Jump to content

Sign in to follow this  
Shago

X-Men Cinematic Universe

Recommended Posts

Jak ja się bałem Apocalypsa. Ten jego dziwny design i moce, które dostosowywały się do mocy Xmenów. Czułem ogromny niepokój jak z nim walczyli... :(

Szkoda, fajne mini uniwersum było, ale po Apocalypse już się zaczęło yebać, a teraz jeszcze całkowicie zje.bali marketingowo, bo artystycznie to sam nie wiem, mało recenzji widziałem, ale obstawiam, że nie ma aż takiej tragedii. 

Posted (edited)

A mi nie szkoda. Kilku mutantów zrobili fajnie, ale ducha X-uniwersum w tych filmach nie było wcale (może poza Deadpoolem i dwoma filmami z Wolverinem, a i tak to bardziej spinn-offy). 

Chcę wierzyć, ze w MCU poradzą sobie lepiej. Dwa filmy, po jednym na genezę i drugą genezę, a potem można rosnąć z New Mutants, X-Factor, X-force itp. Po drodze jakieś Crossovery z Avengersowym MCU i FF i niczego do szczęścia nie trzeba więcej. W sumie X-świat jest tak duży, że możnaby zapomnieć o MCU i zrobić samodzielne XCU, jednak nie wydaje mi się, aby Disney chciał mieć dwa rozłączne Uniwersa, nawet jeśliby to oznaczało podwójne zyski. A to dlatego, ze w pewnym momencie zaczęłyby ze sobą konkurować.

Moim zdaniem przepisem na sukces z XCU jest wziąć młodych aktorów stworzyć pierwszy skład i pozwolić im w roli dorosnąć, wymieniając na innych w miarę rozwoju uniwersum i składu grupy.

Edited by szczudel

Dla mnie mimo wielu wad i częstych spadków poziomu (Geneza, Apocalypse), Xmeni od Foxa mieli zasadniczy plus: byli "jacyś", byli inni, niż robione od linijki dzieła Marvela. Mutanci od Disney'a to będzie kolejny rozbuchany do potężnych rozmiarów produkt od szablonu, gdzie teoretycznie wszystko gra, ale jednocześnie brak jakiejkolwiek tożsamości. Będą "likeable" postacie z heheszkowymi tekstami, będzie "chemia" między wszystkimi bohaterami, będzie CGI kupa, będzie wprowadzanie noname'ów, na których nikt nie czekał, ale marketing wciśnie to ludziom tak, jakbyśmy mieli dostać najbardziej wypatrywaną premierę dekady itd. 

No ale może się mylę. 

• Upvote 2

Owszem heheszkowatość i robienie z kultowych postaci idiotów (Thor) to coś czego się również boję. Jednak może uda się uchwycić klimat "nienawidzonych" mutantów i będzie bardziej poważnie. Najbardziej liczę, że zrobią charyzmatycznego Cyclopsa, który na ekranie dorośnie i przejmie z czasem stery X-men. Nie udało się to w MCU ani z Iron Manem ani Capem, więc może masz rację, że pewności mieć nie można. Patrząc po MCU niewiele wskazuje, że idąc w te same założenia uda się osiągnąć odpowiedni klimat, ale przynajmniej będzie rozmach. Może Disney zaskoczy i poczuje mutantów na tyle aby nie robić z nich konedii?

Ten brak wiary w marvel studios :)

Jako jedyni potrafili w końcu zrobic film ze Spidermanem gdzie postac jest tak charyzmatyczna i  zayebista jak w komiksach, nadali glebie i fakture Mj ktora w zasadzie przerosla komiksowa postac, i dorzucili postac ktora w sumie jest gosciem z akwarium na lbie a wyszla jedna z lepiej zagranych postaci negatywnych ostatnimi czasy.

gdyby wywalic obu latynosow byloby nieprawdopodobnie dobrze.

poważnie b jak oni nie oddadza wam klimatu xmenow to zawsze czeka nas nieciekawy cyklop storm jane itd.

• Downvote 1

A czyli gorsza od czlowieka ze skrzydlami i war machine czy najgorsza z postaci ktore maja swoje filmy?

12 godzin temu, milan napisał:

Jako jedyni potrafili w końcu zrobic film ze Spidermanem gdzie postac jest tak charyzmatyczna i  zayebista jak w komiksach, nadali glebie i fakture Mj ktora w zasadzie przerosla komiksowa postac, i dorzucili postac ktora w sumie jest gosciem z akwarium na lbie a wyszla jedna z lepiej zagranych postaci negatywnych ostatnimi czasy.

gdyby wywalic obu latynosow byloby nieprawdopodobnie dobrze.

poważnie b jak oni nie oddadza wam klimatu xmenow to zawsze czeka nas nieciekawy cyklop storm jane itd.

Z tą fakturą i głębią mj bym nie przesadzał. Jedyne czego jej brakowało w tym filmie, to aluminiowej folii na łbie przez teksty jakie sadziła.

Peter Parker dorastał w komiksach i mało kto pamięta jego przygody w 616 jako dzieciaka. Główny skład X-men miał dokładnie tak samo. Można zrobić origin, ale nie można w nim zbyt długo trwać, kiedy w komiksach postać jest już od dekad dorosła. Który to już film Pająka gdzie jest on szkolniakiem w MCU? 4? Iron Man czy Cap, byli dorosli od poczatku (nie licząc origina) więc zawieszenie u nich nie stanowi problemu. To juz nie ma znaczenia czy jest fajny czy nie, ale nie przystoi młodej postaci takie zawieszenie w czasie. Nie chciałbym podobnej sytuacji w X-universe. Po drugiej genezie bohaterowie przychodzili z reguły już ukształtowani i mało postaci dorastało na kartach komiksów (może poza ekipami, które zaczynały jako dzieciaki , np New Mutants). 

22 godziny temu, milan napisał:

Czemu brak wiary? Wręcz przeciwnie, wiara, że dostarczą dokładnie to, co do tej pory. Z reguły dobre kino rozrywkowe na raz, nie wyróżniające się z grubsza niczym od całej masy ich pozostałych dzieł. Czasem to film na 5, czasem na 7, rzadko coś więcej. 

Abstrahując od najnowszego pajęczaka, którego nie widziałem, a o Homecoming złego słowa nie powiem, bo to jeden z najlepszych Marvelów (i, co rzadkie w MCU, ma dobrze skonstruowanego złego) to już Amazing Spiderman był super i obok wyżej wymienionego to najlepszy film z pająkiem, tyle, że ludziom pozostał niesmak po zje.banym sequelu z Electro i ogólnej wtopie projektu.

Zmeczylem Mrocznego Fenixa, kurde fajnie zaczeli te serie dwoma filmami, a przy apokalipsie zaczeło się sypac. Dobrze, ze to juz koniec.

• Downvote 1