Skocz do zawartości

Halo 4 - Linkowanie/spoilerowanie przed premiera = ban


k0ntra

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiele osób, które "siedzi" w tym uniwersum mówi, że to dobrze, bo to co Bungie zrobiło Z Halo: Reach to ponoć profanacja, nie wiem na ile w tym prawy, ale często spotykam się z takimi głosami. Ja osobiście czekam na czwórkę i to dla mnie jeden z trzech kandydatów do premierowego zakupu w tym roku, liczę na kilka zmian, ale mam nadzieje, że Halo wciąż będzie miało swój oryginalny styl rozgrywki. Byle do E3, chociaż szczerze powiedziawszy, wydaje mi się, że zobaczymy jakiś materiał wcześniej, przecież pokazywać grę po raz pierwszy na trzy-cztery miesiące przed premierą(wyjdzie pewnie klasycznie, we wrześniu)? Nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza

Reach po poprawkach jest całkiem niezłą grą w multi, niewiele gorszą od Halo 3. Wielu ludzi, którzy twierdzą, że Reach jest taki zepsuty i przestali grać grają w gry pokroju MW3 i BF3, a sorry, Reach nawet ze 100% bloomem i wszystkimi perkami jest przy tych bublach świetną skillową strzelaniną. Jeśli 343 nie przekombinują w 4 multi jak Bungie przy Reachu to będzie ok.

Odnośnik do komentarza

Reach fabulanie po prostu odstaje od książki, Bungie nie zależało na "ścisłości" świata - bardziej na wykreowaniu mocnego tytułu który gracze zapamiętają - moim zdaniem wyszło gorzej niż przy H3 ale to tylko moje odczucia,

natomiast do multi w Reach nie moge się przyczepić :) podoba mi się od początku :)

 

dziś 1/17 (wg. amerykańskiego zapisu) może wrzucą coś ciekawego do OHI :)

Odnośnik do komentarza

Reach po poprawkach jest całkiem niezłą grą w multi, niewiele gorszą od Halo 3. Wielu ludzi, którzy twierdzą, że Reach jest taki zepsuty i przestali grać grają w gry pokroju MW3 i BF3, a sorry, Reach nawet ze 100% bloomem i wszystkimi perkami jest przy tych bublach świetną skillową strzelaniną. Jeśli 343 nie przekombinują w 4 multi jak Bungie przy Reachu to będzie ok.

 

Niestety, ale trochę się mylisz.

Reach jest mocno randomowy i mało podobny do poprzednich części Halo.

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest obecność Armour Abilities, które psują stary styl gry (który polegał na wojnie pozycyjnej i walce o powerweaponu i powerupy), oraz brak skupienia na powerupach / powerweaponach.

Nawet playlista Classic (imho najbliższa oryginałowi, ale i tak lata świetlne za nim) i ZB mają sporo wad. Classic ma blooma, ZB ma AA. Jakby to połączyć to w końcu wyszłoby normalne Halo.

Odnośnik do komentarza

Reach jest po prostu inny, to nie sztuka kolejny raz zrobić tę samą gre z tym samym multi (na tym samym silniku ;p)

 

o problematyce Halo Reach vs Halo było fajnie powiedziane w jednym z Modcastów (chyba 8) i ja się w sumie z tym zgadam :P (http://cruellegaceyp...s.com/podcasts/)

szkoda ze ludzie zamiast jęczeć że chcą aby 343i/Bungie zrobiło im stare Halo zamiasta Reach nie spożytkowali tej samej energii na nauczenie się nowych podstaw :)

Odnośnik do komentarza

Jest różnica między dodaniem czegoś do serii, a kompletnym jej zmienieniem.

Reach w obecnej formie zbytnio zbliżył się do Call of Duty / Battlefielda i z jednego z niewielu (w miarę) skillowych shooterów zmienił się w święto przypadku i zabawy dla casuali, którzy quitują, gdy tylko zaczynają przegrywać.

 

CoD sprzedaje się tak dobrze, ponieważ nie zmienia się prawie wogóle - ludzie wiedzą czego się spodziewać i kupują tą grę w coraz większych ilościach - nie lubią zmian (powiedzenie czegoś, co nie jest stekiem wyzwisk skierowanych w kierunku tej gry jest dla mnie olbrzymim sukcesem).

Reach zmienił się za bardzo, właściwie zatarło się to, co uczyniło tą serię wielką (i widać to też w ilości graczy, aktywnie uczestniczących w życiu tej gry - jest ona 4-5 razy mniejsza niż w przypadku H3 w podobnym okresie).

Mam nadzieję, że HALO 4 odejdzie od tej abominacji jak najdalej, powracając do swoich korzeni.

