Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Bez reklam 219 USD albo 189 EUR. I okładka 45 USD lub 45 EUR. Trochę drogo się robi. Ciekawe czy według testów rzeczywiście będzie najlepszym czytnikiem "jeśli kogoś stać", czy jednak zmiany nie będą przekonywujące.

Na papierze lżejszy, mniejszy i z lepszym ekranem niż PW2. Interesujące jak w praktyce sprawdzi się ta zmiana stron z naciskaniem ramki.

 

Z kolei ten nowy Classic średnio przekonuje. Dotyk zamiast fizycznych przycisków, większa waga, większe wymiary. Plus nieco wyższa cena. Jeśli ktoś chciał kupić czytnik po taniości, to chyba lepiej brać starego Classica póki jest dostępny.

 

*nie daję linków, bo opis jest łatwo dostępny na stronie amazona, a ceny w euro na niemieckim amazonie

Odnośnik do komentarza

Zayebali mi juz jakis czas temu w PKP Kindle Paperwhite, w koncu sobie zamowilem nowego.

 

Wczoraj przyszedl, oto moj komentarz: GLORIOUS!

 

Po prostu nieporownywalnie lepszy w stosunku do Paperwhite 1 - wieksza pamiec, lepszy ekran, lepsze podswietlenie, lepszy procesor, za(pipi)iste funkcje (chociaz nie wiem, moze one akurat zostaly dodane w jakims update do 1nki, nie mam pojecia).

 

No i do tego okladeczka, chyba oryginalna, brazowa, ze skory [nawet jesli jest to podroba to mam to gdzies, bo jakosc wykonania wymiata]

 

479zl + 79zl za okladke (+przesylka). Nóweczki z allegro - typ prowadzi konkretna, masowa sprzedaz na allegro, oprocz mnie 70iles osob juz to kupilo. A dlaczego taki tani? A no, dlatego, bo z Hong Kongu (chyba, bo krzaczki na opakowaniu - Chin bym nie obstawial, w Japonii ceny pewnie bylyby wysokie, najbardziej Hong Kong pasuje, ale ja nie jestem znawca azji, tak wiec nie wiem).

 

Tak wiec beka z Vintage, moze i bedzie lepszy, ale na pewno nie bedzie to az taka roznica aby usprawiedliwiac upgrade z Paperwhite 2 do Vintage (220$ w stanach + cło + koszty przesyłki [chyba, ze ktos ci w walizce ze stanow przywiezie] / 178funtow na amazon.co.uk - ceny oryginalnej okladki rowniez srogie).

 

Powiem tak, z Paperwhite 1 opyla sie robic upgrade, z Paperwhite 2 nie.

 

 

edit:

Ktos moze powiedziec, ze nie widzialem przeciez na wlasne oczy tego Vintage - ale ja powiem tak: ale za to widzialem Paperwhite 2, ktory po prostu jest przeza(pipi)isty, po prostu wymiata. Bardzo duzy postep wzgledem pierwszej wersji, na prawde sprzet 1 klasy.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chce kupić czytnik. Jestem już praktycznie przekonany choć zawsze byłem przeciwny.

Czytałem dużo opinii, o różnych czytnikach jednak chyba najbardziej jestem przekonany do Kindla PW 2. Co jest dla mnie dziwne, bo zawsze wybierałem mniej high endowe sprzęty i raczej wolałem coś niszowego, ale lepszego i tańszego. Z opinii jednak PW2 ma najmniej wad w stosunku do innych Onyxów, Pocketów czy innych rzeczy.

Kluczową sprawą dla mnie jest podświetlenie, bo często czytam w nocy jak moja pani śpi. I nie lubi tego bo nawet lampka daje w(pipi) światła. Na dotyku mi nie zależy, ale na lekkości i wygodzie już tak.

Nie mam, żadnego limitu pieniędzy - bo to zakup na 2 osoby (ja i moja) i na bank się zwróci. Sęk w tym, że nawet mimo tego wolałbym nie wydawać prawie tysiąca złotych na gadżet, bo nie jestem tego typu osobą.

Czy bez kitu PW2 będzie najlepszym wyborem? Calibri się dobrze spisuje przy konwersji z epub do mobi (nie przeszkadza mi w ogóle to, że czasami będę musiał to robić). Jeśli tak to gdzie zamówić? Na amazon.de kosztuje 400zł, czy lepiej w PL sklepie? Jak z awaryjnością/gwarancją? I jak część książek będę podprowadzał z chomika (niszowe) to amazon mi coś zablokuje?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Classica oddałem tacie, a sam kupiłem sobie nowego Paperwhite 3. Myślałem nad Voyage, ale wliczając oryginalną okładkę Paperwhite kosztuje 2/3 ceny Voyage, a w aktualnej odsłonie ma ten sam ekran 300 ppi.

