Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dobra, czuję się przekonany :huh: Eeehh, po co nam ta kadra i tak dostaniemy baty nawet od Austrii, a Niemcy to nas zjedzą w pierwszym meczu. Takie wyniki jakie mamy z Macedonią czy Albanią to jest kompromitacja - lepiej byłoby jakbyśmy, się w ogóle nie zakwalifikowali, mniej wstydu. I w ogóle to wuja z taką raprą i tak zawsze będziemy najgorsi... ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma co płakać po sparingach, tym bardziej, że chłopaki pokazali momentami fajną grę i było na co popatrzeć jak porozgrywali z pierwszej piłki.

 

Ktoś napisał, że nasz gol to fart, bo pomiędzy nogami bramkarza, etc. Hmm, ile goli w meczach wpada takich, że na 100% jest nie do obrony? Klose strzelił ze spalonego, drugi gol Niemiec to samobój. Czyli Niemcy już odpadają, bo nie umieją strzelać Białorusi, a co dopiero naszym?

Odnośnik do komentarza

No mnie się podobało. Obrona nieco kuleje, ale może Żewłakow to zmieni. Zwłaszcza lewa strona słabo, poza Krzynówkiem nie ma tutaj żadnego klasowego zawodnika. I nie wiem, czy ten nasz łowca muraw jest nam niezbędnie potrzebny w pierwszym składzie - Saganowski przez 15 minut zrobił dwa razy tyle co Żurawski przez 45. Poza tym przód całkiem nieźle się prezentuje, Krzynówek i Smolarek wiadomo, poza tym dobrze pokazali się Łobodziński i Roger. No i Boruk oczywiście klasa. Po takim występie można mieć nadzieję no jakąś walkę na Euro :)

Odnośnik do komentarza

mecz z danią, wypadł wiare poprawnie. Niestety, martwi mnie postawa obrońców, stałe fragmenty i sytuacje w której bramke zdobyli Duńczycy, od kilku spotkań nie są poprawiane, zawsze jest to samo, już od meczu z USA. Fizycznie jest dobrze, wkońcu widać ręke fachowca, a nie eksperymentowanie Janasa, pod tytułem: biegamy panowie, ku....wa biegamy. Krzynówek to skarb, Smolarek, kiedy przyjdzie walka o coś, też pokaże klase, do tego walczący Lewandowski i Wasilewski, oraz najszybszy Błaszczykowski i tym razem oddamy troche strzałów na bramkę Niemców. Osobny temat to niejaki Dudka. Według mnie obecność tego pana na boisku, gwarantuje Niemcom czy Chorwatom, zdobycie z jego winy conajmniej jednej bramki, Austriacy tego nie będą potrafili wykorzystać. Nie będe pisał, że będzie dobrze, bo dwa poprzednie mundiale, są cały czas w głowie, ale przynajmniej powalczymy piłkarsko, a nie tylko sercem.

Odnośnik do komentarza
mecz z danią, wypadł wiare poprawnie. Niestety, martwi mnie postawa obrońców, stałe fragmenty i sytuacje w której bramke zdobyli Duńczycy, od kilku spotkań nie są poprawiane, zawsze jest to samo, już od meczu z USA. Fizycznie jest dobrze, wkońcu widać ręke fachowca, a nie eksperymentowanie Janasa, pod tytułem: biegamy panowie, ku....wa biegamy. Krzynówek to skarb, Smolarek, kiedy przyjdzie walka o coś, też pokaże klase, do tego walczący Lewandowski i Wasilewski, oraz najszybszy Błaszczykowski i tym razem oddamy troche strzałów na bramkę Niemców. Osobny temat to niejaki Dudka. Według mnie obecność tego pana na boisku, gwarantuje Niemcom czy Chorwatom, zdobycie z jego winy conajmniej jednej bramki, Austriacy tego nie będą potrafili wykorzystać. Nie będe pisał, że będzie dobrze, bo dwa poprzednie mundiale, są cały czas w głowie, ale przynajmniej powalczymy piłkarsko, a nie tylko sercem.

 

Mam dokładnie identyczne odczucia.Pierwszy raz od kilku lat mam pewność,że nasi piłkarze są piłkarsko dobrze przygotowani do imprezy i są w stanie na niej powalczyć.Oczywiście w cuda nie wierzę i jakimś hura optymistą nie jestem lecz na poziom jaki reprezentuje nasza kadra jest dobrze.Martwi mnie tylko obrona ,Bąk z całym szacunkiem do niego najlepsze lata ma za sobą i asekuracja w kryciu.W przodzie martwią mnie stałe fragmenty,jedynie Roger umie w miarę dokładnie wrzucić piłkę w pole karne.Reszta wrzutek czy to ze słych fragmentów czy z gry są beznadziejne.Ale jeszcze tydzień czasu więc chłopcy pewnie nad tym popracują.

