Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

chomik? a fuj, na co to komu. tylko legalne źródła :D chociaż wątpię, czy będe duplikował niektóre książki elektroniczne, które mam fizycznie... 

 

Swoją drogą, dziś na legimi wróciły czytniki za złotówkę + pierdyliard książek w ramach abonamentu, warto się skusić? Obecnie gorzej u mnie z kasą i trochę sobie na własnego kindla poczekam, to może chociaż inkBOOK Prime?

also, legimi ruszyło też na kindlu. 

 

Nie pochwalam chomika, ale nie oszukujmy się - 30 zł za ebook to jakiś nieśmieszny żart. W mojej ocenie to jest złodziejstwo. Ta sama książka wydana na papierze jest tańsza od pliku... Owszem, są promocje na ebooki, ale w okolicach premiery taniej jest kupić w księgarni. Kojarzy ktoś kolekcję Świata Dysku z ceną 13 zł za książkę w prenumeracie??

Uczciwa cena na poziomie 10 zł za ebook na premierę i papierowej już nie kupię żadnej...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Nosiłem się z zamiarem kupna od roku, ale nie miałem gdzie przetestować. Znajomy nabył ostatnio i po krótkich oględzinach sam kupiłem. Lubię czytać, ale z tradycyjnymi książkami mam ten problem, że po prostu niewygodnie mi się je czytać, a po dniu pracy pół godziny czytania i mi oczy mgła zachodziły przez co czytałem ledwie parę książek na rok.

 

Kindle wyeliminował u mnie wszystkie niedogodności związane z czytaniem, nie męczy wzroku no i można bez problemu czytać na leżąco :D (ostatnie na co mam ochotę po 8-9 godzinach w pracy, to garbienie się nad książką). 

 

Od pierwszego marca 3 książki przeczytane i zabieram się za kolejne. Przy okazji sprawdziłem Legimi i wykasowałem po 2 dniach. Książek na Kindla tyle co kot napłakałpomimo tego, że w księgarniach wszystkie książki są dostępne w tym formacie.

 

Szkoda tylko, że moja mania zbieractwa prowadzi do tego, że wszystkie książki będę musiał kupować cyfrowo jak i w fizycznych wydaniach ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pany, kilka pytań odnośnie Kindla bo jestem już praktycznie zdecydowany na Paperwhite 3, głównie dla opcji podświetlenia (jak to możliwe, że wcześniejsze modele tego nie miały?). Brać ze sklepu Amazona.de czy na allegro? Internety piszą, że lepiej brać bezpośrednio z amazon z powodu ich (rzekomej) wzorowej obsługi klienta w przypadku reklamacji, z drugiej strony są głosy, że ludzie odsyłali im nowy uszkodzony czytnik a dostawali z powrotem wersję refurbished. Brać wersję z reklamami czy bez? Jak wezmę z amazona to nie mam za dużego wyboru ale już na allegro jest wybór i różnica cenowa jest znaczna. Te reklamy można wyłączyć? są uciążliwe?

Odnośnik do komentarza

Nie ma co przepłacać za czytnik bez reklam - reklamy są na ekranie gdy z czytnika nie korzystasz, w momencie uruchomienia nie ma żadnych reklam. Jeżeli chodzi o etui, to polecam zajrzeć na allegro, bo są fajne za nie więcej niż 50 zł co wyglądają jak skóra z funkcją wybudzania - spasowane idealnie i bardzo ładnie wygląda, dodają jeszcze folię na ekran (sam mam taki, mogę wieczorem fotkę wrzucić).

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, mcp napisał:

Kupiłem z amazona niemieckiego i dostałem wersję na rynek meksykański xd bardzo fajny gadżet, tylko z tymi cenami za e-książki to faktycznie przeginka, chyba trzeba dodać swiatczytników do newslettera i czekać na promocje.

 

WUT?!?! E-booki są często tańsze niż tradycyjne książki, jak do tej pory kupiłem książek za 300-400 zł i średnia pewnie poniżej 20 zł. Najgrubsze promocje są na stronie Świata Książki. Polecam też zaglądać na lubimyczytać.pl, tam do każdej książki jest zestaw aktualnych cen z ~20 e-księgarni (na Świat Książki trzeba sprawdzać osobno, bo nie uwzględniają).

Edytowane przez Pacquiao
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...