze ta wersja jest tylko gdzies tam dostepna. Hiszpania tez dostanie ten pack, w skromnych ilosciach, ale bedzie. Wiec jest nadzieja.

Odnośnik do komentarza

We Francji chyba też będzie, więc Eurogamer prawdopodobnie się walnął.

 

Edit: Na oficjalnej stronie Monolith Soft pokazał się dość ciekawy wywiad z Tetsuyą Takahashim. Mam nieodparte wrażenie, że ten nowy projekt Monolith Soft na Wii U brzmi jak jakiś sequel Xenoblade, chociaż nie wiem w sumie czy tamtejsze uniwersum daje miejsce na prequel lub sequel. Zainteresowani mogą wejść na mój blożek (link w sygnaturze).

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowy trailer wersji europejskiej:

 

I skoro Dahaka wspomniał o recenzjach to i ja dodam coś od siebie jako ciekawostkę. Zakładając ten temat zapomniałem o tym serwisie, ale mk2 jest popularną japońską stroną na której zwykli śmiertelnicy zamieszczają swoje recenzje gier. To co ce(pipi)e tamtejszą społeczność to skłonność do wystawiania bardzo srogich not. Zdarza się naprawdę rzadko, aby gra posiadająca reprezentatywną ilość recenzji miała średnią przekraczającą 80/100. Xenoblade ma 89, a dla porównania The Last Story 58 (FFXIII na PS3 - 59). Jest to chyba najwyższa nota RPG'a na tej stronie. Nieco gorsza wiadomość jest taka, że brak tu tytułów z czasów PS1, a w kategorii RPG w dziale PS2 jest niewiele gier, toteż trudno odnieść tę sytuację do największych klasyków. Ale mimo tego jest to raczej kolejna bardzo pozytywna przesłanka. Dla tych którzy chcieliby spojrzeć link:

http://wiimk2.net/title.php?title=757

Odnośnik do komentarza

Xenoblade ma 89, a dla porównania The Last Story 58 (FFXIII na PS3 - 59).

 

 

Temat jest o Xenoblade, ale jednak największą nowością posta jest wieść straszna dla posiadaczy Wii: Last Story jest być może gorsze od trzynastego Fajnala (czyli niewarte zakupu). No ale seria FF słynie z zawyżanych ocen, tak że nie tracę jeszcze nadziei.

Odnośnik do komentarza

Cry me a river.

 

To już niestety Twój problem, że cały post odebrałeś jako przytyk pod adresem Sakaguchiego. Przykład The Last Story podałem jako oczekiwanego tutaj eRPeGa na Wii, który na mk2 ma reprezentatywną ilość recenzji. Miałem zamiar podać też Pandora's Tower/Pandora no Tou, ale uznałem, że 15 opinii to za mało żeby wyciągać wnioski. FFXIII to z kolei najpopularniejszy eRPeG tej generacji który dla wielu osób ze względu na jego popularność może być punktem odniesienia. To, że osobiście uznaję, iż Mistwalker wbrew zapowiedziom niczego specjalnego nie pokazał od czasów swych narodzin nie ma tu znaczenia, bo nikogo tam niechęcią nie darzę. Na przyszłość mogę polecić abyś własnoręcznie założył temat o jakiejś grze i własnoręcznie go aktualizował dopilnowując wszelkich możliwych standardów. Jestem pewny, że wielu chciałoby doświadczyć tej łaski (w tym ja).

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Patrząc na pierwsze oceny Xenoblade, ja też już nie mogę się doczekać premiery tej gry.

Choć ogólnie przy wyborze gier nigdy nie staram się sugerować ocenami (biore wszystko co mnie interesuje:)), to jednak przy pozytywnych opiniach na temat Xenoblade nie mogę przejść obojętnie, - oby Ultima nie dała ciała...

 

Co do słabszej średniej ocen dla The Last Story względem słabego FFXIII (choć już po dziesiątce ta seria słabuje), to zapewne jest spowodowane kwestią gustu. Szczególnie, że oczekiwania być może japończyków były takie, że myśleli, że dostaną prawdziwego następcę FFX (co przekonuje do tego nie tylko osoba Sagaguchiego, ale również zbierzność tytułów). A dostali produkt zgoła inny, od tego co chcieli.