Odnośnik do komentarza

Tratatata, za godzinę mecz polskiej reprezentacji. Najważniejszy od 2 lat.

 

Skład, dla przypomnienia:

Boruc - Golański, Bąk, Żewłakow, Wasilewski - Krzynówek, Dudka, Lewandowski, Łobodziński - Żurawski - Smolarek

 

W sumie najmocniejszy, jaki dało radę. Jedyny istotny brak, to nieobecność Błaszczykowskiego, który był chyba jednak jedną z nadziei na dobry wynik. Teraz zostają ci, co zawsze, czyli Boruc (że za wiele nie stracimy) oraz zrywy Krzynówka i Smolarka (że coś tam strzelimy).

 

Szanse? Moim zdaniem jakieś są. Wczoraj Czesi nie pokazali prawie nic, ale zdołali wygrać z mocną Szwajcarią. Niemcy na pewno są silniejsi, ale wynik nie jest IMO przesądzony. Typuję szczodrze 1-1.

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy po pierwszej połowie.

 

Hmmm... Na pewno cieszy że mecz może się podobać.

Mamy dużo szczęścia, niemcy zresztą też. To nie jest powtórka sprzed dwóch lat gdzie udało nam się utrzymać remis do końcówki i w końcu dostaliśmy po tyłkach.

3 rzeczy których najbardziej szkdoa:

-Strzał Krzynówka na samym początku, mógł ją spokojnie przyjąć albo chociaż nie walić ile fabryka dała tylko przymierzyć w bok bramki, Lehmann bez szans

-Pudło Żurawskiego, ;f trafił pięto w piłkę, nic dodać nic ująć

-Gol dla niemców ze spalonego ;[ sędzia liniowy na pohybel!!111!!

Odnośnik do komentarza

Przegrywamy na otwarcie mistrzostw 0-2, najpierw tracąc gola w połowie pierwszej połowy, a później - w połowie drugiej połowy. Naszej reprezentacji starcza sił na pierwszy kwadrans, później coraz większa przewaga przeciwnika. Niby coś tam się staramy, kilka razy jesteśmy blisko, nawet strzelamy coś tam z niepewnego spalonego, ale i tak bezradność jest aż nazbyt widoczna. W drugiej połowie grają już praktycznie tylko zmiennicy.

 

Przypomina wam coś ten scenariusz? Bo mi tak, i to zbyt dobrze. Zbyt dobrze go znam.

Odnośnik do komentarza

Jaki żal, co to w ogole było? Brak jakiegokolwiek krycia. Golański to chyba największa porażka zaraz obok prawie całego składu na czele ze Smolarkiem, Krzynówkiem za to świetnie grał Roger oby grał tak dalej to nie powinniśmy mieć problemów z awansem. BTW. mam nadzieję że temu peda.łowi Pedalskiemu zniknie uśmieszek z twarzy kiedy Niemcy nie awansują do ćwierćfinału.

Odnośnik do komentarza

No i po meczu... Co tu dużo mówić daliśmy przysłowiowej dupy, 1sza połowa niezbyt z naszej strony (chociaż takiej żenady jak na WM 06 nie było) co zostało udokumentowane stratą bramki.Druga wyrównana ze wskazaniem na nas ale co z tego skoro Golański (pipi)a maniane i tracimy przy tym bramkę, inna sprawa że powinno być przynajmniej 2-1 bo spalonego w sytuacji Smolarka nie było.Na plus z wyjściowego ustawienia zaskoczył mnie Łobo a in minus zdecydowanie Krzynówek który miał problemy z przyjęciem prostych wydawałoby się piłek i Żuraw który poza z(pipi)aną sytuacją był praktycznie nie widoczny.Z zawodników, którzy weszli zdecydowanie najlepszy był Roger, który był chyba także naszym najlepszym zawodnikiem w 2iej połowie.No nic zobaczymy co dalej, ale myślę że przy takiej grze jak w 2iej połowie i unikaniu takich debilnych błędów w defensywie po tym co pokazali dziś Austriacy i Chorwaci jesteśmy spokojnie w stanie ich pyknąć, ale potrzebne są jakieś zmiany bo nie wyobrażam sobie by znowu wybiegł boski magic który gra padake a na ławce został chociażby Roger który kilkoma zagraniami pokazał i zrobił więcej od tragica.

