Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że niektórzy mają wyprane głowy przez marketing jak słyszą czytnik, myślą Kindle. Kupować za 250zł podstawową wersję bez podświetlenia to dla mnie śmieszne raczej. Chcesz poczytać w nocy? -pal lampkę albo światło. Wracasz późno wieczorem autobusem, w którym nie za dobrego oświetlenia-nie poczytasz.

 

Za 300zł chodzi na allegro Cybook Odyssey Frontlight HD, dobra obsługa PDF(tryb reflow), podświetlenie, bateria trzymająca 3 tygodnie przy codziennym używaniu. Kupiłem go w grudniu i nie wyobrażam sobie czytnika bez podświetlenia dlatego zadziwia mnie to polecanie kindle(coś jak produkty apple, płacisz za marketing i znaczek na plastiku)

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Kindle to głónie moda i fakt że wyraz "kindle" stał sie synomimem czytnika ebooków. Tymczasem, na rynku jest dużo lepszych, bardziej otwartych czytników, z pełnym polskim wsparciem serwisowym.

Ja używam Booksa i  za żadnego uposledzonego kindle bym nie wymienił. Łyka wszystkie znane ludzkosci formaty, a pdf-y w trybie reflow to poezja, równie dobrze to wygląda jak ebooki w formacie mobi.

No ale wiadomo, kindle taki modny wow.

Odnośnik do komentarza

Co ty pie.rdolisz. Jak zwykle regułki plebsu, jak z Apple, że modne, że drogie, że to samo. Kindle to przede wszystkim chmura i ekosystem Amazona i marka i popularność nie wzięła się z du.py. Największa księgarnia na świecie. One-click buy, rewelacyjne ceny. Wsparcie Amazona jest takie, że jak czytnik się zepsuje to wysyłają nowy. Jak dostaniesz to się potem martwisz, żeby odesłać im stary. Nie kręcą nosem. Kindle jest dobrze wykonany, jest tani, jest godny zaufania i stoi za nim jedna z największych firm swiata a ten czytnik jest ich najpopularniejszym produktem. Nie ot tak, ale dlatego, że ludzie go kupują, bo go lubią, bo im odpowiada, bo są do niego przekonani, a wyskakujesz z jakimś Booksem o którym nikt nie słyszał i jedyna jego zaleta to pewnie to, że jest z 50 zł tańszy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byla kiedyś plotka, ze jakiś handlarz z Allegro sprzedaje Kindle w komplecie z dwoma kubkami ze Starbucksa i torbą reklamówka Zary. Bylem pewien, ze to urban legend, ale teraz czytając wypociny co niektórych, hestem pewien, że to prawda.

LOL, ekosystem Amazonu. Pewnie kazdy posiadacz kupuje tam ebooki. I od razu konwertuje Calibrem. Beka. Wszyscy znani mi Kindlowcy kupuja ebooki na chomiku, ale spoko w wielkim świecie pewnie kazdy Polak czyta Szekspira po angielsku i Marqueza po hiszpańsku.

Technicznie rzecz biorąc, kazdy czytnik jest bardzo podobny, a ekrany e-ink chyba są od jednego dostawcy. Ale luzik, kindle to elyta, bo używał go jakis pionek w hollywoodzkich komediach romantycznych.Różnica między czytnikami to software, który w Kindlu jest po prostu sztucznie ograniczony. Fakt to nie bug to feature :-)

To zabawne, ze fanbojtwo wyzera niekorym mozgi nawet jesli chodzi o drobnostke za 4-5 stowek. Przy czym to akurat czytniki z rodziny Boox są od Kindli droższe, za jakosc się płaci. Ale nie, na forumka wpadl jakis typ, który sprzedał nerke, zeby kupic kindla i się podlansowac, i wie oczywiście lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kindla za 250zł to w dupe mógłbym sobie wsadzić bo czytam wyłącznie po nocach i nie muszę palić światła(szczególnie jak ktoś śpi kilka metrów obok) albo męczyć oczu przy lampkach a tam mam eleganckie podświetlenie i nawet po 3-4h sesjach nie czuję zmęczenia.

Za kindle z podświetleniem zapłaciłbym +420zł, po co przepłacać?

 

Przyznam, że czasem wpadnie w ręce jakiś .pdf z chomikuj to chyba dobrze, że nie muszę robić jakichś konwersji(z tego co wiem jak materiał źródłowy nie jest zbyt idealny to czasem bardzo pokraczne konwersje wychodzą.

Przykładowy pdf na cybooku http://imgur.com/c3Do9TK

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja uzywam od lat juz ntego modelu kindle i jestem bardzo zadowolony.

I co , dupe wam zal sciska ?

Jak kogos stac na jednorazowy zakup rzedu 400zl to nie ma sie co zastanawiac.

Ale zawsze mozecie siegac po swoje super chinskie hardwareowe odpowiedniki oszczedzajac 100 zl, szanuje to ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

I ja dodam swoje 3 grosze.

Miałem Kundla z rok, fakt kupiony na fali hajpu. Działał ok, ale bez calibra nie podchodz bo epuba czy pdf to ##@! nie odpali.

Potem Kundel sie rozwalił a raczej rozwalil go 3letni synek kimpla i musialem kupic nowy czytnik

Tym razem poczytalem testy, opinie w necie i kupilem produkt konkurencji.

Nie bede robil flejmu, nie napisze jakiej marki, jednej z tych o jakiej pisza koledzy powyzej.

I powiem tak, nigdy wiecej Kindle. W końcu mam normalny dzialajacy czytnik ktory potrafi działać na epubach i pdf.

Nie wiem co z tego maja goście robiscy reklame Kindlowi, ale nie chce mi się wierzyc ze robia to bezinteresownie. Handluja nimi na allegro czy co? Ale racji nie maja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

2 tygodnie temu kupilem Kindle Paperwhite. Co prawda troche bilem sie z myslami, bo 478 zł za zachcianke to dla mnie nie jest mało, ale jestem bardzo zadowolony.

 

nigdy wiecej Kindle. W końcu mam normalny dzialajacy czytnik ktory potrafi działać na epubach i pdf.
Nie wiem co z tego maja goście robiscy reklame Kindlowi, ale nie chce mi się wierzyc ze robia to bezinteresownie. Handluja nimi na allegro czy co? Ale racji nie maja.

 

Moj Kindle dziala, jest normalny, dziala tez na epub i pdf. Moze cos zle robiles.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Pojawiły się jeszcze niepotwierdzone informacje o nowym modelu Kindle. Najprawdopodobniej w listopadzie pojawi się high-endowy Voyage oraz nowy bazowy Classic.

 

A jednak pojawi się w tym roku nowy model czytnika Kindle! Nosił będzie nazwę Kindle Voyage i ogłoszony zostanie w listopadzie. Będzie też nowy czytnik „podstawowy”, następca Classica.

http://swiatczytnikow.pl/kindle-voyage-tak-bedzie-sie-nazywal-nowy-czytnik-amazonu-bedzie-tez-nastepca-kindle-classic/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...