Skocz do zawartości

Uncharted: Golden Abyss


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak wziąłem i nie żałuję . za(pipi)isty sprzęcik ! fakt gier może nie za dużo (uncharted , wipeout , rayman , lbp, to moje hiciory , ale wiem , że jest jeszcze parę które się podobają innym lub ja jeszcze nie ograłem) , ale zawsze przed snem obadasz neta i naprawdę wysokiej jakości youtobe . Choć też bym tak naprawdę nie narzekał na gry , bo mi to zupełnie wystarczy (dodam , że mam konsole stacjonarne ) . Wogóle jestem mile zaskoczony jakością wykonania jak i działania konsolki , polecam !

a no i jeszcze jak masz plusa.... :yes:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

rozpier.dol jak ten Uncharted wygląda...im dalej w las tym lepiej...tekstury czy modele postaci gorsze niż na ps3 ale sama dżungla i widoczki, a nawet sama woda podobają mi się bardziej niż w U1. Jak tak wygląda tytuł startowy to strach się bać do czego Vita jest zdolna jak ktoś wreszcie usiądzie nad nią porządnie(widać już np po Killzone Mercenary). Ogólnie Golden Abyss to taka jedynka na sterydach i każdy który pierwszą część przygód Drake'a ceni sobie bardzo na pewno się nie zawiedzie - chodzi o to, że jedynka z ps3/golden abyss ma ten specyficzny feeling i prowadzenie akcji(bez filmowych scen). Na plus duża ilość zagadek i świetna zabawa z skarbami, o wiele wiele wiele lepiej rozwiązane niż w częściach na ps3.

 

Długość gry,sekrety,oprawa,dźwięk - no wszystko dopięte na ostatni guzik

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie ukończyłem, wow jak to swietnie wyglada, jestem naprawde pod dużym wrażeniem, tak samo jak ścieżka dźwiękowa super sie to wszystko komponuje

 

Ogólnie trochę mało urozmaicone miejscowki, w sumie tak jak w U1 ale grało sie naprawdę fajnie, jedyne co mnie razi to strzelało sie jeszcze gorzej niż na ps3 :)

Odnośnik do komentarza

mi się w strzelaniu podobało, że można sobie pomóc wychylając vitę...szczególnie przy snajperce to było miodne. Ale fakt, samo celowanie jest średnie i walenie z kapiszonów obecne - taki unit13 choć sto razy gorszy jako gra ma wg mnie o wiele lepsze feeling ze strzelania

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Skończyłem wczoraj i muszę powiedzieć, że Golden Abyss może stać w szeregu z pozostałymi grami z serii.

 

GA był tytułem startowym i miał zachwycić stroną techniczną i to też robi. Co prawda po oczach razi aliasing i przyczynia się do tego nienatywna rozdzielczość 720x408. Do tego mam zarzut do jakości wykoniania ognia. Jest paskudny i mierziło mnie przechodzenie obok niego za każdym razem.

 

Ale takie widoczki to w GA codzienność

 

 

 

2013_08_10_103109.jpg

2013_08_10_115904.jpg

2013_08_10_120008.jpg

2013_08_10_120108.jpg

2013_08_12_222427.jpg

2013_08_12_222445.jpg

2013_08_13_103654.jpg

2013_08_13_173800.jpg

2013_08_13_190916.jpg

2013_08_13_193957.jpg

 

 

 

Historia w grze jest fajna i przyjemna, zgrabnie poprowadzona jak na Uncharted przystało. Najciekawiej się robi gdzieś w troche ponad połowie gry kiedy pojawia się Sully, ale pierwsza część też jest spoko. Tak jak wielu wspominało najbliżej jest grze do jedynki bo miejscówki są dość mało zróżnicowane i dużo tutaj biegania po dżunglach i jaskiniach. Brakowało mi jakiś wielkich zdarzeń do których dwójka i trójka przezwyczaiły. Było pare skryptów ale człowiek po Uncharted dzisiaj spodziewa się więcej.

 

Zagadni natomiast były świetne. Fajnie przemyślane i wykorzystujące kozackie ficzery Vity tak samo jak minigierki. Odrysy węglem i czyszczenie zabytków FTW!

 

Voice acting i motion capture najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem na handheldzie. Ale czy mogło być inaczej? Przecież zrobiony w taki sam sposób jak na dużych konsolach.

