Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Wnioski po ponad miesiącu używania PW3 - najlepszy gadżet elektroniczny jaki kupiłem. Właściwie to był prezent dla żony, która mocno się przed nim broniła a po dwóch tygodniach od zakupu zaczęła się zastanawiać dlaczego dopiero teraz to kupiliśmy. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o czytnikach innych firm ale podoba mi się jakość wykonania kundla, wytrzymałość baterii (nie pamiętam kiedy ostatnio był ładowany) i opcja podświetlenia (konieczność!). Polecam mocno.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Od poczatku. Ksiazki kupione na Amazonie beda sie bez problemu synchronizować, wiadomo. Ksiazki kupione w polskich ksiegarniach i wyslane na chmure  kindla nie beda, tak samo jak wrzucone bezposrednio po kablu. Mozna ksiazki spoza amazonu konwertowac w calibre, dodajac im numer isbn/asin ksiazek z amazonu, wtedy bedzie synchronizacja, ale to potencjalne zarzewie problemow.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2018 o 10:30, mcp napisał:

Wnioski po ponad miesiącu używania PW3 - najlepszy gadżet elektroniczny jaki kupiłem. Właściwie to był prezent dla żony, która mocno się przed nim broniła a po dwóch tygodniach od zakupu zaczęła się zastanawiać dlaczego dopiero teraz to kupiliśmy. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o czytnikach innych firm ale podoba mi się jakość wykonania kundla, wytrzymałość baterii (nie pamiętam kiedy ostatnio był ładowany) i opcja podświetlenia (konieczność!). Polecam mocno.

 

W dniu 17.07.2018 o 21:16, Malibu napisał:

Kupiłem P3 + skórzane etui + ładowarka (była dobra cena na komplet to wziąłem) :banderas:Teraz tylko jakieś książki jakies trzeba kupić

Tak myślę, czy czasem kobicie nie kupić, bo ta co chwile kupuje jakąś książkę  i nie za bardzo już się mieszczą/

PW3 a P3 to to samo?

https://www.amazon.com/Amazon-Kindle-eReader-6-Inch-Touchscreen/dp/B00ZV9PXP2

Widzę że na stronce jest jeszcze wersja Oasis, najdroższa.

 

I wiem, że pewnie było, ale jak wygląda wgrywanie książek? Tworzymy konto Amazon Kindle(?) i tam jest sporo polskich książek do zakupu? Czy po prostu pdf z chomika? Czy to są jakieś specjalne pliki?

Kiedyś widziałem w sklepie ekranik i dziwiło mnie jak to jest zrobione:)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Tak myślę, czy czasem kobicie nie kupić, bo ta co chwile kupuje jakąś książkę  i nie za bardzo już się mieszczą/

 

To jest główny powód, dla którego kupiłem czytnik, książki na regale już się nie mieściły. Jak dużo czyta to kup, zwróci się prędzej czy później (ebooki są jednak trochę tańsze) i będzie na pewno zadowolona z prezentu.

 

W linku, który podałeś na dole masz porównanie dostępnych kundli, ten najtańszy nie ma podświetlanego ekranu i słabszy wyświetlacz wyświetlacz. Brałbym jednak P3 bo nie wyobrażam sobie braku podświetlenia w takim gadżecie. Jak ci się nie śpieszy to poczekaj na jakąś okazję z przeceną.

 

Książki zgrywasz normalnie po kablu albo po sieci z Amazona ale z polskimi tytułami jest tam słabo, jakieś magazyny chyba są. Format mobi. Na chomiku też coś znajdziesz :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.09.2018 o 14:33, grzybiarz napisał:

 

Tak myślę, czy czasem kobicie nie kupić, bo ta co chwile kupuje jakąś książkę  i nie za bardzo już się mieszczą/

PW3 a P3 to to samo?

https://www.amazon.com/Amazon-Kindle-eReader-6-Inch-Touchscreen/dp/B00ZV9PXP2

Widzę że na stronce jest jeszcze wersja Oasis, najdroższa.

