Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

kindle jest ok , tylko na tej aukcji mowia , ze jest to wersja bez reklam (zwykle drozsza) , a na samym koncu , ze podsylaja info jak usunac reklamy, no wiec jednak wychodzi , ze jest to wersja z special offers. troche false advertising u tego konkretnego sprzedawcy ale sprzet spoko

Odnośnik do komentarza

Kindle to chyba jeden z najlepszych zakupow jakich dokonalem. Jestem zachwycony, a narzeczona i tesciowa juz zacieraja raczki bo chca sobie tez kupic, poki trwa promo na amazon (kundel za 200zl)

 

Potwierdzam. Sprzęt jest świetny i wzbudza pozytywne reakcje nawet u osób, które z reguły do wszelkiej elektroniki podchodzą jak pies do jeża. Zdecydowanie najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie. Zakup na amazon.de z wysyłką do kolegi mieszkającego w Reichu- bezproblemowy. Razem z późniejszą wysyłką do PL wyszło jakieś 250 zł.

Odnośnik do komentarza

Te ksiazki ktore mam na polce kradne z netu, trudno zebym placil jeszcze raz taka sama cene. swiatczytnikow.pl prowadzi ranking i codziennie okazje rzuca, takze aby uspokoic sumienie juz cos tam kupilem ;)

Chodzi mi o to, czy ebooki z neta to te same co kupne.

Zeby sie nie okazalo, ze sciagam jakas ksiazke a tam tlumaczenie by krzysiu z wroclawia typu" Wiater wial, czlowieki poszedly w dal".

Odnośnik do komentarza

Na chomikach mozna spotkac pliki prosto z kindla, ktore ludzie kupuja na amazon i wrzucaja do neta. Takie pliki najczesciej nie dzialaja, poniewaz sa przypisane do konta uzytkownika, ktore je kupil.

 

Od groma jest dzialajacych plikow MOBI i EPUB, ktore sa w 100% odzwierciedleniem prawdziwych ksiazek badz ebookow w sklepach. Tak, wiec sa to pelnowartosciowe pliki, czesto nawet z okladkami.

 

Niekiedy ludzie za pomoca programu calibre przerabiaja pdfy i wrzucaja je do neta. Czasami wychodzi to idealnie, a czasami cos skopia przy formatowaniu (dziwna interlinia, zbedne akapity)

Odnośnik do komentarza

wedlug opisu nie mozna korzystac z chmury amazona, co jest niedogodnoscia sama w sobie pomijajac kupowanie z amazona ebookow.

osobiscie uwazam , ze sprzet jest na tyle tani [200pln z niemiec , w polsce +- 300zl(mowa o nowkach k5)], ze nie ma co specjalnie oszczedzac i sie pakowac w styrane/zepsute itp.

 

z podswietleniem to jest tak, ze jak mialem classica to bylem zachwycony.

teraz mam paperwhitea i jestem zachwycony, i wrocic byloby ciezko.ale jakbym zostal na classicu to bym nie narzekal. jak ze wszystkim , glupio wracac z wyzszego modelu na dol i oddawac ficzery.

 

tl;dr - jesli nie masz super ciasnego budzetu i bedziesz duzo czytal , to warto doplacic za pw.

Odnośnik do komentarza

A jak jest z brakiem oświetlenia w "classicu"? Bardzo daje się we znaki?

http://allegro.pl/amazon-kindle-classic-kindle-4-wifi-i3858951528.html

brać czy nie brać? Tanio bardzo + czy brak nr seryjnego oznacza, że tylko piraty wchodzą w grę?

a brak podswietlenia w książce daje Ci sie we znaki? :-D tu jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Panowie, krótka piłka, Kindle Paperwhite czy PocketBook 623 Touch Lux?

 

Chcę kupić dziewczynie, myślałem o pocketbooku, ale zależy mi głównie na komforcie czytania, szybkości działania, baterii. Z tego co widzę w necie kindle wypada na tym tle lepiej? Nie zależy mi na wielu formatach, a konwertowanie na mobi słyszałem że jest bezproblemowe, prawda to?

 

A no i podświetlenie chyba też lepsze na kindlu. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Panowie jestem w kropce. Nie wiem czy kupić kindle czy coś innego, bardzo podoba mi się idea Legimi, czyli subskrypcji i dostępu do wszystkich książek od ręki, taki książkowy Spotify. Jednak to wymaga ereadera z Androidem np takiego

http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika-onyx-afterglow-i-aplikacji-legimi-czesc-ii-sezamie-otworz-sie/

 

z drugiej strony wszyscy chwalą Kindle

 

jak żyć. :( help

Odnośnik do komentarza

Panowie jestem w kropce. Nie wiem czy kupić kindle czy coś innego, bardzo podoba mi się idea Legimi, czyli subskrypcji i dostępu do wszystkich książek od ręki, taki książkowy Spotify. Jednak to wymaga ereadera z Androidem np takiego

http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika-onyx-afterglow-i-aplikacji-legimi-czesc-ii-sezamie-otworz-sie/

 

z drugiej strony wszyscy chwalą Kindle

 

jak żyć. :( help

Walduś tak ze szczerego serca, olej Kindle'a i zacznij tworzyć rynek książkowy bo aż mnie ogarnia efekt paralaksy(Kazub, notuj!) gdy wchodzę do baru czy nawet kina. 

 

 

 

 

 

LUDZIE, WY SIĘ ZBIERAJCIE DO GALOPU I KUPUJCIE ZWYKŁE KSIĄŻKI BO ANTYKWARIATY ZAMYKAJĄ. WYŁĄCZAJTA TELEWIZORKI, ODCINAJCIE KASE MOLOCHOM PASOŻYTOM A WSPIERAJCIE SAMODZIELNE KRYTYCZNE MYŚLENIE!!!

Odnośnik do komentarza
Gość artur_alfa

Jako posiadacz Kindle, podpisuje sie pod postem M.  Pomijam kwestie, ze doszlo do takiej sytuacji, ze cyfrowa premiera jest tansza raptem o kilka zlotych wzgledem drukowanej. Nie o taka cyfryzacje walczylem. 

Odnośnik do komentarza

_M_ - a o co chodzi?

 

Z tego co widzę pomimo wejścia do sprzedaży czytników e-book'ów rynek książki papierowej nie umarł i ma się dobrze.

 

Waldek: Kindle lub Nook

no raczej nie ma się dobrze skoro czytelnictwo spadło o 20% względem ubiegłej dekady nie wspominając o zamykanych antykwariatach.

Odnośnik do komentarza

Mam Kindla i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Czytam średnio książkę na tydzień i gdybym miał kupować wszystko w wersji papierowej to:

 

1. wydałbym na to dużo pieniędzy,

2. niektórych pozycji nie mógłbym znaleźć,

3. nie miałbym wolnej przestrzeni w mieszkaniu.

 

Dlatego sprawiłem sobie Kindla i kupuję w wersji papierowej tylko te książki, co do których jestem pewny, że przeczytam je jeszcze raz albo są to jakieś ładne wydania, czy albumy związane z designem i fotografią.

 

Antykwariaty nie są rynkiem książki IMO. To trochę tak, jakby mówić, że sprzedaż używanych gierek napędza rynek gier video i twierdzić, że twórcy gier mają z tego korzyści.

Edytowane przez szaden
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.