Ale w sumie nie nam o tym gdybać, możemy na razie tylko czekać na to aż sami położymy na tym tytule własne łapki, i porównamy go ze słabą "trzynastką".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurde im więcej widzę ocen i trailerków promujących (które swoją drogą i tak nie czytam ani nie oglądam) tak jednak jak widzę tak dobre noty, to nie mam pojęcia jak wytrzymam te kolejne kilka dni do premiery. Swoją drogą czy ktoś jak złożył pre order w Ultimie dostał jakiegoś maila z problemami dot. Bundle'a? bo jak na razie to u mnie wszystko gra i kto wie może jednak Ultima nie pokpi sprawy :]

Odnośnik do komentarza

Jak na standardy IGN nawet całkiem przyzwoity tekst, chociaż oceny za grafikę nie pojmuję. Skoro to najlepsze co Wii ma do zaoferowania to i nota powinna odzwierciedlać ten fakt, tymczasem autorka zestawia chyba Xenoblade wraz z grami z platform HD. Anyłej, wszystkie recenzje wprawdzie po myśli, ale nie opuszcza mnie wrażenie, że recenzenci i tak nie przechodzą eRPeGów do końca, co w przypadku tej (długiej) gry jest aż zanadto dla mnie widoczne... ; (

 

@ chrno-x

 

Kilka dni temu korespondowałem z Ultimą i powiedzieli, że jeśli dystrybutor nie da tyłka to wyślą grę tak żeby trafiła do nas jeszcze przed weekendem. Dla Ciebie powinno zresztą starczyć, bo zamówienie składałeś chyba od razu. : P Nieco gorsza wiadomość jest taka, że w zestawie nie będzie raczej plakatów. To jest właśnie ten bonus na wyłączność dla tych dwóch brytyjskich sklepów.

Odnośnik do komentarza

Jak na standardy IGN nawet całkiem przyzwoity tekst, chociaż oceny za grafikę nie pojmuję. Skoro to najlepsze co Wii ma do zaoferowania to i nota powinna odzwierciedlać ten fakt, tymczasem autorka zestawia chyba Xenoblade wraz z grami z platform HD.

 

Moim zdaniem gry powinno się oceniać "w ogóle", nie na tylko na tle platformy. Gdyby faktycznie "zrównywać" oceny, to później człowiek nie miałby pojęcia, jakie w zasadzie gry są dostępne na każdej platformie, bo najlepsza gra w historii dostawałaby 10/10, ale najlepszy symulator koparki na iPhone'a też dostawałby 10/10, w końcu w swojej szufladce najlepszy. Ponadto obecna generacja jest już mocno rozpanoszona i większość graczy ma więcej, niż jedną konsolę, albo przynajmniej rozważa kupno jeszcze jednej, a robi to właśnie na podstawie recenzji gier.

 

 

Anyłej, wszystkie recenzje wprawdzie po myśli, ale nie opuszcza mnie wrażenie, że recenzenci i tak nie przechodzą eRPeGów do końca, co w przypadku tej (długiej) gry jest aż zanadto dla mnie widoczne... ; (

 

Kapitalizm. Jeśli konkurencja może poświęcić 15 h i napisać tekst, to ty nie możesz poświęcić 50 godzin...

 

 

 

Mam pytanie odnośnie Classic Controllera. Jeśli pożyczę konsolę z samym CC i grą, to nie będzie żadnych problemów, dobrze rozumiem? Będę mógł absolutnie wszystko zrobić Classikiem?

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się co do kwestii recenzji. Po prostu w swoim wiecznym naiwniactwie wierzę w lepsze standardy, a gdy widzę, że niemal wszystkie recenzje XB brzmią identycznie to zaczynam grymasić. Co do not za grafikę - polemizowałbym, ale tu już nie chcę zbytnio schodzić z tematu. Ja generalnie jestem od lat przeciwnikiem sprowadzenia wszystkiego do cyferek, więc dla mnie najlepiej mogłoby ich w recenzjach nie być. Zmusza to czytelników do przeczytania tekstu i przynajmniej lekkiego przemyślenia jego treści. W przeciwnym wypadku zawsze jest drama i shitstorm gdy jakiś popularny tytuł nie dostanie oczekiwanej oceny.

 

BTW: CC powinien działać.