 

Golden Abyss to pełnoprawna część, w którą w końcu jako fan serii zagrałem. I każdy kto się za niego uważa, nie może przejść obojętnie obok niej. Bardzo bym chciał, żeby zapowiedziano kolejną część na Vite robioną przez Bend i teraz kiedy Vita jest już jakiś czas na rynku myślę, że opanowali ją do tego stopnia, żeby zrobić grę w natywnej rozdzielczośći i spróbować dowalić pare akcji powodujących opady szczeny.

 

8.75/10

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

spokojnie da się lepiej, nawet kiedyś samo Bend o tym mówiło...zresztą podobno developing Golden Abyss trwał tylko rok, a i tak efekty są świetne. Killzone Mercenary jest wg mnie ładniejszy, a chodzi w natywnej rozdzielczości i ma świetny antyalliasing. Co do ognia...to chyba jakaś wada układu graficznego konsoli...efekty dymu itp w mizernej rozdzielczości ma tez min. wipeout, lbp, a nawet killzone

 

btw a screeny na pc zawsze wyglądają szpetnie :P nie ma tej plastyczności oprawy i super kolorów jakie wyciąga oled vity, poza tym są nawet po zminiaturyzowaniu i tak większe niż przekątna ekranu vity. Mogliby ten program do robienia fot poprawić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Za kille pod rzad, za skonczenie gierki i oblokowanie crushinga, za killsy jakas tam bronia. Ogolnie kiepsko, chcialem splatynowac, a tu musze jeszcze raz przechodzic, zeby moc pozniej jeszcze raz (na crushingu) przejsc Oo. Lipa, panie, przynajmniej u mnie. Radze uwazac

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ma ktos te karty zebrane zebysmy mogli przez near sie nimi wymienic? Strasznie glupie trofea :confused:

 

Zaliczylem gre jeszcze raz na hardzie z trofeami i to naprawde kapitalna pozycja. Dla samego Uncharted warto choc kupic Vite zeby potem ja sprzedac, ale zeby go ograc, jako fan serii.

 

Pozostaje jeszcze przejscie na crushingu, mastering broni i te cholerne karty.

 

Przez Zlota Otchlan mam ogromna ochote zrobic sobie maraton ze wszystkimi czesciami Uncharted :)

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

chlopaki jestem w 15ch na ng+ i mam maly problem. chase nie moze skonczyc 2go odrysu a ja nie wiem co robic? Moje odrysy sa ukonczone tak jak wszystko gdy idziemy gre ponownie. Brakuje tylko tych w srodku ale nic na to nie wskazuje by je ukonczyla. cos jest zle?

Edit.

Dobra juz poszlo po resecie chaptera.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Żałuję, że dopiero teraz mam okazję ogrywać Golden Abbys, gra jest naprawde rewelacyjna + fajne wykorzystanie funkcji vity, jedynym minusem jaki odczuwam to strzelanie, zdecydowanie najsłabszy element w tej grze. Chciałbym aby zrobili jeszcze jakąś część na vitke w takich mocno przygodowych klimatach.

 

Jak rzygałem już Uncharted po części 3ciej i po absurdach oraz nieśmiertelności Drejka, tak teraz mam ochotę na kolejną część naszego awanturnika i marzy mi się End Thief't jako połączenie przygody w poszukiwaniu skarbów + podanie tego w stylu U1 i GA + "dorosłość" i narracja oraz walka(strzelanie) jak w The Last of Us

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

No dla mnie to w ogóle 1szy U jakiego miałem okazję zagrać i ukończyć i jestem zachwycony. Gra jest wspaniałą przygodą jeśli mamy ochotę na jakiegoś singla tak napisanego (bez żadnych coop, online itp). Świetna reżyseria, chłonąłem jak dobry film przygodowy. Całościowo dobrze wyważony szpil, nie czułem znużenia, ani żaden element mnie nie nudził, co się zdarza w innych grach. Na pewno będę próbował pocisnąć platynę za jakiś czas, ale już z trigger gripem, bo strzelanie dość niewygodne na vicie. Ale samo w sobie jest ok, są banieczki, czuję różnicę między broniami (zasięg, celność, dmg) i świetnie się docelowuje banie czujnikiem ruchu np snajpą, jak sobie ustawimy czułość pod siebie  :) Ale przecież nie o strzelanie w tej grze chodzi, to nie Gearsy :P Vita mnie rozwala ciągnąc takie tytuły i liczę na kolejne U oraz remastery na PS4, bo ominęła mnie świetna seria..

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.