Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem tego gadżetu, lecz waham się pomiędzy wersją klasyczną i z dotykowym ekranem. Jako że mam zamiar czytać dużo książek angielsko- i niemieckojęzycznych, zależy mi na słowniku. Wiem jak to działa w wersji touch- pac pac w nieznane słówko i pojawia się definicja. A jak wygląda korzystanie ze słownika w wersji classic?

Odnośnik do komentarza

Klikając krzyżakiem najeżdża się na słowo, wtedy pojawia się skrócona definicja na dole strony. Po naciśnięciu przycisku wyświetla się pełne tłumaczenie na całą stronę.

Ja wziąłem classica, bo obejdzie się bez przypadkowego przerzucania strony, jest lżejszy i trochę tańszy. Za to nie ma układu dźwiękowego, ma słabszą baterię i mniej wbudowanej pamięci niż touch. Parametry baterii i pamięci ma wciąż dobre, po prostu touch ma lepsze. Mnie to nie przeszkadza, bo do czytania classic sprawdza się świetnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie wiedziałem co to takiego, ale ciągle gdzieś widziałem o tym wzmianki i obejrzałem sobie recenzję Kindle 4 Classic i zostałem zmiażdżony tym co zobaczyłem. I pomyśleć, że na Allegro sprzedają nówki po 380 zł :D

 

Przydałoby mi się to do e-booków o tematyce prawnej, ale niestety wersje cyfrowe kosztują tyle samo co papierowe, a nie dam za kawałek kodu 200zł :/

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Próbował ktoś z was czytać mangę na kindle 4? I czy jak zamówię wersję z reklamami na allegro, której chyba nie można zamówić z USA do Polski to Amazon uzna mi gwarancję? Bo podobno zdarzały się takie przypadki.

 

Czytanie mangi to ogólnie zły pomysł na tak małym ekranie.

 

Jakie przypadki? Nieuznania gwarancji? Na ogół Amazon uznaje gwarancje na KindleSO, tyle ze musisz odesłać go na własny koszt do stanów, a oni i tak odeślą go po naprawie tylko na adres w USA. Wyjściem jest wykupienie zdjęcia reklam (dopłacenie różnicy w cenie miedzy SO a International), ale tego nie testowałem, w necie tez ludzie raczej teoretyzują tylko ze to powinno zadziałac, ale nikt nie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A te tańsze z Allegro to nie są przypadkiem wersje z reklamami przeznaczone domyślnie na rynek amerykański? Jeśli tak, to bierz bezpośrednio z Amazonu, bo będziesz miał problemy z gwarancją. Koledze padł ostatnio czytnik i w związku z tym, że kupił na Allegro wersję, która nie jest przeznaczona na międzynarodowy rynek, musiał pokryć koszt wysyłki do USA uszkodzonego Kindla.

Odnośnik do komentarza

Czy w opcjach jest mozliwosc zmiany jezyka menu? Chce kupic Kindle 3G w dojczach i troche obawiam sie, ze pozniej nie bede mogl zmienic z niemieckiego na angielski :confused:

 

Nie ma takiej opcji w kindle 3G bezdotykowym.Nowe kindle dotykowe(w tym 3G) zawieraja opcje zmiany jezyka.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam dość dziwne pytanie: chce kupić game of thrones książkę, tyle ze w oryginale. i:

 

za 30 książkę

czy 23 zł za edycję kindle

z tym że nie mam kindle'a. czasem sobie czytam książki na kompie lub telefonie i o tyle fajnie, że mogę zobaczyć definicję danego słowa. jestem mocny na tyle aby przeczytać w oryginale, ale boję się, że będę musiał co parę minut zaglądać do słownika w komie czytając książkę papierową. na komie-kompie mogę od razu poznać definicję.

jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy na telefonie będziesz miał możliwość czytania książek z Amazona - sprawdź zawczasu.

Co do kwestii języka to Martin operuje nim na tyle dobrze i zrozumiale, że słownik będzie zbędny. Ale to tylko moje doświadczenia.

Oczywiście zamiast czytania z ekranu kompa/komórki zachęcam do kupna Kindle'a, bądź czytania z papieru.

Odnośnik do komentarza

dziwne, bylem pewnien ze napisałem posta. no cóż, napiszę jeszcze raz:

 

tak jak pisze soq, mam sprzęt z ios i tam jest appka amazona kindle, więc z tym nie ma problemu. dziś coś zamawiam z amazona i zastanawiam się, czy kupić książkę, czy elektroniczne wydanie. przy polskiej wersji nei byłoby dyskusji i wziąłbym knigę, ale w e-wydaniu zaletą jest szybkie sprawdzenia definicji słowa. słownictwo nie jest megaskomplikowane, bo ściągnąłem demo game of thrones na ibooks, ale co 2-3 strony jest słówko, którego nie znam.

 

edit:

Kindle titles for your country are not available at Amazon.co.uk.

Please shop for Kindle titles at

Amazon.com

.

 

:(

 

a na amazon.com jest za 12 dolców. jeszcze jest na ibooks za 7 euro, ale to już nie jest aż tak atrakcyjna cena.

Edytowane przez Rambo7
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli się zastanawiacie nad dopłatą do wersji z reklamami to przestańcie. Ja zaryzykowałem i wziąłem od zaufanego sprzedawcy na allegro z fakturą i gwarancją wersje z reklamami. W ogóle nie przeszkadzają, a przynajmniej od czasu do czasu coś nowego na czytniku się dzieje. Nie są to jakieś beznadziejne reklamy, a czasem ładne obrazki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 

 

dziwne, bylem pewnien ze napisałem posta. no cóż, napiszę jeszcze raz:

 

tak jak pisze soq, mam sprzęt z ios i tam jest appka amazona kindle, więc z tym nie ma problemu. dziś coś zamawiam z amazona i zastanawiam się, czy kupić książkę, czy elektroniczne wydanie. przy polskiej wersji nei byłoby dyskusji i wziąłbym knigę, ale w e-wydaniu zaletą jest szybkie sprawdzenia definicji słowa. słownictwo nie jest megaskomplikowane, bo ściągnąłem demo game of thrones na ibooks, ale co 2-3 strony jest słówko, którego nie znam.

 

edit:

Kindle titles for your country are not available at Amazon.co.uk.

 

Please shop for Kindle titles at

Amazon.com

.

 

 

:(

 

 

a na amazon.com jest za 12 dolców. jeszcze jest na ibooks za 7 euro, ale to już nie jest aż tak atrakcyjna cena.

 

 

Próbowałeś dodać nowy adres z uk, jakiejs ambasady np? Kupujemy tak gierki z amazon.com i działa.

 

powinno być tak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...