Odnośnik do komentarza

Jak na standardy IGN nawet całkiem przyzwoity tekst, chociaż oceny za grafikę nie pojmuję. Skoro to najlepsze co Wii ma do zaoferowania to i nota powinna odzwierciedlać ten fakt, tymczasem autorka zestawia chyba Xenoblade wraz z grami z platform HD. Anyłej, wszystkie recenzje wprawdzie po myśli, ale nie opuszcza mnie wrażenie, że recenzenci i tak nie przechodzą eRPeGów do końca, co w przypadku tej (długiej) gry jest aż zanadto dla mnie widoczne... ; (

 

@ chrno-x

 

Kilka dni temu korespondowałem z Ultimą i powiedzieli, że jeśli dystrybutor nie da tyłka to wyślą grę tak żeby trafiła do nas jeszcze przed weekendem. Dla Ciebie powinno zresztą starczyć, bo zamówienie składałeś chyba od razu. : P Nieco gorsza wiadomość jest taka, że w zestawie nie będzie raczej plakatów. To jest właśnie ten bonus na wyłączność dla tych dwóch brytyjskich sklepów.

 

NIestety też bym chciał, by recenzje gier (szczególnie takich długich jak Xenoblade) były żetelne, ale biorąc pod uwagę, dla przykładu naciski wydawców by jakaś tam recenzja pojawiła się przed premierą danej gry. Niestety tego nie umożliwia, a szkoda...

 

 

@ chrno-x

 

Kilka dni temu korespondowałem z Ultimą i powiedzieli, że jeśli dystrybutor nie da tyłka to wyślą grę tak żeby trafiła do nas jeszcze przed weekendem. Dla Ciebie powinno zresztą starczyć, bo zamówienie składałeś chyba od razu. : P Nieco gorsza wiadomość jest taka, że w zestawie nie będzie raczej plakatów. To jest właśnie ten bonus na wyłączność dla tych dwóch brytyjskich sklepów.

To też mnie uspokoiłeś, bo najbardziej się martwiłem o to, że Ultima się nie wyrobi i da ciała. Szkoda tylko tych plakatów, ale kto wie skąd będą sprowadzane te gry. A to że wiedziałem, że limitka z padzikiem będzie i tak w ograniczonym nakładzie, to też zamówiłem od razu jak tylko się pojawiła w Ultimie...

Odnośnik do komentarza

@ogqozo-> bez problemu powinno ci wszystko śmigać, różnica między Classic Controllerem a Classic Controllerem Pro jest tylko w ergonomii pada nie w jego budowie, gdyż mają taką samą ilość gałek, przycisków, różnią się jedynie umiejscowieniem LZ i RZ i wizualnym wykonaniem, nic poza tym, dalej potrzeba podłączać je do Wiilota(co mnie trochę irytuje bo raz ze nie mają te Classici własnych wibracji to jeszcze kabelek od nich jest strasznie krótki, choć w moim przypadku sobie z tym bez problemu poradziłem bo na kochones wiilota nie trzymam ;p).

 

@Enkidou to trochę mnie to zagięło że plakatów nie będzie, bo cholernie świetnie wyglądają, no cóż pozostaje być naiwnym i wierzyć że Ultima sprowadzi te egz. z Anglii. A co do samych ocen to też jeśli chodzi o grafę dziwnie to ocenili, czy to najwyższa półka w Wii? pod względem wykonania postaci i tekstur to nie, ale jeśli biorąc pod uwagę ogrom lokacji i ich ogólne wizualnie stylistyczne wykonanie to zdecydowanie tak. Zresztą w jRPGach to pojęcie względne, jak mieliby się skupić na samej grafie kpiąc z reszty(gameplay, fabuła) to zdecydowanie wolę aby olali grafę a skupili się na reszcie.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

@chrno-x Akurat dobrze prawisz, też wolę by się bardziej skupili na innych w rpg'u, a nie na grafice. Bo pózniej wychodzi z tego taki potworek jak "trzynastka" (oczywiście to moje subiektywne opinie), gdzie grając w tego Finala, miałem nie odparte wrażenie, że ktoś tu bardziej postawił na grafikę, kosztem całej reszty, naczele z "tunelowym" poruszaniem się...

Co do samej grafiki w rpg'ach, zawsze uwarzałem, że najlepsze rpg'i, jakie powstawały na przestrzeni lat, to te, które nie powalały nigdy grafiką.

Możliwe, że ja się tutaj powtórzę, ale od kiedy w rpg'ach najwarzniejsza stała się grafika? Jakoś przegapiłem ten moment...