 

I wiem, że pewnie było, ale jak wygląda wgrywanie książek? Tworzymy konto Amazon Kindle(?) i tam jest sporo polskich książek do zakupu? Czy po prostu pdf z chomika? Czy to są jakieś specjalne pliki?

Kiedyś widziałem w sklepie ekranik i dziwiło mnie jak to jest zrobione:)

Ja kupuje na woblinku lub szukam książki na lubimyczytać i tam konkretną książkę sobie wyszukuje i patrze gdzie najtaniej :cebula: . Pobieram plik i kablem na Kindla aby mieć okładkę.

Tak PW3 to jest to samo co P3 tak jakoś sie mi napisało ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Aż żal było nie wziąć przy takiej promce:

 

Di8yVTd.jpg

 

A przy Nooku Glowlight, którego używałem przez ostatnich chyba 6 lat wygląda tak:

 

PziNMr3.jpg

 

Lepszy design, więcej dioptrii, równiejsze podświetlenie i lepszy ekosystem (integracja z goodreads :fsg: ) to takie plusy, które widać od razu. Oby czytało się też lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Zamierzam sobie kupić. Możecie mi powiedzieć jak jest z dostępnością i kompatybilnością polskich tytułów na PW4. Głównie czytałem fantasy, SI-FI, oraz biografie i do tego chciałbym wrócić. Czy pozycje takich autorów jak Grzędowicz, Pilipiuk oraz im podobnych którzy wydają w Fabryce Słów będą dostępne na urządzenie Amazona? 

Dzięki:lapka:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Kaczi napisał:

Zamierzam sobie kupić. Możecie mi powiedzieć jak jest z dostępnością i kompatybilnością polskich tytułów na PW4. Głównie czytałem fantasy, SI-FI, oraz biografie i do tego chciałbym wrócić. Czy pozycje takich autorów jak Grzędowicz, Pilipiuk oraz im podobnych którzy wydają w Fabryce Słów będą dostępne na urządzenie Amazona? 

Dzięki:lapka:

 

Wchodzisz sobie na stronę dowolnej księgarni internetowej z ebookami jak np. Virtualo czy Publio, w wyszukiwarce wpisujesz nazwisko i sprawdzasz... Ot, cała filozofia...

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kaczi napisał:

Zamierzam sobie kupić. Możecie mi powiedzieć jak jest z dostępnością i kompatybilnością polskich tytułów na PW4. Głównie czytałem fantasy, SI-FI, oraz biografie i do tego chciałbym wrócić. Czy pozycje takich autorów jak Grzędowicz, Pilipiuk oraz im podobnych którzy wydają w Fabryce Słów będą dostępne na urządzenie Amazona? 

Dzięki:lapka:

Dopiero co zakonczyla sie promocja 99eur...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Używam PW4 od ponad dwóch miesięcy

 

GbgyM4d.jpg

 

i w ciągu tego czasu juz 5 książek łyknąłem. Miałem już dość marnowania czasu w autobusie na przeglądaniu neta w telefonie albo gapienie się przez okno. E-booki są tanie i szybko dostępne, fajne są promocje na ebookpoint. Nie mam porównania do innych czytników i poprzedników, ale dla mnie to jedna z najfajniejszych "inwestycji" w siebie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Żonka mi kupiła na urodziny Paperwhita 4, więc jest jaranko. Jedyne co mnie razi to brak języka polskiego i tym samym słownika. Poza tym przydałby się translator PL-EN, wtedy chętniej szlifowałbym angielski. Póki co jeszcze nie miałem okazji przeczytać coś konkretnego, ale już po jednym dniu obcowania widzę, że główny argument za fizyczną książką i jej wspaniałym zapachem zaczyna się sypać :reggie:

 

Tak na marginesie, to Amazon oficjalnie ruszył w Polsce, więc jest nadzieja, że dorzucą nasz język w Kindlu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.