Odnośnik do komentarza

Dudka nic nie walczył, biegał bez celu, głupio tracił. Roger robił więcej dymu niż Żuraw, nie tracił piłek, potrafił się świetnie zastawić i jeszcze lepiej zagrać. I do cholery, który idiota kiwa się w swoim polu karnym! (wiem, Golański).

Najlepiej zagrali:

-Lewy, Roger, Wasyl, Boruc

Najsłabiej:

-Golański, Dudka, Żuraw

Odnośnik do komentarza

grali jak nigdy, przegrali jak zawsze. To zdanie najlepiej oddaje dzisiejszy mecz. KUR>>>>> MAĆ !!! Pierwsza bramka, jak i pierwsza akcja groźna niemców, nie powinny być absolutnie puszczone. Cóż z tego, że zawodnik który był na spalonym, nie uczestniczył ( początkowo ) w akcji, skoro za chwile otrzymał piłke i w tej samej akcji uczestniczył ?? !!, pierwsza żółta kartka dla sędziego. Bramka z ewidentnego spalonego, zdarza się. Potem, dobra gra polaków, ale BRAK NAPASTNIKA W POLSKIEJ DRUŻYNIE !!! Słaby mecz Ebiego, Żurawskiego ( mógł zostać, bochaterem, znów jest zerem ) i Krzynówka. Druga połowa znakomicie zaczęta, pierwsze 15 minut to znakomita gra Polaków, a zwłaszcza ( nielubianego przezemnie ) ROGERA ( NAJLEPSZY NA BOISKU ). Niestety reszta drużyny, nie potrafi myśleć tak jak on. Druga bramka Niemców zasłużona. Piepszony KONFIDENT PODOLSKI ( niech się nie kompromituje wypowiedziami, że on Polak, bo żaden z niego Polak, ZA MILION DOLARÓW, nie przyjąłbym NIEMIECKIEGO OBYWATELSTWA ). Szkoda. Piłkarsko to był najlepszy mecz tych mistrzostw, jeżeli nasi się nie podłamią, to powinni wyjść z grupy, bo po tej tragedii z meczu austria- chorwacja ( najgorszy mecz w 2008 roku jaki widziałem ) to naprawde mamy szanse. Jesteśmy najlepiej przygotowanie z drużyn 2002, 2006, 2008, a mecz z Niemcami nie był w tej grupie kluczowy do wyjścia z niej.

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Bramkarza mamy swietnego, ale to wiedzial kazdy przed meczem. Boruc to klasa swiatowa bez dwoch zdan. Wasilewski w przodzie zagrał całkiem niezle - w defesywie Podolski robił go, jak chciał. Golanski juz duzo lepiej grał z tyłu, ale popełnił jeden, katastrofalny blad, po ktorym stracilismy gola. Mniejsza ilosc akcji z lewej strony byla spowodowana raczej fatalna dyspozycja Krzynowka, aktory gubil pilke wybitnie czesto. Bak i Zewlakow wiekszych bledow nie popelnili, chociaz mozna ich obarczyc za bledne zastawienie pulapki offsajdowej przy sytuacji Klose - Podolski. Dudka jest strasznie wolny, bardzo latwo go minac w srodku pola - proponowalbym zmiane na tej pozycji. Lewy zagrał lepiej - widac, ze czesto gra w meczach o stawke, umie przerzucic pilke, strzelic, zastawic się. Lobodzinski to nie Blaszyczkowski. A wrzutki zarowno Lobo jak i Piszczka byly po prostu fatalne. Zurawski niewidoczny. Roger - najlepsza roszada. Roznice miedzy Nim, a reszta Polakow bylo widac golym okiem. I tutaj chyba tkwi sedno. Nie da rady dobrej druzyny stworzyc z samych przecietniakow. Konieczna jest implementacja kilku graczy wyjatkowych, niepowtarzalnych. Jak chociazby wlasnie Kuba Blaszczykowski, Roger, Boruc, nawet Ebi. Chociaz, ten ostatni dzisiaj na pewno zawiodl. Wlasnie w ten sposob wygralismy z Portugalią. Dzieki rewelacyjnej postawie Kuby, Smolarka, umiejetnie wlaczajacemu sie do akcji ofensywnych Golanskiemu. Siłą były skrzydła. Dzisiaj, Krzynowek najlepiej sobie radzil na lewej obronie, a Lobodzinski nie potrafil dobrze dosrodkowac.