Odnośnik do komentarza

Co do samej grafiki w rpg'ach, zawsze uwarzałem, że najlepsze rpg'i, jakie powstawały na przestrzeni lat, to te, które nie powalały nigdy grafiką.

Możliwe, że ja się tutaj powtórzę, ale od kiedy w rpg'ach najwarzniejsza stała się grafika? Jakoś przegapiłem ten moment...

 

 

To moment w którym stwierdzono że RPGi muszą zarabiać tyle samo kasy co sztampowe Shootery wszelkiej maści :] W Nintendo Channel jest właśnie pierwsza część wywiadu z Tetsuyą Takahashim nt. Xenoblade'a i nie powiem naprawdę coraz bardziej jaram się tym tytułem i pomyśleć że zostały tylko jeszcze 2 dni do premiery xd.

 

Swoją drogą dzisiaj padło oficjalne, powtarzam oficjalne info że The Last Story i Pandora's Tower wyjdą w Europie w 2012, Zelda: SS 18 Listopada i że tworzą nową wersję Wii która nie będzie mogła stać pionowo, pozbawiają ją wstecznej kompatybilności z GameCubem oraz co najlepsze wycofują z produkcji stary model Wii, dla mnie to niezła wtopa bo i tak produkcja Wii wynosiła gdzieś ok. 60-70 dolców a oni tną koszty produkcji? na każdym z nich już zarabiali drugie tyle co wydali na nie, ale co tam...(to tylko potwierdza że zamierzają sprzedawać gry z GaCka cyfrowo w HD gdy wyjdzie Wii U. Najważniejsze że wielka trójca wyjdzie w Europie, zostaje jeszcze kwestia Dragon Quest'a X

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na offtop - wielka trójca, to chyba tak na wyrost, bo ta generacja nie była aż tak zła, a PT nie zbierała jakiś wybitnych ocen. TLS też z opinii grających jakieś wyjątkowe się nie wydaje.

 

Edit: A tak na temat - gra prezentuje się nieźle w Dolphinie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Co do samej grafiki w rpg'ach, zawsze uwarzałem, że najlepsze rpg'i, jakie powstawały na przestrzeni lat, to te, które nie powalały nigdy grafiką.

Możliwe, że ja się tutaj powtórzę, ale od kiedy w rpg'ach najwarzniejsza stała się grafika? Jakoś przegapiłem ten moment...

 

To moment w którym stwierdzono że RPGi muszą zarabiać tyle samo kasy co sztampowe Shootery wszelkiej maści :]

 

 

No jak na razie to jRPG-i są coraz mniej zyskownym rynkiem.

 

Fakt jest taki, że dla niektórych ta "grafika" jest ważna, dla innych niezbyt. Czyli jest tak jak zawsze. Ja tam lubię, jak gra jest ładna, ale nie znaczy, że mam taki gust, jak każdy gracz na świecie, że uważam to samo za ładne, bo oczywiście tak nie jest (pamiętam, jak kiedyś bodaj Koso stwierdził, że Xbox ma najwięcej gigaherców, więc najładniejsza gra na Xboksa jest automatycznie najładniejszą grą wszech czasów - ja tam nie widzę związku między jednym a drugim).

 

O tym, że gry generalnie się staczają, to chyba wiadomo. Pogadajcie z developerami, to oni o tym wiedzą. Nowa generacja będzie oznaczała pierwszy w historii branży kryzys, bo najwyżej 10 firm będzie mieć kasę, żeby robić te tak upragnione przez media fotorealistyczne, nieprzestarzałe technologicznie gry. Reszta przerzuci się na gierki na Facebooka. Tyle że tych ludzi grających na pecetach, telefonach i Facebooku jest chyba ilościowo więcej, niż konsolowców, więc nie wiem, czy można mówić, że grafika "stała się ważna". Po prostu rozdzielił się rynek na tych, którzy pragną "wielkich" gierek, i tych, którzy pragną "małych" gierek. W innych branżach to podobnie działa. Niestety po drodze znikają produkty dla takich jak ja, którzy lubią wysokobudżetowe gry, ale tylko takie, w których pisanie, design i testy poszło tyle samo kasy, co w renderowanie tekstur. Dlatego tak bardzo lubiłem DS-a - ostatnia konsola, na której faktycznie wyszło sporo ciekawych gier fabularnych, no i teraz Wii, też tego trochę jest. Ale to może już ostatni taki kopromis.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...