Odnośnik do komentarza

barth w classicu na magnumie mozna powiedzieć, że blooma nie ma, gram głównie tę playlistę i to najmniej randomowa lista z całego Reacha. Nie ma w niej armor abilities, nie ma nawet swordów i tego typu dupereli, które w podstawowym Reachu doprowadzały mnie do białej gorączki. Magnum wchodzi pięknie i mimo, że idealnie nie jest to jest bardzo dobrze i bardzo grywalnie. Brak skupienia na powerweaponach ? Ograj dobrze playlistę to pogadamy.

Największym minusem Reacha, który nie zostanie poprawiony do następnej części, to ilość noobów grających w tę grę - zbyt dużo ludzi quit'uje bo dostają wciry, lub po prostu grają tragicznie i mają problemy z synchronizacją obu gałek. Ciężko trafić na ekipę, która stwarza problemy, większość meczy kończy się wynikiem +20.

Co do reszty playlist to zgodzę się - jest randomowo, ale zmniejszenie blooma do 85% trochę pomogło i strzela się lepiej, bo 100% to była tragedia, to był powód przez który odłożyłem Reacha na półkę na kilka miesięcy i wróciłem do Halo 3.

Podsumowaując Reach jest najgorszą częścią zarówno w singlu jak i w multi - to jest fakt, jednak w tych czasach i tak jest najbardziej skillowym, popularnym fps'em w jaki można zagrać na 360-tce i przy grach pokroju MW3 i BF3 wydaje się być najlepszą grą na rynku ;)

 

PS barth - nie musisz mi tłumaczyć co jest w Reachu zepsute, a co nie, bo uwierz mi, że sporo nagrałem się w tę grę i znam ja bardzo dobrze - śmieszy mnie tylko fakt narzekania na Reacha i grania w najbardziej randomowe i kamperskie gó.wna w historii, mówiąc jaki to Reach nie jest zrąbany - przy wyżej wymienionych to jest piękna gra ;)

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

ZB ba silniku reach nie sprawdza się całkowicie.... przynajmniej na becie tak było (w arene nową nie grałem)

kary dla quitujących powinny być (tak samo jak za AFK)

 

dalej jednak nie uważam Reach za skopany - co najwyżej inny ^_^ a to że ludzie się nie moga przestawcić - trudno ich problem ...

Odnośnik do komentarza

Huh chce wam sie w ogole klocic co jest w Reachu zle ? Seriously ,,,

 

Ta gra to balas w porownaniu do poprzednich czesci, kazdy to wie, nie ma co drazyc tematu Trzeba tylko liczyc, ze 343 nie bedzie podazac droga Bungie i nie bedzie upraszczac gry na sile.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Barth to takie pieprzenie, masz to samo co my kiedys po przesiadce z H1 na H2, zupelnie inna gra, co za syf, itd. Czesc odpadla, a czesc sie przestawila i grala dalej.

Halo Reach jak i cala seria Halo oczywiscie jest najbardziej skillowym fpsem jak dla mnie, to ze dodali jetpacki, armor locki to kij im w oko, ale od czego ludzie macie playliste MLG, customy??? Kto Wam każe grac w ogole w Reacha i w te debilne playlisty sokro to takie bee, dzisiaj jest moda na hejtowanie ?

widze niektorzy uwazaja sie za wymiataczy i mowia noob firnedly gra, zacznijcie grac MLG, jak bedzie robic co chwila + 20 , 30 czy ile tam piszecie, to stwierdze ze jest noob friendly :)

 

Peace

 

Reach jest mocno randomowy i mało podobny do poprzednich części Halo.

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest obecność Armour Abilities, które psują stary styl gry (który polegał na wojnie pozycyjnej i walce o powerweaponu i powerupy), oraz brak skupienia na powerupach / powerweaponach.

 

w Rechu nie walczysz o kontrole mapy, power weaponow ? to w takim razie gralismy chyba w inne gry ;)

Odnośnik do komentarza

no i 1/17 się skończył a oni dalej cicho siedzą ... od e3 już prawie 7 miechów mineło...

 

po wczorajszych kilku grach w reach z AFK i kucającymi n00bkami w Zombie powinni coś zrobić w Halo 4 - bo to co się wyprawia teraz potrafi być zdejka irytujące ...

Odnośnik do komentarza
w Rechu nie walczysz o kontrole mapy, power weaponow ? to w takim razie gralismy chyba w inne gry ;)

 

Juan, niestety MLG w Reachu też zawiera AA i bloom, co sporo psuje. Dodatkowo zdarza się tam Jetpack (chyba, że coś zmienili), który kompletnie zmienia walkę pozycyjną - pojawia się nowy Power-cokolwiek 2 poziomy wyżej, nie ma sprawy, podlecę sobie.

Co do sprintu tez mam pewne wątpliwości.

 

bronx - potestuj tego Classica, jest tam zostawiony mały bloom.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.