 

Moje oceny:

Boruc - 7

Golanski - 5

Bak - 5.5

Zewlakow - 5.5

Wasilewski - 5.5

Lobodzinski - 5.5

Dudka - 5

Lewandowski - 6

Krzynowek - 4

Zurawski - 4

Smolarek - 4

------------------

Piszczek - 5

Roger - 6

Saganowski [gral zbyt krotko]

Odnośnik do komentarza

No nie grali aż tak źle coś tam próbowali fakt, że te gole zdobyte przez niemców kontrowersyjne trochę a naszej reprezentacji brakuje jeszcze z 2 Brazylijczyków, ale bądźmy realistami graliśmy z niemcami drużyną o wiele lepszą od nas. Jak dla mnie to brakuje zawodnika który by pociągną indywidualne akcje zakończone strzałem, kogoś kto nie boi się wejść na chama, minie jeszcze trochę lat zanim dojdziemy do poziomu europejskich zespołów, dobrze że polska piłka idzie w dobrym kierunku, ale nasz czas jeszcze nie nadszedł ...

Odnośnik do komentarza

pi,pka. Polacy slabo, szczegolnie w pierwszej polowie, brakowalo szybkosci w przeprowadzaniu akcji, walki, zaangazowania, poza tym w ogole jakos tak bez ładu i składu. po wejsciu Rogera faktycznie cos tam zaczelo sie dziac, ale chyba nikt nie łudził sie, ze to starczy na szwabow. fajne zachowanie Podolskiego po bramkach. u nas slabo obrona, mielismy sporo szczescia, bo kiwanie sie majac z tylu tylko bramkarza albo krotkie podania pod wlasna bramka moga miec swoje konsekwencje. chłopaki, nie robcie tak, bo mi go,wno z nerwow zeby powybija :f.

po 4 meczach na euro chyba poki co Polacy najslabsi.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy sie sr ali z nieobecnosci Blaszczykowskiego, a tu sie okazalo, ze drugie skrzydlo w postaci Krzynowka jest tragiczne;f

Ze skladem jaki gral z Portugalia i z forma jaka sie wtedy prezentowal, to byla szansa na remis. Przy 1-0, w drugiej polowie ladnie przycisnelismy Niemcow, ale wyszlo jak wyszlo. Pech. Ja i tak nie uleglem tej wielkiej medialnej euforii i obstawialem ,ze dostaniemy w du pe;] Jednak uwazam, ze z grupy powinnismy wyjsc. Okazalo sie tak jak mialo sie okazac, to mecz z Chorwatami bedzie najwazniejszy. Oby nasi pilkarze po tej porazce sie nie podlamali, bo maja naprawde duze szanse na wyjscie.

Odnośnik do komentarza

Może powiem banialuk ale polacy zagrali niezły mecz.Szkoda nie wykorzystanych sytuacji .Tak jak przedmówca za znacze że najlepszy Niemiec to polak ,a najlepszy polak to brazylijczyk .Szkoda troche takiego obrotu sprawy.Mimo wszysto mam ndzieje że możemy wyjść dalej z grupy.DO boju POLSKA.Ja tam wieże dalej.Co by się nie działo na zawsze Polska.

Odnośnik do komentarza

Nie było aż tak źle, brakowało jednak ciekawszych akcji i większej walki, nasi piłkarze powinni od początku siąść na Niemcach, bo z takim przeciwnikiem inaczej sie nie da wygrać. Ale z Austriakami i Chorwatami możemy powalczyć o korzystny wynik bo są w naszym zasięgu. Obrona popełniała dzisiaj głupie błędy, Smolarek i Żurawski prawie nie widoczni, Krzynówek za dużo próbował indywidualnych akcji co nie przynosiło żadnych korzyści, na plus należy ocenić Boruca, Lewandowskiego i Rogera który po wejściu wprowadził ożywienie w naszych szeregach. Jeżeli chcemy wygrać następne mecze musimy od początku atakować i zagrać bardziej ofensywnie, musi od początku zagrać Roger który pokazał że potrafi dobrze rozegrać i podać.

Odnośnik do komentarza

Jak na poziom Polski to mecz w wykonaniu naszych był wg mnie dobry.Pierwszy raz w życiu widziałem by w meczu z Niemcami ,Polacy zamknęli Szwabów na ich połowie i to przez dobre 20min(2 połowa).Oczywiście to nie był poziom z meczu z Portugalią ale takie mecze zdarzają się raz na kilkanaście lat.Mecz przegraliśmy przez indywidualne błędy(Golanski out) i brak prawdziwego napastnika.Pierwsza bramka dla Niemców ze spalonego,druga to fart(na 10 takich piłek pewnie z 8 poszłoby w trybuny) a Polacy strzelili prawidłowo gola.No ale coż liczy się wynik,a tu było gorzej niż 2 lata temu mimo,że kadra z tego meczu i postawa naszych była z 5 razy lepsza niż wtedy

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...