 

Czytałem na razie raptem parę godzin, ale tak na szybko:

 

Światełko okazuje się być super opcją. Nie tylko pozwala na czytanie w ciemnościach czy przy przygaszonym świetle, ale też polepsza komfort czytania nawet w dobrze oświetlonym pokoju. W domu czasem usiadłoby się tam gdzie nie ma lampki do czytania, a teraz nie jest to żaden problem. W podróży to już w ogóle deal breaker; pamiętam jak kiedyś podróżowałem autokarem i czytałem póki nie zaszło słońce - teraz nie byłoby już takiego problemu. Zasadniczo dzięki tej funkcji czytanie na czytniku staje się lepszą alternatywą niż czytanie na papierze.

 

Rozdzielczość jest już w pełni satysfakcjonująca. Litery są ostre, czytelne i można spokojnie pokusić się o czytanie nawet niewielkiej czcionki. Nawet patrząc z bliska nie można dopatrzyć się jakiegoś rozmycia i myślę, że w tym aspekcie osiągnięto już zupełnie wystarczający poziom.

 

Przełączanie stron działa bardzo dobrze i jest intuicyjne. Oglądałem Voyage i podobały mi się te fizyczne przyciski, ale w praktyce dotyk działa jednak całkiem nieźle. Powiedzmy, że jeśli siedzimy w fotelu i trzymamy czytnik, to opcja zmiany stron na ramce gdzie zwykle trzymamy kciuk jest wygodna, ale z drugiej strony lekko nacisnąć ekran to też nie problem. Z kindle na stojaku dotyk sprawdza się lepiej, a tak czy siak to w sumie szybsze niż przewrócenie strony w papierowej książce. 

 

Dodatkowe funkcje jak słownik czy wbudowana Wikipedia działają dobrze, podobnie szybkość działania czytnika i np. wychodzenia do menu jest niezła, chociaż tutaj jeszcze jest miejsce na poprawę. Nie chodzi mi o to, że czegoś brakuje, po prostu kiedyś pewnie zrobią szybszy czytnik i będzie to od razu czuć, a np. w kwestii rozdzielczości ewentualna ewolucja nie powinna już być tak zauważalna. 

 

Czytnik wygląda porządnie. Matowy, przyjemny w dotyku plastik, dyskretne czarne logo, dobre spasowanie. Nie jest to produkt premium, ale sprawia pozytywne wrażenie.

 

Oryginalna okładka oczywiście nie zawodzi. Dobrze wykonana, pasuje idealnie, wybudza i usypia czytnik, a do tego magnes jest całkiem mocny i zapobiega przed otwarciem.

 

A tak poza tym to Amazon.de wysyła teraz bezpośrednio do Polski, a do przyszłego poniedziałku jest promocja na Paperwhite 3, którego kupić można 20 euro taniej, co jest niezłym pomysłem jeśli macie jakiś starszy model albo chcecie kupić pierwszy czytnik :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

nie kindle, ale inny e-reader.

 

slyszeyli o onyx inkbook? reader oaprty na androidzie, 530 zl kosztuje, ale tu jest najwiekszy myk ktory mnie zadziwil. Legimi oferuje ten reader za 1 zł + 50 zł comiesięcznej opłaty przez dwa lata, a w ramach tego dostajemy za darmo dostęp do 12 tysięcy książek dostepnych w ich ofercie. Co Wy o tym myślicie? zawsze preferowałem i będę preferował papier ponad e-papier, ale wydaje mi się, żę ofeta jest całkiem kusząca. Ktoś coś powie?

Odnośnik do komentarza

Dystrybutorem tego jest ArtaTech, wiec pewnie za pol roku można będzie zapomnieć o updatach ich kalecznego softu, a po awarii i odesłaniu na serwis usłyszysz, ze ładowałeś zła ładowarką, albo w dziwny sposób rozpadnie ci się gniazdo microusb i stwierdza uszkodzenie mechaniczne. Pierwszy inkbook ktory do oferty legimi wszedl kilka miesiecy temu juz jest wycofany z sprzedaży, i do dzisiaj nie rozwiązali problemu z mrugajacym podswietleniem na niskich poziomach. Więc ogólnie nie warto się w to pchać, szczególnie z umowa na dwa lata.

Odnośnik do komentarza

Ja w swoim Booksie miałem awarię, ArtaTech wysłała na swój koszt kuriera, po tygodniu miałem z  powrotem sprawny czytnik. Bardzo sprawnie przeprowadzona reklamacja. Chyba że coś się zmieniło, bo pisze o przypadku sprzed ponad 3 lat.

Jeśli ktoś szuka alternatywy dla Kindle to na chwile obecną najlepiej jednak wygląda oferta Pocketbooka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Kindle Oasis

 

71pfsljAeHL._SL1000_-400x400.jpg

 

http://swiatczytnikow.pl/kindle-oasis-juz-jest-zaporowa-cena-290-euro-z-okladka/

 

Poza wykończeniem, mniejszą wagą i jeszcze lepszym podświetleniem, główną zaletą ma być dłuższy czas pracy na baterii dzięki funkcji ładowania z okładki. Akurat ten aspekt w Kindle chyba nie wymagał poprawy. Ekran najprawdopodobniej dalej ten sam co w PPW3 i Voyage, cena 290 euro (przy PPW3 pojawiającym się w promocjach za 99).

 

Luksusowy model dla największych fanów czytników, ale patrząc racjonalnie mało opłacalny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...